Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Depoda benzin olmasına rağmen motor stop ediyor..benzin ekleyince tekrar çalışıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr250r-lifan eagle125-125mh
    vay Allah razı olsun birisi konuyla ilgilendi..Öncelikle teşekkür ederim..Yakıtı değiştirdim ama fayda etmedi 2 haftadır devam ediyor sorun.Servise götürdüm saçma sapan depo eğiminden bahsetti bana oda çözemedi galiba sorunu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Depodaki basınç ile ilgili olabilir tahminen ya delik vardır biryerlerde ya musluk tıkanmıştır veyahut varsa benzin filtresine bak kirlenmişte olabilir aklıma bunlar geliyor

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı mmrtaner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay Allah razı olsun birisi konuyla ilgilendi..Öncelikle teşekkür ederim..Yakıtı değiştirdim ama fayda etmedi 2 haftadır devam ediyor sorun.Servise götürdüm saçma sapan depo eğiminden bahsetti bana oda çözemedi galiba sorunu
    Bendede yedekde sorun oluyo motor bazen kirmizi cizginin basinda geciyosa yedege bazen sonlarina dogru yedege geciyo kafasina gore oluyo normal biranda duruyo motor ama yedek alinca calsiiyo bende seninkidd degisik bi sorun

Sorunun kaynağı depo diyorum depo kapağından az bi hava alması gerekiyor yoksa benzini çekemez vakumlayamaz

Motosikleti
    mirim kardeşim benzin musluğunda ufak bi filtre var bildiğim kadarıyla 125mhde musluk tıkanmışsa nasıl açılır gerekirse baktım parçası ucuz 15 lira komple musluk ama onu nasıl değiştiririm bilmiyorum. Truck123 kardeşim benim gösterge bozuk yedeğe güvenip yola çıkıyordum tam bitince yedeğe geçiriyordum..yaklaşık 20 liraya 250 km falan gidiyordu fakat şimdi 145 kmye düştü sonra yedeğe geçiriyorum 1-2 km sonra duruyor oda..Depoya bakıyorum baya benzin var ama ekleyince çalışıyor yine..Zaten ibre olsada bek güvenme derim ben km den yola çık 2 defa 20 liralık benzinle dene bir bak aynı sorunmu var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

Alıntı MiRiM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunun kaynağı depo diyorum depo kapağından az bi hava alması gerekiyor yoksa benzini çekemez vakumlayamaz
    nasıl kontrol edeceğiz onu bre.ben çözemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

BU ARADA ARKAŞLAR MİRİM GERÇEKTE ARKADAŞIM OLUR TAKILIYOR BANA BİLGİNİZ OLSUN

Çıkart filtreyi ca içini içi pis ise gözle görülür zaten üfle temizle tekrar yerine tak
    söylediklerim seni yanıltmasın tahmin yürütüyorum sadece
    benzinin azalınca calismamasindaki kesin sebep basınç ile ilgilidir diye düşünüyorum

Motosikleti
    valla bre şimdi başka bir konuda daha okuyorum depo kapağından hava almaması galiba sorun seninde dediğin gibi bunu nasıl çözeceğiz şimdi buna bakayım bi sorun düzelirse yazıcam buraya zaten

Benzinin fazla yakmasını ise miadı dolmuş buji ve hava filtresine bağlayabiliriz basit işler mesela hava filtresini çıkartıp yıkayıp tekrar yerine takabilirsin bujini kendin alıp değiştirebilirsin
    depodaki basınç konusuna nasıl vardın dersen
    benim motorun depo kapağından ağır bir şekilde benzin kokusu geliyordu poset ile kapattım motoru 10 15 dakika kullandıktan sonra tekleyip stop etmişti poseti çıkarınca normale dönmüştü bu da demek oluyor ki motorun benzini çekebilmesi için depodan hava alması gerekiyor biraz karışık oldu sanki

Motosikleti
    hava filtresini temizledim bujiyide kendim değiştirdim ngk taktım..kanımca dediğin gibi depo kapağında sorun var.

valla bre şimdi başka bir konuda daha okuyorum depo kapağından hava almaması galiba sorun seninde dediğin gibi bunu nasıl çözeceğiz şimdi buna bakayım bi sorun düzelirse yazıcam buraya zaten
    depo kapağı ile oynamadığını farz edersek orada bi sorun da olmamıştır haliyle onu nasıl çözeriz dersen bilmiyorum sen benden daha akıllısin okumuş üflemışsin ona da çözümü sen bul artık .
    Mesela kapağı açık bırak orayı poset ile bantla üzerine iğne ile önce 2 3 tane delik aç az benzin ile dene sorun çözülüyor ise kapakta vardır birşeyler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

hava filtresini temizledim bujiyide kendim değiştirdim ngk taktım..kanımca dediğin gibi depo kapağında sorun var.
    tüyoları aldın yarın veya müsait olunca bi dene inşallah düzelir kendini hemen tamircilere teslim etme sorunlarını önce foruma yaz bilgili ve usanmadan sıkılmadan yardımcı olmak için bekleyen bilgili arkadaşlar var tüyo alıp çözebildiğini kendin çözer çözemediğini ise bilinçli bir şekilde tamirciye tarif edersin düdüklenmekten kurtarabilirsin vicdansız tamirci çok

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş aramıza hoşgeldin. Depo hava yapıyor olabilir. Depo kapağını açınca o hava gider. Sen arada depo kapağını aç kapat. Çalışmadığında kapağı aç yakıt koymadan tekrar dene.

Motosikleti
    Eyvallah hoş bulduk..Deneyeceğim kardeşim bunu..Sorun hava ise nasıl düzelir bilginiz varmı

Bir önceki motorumda aynısını yaşadım. Motorda benzin olmasına rağmen stop etmeler yaşadım. Depodaki benzin karbratöre gidiyormu diye karbüratöre yakın yere şeffaf filtre taktım. Baktım yakıt geliyor ancak hala stop etmeler devam ediyordu. Bu arada motorun sıfırsa rodaj bitene kadar motorda beklenmedik herşey olabilir bunu kafana takma sonuçta parçaların birbirine alışma süreci bu.. Ama değilse ve bu hata devam ediyorsa depo kapağını aç kapat. Sonrasında baktım depo kapağını açar açmaz motor tek marşta çalıştı. Haliyle sıcakta deponun içinde hava sıkışıyor. Marş sırasında yakıtı karbüratöre göndermiyor olabilir. Göndermesi için kapağı açman lazım ki içeri hava alabilsin. Eğer çözüme ulaşırsan bana mutlaka bilgi ver. Ona göre bir yöntem uygularız sıkma canını bi sıkıntı yok motorunda yalnızca basit birşey.

Motosikleti
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki motorumda aynısını yaşadım. Motorda benzin olmasına rağmen stop etmeler yaşadım. Depodaki benzin karbratöre gidiyormu diye karbüratöre yakın yere şeffaf filtre taktım. Baktım yakıt geliyor ancak hala stop etmeler devam ediyordu. Bu arada motorun sıfırsa rodaj bitene kadar motorda beklenmedik herşey olabilir bunu kafana takma sonuçta parçaların birbirine alışma süreci bu.. Ama değilse ve bu hata devam ediyorsa depo kapağını aç kapat. Sonrasında baktım depo kapağını açar açmaz motor tek marşta çalıştı. Haliyle sıcakta deponun içinde hava sıkışıyor. Marş sırasında yakıtı karbüratöre göndermiyor olabilir. Göndermesi için kapağı açman lazım ki içeri hava alabilsin. Eğer çözüme ulaşırsan bana mutlaka bilgi ver. Ona göre bir yöntem uygularız sıkma canını bi sıkıntı yok motorunda yalnızca basit birşey.
    Çok sağolasın motor sıfır değil arkadaşımdan aldım çok iyi binicidir oda bilinçlidir yani hatta hala tartışıyorduk aramızda bulamamıştık sorunu..Dediğiniz gibi deneyeceğim depo kapağını.Çünkü bende stop edince bekledim biraz marş yaptım olmadı karbüratöre giden hortumu söktüm baktım benzin gelmiyor benzin musluğunda da benzin yok sonra biraz "on" şekilde bıraktım marş yapınca çalıştı sonra tekrar stop etti..Sorunlara bakınca hava olayı olduğunu iyice düşünmeye başladım bende merak ediyorum sonuç ne olacak acaba.bilgi veririm çok teşekkürler

Rica ederim ne demek bilgi paylaştıkça çoğalır büyük ihtimalle sorunun kaynağı o. Eğer karbüratörden çıkardığın hortumdan benzin gelmiyorsa depo kapağını aç o an benzin gelmeye başlıyorsa sorun hava almadığındandır. Buna bi çare bulacağız. Bir ustam var tanıdığım sitedeki ismi serkanADH13 . Sorunu bulunca çözüm için ustaya bi sorarız
    07DFB18 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    3 değil 13 motosikletin de olsa bana fark etmez, ama senin bahsettiğin yakıt verisini drift ile yakalaman imkansız. Aynı blokta silindiri daha büyük olan mr kullanıyorum, 3,5 litre yakıyor, 3 litrenin altına hiç düşmedi. Bu piyasanın en az yakanı denilen bajaj discovery bile o kadar az yakmıyor. 7 kuruş nedir arkadaş. 1 litre ile 68 km gitmen gerekir o dediğin yakıtı yakalayabilmen için.

Stop etme problemine gelince, depo şamandırası sıkıntılı mh-mr modellerinde. Bazen benzini fazla gösterebiliyor. Var benzinim daha diyosun, öksürmeye başlıyor falan. Benzin deposunun hava almaması sıkıntısı olacağını sanmıyorum, zira bu motorların depo kapağı tam olarak işlev yapmıyor zaten.

Motosikleti
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 değil 13 motosikletin de olsa bana fark etmez, ama senin bahsettiğin yakıt verisini drift ile yakalaman imkansız. Aynı blokta silindiri daha büyük olan mr kullanıyorum, 3,5 litre yakıyor, 3 litrenin altına hiç düşmedi. Bu piyasanın en az yakanı denilen bajaj discovery bile o kadar az yakmıyor. 7 kuruş nedir arkadaş. 1 litre ile 68 km gitmen gerekir o dediğin yakıtı yakalayabilmen için.

Stop etme problemine gelince, depo şamandırası sıkıntılı mh-mr modellerinde. Bazen benzini fazla gösterebiliyor. Var benzinim daha diyosun, öksürmeye başlıyor falan. Benzin deposunun hava almaması sıkıntısı olacağını sanmıyorum, zira bu motorların depo kapağı tam olarak işlev yapmıyor zaten.
    7 kuruş yakmasın en fazla 9 kuruş yakıyor şehir dışı..E konyada malum öyle çok dur kalk yaptığın bir yer değil bas git yani..Neyse yukarılarda da dediğim gibi benzin göstergesine bakmıyorum ki zaten bozuk gösterge..Hep yok gösteriyor şamandıra sorunlu yani..Şuan deneme aşamasındayım ama bence de sorun depo kapağından hava alamaması..Zira yanıma 2 lt benzin aldım stop etti yolda baktım benzin var hala ama yinede ekledim 2 lt yi hemen çalıştı..Hava alamadığı için basınç sağlıyamıyor bencede benzin musluğuna..Bakalım görecez sorunu

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    7 kuruş yakmasın en fazla 9 kuruş yakıyor şehir dışı..E konyada malum öyle çok dur kalk yaptığın bir yer değil bas git yani..Neyse yukarılarda da dediğim gibi benzin göstergesine bakmıyorum ki zaten bozuk gösterge..Hep yok gösteriyor şamandıra sorunlu yani..Şuan deneme aşamasındayım ama bence de sorun depo kapağından hava alamaması..Zira yanıma 2 lt benzin aldım stop etti yolda baktım benzin var hala ama yinede ekledim 2 lt yi hemen çalıştı..Hava alamadığı için basınç sağlıyamıyor bencede benzin musluğuna..Bakalım görecez sorunu
    Öneriyorum o zaman, benzin deposunun bir de tahliyesi vardır. Yada boş ver onu, deponun kapağından içeri üfle, üfleyebilirsen tahliye ucu açık demektir. Yanlız mümkünse depon boşa yakın olsun üflerken, ağzına burnuna sıçramasın benzin, fena yakıyo sonra
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Naked150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks-150-Naked
    Benzin i yetiştiremiyor olabilir bi hortumunu kısalt kontrol et benim basıma geldi
    Yaşamın Gizini Kendinin İzini Sürmek Güzel...

Motosikleti
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim ne demek bilgi paylaştıkça çoğalır büyük ihtimalle sorunun kaynağı o. Eğer karbüratörden çıkardığın hortumdan benzin gelmiyorsa depo kapağını aç o an benzin gelmeye başlıyorsa sorun hava almadığındandır. Buna bi çare bulacağız. Bir ustam var tanıdığım sitedeki ismi serkanADH13 . Sorunu bulunca çözüm için ustaya bi sorarız
    Arkadaşlar kusura bakmayın şehir dışına çıkmam gerekti yeni döndüm bugün denedim söylediklerinizi benzin depo kapağını açtım ama yine de çalışmadı hayır sorun şuki servise götürüyürum adamlarda anlamıyor ne olduğunu

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler