Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Üniversite ücretini kuryelik ile çıkarmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

Üniversiteye başlayacağım ve okulun aylık ücreti 900+ civarı birşey olacak. Bende a2 ehliyet almak istiyorum seneye 18 gireceğim şuan 17 yaşındayım. A2 ehliyet almak için aranan şartları karşılıyorum galiba. Ayrıyetten sürücü kursu+belgeler+ehliyet masrafları vs toplamda ne kadar tutar acaba? Yan, bana totalde kaç lira ücret çıkar?

Ayrıca ehliyet aldıktan sonra nerelerde çalışabilirim ve aldığım ücret ne kadar olur. Gündüz okula gideceğim için part time iş bulabilmem mümkün müdür?

Saygılar.
    Vortex54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Ilk yazdigini aratarak bulabilirdin, 750 tlye kart ucreti dahil alirsin ehliyeti (max.)

Is konusuna gelince evrak,ilac,paket servis vb yapabilirsin paket servis icin 7/24 acik yerleri tercih edip saati konusmak senin yararina olacaktir, 30 tlden baslar gunlugun tasidigina gore yukselir, yolun acik olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yanlış anlama ama eften püften bir bölüm okuyup aylık 1500 2000 lira bile kazanamayacaksan, 4 sene boyunca aylık 1000 lira okula vereceğine bir kenara at, 50 bin TL'ye git OTO YIKAMA olur Cafe olur biryer aç, ailendende destek alıp daha çok sermayeyle gir bir işe. 4 sene okuyacaksın onca sene kurye olup okulunun parasını verceksin peki hiçmi dışarı cıkıp harcamayacaksın. Okulda yedisi içtisi yolu senede kaçpara zaten. Bence normal bir üniversite için kas, kuryelik yapmaktan şişersen sıkılırsan başına bir kaza gelirde işini yapamazssan para kazanamazsan ne olcak peki? okulunda yanacak.
    surcu ve TaTTo0 bunu beğendiler.

Alıntı Vortex54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlama ama eften püften bir bölüm okuyup aylık 1500 2000 lira bile kazanamayacaksan, 4 sene boyunca aylık 1000 lira okula vereceğine bir kenara at, 50 bin TL'ye git OTO YIKAMA olur Cafe olur biryer aç, ailendende destek alıp daha çok sermayeyle gir bir işe. 4 sene okuyacaksın onca sene kurye olup okulunun parasını verceksin peki hiçmi dışarı cıkıp harcamayacaksın. Okulda yedisi içtisi yolu senede kaçpara zaten. Bence normal bir üniversite için kas, kuryelik yapmaktan şişersen sıkılırsan başına bir kaza gelirde işini yapamazssan para kazanamazsan ne olcak peki? okulunda yanacak.
    Hocam okul 2 yıl, okuduğum bölüm devlete ataması aktif olan bir bölüm. 2 yıl içinde toplam 22bin lira vereceğim. Maaşım ise aylık döner sermaye ile birlikte 2,700-3 bin lira civarında olacak. Okulu bitirmem yeterli olacaktır ilk iş için. Aklımıza hemen kötü birşey getirmeyelim, kaza vs. Ne demişler iyiyi an iyiyi getir. İti an çomağı hazırla diye...
    Sizin varmı önerileriniz ? Nerede çalışabileceğim konusunda

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    ben herşey içinde 850 liraya anlaştım. 15-20 gün önce

Sormasi ayiptir ne okucaksiniz? Bu arada Allah yardimciniz olsun. Calisip okuyan insani severim

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    çok zor iş ya :/

Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben herşey içinde 850 liraya anlaştım. 15-20 gün önce
    Anladım hocam, ek bir ücret istemiyorlar sanırım. Teşekkür ederim.

Alıntı sezerh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sormasi ayiptir ne okucaksiniz? Bu arada Allah yardimciniz olsun. Calisip okuyan insani severim
    Sağolun hocam, teşekkür ederim. Okuyacağım bölüm: İlk ve acil yardım

Alıntı chcts1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok zor iş ya :/
    Hayatta kolay olan şeylerin sayısı çok az hocam da yapacağım işlerin okumak ile çalışmanın aynı anda olması mı zor ? :/

Paramedik oku. Atamalari daha kolay oluyor. Hangi sehirdesin?

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı MotorcuMehme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım hocam, ek bir ücret istemiyorlar sanırım. Teşekkür ederim.
    ya isteyenler var 500 600 lirayada vardı mesela 650 lira kurs ücreti alıyor diğer ücretleri sana bırakıyor. orada uyanıklık var, sen 1000 liraya geliyosun (arkadaşımın başına gelmişti)

Her şeyi içinde olarak anlaşmakta fayda var hocam.
    Kontrol edebildiğin güç güldürür, edemediğin öldürür.

ALLAH yardımcınız olsun.

Alıntı sezerh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paramedik oku. Atamalari daha kolay oluyor. Hangi sehirdesin?
    Zaten o bölümü okuyacağım hocam. İstanbul'dayım. Siz hangi bölümü okuyor/ hangi iş yapıyorsunuz ?

Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya isteyenler var 500 600 lirayada vardı mesela 650 lira kurs ücreti alıyor diğer ücretleri sana bırakıyor. orada uyanıklık var, sen 1000 liraya geliyosun (arkadaşımın başına gelmişti)

Her şeyi içinde olarak anlaşmakta fayda var hocam.
    Anladım hocam ben belirtirim, sonradan bir sorun olmasın karşılayamam zaten. Dediğiniz gibi baştan söylemekte fayda var.

Alıntı Djhaylaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH yardımcınız olsun.
    Teşekkürler, Amin.
    Cümlemizin..
    MotoGlock bunu beğendi.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Ben de üniversite de hem çalışıp hem okumayı düşünüyorum. Zor da olsa yapılamaz diye bir şey yok. Kafaya koyduğum her şeyi yapabildim çok şükür bence bu da yapılır.

coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    Paket servisi için, pizza, kebap, köfte, döner vs. çok paket servis elemanı arayan var.
    Sana tavsiyem zengin semtlerde bulmaya çalış. Maaş kadar bahşiş alırsın Bağcılar'da, Bayrampaşa'da iş arama yani. Beşiktaş, Kadıköy, Bakırköy buralarda bak...
    24 saat çalışan Etiler Marmaris Büfe benzeri yerler var veya gece 1-2 ye kadar çalışan yerler var.

Bu sektörde düzgün adam sıkıntısı var. Git pizzacılarla vs. birebir görüş başvur. 1 haftalık araştırmayla iş bulmanı garanti edebilirim. Bulamazsan bana kmden yaz ben sana ayarlarım.

Birşeyi merak ettim kurye olmak bu kadar kolay mı? arkadaş anladığım kadarıyla yeni alcak ehliyeti hemen kurye olabilir mi sizce? yolları çok iyi bilmesi gerekmez mi veya çok iyi motor sürmesi? yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum

coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    Alıntı TaTTo0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşeyi merak ettim kurye olmak bu kadar kolay mı? arkadaş anladığım kadarıyla yeni alcak ehliyeti hemen kurye olabilir mi sizce? yolları çok iyi bilmesi gerekmez mi veya çok iyi motor sürmesi? yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum
    hocam bu kuryelik konusunda ciddi bir açık var o yüzden eli yüzü düzgün az bi motor tecrübesi olan rahat iş bulur. bölge dediğin çalışmadan öğrenilmiyor sonuçta. ben restorancılarla çokça çalıştığım için içlerini biliyorum.

örnek bi hikaye;
    adam restorana paket servis için kurye işe alıyor, kurye pakete gidiyor. arkasından telefon geliyor. sizin restoranın broşürleri yerlerde geziyor paketleriniz trafikte millet arabayla üzerinden geçiyor diye. gdiip baktığında görüyor ki pizzalar paketler broşürler hepsi yerlerde.

sonuç kurye elemanı pakete giderken düşmüş. patron korkusundan herşeyi bırakıp motorla evine gitmiş. kimseye haber vermeye cesaret edememiş.
    mehmetenis bunu beğendi.

Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de üniversite de hem çalışıp hem okumayı düşünüyorum. Zor da olsa yapılamaz diye bir şey yok. Kafaya koyduğum her şeyi yapabildim çok şükür bence bu da yapılır.
    İstenildiğinde insanın yapamayacağı şey yok Allah'ın izniyle.

Alıntı coogle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paket servisi için, pizza, kebap, köfte, döner vs. çok paket servis elemanı arayan var.
    Sana tavsiyem zengin semtlerde bulmaya çalış. Maaş kadar bahşiş alırsın Bağcılar'da, Bayrampaşa'da iş arama yani. Beşiktaş, Kadıköy, Bakırköy buralarda bak...
    24 saat çalışan Etiler Marmaris Büfe benzeri yerler var veya gece 1-2 ye kadar çalışan yerler var.

Bu sektörde düzgün adam sıkıntısı var. Git pizzacılarla vs. birebir görüş başvur. 1 haftalık araştırmayla iş bulmanı garanti edebilirim. Bulamazsan bana kmden yaz ben sana ayarlarım.
    Aynen dediğiniz gibi yapacağım hocam, pizza ve diğer benzeri mekanlar ile özellikle belirttiğiniz yerler ile görüşeceğim. Ayrıca doğma büyüme istanbulda olduğum için mekanları yolları vs. biliyorum oldukça iyi bir sorun olmaz heralde.

Alıntı TaTTo0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğma büyüme İstanbul'dayım hocam ayrıca daha önce motor tecrübem var, ehliyeti yeni alacağım sadece. Saygılar.

Alıntı coogle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu kuryelik konusunda ciddi bir açık var o yüzden eli yüzü düzgün az bi motor tecrübesi olan rahat iş bulur. bölge dediğin çalışmadan öğrenilmiyor sonuçta. ben restorancılarla çokça çalıştığım için içlerini biliyorum.

örnek bi hikaye;
    adam restorana paket servis için kurye işe alıyor, kurye pakete gidiyor. arkasından telefon geliyor. sizin restoranın broşürleri yerlerde geziyor paketleriniz trafikte millet arabayla üzerinden geçiyor diye. gdiip baktığında görüyor ki pizzalar paketler broşürler hepsi yerlerde.

sonuç kurye elemanı pakete giderken düşmüş. patron korkusundan herşeyi bırakıp motorla evine gitmiş. kimseye haber vermeye cesaret edememiş.

O arkadaşın biraz sıkıntısı ve korkusu ancak herhangi bir kaza ben taraflı olacağını sanmıyorum. Büyük konuşmamakla birlikte çok dikkatli kullanırım ve hız yapmam. Çevremdeki insanların yanlış yaptığı hatalar ve yanlışları beni kazaya atabilir. Aynen dediğiniz gibi oldukça fazla A2 ehliyetli eleman aranıyor yazısı görmekteyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)