Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kazıkçı sürücü kursları

Motovento
    REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Sen benim yaşımı boşver; benim peder memlekette uzakta şimdi. Eskiden emniyet veriyomuş da ne yapıyormuş, zahmet olmazsa lafı atıp gitmeyin, açıklamasını da yapın öğrenelim.

Ben kursun bi işlevi yok diyorum. Teorik dersi her yerden öğrenirsin, kursluk bi şey yok, akademik bi çalışma yaptıkları yok. Pratik dersleri de bi arkadaşından rica edersin, en olmadı saat ücreti ile ders alırsın, al sana sürücülük eğitimi. Sadece kursların becerebileceği bir durum yok. Ehliyeti alacakken sınavları geçip geçmediğinize bakıyorlar, kursa gidip gitmediğinize değil. Kursun tek mantıklı işlevi var, bizden para söğüşlemek.
    VESPERA bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı mtunc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücü kurslari kadar aç ve paraci işletme daha da gelmez. Hem adam akıllı kurs vermezler hem de hak etmedikleri kadar ücret alırlar. Ben hiç görmedim hem teorisi hem pratiği tam anlamı ile öğreten sürücü kursu. Hepsi üç kâğıtçı.
    Biz bu güne kadar bu forumda kimsenin ekmeğine laf etmedik etmeyiz, Eden de en büyük ŞEREFSİZDİR

Senin gibi 3-5 kendini bilmeze laf ettirmem bunu bil istersen benim cep telefonum profilimde yazıyor oradan da arayabilirsin tabi ERKEKSEN söylediğinin arkasındaysan,

Zorla adamı sinirlen diyorsunuz bayram üstü.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepsini zan altında bırakmak doğru değil tabi de büyük çoğunluğu nereden geçiririz derdinde.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen benim yaşımı boşver; benim peder memlekette uzakta şimdi. Eskiden emniyet veriyomuş da ne yapıyormuş, zahmet olmazsa lafı atıp gitmeyin, açıklamasını da yapın öğrenelim.

Ben kursun bi işlevi yok diyorum. Teorik dersi her yerden öğrenirsin, kursluk bi şey yok, akademik bi çalışma yaptıkları yok. Pratik dersleri de bi arkadaşından rica edersin, en olmadı saat ücreti ile ders alırsın, al sana sürücülük eğitimi. Sadece kursların becerebileceği bir durum yok. Ehliyeti alacakken sınavları geçip geçmediğinize bakıyorlar, kursa gidip gitmediğinize değil. Kursun tek mantıklı işlevi var, bizden para söğüşlemek.
    Peki senin yaşın çok da önemli değil ama bilmen gerekenler var,

Sürücü Kurslarından önce Ehliyetleri emniyet veriyordu,Emniyetten ehliyet almak için ilk önce sınava randevu alıyordun, bundan önce sınava giriyordun sınava kendin çalışmak zorundaydın, sınav günü emniyetten bir yetkili,şoförler odasından yetkili kişilerce sınava alınıyordun, ama o kadar rüşvet dönüyordu ki rüşvet vermeden mümkün değil sınavdan başarılı olmazdın, Bu şartlardan günümüzde ki şartlara geldik,

Günümüzde Ehliyet almak için sürücü kursuna kayıt yaptırıp 10 saat A2 ve 12 Saat B sınıfı ehliyeti için eğitim almak zorundasınız artı 30 Saat Teorik eğitim almak zorundasınız,

Yasal zorunluluk bu şekil de, Aday kişi eğitimler için kursa katılır katılmak zorunda, devam devamsızlık kontrolü var, Ama bu günümüzde hiç bir sürücü kursunda uygulanmıyor,Kurs isterse gelmeyen adayın dosyasını devamsızlığı yüzünden yakabilir,

Teorik eğitimler de teorik sınavda çıkacak sorular ve konular hakkında eğitimler verilir,
    Direksiyon eğitimlerinde ise A2 Sınıfı Sertifika için 10 Saat direksiyon eğitimi, B sınıfı Sertifika için ise 12 Saat Direksiyon eğitimi verilir,

Bu yazdıklarımı kişi nasıl kendi başına yapacak bir arkadaşından rica mı edecek beni direksiyon çalıştır diye hem de 12 saat, yine bir arkadaşından 30 saat teorik eğitim mi isteyecek?

Sürücü Kursları hem ekonomiye katkı sağlar artı bir çok personel çalıştırdığı için ise istihdama katkı sağlar,
    Siz yazdıklarınızı bunları düşünerek yazınız,
    Bir iki tane kursun işini düzgün yapmamasını bütün kurslara mal etmeyin,
    İşini severek ve hakkıyla yapan Sürücü Kursları olduğunu da unutmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsini zan altında bırakmak doğru değil tabi de büyük çoğunluğu nereden geçiririz derdinde.
    Maalesef işini doğru yapanlar da bu kefeye konuluyor.

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Yazdıklarım bazı arkadaşların zoruna gitmiş ki atarli konuşmalar yapılmış. Bilmezler mi ki söylenenler yaşananları ve yasanacaklari degistirmez. Trafikte görüyor insanlar kim nasıl kaç saat eğitim almış.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı mtunc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarım bazı arkadaşların zoruna gitmiş ki atarli konuşmalar yapılmış. Bilmezler mi ki söylenenler yaşananları ve yasanacaklari degistirmez. Trafikte görüyor insanlar kim nasıl kaç saat eğitim almış.
    Ben yazdıklarına değil hakaretlerine yazdım kimse benim ekmeğime hakaret edemez bunu bil. Eğer bende senin ekmeğine hakaret edersem o zaman bana istediğin küfürü edebilirsin güzel kardeşim.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Siz herhalde kurs çalışanı ya da işletmecisisiniz. Ben kurslara laf etmedim. Önceki mesajımda atmosfere kapılıp biraz fazla açılmışım; ama demek istediğim kurs olmasa da olur, bence. Hayatında hiç ilgi duymadığı hiç karşılaşmadığı bir konuysa araç kullanmak bir kişi için, ha o kişi gitsin işte kursa. Bugün kursa başvuranların %60-70'i ya motosiklet ya otomobilden en az birini kullanmayı zaten biliyor. Ama prosedür icabı kursa gidiyor.

Siz kurum olarak işinizi hakkıyla yaparsınız yapmazsınız, onu bilemem. Yapıyorsanız, BRAVO! Ama çoğunluğu yapmadığı için, kurunun yanında yaş da yanar hesabı, siz de itham altında kalıyorsunuz.

Ben gene diyorum: kurslar olsun, ama mecburi olmasın. Sınav zamanı eleme işlemlerini daha sıkı tutsunlar. Son birkaç sınavı çözdüm, ne kurs dersi almışlığım var ne de kitabı okumuşluğum var, rahatça 80-90 puan alıyorsam, sınav kapsamlı değil demektir.

Bir direksiyon sınavı var ki o bambaşka bir şey. 10-15 dakika, genelde de çevre yollarında sınav yapıyorlar. Ya kardeşim, çevre yolunda kaç tane ışık var, kaç tane geçit var, kaç tane kavşak var? Dümdüz git, sonra dön gene dümdüz gel. Hadi geçtin.

Eleme işini sıkı tutsunlar ki, sizin gibi işini düzgün yapan kurumlara ihtiyaç duyduğumuz için başvuralım, dayatıldığı için değil.
    VESPERA bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı TaTTo0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benmide B sınıfı ehliyetim var A2 ekliyeceğim benim bildiğim sınavda motorada girilmek zorunlu diye duymustum yani kesin yazılı sinava girmiyor muyuz?
    yeni yazıldım bende aynı durum mevcut bayramdan sonra direksiyon sınavına giricem yazılı sınav yok 250 lira kurs ücreti 60 lira sınav ücreti 25 lirada dosya parası ayağına sınava girerken para alıcaklar.Harç ve kart parası sabit devlete veriyorsun zaten

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    İnatla üstüme gelmeye çalışan arkadaşlar var. Zorunuza mi gitti kocum.Sanıyorlar ki yedikleri ekmeğin her kuruşu helal.
    VESPERA bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar yazıldım kursa.zaten adamlar değişik adlar altında alacağını alıyor uğraşmaya değmez

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Bende her şey dahil (onlar halledecek) 850 liraya yazıldım.

Ağustos ayına yazılabıldım yalvar yakar, adamlar tok bandırmanın en iyi sürücü kursu denilebilir.

Tanıdık da o yüzden kontenjan olmadığı halde girdik bi şekilde.
    550 lirayada yazılabilirdim diğer masraflarla arkadaşımın olduğu gibi 1000 lirayı geçerdi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Alıntı topgun1111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heskese merhaba arkadaşlar bugün a2 almak için bir sürücü kursuna gittim ve bana verdiği fiyat şöyle
    350 kurs ücreti
    60 tl sınav ücreti
    100 tl direksiyon sınavı
    50 tl sınav giriş belgesi ücreti

Adam 210 tl sınav ücreti istiyor.Sınav ücretleri 60 tl değil mi 100 tl nerden çıktı ve sınav giriş belgesi çıkarmak çok zor bir olay mı da tam 50 tl tutuyor?.Başka kurslara da baktım ama onlar da farklı hesaplar yapıp sonunda aynı fiyata getiriyorlar.Sizce bu fiyatlar normal mi yoksa kazık atmaya mı çalışılıyor? Gerçi internette 500 tl isteyen siteler de gördüm ama bu durum sinirimi bozdu

İyi akşamlar
    daha ne olacak 5 sene önce B den A2 ye geçtim.tüm masraflar 1.100 tl tutmuştu. 1.400 tl ye de sıfır motor almıştım.

Bodrumda ben 700 lıra verdim sadece kurs ücretine, 500'u duyunca şimdi harbi kazıklandığımı anladım

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Her semtteki kurs farklı fiyatlar veriyor kurs ucreti icin.Kime ne tuttururlarsa, egitimi egitim degil sinavi sinav degil.Motosiklet için sürücü kurslarında fiyat almak icin 10 tane surucu kursuna gittim 10 u da diyor ki "Sürmeyi bilmiyorsan kursa gelme çünkü biz burada sürmeyi öğretmiyoruz eğitim yok.O yuzden önce motor al sürmeyi öğren ondan sonra kursa kayıt ol."

Eee trafige ehliyetsiz çıkınca ceza yeniyor peki millet nerede ogrenecek bu aracı kullanmayı? Bir sinavdan kaliyorsun bir kurs 200 lira istiyor baska bir kurs 100 lira istiyor.Surucu kurslarında devletin belirleyecegi standart bi fiyat belirlense daha iyi olur çünkü bu kadar farklı fiyatlar olması uygun değil.Çoğu kurs kazıklamaya yer arıyor, doğru dürüstleri varsada bana ve çevremdeki insanlara denk gelmemis.Bu yazdıklarımdan rahatsız olacaklar var isede kusura bakmasın herkes biliyor kursların eğitim konusundaki yetersizliğini ve maddi konudaki kurnazlıklarını.

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Ben ehliyeti GİS sürücü kursundan aldım. Tercih etme sebebim 1 günlük motosiklet temel eğitimi vermeleriydi. Eğitim sonunda, daha önce hiç motosiklet kullanmayan arkadaşlar bile ehliyet sınavını geçecek kadar kullanmayı öğrenmişlerdi. Ayrıca buna ek olarak 2 saat daha eğitim hakkımız olduğunu ve istediğimiz zaman, randevu almak kaydıyla, bu hakkımızı kullanabileceğimizi söylediler.

Ücret 850 TL sadece kurs parası, sınav harcı dahil değil. Belki size biraz pahalı gelebilir, ancak kendi eğitim alanında böyle profesyonel bir şekilde eğitim veren sürücü kursu ben aradım fakat GİS'den başka bulamadım.
    mehmetenis bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hey yavrum hey
    ben ehliyet aldığımda böyle miydi 50 tl ve kimlik fotokopimi verdim 1 ay sonra gidip emniyetten ehliyetimi aldım
    ah ah eski günler duygulandım lan bi an
    50 tl mi? Yuh o ne be?
    Benim zamanimda en buyuk banknot bile o kadar degildi
    otopsici bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Her kurs fix fiyat olsun diyen olmuş. Kesinlikle olamaz. Dükkan kiralari bile aynı değil sonuçta :D

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Gidin 100 liralık mala 1000 lira verin. Teknolojik markalı diye cebinizde üstünüzde dolaştırın onu yapan üreten firma kral. Millet hakkıyla iş yapar yok şerefsiz yok üçkağatçı. Almayın kardeşim beğenmiyorsanız oradan gidin başka yere bakın uymuyorsa da cebinize bok atmayın gidin adam olun para kazanın. Ben mecidiyeköyün göbeğindeki kursa 500 lira verdim, hani o motorların çalınıp istiflendiği meşhur semt varya Kağıthane civarı orada 250 liraya da kurs vardı bu benim tercihimle alakalı bir olay.Siz işin ticaretini yapınca kral o adam yapınca dolandırıcı mı ? Afedersiniz ama hem aptalsınız hem de azıcık dini inancınız ve bilginiz var ise yatıcak yeriniz yok. Gece gece şu beyinsizler yüzünden sinirlendim yemin ediyorum.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 tl mi? Yuh o ne be?
    Benim zamanimda en buyuk banknot bile o kadar degildi
    50 tl dediğim elli milyon lira

öyle deme hacı yıl 1998 en büyük banknot yeşil 20 milyonluklardı
    çok büyük paraydı bea ben kısa malboroyu 110 bin liraya alıyordum
    Green Arrow ve Samet Ağır bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 tl dediğim elli milyon lira

öyle deme hacı yıl 1998 en büyük banknot yeşil 20 milyonluklardı
    çok büyük paraydı bea ben kısa malboroyu 110 bin liraya alıyordum
    Geçen gün birisi anlattı 1999 senesinde 1900 liraya Silivriden yazlık almış ev şimdi 500 bin lira hakikaten o zaman az para değil 50 lira

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)