Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoru seçtikten sonra gelişen süreç Noter vb Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 150NS
    Arkadaşlar merak ettiğim konu şu motor annemin üzerine olucak uzak bir bölgeden gidip alıcam kendisi gelmeden bir belge vekalet ile bu işlemi gerçekleştirebilirmiyim ve noter sigorta kasko vb ilk motorum olucak neler yapıcam toplam ne kadar masraf gider bu işlemler için noteri satan mı karşılıyor bilgi verirseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Noter ucreti aksi konusulmadıgı surece alıcı tarafından odenir. Vekaletname cikartirsan noterden annenin uzerine motor alabilir-satabilirsin. Aracı aldıktan sonra 10 gun icerisinde trafik sigortası yaptırman gerekiyor.Yasadigin sehre ve motosikletine gore degisen sigortalar mevcut.Firmadan firmaya da fiyatlar cok degisiyor.Zaten acenta sana en uygun fiyat veren firmayı bulur.Ortalama bir fiyat istersen de 150-300 arası tutar.
    Kasko yaptırmak zorunlu degil.İstedigin takdirde yaptırabilirsin bu da yasina motosikletine ve yasadigin sehire gore degiserek ortalama 1000-1500TL civarında olacaktır.

Ha bir de 30 gun icerisinde plaka ruhsat isini halletmen gerek. Sıfır alıyorsan alacagın yer halettirir zaten.200-250 TL civarında bir tutar odersin bunun icin.(Sigorta haric) Yok eger 2.el ise trafige basvurarak ruhsatı annenin adına cikartabilirsin.Bu da 40-50 TL civarında tutacak

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Devir işleminin 111₺bedeli var diye biliyorum

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı Sepya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka aynı kalırsa bu fiyat sanırım.Plakanın degisme durumunda 150-250 arasında degisiyor.Neye gore degisiyor bilmiyorum ama surekli farklı tutarlar oduyorum..
    Sepya bunu beğendi.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

anilozerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Alıntı Sepya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1 (plaka aynı kalırsa).
    Sigortayı ben yeni yaptırdım 2 acenta dan fiyat aldım.Birisi en uygununun 500 tl olduğunu söyledi.Bir arkadaşım vasıtası ile başka bir acenta dan 215 tl ye yaptırdım.Fiyatlar cidden aşırı değişiyor.Farklı acentalardan fiyat al bence.
    Sepya bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 150NS
    Cevap veren arkadaşlara teşekkürler bu arada bir kaç sorum daha var

Noterden alınacak vekalet için herhangi bir ücret veriyormuyuz,ne kadar ?
    Sigorta zorunlu bu arada demi kasko gibi değil yani, internetten motoru gücünü seçip bakabiliyormuyuz ?
    Motor annemin üzerine olunca sigorta da annemin üzerine mi oluyor ?
    Motoru aldıktan sonra plaka değiştirmeden kullanırsam, sadece ruhsatı yenilersem bir cezası vb varmıdır ?

anilozerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Alıntı kivircikhd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap veren arkadaşlara teşekkürler bu arada bir kaç sorum daha var

Noterden alınacak vekalet için herhangi bir ücret veriyormuyuz,ne kadar ?
    Sigorta zorunlu bu arada demi kasko gibi değil yani, internetten motoru gücünü seçip bakabiliyormuyuz ?
    Motor annemin üzerine olunca sigorta da annemin üzerine mi oluyor ?
    Motoru aldıktan sonra plaka değiştirmeden kullanırsam, sadece ruhsatı yenilersem bir cezası vb varmıdır ?
    1- Uzun süredir vekalet vermiyorum ama en son 50 tl gibi bir fiyatı vardı.
    2- Sigorta zorunlu evet.
    3- Motor annenizin üzerine olursa sigorta da annenizin üzerine olur ve bu durumda sigorta ücreti daha az çıkar.
    4- Plaka değiştirmezseniz bir sıkıntı olmaz.Sigorta yaptırdıktan sonra ruhsat 15 gün içerisinde ikâmet adresine gelir.Motoru aldıktan sonra sigortanı bir an önce yaptırmalısın. Plaka değiştirmemenin cezası yoktur.
    Diye biliyorum ben
    Tequ bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 150NS
    Alıntı anilozerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Uzun süredir vekalet vermiyorum ama en son 50 tl gibi bir fiyatı vardı.
    2- Sigorta zorunlu evet.
    3- Motor annenizin üzerine olursa sigorta da annenizin üzerine olur ve bu durumda sigorta ücreti daha az çıkar.
    4- Plaka değiştirmezseniz bir sıkıntı olmaz.Sigorta yaptırdıktan sonra ruhsat 15 gün içerisinde ikâmet adresine gelir.Motoru aldıktan sonra sigortanı bir an önce yaptırmalısın. Plaka değiştirmemenin cezası yoktur.
    Diye biliyorum ben
    Cbr 250r alıcam aydından tahmini motor fiyatı harici ne kadar ücret çıkar hemen onu da ayarlıyacam vekalet ruhsat sigorta v.b 300 geçermi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)