Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çinli cruiser çıkmazı : Lifan 250B - Kuba sl200 - Falcon Freedom250

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    Abilerimin ve kardeşlerim öncelike ehliyetim var, kaskım ve eldivenim var, diğer koruyucu giysiler yok var fakat eksikleri tamamlayacağım ınşallah. Motosiklet tecrübem ise 2 yıl 4bin kilometre ile sınırlı şu an 100lük bi cg kullanıyorum. bu sene büyütmeyi düşünüyorum ve aklımda şu modeller var : KUBA SUPERLİGHT200 , LİFAN 250B ve FALCON FREEDOM250. Fiyat ve kalite performansı olarak en iyisi Lifan diye biliyorum ancak KUBA ve özellikle Freedom'un şekli şemali beni cezbediyor bunlar lifanı aratır mı sonuçta lifan V motor çift silindir ama tip olarak onların gerisinde şimdi bunları ve boyum 1.70 kilo 65 bunları göz önüne alırsak siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Motosiklet modelleri başlığı altında kuba sl200 konusu var. Biz aylardır orada eksilerini artıkarını konuşuyoruz. Formu okursan bayağı bir yardımcı olur.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

Teker yakarak motor test ettiren adamlardan motor alınırmı bilemedim şimdi Motorlarının üzerinde CBR yazıyor, model adı olarak KTM-150S falan var bu ne şimdi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hyosung gv 250 yi tek geçerim diğerleri faso fiso...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Üçünün arasından Lifan'ı tek geçerim. Sebepleri:

1- V-Twin olması
    2- Virago klonu olması sebebi ile piyasada parçasının ve ustasının bolca bulunması
    3- Uzun süredir piyasada olan bir marka olması
    4- Custom'a daha uygun olması

Falcon dün piyasaya çıkarttı modeli, hala binen yok, parça sıkıntı, fiyatı bile net değil.
    Kuba SL200 güzel motor, lakin güç olarak zayıf, genel kanı bu yönde, tek silindir olması da - bir özellik. Fiyatı da hiç makul değil. 7158 tl sıfırı.

Not, bunlar güzel fiyatlar, şahsi kanaatim, ikinci el 10 yaşında bir virago 250 alsanız o paraya, bunların hepsine taş çıkartır.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üçünün arasından Lifan'ı tek geçerim. Sebepleri:

1- V-Twin olması
    2- Virago klonu olması sebebi ile piyasada parçasının ve ustasının bolca bulunması
    3- Uzun süredir piyasada olan bir marka olması
    4- Custom'a daha uygun olması

Falcon dün piyasaya çıkarttı modeli, hala binen yok, parça sıkıntı, fiyatı bile net değil.
    Kuba SL200 güzel motor, lakin güç olarak zayıf, genel kanı bu yönde, tek silindir olması da - bir özellik. Fiyatı da hiç makul değil. 7158 tl sıfırı.

Not, bunlar güzel fiyatlar, şahsi kanaatim, ikinci el 10 yaşında bir virago 250 alsanız o paraya, bunların hepsine taş çıkartır.
    10 yaşında makine alacağıma sıfır lifan alırım daha iyi

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    SL200 boyunuza ve kilonuza uyar.
    Dezavantajı fabrika lastikleri hemen değiştirilmek zorundadır ve enjeksiyon olmaması problem yaratmasa da performansını etkiler. Almışken 2 silindir ve enjeksiyonlu tercih etmek daha doğru bence. Diğer motorları sürmedim yorum yapamıyorum...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Lifan varken diğerleri güç olarak zayıf kalır...

Motoru kasası virago 250, bozulan parçasını japonla değişirsin, daha ne olsun

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    benimde aklımda olan modeller arasında lifan 250 ve sl200 mevcut.Sl200 hakkında yorumlar genelde güzel parça ve servis sıkıntısı yok gibi kronik problem vs. fakat görünüş olarak ve v motor olmasından dolayı aklımda lifan bulunmakta.Lifan ile ilgili aklımda soru işaretler mevcut çünkü bu model ile ilgili doğru düzgün bir yorum ve forum bulamadım internette 2. el olarak ve 0 olarak satış yapan yerler ve bu model ile ilgili ilanlar çok kısıtlı bu yüzden aklım karışmıyor değil.Alırsam elimde kalır mı servisi parça durumu nasıldır kronik bir problemi ve sıkıntısı var mıdır artıları eksileri dikkat edilmesi noktaları nelerdir gibi bilgilere ulaşmakta güçlük çekiyorum.Hacim olarakta sl200 e göre daha iri bir görüntüsü var 188 boy ve 110 kg olmam itibari ile aslında gölümde yatan 250b ama soru işaretleri var aklımda bu motor ile ilgili
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Forumda Bisan roadstar 250 konusu var, aynı motor olduğu için okuyabilirsiniz, pek çok v motor Çinli aynı kod'a sahip...

Kasada paslanma emareleri olabilir, rötüşla halledilir, illa ki bu ucuz motorların dandik bir tarafı olacak, doğru dürüst ilk montaj olmayacak, alınca iyi bir ustanın vida ayar Vs kontrolünden geçmesi şart, yoksa vah egzoz düştü, çamurluk gitti, korna çalmıyor Vs vs
    Alk34 bunu beğendi.

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    Evet bana da lifan daha mantıklı geliyor tipi de fena değil ama işte Falcon un tipi Kuba sl200 ün de müşteri memnuniyeti iyi. Lifan ı kullanan çok yok sanırım

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alper A.; 188 boy 110 kiloya sl200 gerçekten küçük olur. Lifan ın ebat ve güç daha uygun..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Japonun Ölüsü cinlinin son modelini tokat bagimlisi yapar birakin lifan kuba mondial 5 para etmez.Yolda giderken vites dusuyor yag bosaliyor.Simdi ben sukadar senedir kullaniyorum bisey olmadi diyenler olacak.Paran yoksa bekle arkadas sonra tertemizde olsa satamazsin o cinliye kimse kolay kolay donup bakmaz.Canini cinli motora emanet etme..Kimse salak degil okadar para verip avrupali japon alsin.Cakma telefon,elbise,tv vs almazsin motor neden aliyorsun yamaha virago cakmasi vs ..15 senelik dragstar 250 yi 2015 model regale hyosunga degisebilir misin? Asla degismem..2 ay once sifir km regalraptor 250 alan arkadasim 15 gun sonunda sele altindan dumanlar cikti.Kablolar yandi 15 gunluk motor..Suan hala nasil kurtulacam diye o motora bakiyor motor ona.. Cinlilere yakindan bakinca malzemenin isciligin kalitesizligi motor blogunun parlak uyduruk metali midemi bulandiriyor.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=txzpLbitqIo
    Teker yakarak motor test ettiren adamlardan motor alınırmı bilemedim şimdi Motorlarının üzerinde CBR yazıyor, model adı olarak KTM-150S falan var bu ne şimdi.
    bu video üstünden bir konu açılsa iyi yorum gelirdi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=txzpLbitqIo
    Ulan ya gülmekten öldüm :D CBR KTM-150S bu nedir ya daha isim bulamıyosan bu işe girme hiç :D

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı DraQuila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonun Ölüsü cinlinin son modelini tokat bagimlisi yapar birakin lifan kuba mondial 5 para etmez.Yolda giderken vites dusuyor yag bosaliyor.Simdi ben sukadar senedir kullaniyorum bisey olmadi diyenler olacak.Paran yoksa bekle arkadas sonra tertemizde olsa satamazsin o cinliye kimse kolay kolay donup bakmaz.Canini cinli motora emanet etme..Kimse salak degil okadar para verip avrupali japon alsin.Cakma telefon,elbise,tv vs almazsin motor neden aliyorsun yamaha virago cakmasi vs ..15 senelik dragstar 250 yi 2015 model regale hyosunga degisebilir misin? Asla degismem..2 ay once sifir km regalraptor 250 alan arkadasim 15 gun sonunda sele altindan dumanlar cikti.Kablolar yandi 15 gunluk motor..Suan hala nasil kurtulacam diye o motora bakiyor motor ona.. Cinlilere yakindan bakinca malzemenin isciligin kalitesizligi motor blogunun parlak uyduruk metali midemi bulandiriyor.
    Bazı noktalarda size katılıyorum. 10 küsür bin tl veripte sıfır diye regal almam veya hyosung. Gider 3-5 yaşında japon alırım. Ancak bir noktada o işler değişiyor. düşük bütçeli vatandaş binmeyecek mi motora? Temizine halen 3500 tl para istiyorlar cbf'in ybr'nin. Yoksa vatandaşın o kadar parası nasıl olacak? Bir de, kaç tane çinliye bindiniz de bu kadar hakim oldunuz çin motorlarına? 10 bin km'dir kullandığım, ve alırkende ikinci el aldığım mondialimin hiçbir yeri yolda düşmedi. Neden biliyor musunuz? Çünkü bindiğim motorun ne mal olduğunu biliyorum, her hafta 15 dk ayırıp kontrol ediyorum gevşeyen bir şey var mı diye. 2250 tl'ye almıştım, 1 yılda 10 bin km yaptım, sıcakta soğukta uzun yolda şehir içinde, her yerde kullandım, hiç yolda kalmadım. Hiç masraf açmadı bana. Çok mu iyi dersen, tabiki hayır, ben de elimden gelse japon/alman markalarına bakarım ama ben bu motoru aldığımda 2500-3000 tl civarı bulabildiğim bütün cbf/ybr'lerin canı çıkmıştı. Şunu da belirtmek isterim, bu motorları ucuz diye apaçi kardeşliği satın alıyor, canını alıyor motorların. Bakım yok, teker yapmalar bilmem neler. Sonra motor bozuldu, geçen tamircide 2 aylık ybr gördüm, şanzıman bekliyorlardı. Sebep mi, sahibini 30 saniye gördüm, hemen anladım ki o adam neye binse bozacak. Yahu 350'lik jawa topladılar, motor aksamı sıfır, 15 günde krank çatlattılar alete. 350 jawa ve krank çatlatmak. İş sadece kalitede bitmiyor, bunun bakımı, kullanım şartları da önemli.

Not: Elinizdeki para düzgün japon alıyorsa ikinci el, sıfır diye çinliye bulaşmak tamamen mazoşizmdir.
    kaanklky ve musclegent bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    Bu motorlardan superlıgt Niğde- Antalya arası 600 km civarı sanırım böyle bir uzun yola dayanır mı

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Lifana parça bulan bana da bulsun 1. vites hilali ve dişli karşılığı lazım

kuba da parça pahalı

falconu bilmiyorum

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Lifan 250b twin motor ancak su soğutmalı değil hava soğutmalı, bir kaç yerde okuduğum kadarıyla bu tip motor bloklarında içeride kalan blok yeteri kadar soğuyamadığı için subap ayarı sürekli bozulup saçı başı yoldurtuyormus, ben kullanmadım başıma gelmedi ama bu tarz yorumlara çok rastladım alacak arkadaşım iyice araştırmanı tavsiye ederim. Regal raptor lar hem su soğutmalı hemde sıralı çift silindir, açık egzoz ile çok tatlı ve gürültülü bir sesi vardır listene eklemeni tavsiye ederim

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifana parça bulan bana da bulsun 1. vites hilali ve dişli karşılığı lazım

kuba da parça pahalı

falconu bilmiyorum
    forumda bilirsin Serkan usta var, ona sordun mu? dediğin parçayı anlayamadım, çok detay benim için İngilizcesi belliyse yurt dışından bakalım, belki ucuza denk gelebiliyor ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifan 250b twin motor ancak su soğutmalı değil hava soğutmalı, bir kaç yerde okuduğum kadarıyla bu tip motor bloklarında içeride kalan blok yeteri kadar soğuyamadığı için subap ayarı sürekli bozulup saçı başı yoldurtuyormus, ben kullanmadım başıma gelmedi ama bu tarz yorumlara çok rastladım alacak arkadaşım iyice araştırmanı tavsiye ederim. Regal raptor lar hem su soğutmalı hemde sıralı çift silindir, açık egzoz ile çok tatlı ve gürültülü bir sesi vardır listene eklemeni tavsiye ederim
    beni de güvendiğim bir usta bu konuda uyardı, uzun yolda, otobanda sorun yaşamazsın ama sürekli trafikteysen arkadaki silindir zor hava alıyor, sorun açma riski fazla demişti ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)