Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 Ehliyet hakkında [2015 Yılı için]

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ben bu sene 31.08.2015 yılında yaşımı dolduruyorum ondan sonraki hafta yazılmayı düşünüyorum şimdi soracağım size yeni çıkan yasalar gereği bu sene de geçerli mi yani ben şimdi bu eylülde yazılacaksam yazılamayacakmıyım bunun hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim. iyi günler iyi ramazanlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bi arama yapsanda yeni ehliyet yasasi diye biraz okusan ?

Ya okudum biraz da yinede aklımda soru işaretleri kaldı sizde kısa bir cümle ile açıklarsanız aklımdaki soru işaretleri gitmiş olacak sonuçta belli bir miktarda ücret vereceğiz ona göre bir birikim yapayım istiyorum .

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Dostum sen 9. ayda ehliyet almaya hak kazanıyorsun.Yani eylül ayı.Ehliyet yazılı sınavı, 10 Ekimde bu döneme kayıt olursun,dersini alırsın önceden.Direksiyon sınavında ay sonu olur.1 hafta sonra dosyan elinde olur.Yani kasım 9 gibi ehliyetini çıkarabilirsin.Böylece eski kanuna tabi oluyorsun diye biliyorum.Ben ehliyetimi yeni aldım bi kaç ay oldu.Kazanılmış hak ortaya çıkıyor.Aksine bir şey varsa bilemeyeceğim.Daha sağlam bilgiyi sürücü kursalarına sorabilirsin.
    mehmetenis bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı mertorun123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya okudum biraz da yinede aklımda soru işaretleri kaldı sizde kısa bir cümle ile açıklarsanız aklımdaki soru işaretleri gitmiş olacak sonuçta belli bir miktarda ücret vereceğiz ona göre bir birikim yapayım istiyorum .
    500 lirayi kafadan cikar (tanidik yerse) 130 tlde karakola vericeksin kazanirsan kart ucreti olarak

Alıntı karadenizz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sen 9. ayda ehliyet almaya hak kazanıyorsun.Yani eylül ayı.Ehliyet yazılı sınavı, 10 Ekimde bu döneme kayıt olursun,dersini alırsın önceden.Direksiyon sınavında ay sonu olur.1 hafta sonra dosyan elinde olur.Yani kasım 9 gibi ehliyetini çıkarabilirsin.Böylece eski kanuna tabi oluyorsun diye biliyorum.Ben ehliyetimi yeni aldım bi kaç ay oldu.Kazanılmış hak ortaya çıkıyor.Aksine bir şey varsa bilemeyeceğim.Daha sağlam bilgiyi sürücü kursalarına sorabilirsin.
    Çok teşekkürler o zaman hazırlanalım şimdiden değil mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 lirayi kafadan cikar (tanidik yerse) 130 tlde karakola vericeksin kazanirsan kart ucreti olarak
    Tanıdıklar var o sıkıntı değil onu hallederiz . Tek sıkıntı bu senede ehliyet alabiliyoruzmu onu gerekli açıklamayı yapmış arkadaş sağ ol ücreti belirttiğin içinde

Motosikleti
    Honda Cbr
    alırsın yazıl sen dırek fıyatlarda ortalama 300 450 arası fazla para verme

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Surucu kursuna sorsaydin burda ki cevaplardan daha kesin bir cevap alirdin

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Buarada yasin dodugu gibi git kaydini yaptir nenim yasim doldugu gibi gitmeme ragmen evraklari tamamlam iki gun surdu bi gittim dolmus kontrnjanlar agustosa atti senide 2016ya atmasin iiem evraklarini simdiden ayarla git sor neler iyolar fotograf ogrenim belgesi nufus cuzdani saglik raporu bunlari falan ayarla sonra tuttugu gun kaydini yaptir dostum.

Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buarada yasin dodugu gibi git kaydini yaptir nenim yasim doldugu gibi gitmeme ragmen evraklari tamamlam iki gun surdu bi gittim dolmus kontrnjanlar agustosa atti senide 2016ya atmasin iiem evraklarini simdiden ayarla git sor neler iyolar fotograf ogrenim belgesi nufus cuzdani saglik raporu bunlari falan ayarla sonra tuttugu gun kaydini yaptir dostum.
    Aynen öyle yapmayı düşünüyorum hemen evrakları hazırlayacağım şu stajyer saçmalığına kalmamak istiyorum o yüzden bir an önce ehliyetimi almak istiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)