Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

artçı nasıl eğitilir ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    kız arkadaşım motorla gezmeye bayılıyor fakat artçılığı bildiğini söyleyemem.virajlarda çok tehlikeli oluyor.2 hafta önce uçuyorduk nerdeyse ona "sen kıpırdama ben hafiften yatarsam korkma" desemde malesef olmuyo !!! bu konuda bana yardımcı olabilecek varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ALPERRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500 GRİ
    honda motosiklet eğitim merkezi artçılı yolculuk için eğitim eriyo ama mersinde motosiklet eğitim merkezi varsa gidebilirsin.

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    tecrübe tecrübe tecrübe.. zamanla alışır bence abi.. hem ne biliyosun belkiden sen kötü sürüyon yengede kasılıyo..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    250 mct
    pc çık aradan.
    honda nın eğitimi çok çok iyi fikir ama fiyatı malumun

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    abi bence en ii çözüm bi tane 1000lik supersport makine ile bir anda 300++ hızları gör yenge arkadayken.. bak ondan sonra senin motora bindiğinde bir sorun çıkıyomu..

(bu sondu çıktım abi aradan.. )
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    250 mct
    mutlaka aranızda artçısında sorun yaşayan olmuştur.nasıl olduda öğrettiniz???

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Hocam iki yol var 1. Henüz acemi oldugu sana uyum saglayamayacagı için sana sımsıkı sarılacak ve yaptıgını yapmaya mecbur kalacak (tabi senden güçlüyse terside olabilir ozaman allah kerim)
    2. arkanda patetes çuvalı gibi hep dik duracak sen o agırlıga göre ayarlıyacaksın kendini.
    Falan filan hocam içinde varsa zamanla ögrenir yoksa neyapsan hikaye degiştirmek lagzım.
    Yaşa ve Yaşat

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    -artçı nasıl eğitilir
    -kamçıyla

anlaşılan hiç motor kullanmamış. sen ona biraz motor kullanmayı ögret virajlarda problem ortadan kalkar bence
    ==============================
    ==============================

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı ODUNCU adlı üyeden alıntı
    Hocam iki yol var 1. Henüz acemi oldugu sana uyum saglayamayacagı için sana sımsıkı sarılacak ve yaptıgını yapmaya mecbur kalacak (tabi senden güçlüyse terside olabilir ozaman allah kerim)
    2. arkanda patetes çuvalı gibi hep dik duracak sen o agırlıga göre ayarlıyacaksın kendini.
    Falan filan hocam içinde varsa zamanla ögrenir yoksa neyapsan hikaye degiştirmek lagzım.
    bir çok kez dik durmasını ve sıkıca sarılmasını söyledim.onu taşıya bilirim ( virajlarda yani) ama olmuyo yahu. panikliyo

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    evet yapılacakları yazıyorum ...
    1- döverek anlatırsın 1 tokat bak senin yüzünden geberiyoduk düzgün duramıyon
    2- güzelce izah ederek eğer böyle yaparsan sa kötü şeyler olabilir
    3- alışana kadar allaha emanet gideceksin ve üstünden paniği atacak yenge
    4- yada sen hiç bindirme yangeyi
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Merak etme hocam zamanla oda sende alışırsınız. O sakinleşir daha uyumlu olur. Sen öyle bi hale gelirsinki virajda arkanda dans etse etkilenmezsin, zaman ve yol.
    Yaşa ve Yaşat

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı ODUNCU adlı üyeden alıntı
    Merak etme hocam zamanla oda sende alışırsınız. O sakinleşir daha uyumlu olur. Sen öyle bi hale gelirsinki virajda arkanda dans etse etkilenmezsin, zaman ve yol.
    umarım dostum saol.
    ayrıca sevgilisini dövmek isteyenler devam... benim niyetim yok

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    Zamanla alışır.Virajlara şimdilik daha dikkatli gir alışana kadar.daha önce motora binmemiş insanlar genelde kasılırlar ve virajda yatınca düşeceklerini sanırlar.Zaman la öyle olmadığını anlar.
    Allah yardımcın olsun..
    [FONT="Georgia"][FONT="Verdana"][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..[FONT="Georgia"][/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Önce kendini sana bırakması lazım.ama bu konuda sana güven duyması şart!!!sen kendine yeterince güven veriyormusun?
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Walla ne diim bence bunu ona uzun uzun izah etmelisin arkadasım...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    gelin istanbula bizlerden bilgi alsın
    öncelikle relax olucak en önemli şey bu zaten bi artçılar dayanışma derneği kurucam ben ona katılsın ordan anlatırız 1-2 gün kadar açarız topiği sen takip et bizi ist. MT nin önde gelen artçısıyım
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    tabi bak, alper kadrolu artçımızdır bizim
    en iyisi ona yolla sen, 2 günde çakı gibi artçı yapar geri yollar walla
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

KARAKIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı richy adlı üyeden alıntı
    anlaşılan hiç motor kullanmamış. sen ona biraz motor kullanmayı ögret virajlarda problem ortadan kalkar bence
    artçılığın motor kullanmayı bilmemekle alakası yok bence bende artçı olark biniorum ve motor kullanmayı bilmiorum benkaan kız arkadaşında zamanla alışır artçılığa
    PAMUKTAN PRENSES Mİ OLUR??? PRENSES DEDİĞİN TAŞ GİBİ OLUR

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Artic in fonksiyonu cok onemlidir .Yanlis bir hareketi bile ikinizi dusurmeye sebeptir.Bu onemli gorevin kiz arkadasinin yaptigini anlat her seyden evel.

Sabit durmali ani hareketler yapmamali.
    Sana sariliyor ise fazla paniklemesin , istem disi senin canini acitabilir ve bu tum dikkatini dagitir.Sana yaslacagina motorun tutunma demirlerini tutsun.

Trafigi cok takip etmeye calismasin cunku hukum onda degil ve seni uyariyim der iken dikkatini dagitabilir.
    Virajda seninle beraber yatmasin sadece oldugu gibi dursun yoksa gercekten o virajda yatar ve oyle kalirsiniz.
    En onemlisi ona sakina kizma ve bagirma sakin ol .Tum teknik aciklamalarini yap.Birak alissin motora.Ve hiz yapma onunla iken yavas git kagni gibi git ama hiz yapma.Cunku bu isi bozuyor .
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı
    ayrıca sevgilisini dövmek isteyenler devam... benim niyetim yok
    baba ne yaptın yaww ben sadece şaka maksadıyla yazdım herşeyi ciddiye alma lütfen tabiiki bayanlara el kaldırılmaz
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler