Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Korkularımı yendim :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    bravetaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    araba arasından bugün kontrol ettiğim hallde geçişte artcımın ayağına gelip araç çarptı ben adamı gördüğüm halde sola doğru yanaştım adam hala beni görmedi sebebi yanındaki, yolcusuna dönmüş muhabbet ediyor bukadar geniş olamaz insanlar şaka gibi ve hiç bişi olmamış gibi yoluna devam ediyor
    ceydamer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Sen yinede dikkatli olmaya bak.7 senedir motosiklet sürücüsüyüm hala kendime cok güveniyorum demem temkinli surerim.motosiklet şaka degil
    ceydamer bunu beğendi.
    Tutkudur Motosiklet

Motosikleti
    Transalp
    İşe gitmek için motor kullanılmaz.Şehir trafiğine motorla girilmez.Elbette mecbur kalan arkadaşlar vardır.Onlara sözüm yok.Ama imkan varsa başka yöntemler kullanılmalı.Toplu taşıma tercih edilmeli.Şehir trafiği motoru kaldırmaz.Ben zorunlu olmadıkça motorla şehir trafiğine girmem.Motoru arada gezmek için kullanmanızı tavsiye ederim.6 senedir aktif motosiklet kullanıcısıyım.Başına ne geldiyse şehir trafiğinde geldi.Daha geçenlerde bi doblonun arkasından son sürat bi bisiklet kendini önüme attı.Kafa kafaya çarpıştık.

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Alıntı transalp3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşe gitmek için motor kullanılmaz.Şehir trafiğine motorla girilmez.Elbette mecbur kalan arkadaşlar vardır.Onlara sözüm yok.Ama imkan varsa başka yöntemler kullanılmalı.Toplu taşıma tercih edilmeli.Şehir trafiği motoru kaldırmaz.Ben zorunlu olmadıkça motorla şehir trafiğine girmem.Motoru arada gezmek için kullanmanızı tavsiye ederim.
    bana gore kotu bir tavsiye verdin dostum
    ceydamer bunu beğendi.
    Tutkudur Motosiklet

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    İşe gitmek için motor kullanılmaz.Şehir trafiğine motorla girilmez.Elbette mecbur kalan arkadaşlar vardır.Onlara sözüm yok.Ama imkan varsa başka yöntemler kullanılmalı.Toplu taşıma tercih edilmeli.Şehir trafiği motoru kaldırmaz.Ben zorunlu olmadıkça motorla şehir trafiğine girmem.Motoru arada gezmek için kullanmanızı tavsiye ederim.6 senedir aktif motosiklet kullanıcısıyım.Başına ne geldiyse şehir trafiğinde geldi.Daha geçenlerde bi doblonun arkasından son sürat bi bisiklet kendini önüme attı.Kafa kafaya çarpıştık.
    O ne demek abi, salonda mı kullanacaz motosikleti? Motosiklet ne amaçla kullanılırsa kullanılsın bir ulaşım aracıdır ve şehir içi ulaşımda tehlikesizdir demiyorum ama son derece mantıklı ve eğlencelidir.
    abeciMotoru bunu beğendi.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    Dikkat et Motorla İnsan öğrenıyorum derken Değil öğrendim diyince Kaza yapar

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Kazaların çoğu şehir içinde oluyordur doğrudur, fakat dikkat edilirse, olmuş kazaların aslında önlenebilir kazalar olduğunu gördüm.
    tavsiyenize gelince, toplu taşımayı kullanacak olsak motor almazdık zaten, bu alet zevkli olduğu kadar gün içinde de elimiz ayağımız görevinde, ayrıca bana kalırsa her gün motosikletine binmeyen kişi yeteri kadar refleksleri kuvvetli olmayan ve ani karar verebilme yetisinden zayıf kalmış bireylerdir.

biz motosikletimizi çok seviyoruz, bankamatikten para çekerken bile üzerinden inmiyoruz, dolayısıyla motorcu ruhumuzu bi tahmin edin bakalım :D
    1 gün rüzgar yemesem moralim bozulur be.
    ceydamer bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Tespite gel. Onlarca yıldır şehiriçi ulaşımın en rahat yapıldığı aracı sadece gezmek için mi kullanalım? Ayrıca şehir trafiği bence yalnızca motoru kaldırır. Evet tehlikelidir. Dikkat gerektirir ki bu iyi bişeydir. Ama en yoğun saatte yeşilköyden kadıköye 40 dakikada gelebilyorsam bu araç bence tam şehire göredir.

Ayrıca 6 senede sizi şehir trafiğinden bu kadar nefret ettirecek bu kadar şey yaşadıysanız bence sürüşünüzü bir gözden geçirin derim...

Sağlıcakla.
    abeciMotoru ve brnkrc bunu beğendiler.
    ...ADAMLIK, CİNSİYETLE DEĞİL ŞAHSİYETLE ALAKALIDIR...

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Allah belanı versin Tır şöforu! ne güzel cesaret gelmişti, eve dönüş yolunda nereden çıktın karşıma! Hadi çıktın tamam, bari üzerime sürmeseydin, hadi sen sürdün onu da anlıyorum, ulan scooter sende az akıllı olsana, bi frende bile illa hemen kaycam da kaycam, buz pateni yapmaya almadım seni; bi akıllı ol ya! tekerin yere bassın azıcık!

Tamam beyler eski kıvama geldim! korkuya devam
    capoverde ve Salih_T bunu beğendiler.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Welcome back to real life
    Niye kayıyor ki Today çok mu sert frenleme durumu var ?

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Welcome back to real life
    Niye kayıyor ki Today çok mu sert frenleme durumu var ?
    yok tekeri küçük. azıcık kaydı neyse ki, yoksa tırcı amca pek bi azrail kılığına bürünmüştü.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah belanı versin Tır şöforu! ne güzel cesaret gelmişti, eve dönüş yolunda nereden çıktın karşıma! Hadi çıktın tamam, bari üzerime sürmeseydin, hadi sen sürdün onu da anlıyorum, ulan scooter sende az akıllı olsana, bi frende bile illa hemen kaycam da kaycam, buz pateni yapmaya almadım seni; bi akıllı ol ya! tekerin yere bassın azıcık!

Tamam beyler eski kıvama geldim! korkuya devam
    Çok şaaapmamak lazım. Olur öyle..
    ceydamer bunu beğendi.
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şaaapmamak lazım. Olur öyle..
    Tırlara karşı özel bir korkum varda
    Geçmişte uyuyan bir şöforun arabamı çiğnemesinden kaynaklı... Sonuç kötünün iyisi idi... ay hiç tır çıkmasa ya karşıma :(

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Maksimum 60km hızı olan motorla Tırın önüne çıkmayın siz de
    ceydamer bunu beğendi.

kimse yazmamış bari ben yazayım

korkularımı yendim,bu iş oldu artık dediğin an en tehlikeli andır.bu iş oldu artık,heyoooooo dediğin an kaza yaparsın; dikkatli,temkinli sürmeye devam et.. ikarus sendromu'na yakalanma sakın...
    ceydamer bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    O motor kalabalık şehirlerde yoğun trafikte kullanmak için, kısa mesafel düşük hızlarda ulaşım sağlamak için uygun bir motor bence.

tırla, kamyonla, hızlı giden araçlarla karşılaşacağın yollarda kullanmak riskli.

Bir acemi için değil, usta bir sürücü için bile riskli.

Diğer araçların senden hızlı gidebilmesi mümkün olmayan yoğun trafikte kullan sadece.

Motosiklet sürmek ve bu kültürü edinmek, bu işten korku değil de zevk duymak istiyorsan kendine daha güvenli ve büyük bir motor al.

Al demesi kolay tabi, ama bütceni zorla. Heybetli bir motor ve iyi bir eğitimle daha güvenli sürüşler yaparsın.
    ceydamer bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motor kalabalık şehirlerde yoğun trafikte kullanmak için, kısa mesafel düşük hızlarda ulaşım sağlamak için uygun bir motor bence.

tırla, kamyonla, hızlı giden araçlarla karşılaşacağın yollarda kullanmak riskli.

Bir acemi için değil, usta bir sürücü için bile riskli.

Diğer araçların senden hızlı gidebilmesi mümkün olmayan yoğun trafikte kullan sadece.

Motosiklet sürmek ve bu kültürü edinmek, bu işten korku değil de zevk duymak istiyorsan kendine daha güvenli ve büyük bir motor al.

Al demesi kolay tabi, ama bütceni zorla. Heybetli bir motor ve iyi bir eğitimle daha güvenli sürüşler yaparsın.

O heybetli motoru taşıyacak birde heybetli olmasa bile yeterli vücut kudreti gerekir. Allah kahretmesin bende ikisi de yok :/ ama yine de biraz daha tekeri sağlam basan bir motor almayı düşünmeye başlamadım değil , hafif , boy olarak ufak ama tekeri büyük bişi... o nedir hangi motosiklette bulunur, henüz bilmiyorum :/

İşe gidip gelirken kullanıyorum. Yolun sadece 300 mt lik kısmında tırla karşılaşıyorum o kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:35 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maksimum 60km hızı olan motorla Tırın önüne çıkmayın siz de
    Tır benim önüme çıktı beni görmedi bile

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bana göre de işe gidip gelmek için araba kullanılmaz. 1.5 ton araba 1 insan taşıyor. Motosiklet sürücüsüyle 200 kilo ve trafikte bir kişinin kaplaması gerektiği kadar yer kaplıyor. Toplu taşımanın eziyetiyle motosikleti olan adam hiç uğraşmaz zaten. Motosikletle işe gidip gelmeyelim de ne yapalım. Mecburiyet, çaresizlik falan değil motosiklet çok rahat ve pratik bunun için tercih ediyoruz.
    ceydamer bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O heybetli motoru taşıyacak birde heybetli olmasa bile yeterli vücut kudreti gerekir. Allah kahretmesin bende ikisi de yok :/ ama yine de biraz daha tekeri sağlam basan bir motor almayı düşünmeye başlamadım değil , hafif , boy olarak ufak ama tekeri büyük bişi... o nedir hangi motosiklette bulunur, henüz bilmiyorum :/

İşe gidip gelirken kullanıyorum. Yolun sadece 300 mt lik kısmında tırla karşılaşıyorum o kadar.[COLOR="Silver"]
    Ağır bir motor olmak zorunda değil, 200 kiloya kadar dengeli her motoru kullanabilirsin.

Duke 200 bakabilirsin, bütceni zorluyorsa commuter bakabilirsin.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağır bir motor olmak zorunda değil, 200 kiloya kadar dengeli her motoru kullanabilirsin.

Duke 200 bakabilirsin, bütceni zorluyorsa commuter bakabilirsin.
    Duke iyiymiş ama bütçe olarak zorlar. Zaten seneye değiştirebilirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)