Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Almanya İçin Motosiklet Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar;

Kısaca kendimden bahsedeyim adım Özgür 33 yaşındayım 2007 yılından beri motosiklet kullanmaktayım yaklaşık 1 ay içerisinde Almanya'ya yerleşeceğim burada da motorsuz kalmak istemediğim için arayışa geçtim.
    Aklımda olan modeller;
    Ktm Duke 390 (bir arkadaşımda vardı kısada olsa tecrübe etme şansım oldu)
    Kawasaki Z 300 (bu da diğer bir arkadaşımda var ama henüz inceleme şansım olmadı.)
    İki motorunda forumlarını takip ediyorum gerçi z300 henüz yeni sayılır ama iki modelde kaliteli ve pek bir sorunu yok.
    Fiyat olarakta aşşağı yukar aynı Almanyada.En az 2-3 sene kullamayı düşünüyorum trafiğe iyice alıştıktan sonra model değiştire bilirim.Genelde naked tarzı motorlar hoşuma gidiyor.
    Sizinde öneriniz varsa değerlendirebilirim,yurtdışında yaşayan arkadaşların tavsiye ve düşünceleride benim için önemlidir.
    Teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burada Türk ehliyeti geçerli değil. Ehliyet almadan hiçbirşey kullanamazsın. Ehliyetsiz sakın binmeye kalkma bir daha ehliyet alman zorlaşır. Ehliyetten sonra 600-1000 lik herseye binebilirsin.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    almanya'da ithal motora binmek? ilginç. ben olsam bmw alırdım.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Elbette BMW

Ehliyet konusunu biliyorum teşekkürler 6 ay kadar Türk ehliyeti ile kullanabiliyorum daha sonrasında değiştirmem gerekli.
    Bmw daha sonrası için düşünüyorum f650gs,f700 gs,f800 r olabilir bu modeller ktm ve kawasakiye göre daha yüksek trafiği işleyişi anlayana kadar kullanımı daha kolay olacağını düşündüğüm için ktm ve kawasakiye yöneliyorum

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geldiğinde bu konuları araştırmak için çok zamanın olacak.
    Hemen bir motosiklet alamazsın alırsın da
    Motosiklet işinin sana çok pahalıya patlama ihtimali var.
    Önce ehliyet işini halletmen gerekiyor.
    Bu bir kaç ay vakit alacak. Fakat bu süre içerisinde Türk ehliyetini kullanabilirsin.
    Türkiye'de adına açılmış ne kadar sigorta poliçesi varsa yanına al.
    Hatta almancaya çevirtirsen iyi olur. Yoksa motosikleti aldığında çok deli sigorta ücretleri ile karşılaşabilirsin.
    Gerçi her şirket kabul etmez bu poliçeleri ama yine de şansını dene.
    Ehliyeti değiştikten sonra, motosiklet arayışlarına başla.
    Bulduğun her motosikletin sigorta ücretini soruştur sonra aralarında uygun olanı seçersin.
    Sigorta ücreti neden önemli gibi kafana takılırsa basit bir örnek vereyim.
    Gerçi ben Almanya değil Fransa'dayım ama sistem yaklaşık aynı.
    Örnek diyordum vereyim.
    Şimdi sen ehliyeti aldıktan sonra benim motosikletin aynısını satın alırsan o ehliyetle ödeyeceğin yıllık sigorta ücreti yaklaşık 1500€
    Ben 360€ ödüyorum.
    Aradaki farkı görüyormusun?
    Eğer Türkiye'de en az 2 yıl motosiklet kullandığını ispat edebilirsen yıllık 600-750€ arası bir ücret ödersin.
    Bu da ancak sigorta poliçeleri ile mümkün.
    Tabi şirket de kabul edecek.
    Gerçi senin almak istediğin motosikletlerin sigorta ücreti o kadar çok olmaz ama geldiğinde göreceksin 100€ bile çok işe yarayan bir paradır.
    Almanya'nın neresine geleceksin?
    Yazarsan belki oralarda bizim gruptan arkadaşımız vardır daha iyi yardımcı oluruz.
    hfz61, xawa, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almanya'da ithal motora binmek? ilginç. ben olsam bmw alırdım.
    Ayni nasil türkiyede dar gelirli ve orta gelirli kisiler oldugu gibi aynen almanyadada var .. Zannetmeyin herkez bmw alabilir . Almanyadaki Motosikletlerin %90 ithal. BMW yi parasi olan ve polisler biniyor.

Benim tavsiyem 1 sene motosiklet alma trafige alis ondan sonra begendigin motoru al , hosuna gitmezse sat baskasini al , gene gitmezsa gene sat.......

Almanyanin trafigi düzenli oldugu kadar acimasizdir , adam hakliysa hic affetmez carpar carptirir , herkez kendi önüne bakar ... önce alis hatta ilk önce trafik isaretlerini bir daha gözden gecir unutulmus olanlari olmasin.

ben cok usta söförüm deyipde almanyada bocalayan sürücüler gördüm , aynisi almanyadan gelip Türkiyeyede kullananlar icin gecerli.
    hfz61, mehmetenis ve free13 bunu beğendiler.

Coq ve vmaxx verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler.
    Almanya da hamburga geleceğim, bir kaçkere gittim ve otomobil kullandım trafik gerçekten çok düzenli ve biraz karışık geldi haklısınız.Eşim alman vatandaşı motoru onun üzerindenden almak daha mantıklı olacak sanırım.
    2008 yılından beri motosiklet ehliyetim var,yakın zamana kadarda kullanıyordum yurt dışına gideceğim için satmıştım.
    Maddi imkanlar tabiki önemli ama benim düşündüğüm modeller ile atıyorum bmw f800r arasında çok bir fiyat farkı yok 2.el düşünüyorum fiyatlar gayet uygun.Maddiyattan çok trafiğe alışana kadar kullanımı daha kolay daha alçak olan modellere yönelmek daha mantıklı geldi bana.
    Merak ettiğim bir konuda bildiğiniz üzere 2016 dan itibaren Türkiyede ehliyet yasası değişecek ve uluslararası olacak diye biliyorum.Acaba ehliyetimi Almanya dan değilde seneye Türkiyeden değiştirsen Alman devleti direk kabul edecek mi
    Tekrar teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam sukuter düşünmez misin?

https://www.youtube.com/watch?v=PoMKYyQSgWw (ingilizce altyazı mevcut)

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı free13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coq ve vmaxx verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler.
    Almanya da hamburga geleceğim, bir kaçkere gittim ve otomobil kullandım trafik gerçekten çok düzenli ve biraz karışık geldi haklısınız.Eşim alman vatandaşı motoru onun üzerindenden almak daha mantıklı olacak sanırım.
    2008 yılından beri motosiklet ehliyetim var,yakın zamana kadarda kullanıyordum yurt dışına gideceğim için satmıştım.
    Maddi imkanlar tabiki önemli ama benim düşündüğüm modeller ile atıyorum bmw f800r arasında çok bir fiyat farkı yok 2.el düşünüyorum fiyatlar gayet uygun.Maddiyattan çok trafiğe alışana kadar kullanımı daha kolay daha alçak olan modellere yönelmek daha mantıklı geldi bana.
    Merak ettiğim bir konuda bildiğiniz üzere 2016 dan itibaren Türkiyede ehliyet yasası değişecek ve uluslararası olacak diye biliyorum.Acaba ehliyetimi Almanya dan değilde seneye Türkiyeden değiştirsen Alman devleti direk kabul edecek mi
    Tekrar teşekkürler.
    Ehliyet ilgili soruya da ben cevap vereyim,
    01.01.2016 dan sonra Türkiye deki ehliyetler aynen avrupada olduğu gibi uluslar arası statü sahibi olacak.
    2016 yılında ehliyetinizi Tr den değiştirseniz Almanya veya herhangi bir Avrupa ülkesinde sorun yaşamadan kullanabilirsiniz
    free13 bunu beğendi.

Arda; Scooter açıkçası düşünmüyorum hani olsa bile xmax250-400 olabilir ama dediğim gibi biraz uzak bana.

Mehmet; Verdiğin bilgi için teşekkürler mantık olarak bende öyle olmalı diye düşündüm ama bakalım pratikte nasıl olacak.
    mehmetenis bunu beğendi.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bence sukuterlere bakmadan geçme.

Şehir içinde otomatik vites gerçekten çok iyi, çok rahat. Videoda da görüldüğü üzere uzun yol da yapılabiliyor. Yakıt tüketimi de gayet düşük.
    mehmetenis bunu beğendi.

Daha önce scooter kullandım ve avantajları gerçekten güzel ş.içi vites derdin yok koltuk altı bagajın var v.s bunlar güzel şeyler aslında ama nedense vitesli kullandıktan sonra scooter tamamen aklımdan çıktı.Belki 2. motor olarak düşünebilirim.
    Teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)