Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Genel Şikayet Konusu: TROLLER/KLAVYE DELİKANLILARI. Bunu Nasıl Önleyebiliriz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba,
    Her gün çok sayıda trolün saçma sapan mesajlar yazdığına hepimiz şahit oluyoruz. Bu kişiler ve bunların mesajları yüzünden birçok faydalı mesaja gerçek değerini veremiyoruz. Trol sandığımız kişiyi muhatap alarak, hakaretamiz şeyler yazıyoruz. Bu da gereksiz kalp kırgınlıklarına, polemiklere yol açıyor. Peki ne yapabiliriz?

1. Bu forumda eskiden beri yazan birçok kişi zaten açtığı konulardan ve yazdığı mesajlardan birbirlerini tanıyor. Eğer yazan tanımadığımız birisi ise ve başlık konusu da anlamsız/lüzumsuz/saçma geldi ise, hemen trol olduğundan şüphelendiğiz kişinin profiline girelim.

2. Profil bilgilerinin birçoğunu yazmamış ise, bu kişi trol olabilir. Kendimden örnek veriyim, foruma kayıt olduğum ilk gün profilime adımı, mail adresimi, mesleğimi, şehrini yazdım. Beni bulmak isteyen herkes google'a girerek 1 dakika içinde sabit telefonumu bulabilir ve mesai saatleri içinde bana ulaşabilir. Veya mailime yazar, aynı gün içinde dönerim.

3. Profiline göre henüz açtığı başlık/mesaj yok ise veya birkaç tane ise, ayrıca açtığı konu bize anlamsız/lüzumsuz/saçma geldi ise, bu kişi trol olabilir.

ÇARE: Onu görmezden gelelim. Muhatap almayalım. Açtığı konuya cevap yazmazsak, hatta okumak için başlığa girip "Görüntü" sayısını artırmazsak, bu sefer bu kişi kendisinin biraz daha ciddi konular yazması gerektiğini anlayacaktır.

Eğer sizlerinde aklınıza gelen çareler varsa, lütfen paylaşalım.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Dostum dediğin gibi he diyip geçeceksin çoğu zaman da bazen olmuyor işte.

Mesajlar dogru durust incelenmeli.konu acilmasi icin mutlaka moderatorun onayindan gecip konu acilmali bu sart artik bunun kacari kalmadi.her aklina esen her konuyu motosohbet bolumune aciyor bu ne ya.bir de dunya kadar kufur ve hakaret edip hala foruma uye kalanlar var bu insanlarin tek isi belli bir kesimi kiskirtmak.ilgi alanlarim dogrultusunda bazi forumlara uyeyim hicbirinde onay almadan konu acilmaz,uyeler arasinda kufurlesmeye varan mesajlara hicbir forumda yer verilmez uyelikler aninda silinir.forum cok basibos kimse kusura bakmasin butun sebep o.
    mozgur bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ipini koparan, millete zavallı diyen, sonra da "biye hakaret ediyler" diye ağlayan dengesizler forumumuzda bolca bulunmaktadır.
    politik analiz adı altında ağzından salyalar akıtma işine bir düzenleme şart.
    ocbedir93 ve otopsici bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çare kısmına katılıyorum bence aktif üyelerimiz geçmişte iyi bilgiler edindiği konuları hortlatsın, bu yeni konulara cevap yazılmayarak sorunu örtbas edebiliriz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bana bir ay yöneticilik yetkisi verilsin,bakin bu forum ne hale geliyor. Trollerden uzak ve her yeni acilan konunun adam gibi bir konu oldugu site.

Verin yetkiyi, görün etkiyi
    efendy06 ve scorpions_59 bunu beğendiler.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Bencede herkesin konularına bi göz atılmalı troll yada sahte hesap demeden önce ,benim iletişim bilgilerim forumda yer almiyor.
    Ama bir kaç sorum ,kendi motosiklet tanitimim ve ekipmanlarimin tanitimim vardır. Sacma sapan bir konum veya dalga gecer bir halim yoktur kimseyede rahatsizlik vermiyorum ,mesgul etmiyorum gereksiz konu ile ona ragmen actigim konuya gelen insanlara tek tek duzgun cevap verdim diye beni harun abi ettiler neymis bir kadin asla cevap vermezmis herkese konuyu birakip gideceksek ne diye konu aciyoruz hala taktım o mevzuya ..
    Bazen çekilmiyor forum ozelliklede buara dünya kadar cins var kime ne diyeceksin,anlatacaksın ..
    Mengu16 ve aquarist4 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    sakin olun dostlar ben onların hakkından gelicem

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakin olun dostlar ben onların hakkından gelicem
    Senin hakkından gelmen gereken Filler var önce, boşver trolleri.

Şaka biryana troller konusunda çözüm basit.

Forumda bolca insan mevcut olduğu için cevap yazılmaması gibi birşey imkansız. Sen yazmasan ben yazmasam 3. kişi pat diye yazıyor konu üste çıkıyor.

Bu yüzden ya Moderatörler en az bizim kadar! aktif olacak..

Yada kayıt olduktan sonra en az 1 hafta konu açmak yasak olacak.
    trapmania, otopsici ve efendy06 bunu beğendiler.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ipini koparan, millete zavallı diyen, sonra da "biye hakaret ediyler" diye ağlayan dengesizler forumumuzda bolca bulunmaktadır.
    politik analiz adı altında ağzından salyalar akıtma işine bir düzenleme şart.
    Gec kaldin gozumuz yolda kaldi boyle yapma ama bizde tam senden bahsediyorduk.kusura bakma artik senin kadar alcalamayacagim.dikkat et yazilan mesajlara tek senin mesajinda hakaret var cunku insanliktan nasibini almamissin.dengesiz de babandir(mesru mudafaa hakkimi kullaniyorum)

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, lütfen sakin olun. Böyle yapmayın. Şimdi bizim bu mesajları okuyan troller inanın kıs kıs gülüyorlardır. Sizler eski üyelersiniz, yenilere, gençlere örnek olalım.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Zorlamaya gerek yok. Önünü alamazsınız.

DeliDolu'MT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 Esd
    Geçen birisini gereksiz yere yazılar yazdığı için uyarayım dedim çünkü insanları rahatsız edip duruyordu. Özelden hem tehdit etti hem de hakaret etti. Maalesef bu kisiyi şikayet edecek bir seçenek bulamadım. Hakareti yedigimle kaldim. Hatta şu anki kyllanmış oldugum hesabı artık bu hakaretlerden kurtulmak için açtım düşünün artık nasıl insanlar giriyor bu foruma. Bunları önlemek için birşeyler yapılmalı en azından mesaj filtreleme gibi birşey olmalı..

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Evet kullanıcı ignore seçeneği olsa güzel olurdu.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı umuttuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gec kaldin gozumuz yolda kaldi boyle yapma ama bizde tam senden bahsediyorduk.kusura bakma artik senin kadar alcalamayacagim.dikkat et yazilan mesajlara tek senin mesajinda hakaret var cunku insanliktan nasibini almamissin.dengesiz de babandir(mesru mudafaa hakkimi kullaniyorum)
    babama dengesiz demek mi meşru müdafaa hakkın?
    oğlum, yavrum, evladım, hem birsürü zırva havlıyorsun, cevap verince de hakarete uğradığını iddia ediyorsun.
    çok afedersin hem aşağılık hem de kalın kafalı birisin.
    babanı bilmem.
    MetinK. ve otopsici bunu beğendiler.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babama dengesiz demek mi meşru müdafaa hakkın?
    oğlum, yavrum, evladım, hem birsürü zırva havlıyorsun, cevap verince de hakarete uğradığını iddia ediyorsun.
    çok afedersin hem aşağılık hem de kalın kafalı birisin.
    babanı bilmem.
    kuvvetmira reise bulaşana bizde bulaşırız. bu arada kimse kimsenin anasına babasına küfür edemez, laf edemez. forumda hangi üye olursa olsun. sen kimsinki terbiyesiz.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Beğen şeklinde buton var. Aynı şekilde "iğrenç, tiksinç" şeklinde de bir buton olsa. 5'den 10'dan fazla o butona tıklandığında o mesaj gizli olsa gösterilmese, çok sayıda olduğunda da kişi belirli bir süre yasaklansa iyi olur. Ama vbulletin forum sistemine böyle bir özellik eklenebilir mi bilmiyorum tabi.
    shruikan bunu beğendi.

Alıntı sezerh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuvvetmira reise bulaşana bizde bulaşırız. bu arada kimse kimsenin anasına babasına küfür edemez, laf edemez. forumda hangi üye olursa olsun. sen kimsinki terbiyesiz.
    Sen kimsin ki avukatliga soyundun?

trapmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet birgün..
    Bence herkes konu açamasın abi forumda belli başlı yorumlar yapıp biraz tecrübe ve araştırma isteği olanlar belli olur zaten üye olur olmaz konu açanlar var fıtık oluyorum Yenı motor tavsiye 100'e yakın konu vardır öyle buda bi tavsiyedir

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu duruma getiren bizleriz,kimse cevap yazmasa konu zaten ana ekrandan düşer gider.
    aquarist4 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)