Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

vites nasıl kaçta atılır ?

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar soruyorum boyla sizde yardımcı oluyorsunuz teşekkürler bir sorun daha olacak

motorsiklette vites değiştirmeyi biliyorum ancak ibre 20yi gösteriğinde 2 40 gösterdiğinde 3 böylemi nasıl vites atıyoruz neye göre belirliyoruz

motoru çalıştırdık 1 aldık yola çıkıyoruz ama ikiye kaçta alıyoruz ibre 20 gösterdiğindemi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    bu motora göre farklılık göstere bilir bir mt 07 ile bi cbr aynı ivlemeye sabit değildir bu daha cok devir saati ile söylene bilir 12 devir li bir motosiklet ortalama 5-6 devırden sonra bagırmaya baslar bu devırlerde vıtesı atarsın bana göre
    mehmetfaruk ve ellaksakir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Motorun sana vites degistirmen gerektigini soyler zaten sesini dinlemen yeterli.
    mehmetfaruk bunu beğendi.

ikinizede teşkürler arkadaş bugün beni istanbuldan bir bayi aradı istediğim motor için kredi çekecekelrini söylediler ben yanaşmadım yamaha mt hayalim vardı ama pahalı benim işe göre değil durumum iyi ama parayı kolay bulmuyorum ilerki hafta motorumu teslim alıcam belkide yarın yazarım

verdiğiniz bilgi işime yarayacak saolun

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Normalde devir göstergesine bakarsın düzde sakin hızlanacaksan 5-6 bin devir aralığında vitesi değiştirirsin. Yokuştaysan da 8000 deviri geçmemeye dikkat edersin. Bazı motorlara devir göstergesi koymuyolar bu tarz motorları kullananlar devir göstergesinin dikkat dağıttığını iddia ederler Bu motorlarda ise vites motorun bağırmasına göre değiştirilir.

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    eğitime gitmenizi öneririm hocam en kısa zamanda hemde..
    ocbedir93, beko12345 ve obarey bunu beğendiler.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bu hem motorunun hem de senin sürüş karakterinle ilgili, devir saati genel bir yol göstericidir ama aslolan senin motorun sesine ve hangi devirde ne tepki verdiğini kavramanla gelişecek bir durumdur.

ocbedir93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r 65
    abey, bulunduğun viteste motor çekmiyor vuruntu yapıyor ise vitesi küçült eğer artık devir bitti gitmiyorsa büyüt bu kadar basit.

bu arada arkadaşlarında dediği gibi eğitim almadan binme daha motoruna. böyle aşağılar gibi oldu bekli kusura bakma ama sorun bir acayip. gerçi bu soruları hangi eğitim kurumu nasıl cevaplar o da bir bilinmez ama eğitime git lütfen.

Selamlar,
    Ömer
    obarey bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)