Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yakıtınızı hangi istasyondan alıyorsunuz.

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    95 oktan vnitro mu ne shellin katkili benzini işte. 97 oktan diyorum ondan koyuyor

Ben de ondan kullaniyorum da uzerinde 95 oktan yaziyor. 97 kaldirildi diye biliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cin olmadan, şeytan çarpmaya çalışanlara verilecek cevapları kullanırken aceleci olmamak lazım. Arkadaş iyi niyetli. Yinede beğeneyim.
    Hocam takıldım sadece ya alınmayın

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de ondan kullaniyorum da uzerinde 95 oktan yaziyor. 97 kaldirildi diye biliyorum.
    Pompaci arkadasin dededigine gore 99 oktan bile varmis, nerde veriyorlar bilinmez

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı afu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir litre benzin mi daha ağırdır 1 litre mazot mu?
    1 litre mazot daha ağırdır. Mazot içeriğinde daha fazla enerji bulundurur bu yüzden mazotlu araçlar aynı litre ile benzinli araçlardan daha fazla yol giderler ama mazot benzin kadar yanıcı olmadığı için benzinli araçlara göre mazotu kullanma teknolojisi farklı.
    mehmetenis bunu beğendi.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bp, shell, opet, petrol ofisi, total birnci lig, düzgün firmalardır. zaten çok uluslu veya büyük sermaye gruplarının markaları olup işini düzgün yaparlar.

aytemiz, alpet, moil, go, gulf gibi firmalar bunlardan bir sonra gelir. kurumsal yapıya sahip, büyük sermaye gruplarına ait, en büyükler kadar büyüyememiş markalardır. çoğu zaman en büyüklerin kalitesinde iş yaparlar.

bir de geriye kalan, falapet ve filanoil şeklinde şirketler var. en az güven veren bunlardır. interneti biraz araştırsan epeycesinin patronunun geçmişte uyuşturucu, kaçak akaryakıt, 10 numara yağ gibi sabıkaları çıkar. en az güven vereni bu markalar.

ancak yakıt kalitesi bir hizmet zinciridir. yakıt kaliteli, istasyonun tankları ve tesisatı temiz, pompaları hassas ve hilesiz olacak ki müşteri kazık yemeyecek. isim yapmamış bir markanın bayisi çok güzel bir istasyon kurmuş, o marka da kaliteli mal getiriyor olabilir. bunun tam zıttı, düzgün markanın bayisi, hileli pompa ile öişteri kazıklama veya kaçak mal karıştırma gibi yollara sapabilir.

sözün özü, aslında pek birbirlerinden farkı yok. fullforslar, ultra pavırlar, mega süper uçar kaçar 98 oktanlar falan işin reklam ve hikaye kısmıdır; çok takmayın.
    kaçak göçek hile işleri daha çok mazotta ve lpg'de yapılır, çünkü sürümü yüksek ve hile yaptığına değer. benzin en güvenilir üründür.
    dinlenmiş benzin almaya bakın. tankerden boşaldıktan sonra tankta birkaç gün beklemiş, serinlemiş, varsa içindeki suyu, tortusu dibe çökmüş olsun.
    nuh nebiden kalma istasyonu pek tercih etmeyin. adamın elli senelik tankı pas temizliği görmemiş olabilir.
    iskontolu satış yapanlara dikkat edin, iskontoyu sayaç hilesiyle geri alabilir.
    mümkün olduğu, bütçe elverdiğince deponuzu full tutun. gelen zamlar sebebiyle bir nevi tasarruftur.
    yarım deponuz kaldığında gidip fulleyin. beş liralık, on liralık almaktan kaçının. böylece her zaman deponuzda yarım depo temiz, düzgün benzininiz olur.
    Dinlenmiş benzin meselesi zor gibi, nasıl anlayacağız ki tankerin ne zaman geldiğini ne zamandır benzinin beklediğini. Yada pompacıya sorsak ne der acaba, kovar mı, hortumla kovalar mı?

Sizin benzin aldığınız yer hangi şirket?

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Sürekli Petrol Ofisinden alıyorum. 100cc kullanıyorum ve bir 100cc'den bekleyeceğinizin maksimumunu alıyorum...

95 oktan motorlar için en sağlıklı olanı. Türkiyede 95-98 ve 100 var diye biliyorum. 100 bulmak çok zor. Motosiklet için gerek yok zaten.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Opetten benzin aldım motor teklemeye başladı artık benzinde ne var ise
    Benzin karşılaştırması yaptım sonuç
    Lukoil in benzini denedim bir daha almam son alışımda benzin çok yaktı 3 litre benzin ile 70 km gitti
    Petrol ofisini denedim kesinlikle tavsiye ederim 40 tl ye 8.350 litre benzinle 280-300 km yol yaptı diyebilirim
    shelli de denedim 4lt ile 120 km yaptı
    Opet 4 litre benzin ile 130 km yaptı
    Bp 4 litre benzin ile 120 km yaptı

Genelde terminal yada acemdeki po dan alıyorum çünkü orası benzini fazla vermiyor genelde hep otobüslere mazot koyuluyor orası olmaz ise shellden sasmam

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lukoil in benzini denedim bir daha almam son alışımda benzin çok yaktı 3 litre benzin ile 70 km gitti
    Petrol ofisini denedim kesinlikle tavsiye ederim 40 tl ye 8.350 litre benzinle 280-300 km yol yaptı diyebilirim

Genelde terminal yada acemdeki po dan alıyorum çünkü orası benzini fazla vermiyor genelde hep otobüslere mazot koyuluyor orası olmaz ise shellden sasmam
    Motor 150cc mi

Motosikleti
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 150cc mi
    Evet [10 karakter]
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Shellden aldım mi daha az km yapıyorum. Abim benzini ince diye kendi de söylüyor. Shellde çalışıyor kendi. Katkılar farkliymis

Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motorunuz mondial xtreme max mi

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Surekli shellden aliyorum. Acil durumlarda 10-20 liralik benzin alacaksam hangi istasyondan aldigim farketmiyor. Durum acil degilse gene shell. fulleyeceksem yolumu uzatip gene shelle gidiyorum. Yol ustundeki islek istasyonlari tercih ediyorum her zaman.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Asya varken farklı farklı istasyonları denemiştim.

Sonuç ;
    Po dan 4lt benzin ile 70km yol
    Bp den 4lt benzin ile 100km yol
    Shell den 4lt benzin İle 110km yol
    Opet den 4lt benzin ile 140km yol
    Bunlar hep şehiriçi normal şartlarda denediklerim.

Istasyon dan çok hizmetde önemli benim için Po daki ler hep taşırıyor ve silmeye bile tenezzül etmiyor.O yüzden PO yu hiç tercih etmiyorum artık.

Motosikleti
    Alıntı oguzhan06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz mondial xtreme max mi
    seyhan 150
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    yakıtı TP den yada LUK oil den alıyorum. Diğerlerine pek güvenmiyorum. TP Salıdan salıya fiyat indirimi yapan bir istasyondan her hafta fullüyorum. LUK tan alırsam %3 indirim kartımı kullanıyorum. sabah erken saatte alıyorum. Zira ısınan cisimler genleşir. yoğunluk düşer. yani sabah 1 litre benzin atıyorum 900 gramsa ikindi vakti 850 gram gelebilir.tüm bunlar yakıt ekonomisi sağlıyor. ayrıca kulanım tarzı önemli.tam devrinde vitese geçirmek,gereksiz ara gazlar vb yakıtı etkilediğinden dikkat ediyorum.performans olarak her iki markadan da memnunum.diğerleri gibi sürekli (performans anlamında ) değişiklik göstermiyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Bugune kadar hep shell den aldim gecen acelem oldugu icin yol ustindeki po dan aldim yakit dustu 40 liralik yakitla 410 km yaptim hala gidiyordu ama tekrar fulledim bakalim ne kadar yapacak

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    nedenini bilmiyorum ama agır bir shell müsterisiydim fakat su son benzin aldığım sıralarda önce gelmeme rağmen benden sonra gelen arabaya gittikleri için daha fazla dayanamadım ve artık b.p den almaya başladım ne yani 200 tl lik benzin almıyoruz diye bizimle sonradan ilgileniliyor çok sinirlerimi bozuyor bu durum

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 litre mazot daha ağırdır. Mazot içeriğinde daha fazla enerji bulundurur bu yüzden mazotlu araçlar aynı litre ile benzinli araçlardan daha fazla yol giderler ama mazot benzin kadar yanıcı olmadığı için benzinli araçlara göre mazotu kullanma teknolojisi farklı.
    Mazot benzin kadar yanici deil mi?? Kendinkendine yanio buji bilenyokbmazotlarda..

Mazot enerji bakimindan daha yuksektir fakat bu dizel arabalari daha ekonomik yapmaz... dizel arabalarin ekonomikdir cunku spontan yanmanin faydalari yuzunden

Benzinin kalitesinkac km yol.gittiginizin aslinda tam ters orantilidir.. shellden daha fazla km yapmak istiosaniz fuel save adinda olan benzinini alin... kaliteli benzin daha zor yanar

MASTER_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750 X DCT
    Merhaba,

yazilanlardan anlasilan markadan degil de daha cok istasyondan sakinmak gerek... gorevlilerin davranisi konusunu haric tutarsak istanbul icin yakit kalitesi yonunden tercihe deger istasyonlar hangileridir? yakitindan sorun yasamadiginiz istasyonlari yazar misiniz? boylelikle faydali bir liste elde edebiliriz sanki...(reklam v.b. gibi sorun olacaksa yonetimden ozur dilerim..iptal edebilirsiniz)

saygilarimla

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    shell favorimdir ama yoksa po en kötü ihtimal bp nedendir bilinmez benim motor opeti yakmıyor =))

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)