Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Jx6f mi mt 07 mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Neredeyse 9000KM'lik bir MT-07 kullanıcısı olarak şunları söylemek isterim:

1) Motorun ismi, açılımı zaten Master of Torque diye geçiyor yani çok tatmin edici bir ivmelenme söz konusu.
    2) Çift silindir oluşu hem tork hem yakıt ekonomisi için düşünülmüş bir şey. 4 silindir olmayan motor mu olur ya titremekten ölürsün tarzı yorum yapanlara aldırış etme. Sen de benim gibi yakıt tüketiminde 2.9lt/100km gördüğün zaman üzülmeyeceksin.
    3) Motorun tipi için kötü yorum yapan arkadaşları anlamıyorum bizim ülkemiz insanı zevksiz heralde supersport motordan başkasını beğenmiyorlar.
    4) Motor aşırı kıvrak ve tabiri caizse Nissan'ın reklamındaki gibi tam bir şehrin haylazı.
    5) Motor alt devirlerde bile inanılmaz bir performans sergiliyor. Her Allah'ın devirinde vites değiştirmeye gerek yok. Kısacası sokak jargonuyla motorda bayılma gibi bir durum söz konusu değil.

Bunlar motorun artılarıydı şimdi gelelim eksilerine:

1) Motor naked olduğu için rüzgara alışmanız ve karşı koymanız gerekiyor. Sessiz ve rüzgar almayan bir kask (Schuberth) gibi bir kask şart.
    2) Motor 689cc. Bu da bir üst vergi dilimine (651cc ve üzeri) girmesine sebep oluyor. Bu size yıllık yaklaşık 2 kat fiyat ödetecektir.
    3) Fiyatı her geçen gün artıyor. Bu motoru geçen yıl mart ayında 16-17 bin TL'ye almış olanlar var. Şimdi bu fiyat 22bin TL'ye kadar çıktı.
    4) 689cc'ye aldanıp 4 silindir sesi bekleyenler üzülür. Motor çift silindir olduğu için ses konusunda yetersiz kalabilir ancak TwoBrothers, Akrapovic gibi egzozlarla bu sorunu çözebilirsiniz. Tabiki bunun da size maliyeti ucuz olmayacaktır.
    5) Motoru artçı ile kullanıyorsanız artçı hiç rahat olmayacaktır. Arka sele küçük ve geriye doğru sivriliyor bu sebeple rahat değil.
    TEKNECI ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Biz bu isleri iyi biliriz, 1995 yilindada rs125 extrema sahibiydim , siz rahat olun biz biliriz.

Ama cok para verip ayni paraya gidip 2 silindirli bir motor almak zir cahilliktir. Motor keyfi sirali 4 silindirden hatta mumkunse eski cbxler gibi sirali 6 silindirden alinir. Gerisi fasafisodur, motor degil motorcuktur onlar.

Bir adamin ben motora biniyorum demesi icin 600cc hacim bile azdir en az 750cc sirali bir 4 silindir motora binen insan, ben gercek motosiklete biniyorum diyebilir. Bu catlasanizda patlasanizda boyledir malesef.
    "Bilmediğini bilmeyenden uzaklaşın " Konfüçyüs

3 silindir candır

MT 07 sürmedim ama şile yolunda beraber gezdik, canlı makine hiçde gerimizde kalmadı. İşi bilen adam için bence iyi bir tercih.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)