Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

TÜRKİYE YE ÇİN MOTORLARI GELMESEYDİ NE OLURDU?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd 125
    bildigim markadan konuşayım. Lifan güzeldir ve konu fiyat performanssa hintlilere tercih ederim.
    Çinliler gelmeseydi kesinlikle bir çok insan motor kullanma zevkinden mahrum kalırdı.
    gobsistem bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial drift 125
    Öyle bi konuşmuş ki bazıları sanarsın sadece çin malı motor sahipleri kaza yapıp apaçilik yapıyor etrafınıza biraz daha ön yargısız bakarsanız 40-50 bin liralık japon alman motoruna binip ekipmanın e si olmayanlar ve çinliye binip ekipman tamamlayanlar yada motorundan pahalı ekipmanı olanlarıda görebilirsiniz yeterki ön yargısız bi pencereden bakmayı bilin.
    Mengu16 bunu beğendi.

asde06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    motor koyacak yerim yok+çok fazla motor tecrübem de yok..en baba japon motoru alacak imkana sahibim Allah'a şükürler olsun..ama düşündüm ki, motoru koyacak yerim yok+acemiyim+motor kullanacak çok vaktim yok..gittim bir mondial aldım sıfır, şimdi acemiliği atıyorum, motoru da bir ağaca bağlıyorum yol kenarında..geçen kaza yaptım, motor pert olmadı, gösterge vs gibi değişmesi gereken parçalarda sudan ucuz, motoru sıfırdan toplana bile çok cüzi rakamlara halledebiliyosun..sonuç olarak motorumdan memnunum, motor tecrübem artıyor..motor koyacak yerim olursa kaliteli ve tuzlu bir motor alabilirim..ama mondial kullanıyor diye kimse kimseyi küçümsemesin..unutmayın ki para ile imanın kimde olduğu belli değildir..
    gobsistem bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Cafe racer projesi hep hayalimdi. Kışın gittim çinli bir motor aldım ve yaptım. Parçası ucuz bu yüzden istediğim gibi kesip biçtim. Ama bi japon alsam kesip biçemem. Parça pahalı çinliye nazaran. Ek olarak ben cruiser bi modelden cafe racera çevirdim, japon bi cruiser var mı 3 bin tlye eski kasa? Ben bilmiyorum.
    Çin malları iyidir hoştur ama ilk sahibi olunmalı. Sevgilinle nasıl ilgileniyorsan öyle güzel ilgileneceksin.
    gobsistem bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Çin malı motorlar olmasaydı bence bu kAdar Apache olmazdı

Motosikleti
    Yamaha TDM 850
    yazılanları tektek okudum. Hala Forumdaki bu çin düşmanlığını anlamış değilim. ilk motorum çinliydi sıfır aldım Scooterda ikinci motorum çinliydi cub tı ikinci el aldım 3. motorum çinli lifan discovery ve muhtemelen 4. motorumda çinli bir cruiser olacak;

1- Motor Ucuz Parçası Ucuz
    2- Sen motoruna nasıl bakarsan motorunda sana öyle hizmet eder.
    3- Çin piyasaya girmeden önce bu sadece motor için geçerli değil avrupa ve amerika anamızı ağlattı.
    4- Birisi yok yerli yatırımcıyı korkutuyor vs. demiş. Türkler iyisini ürettide biz mi almadık ? bknz. Coca cola ???
    5- Söyleyecek çok şey varda yukarıda arkadaşlar özetlemiş zaten kısaca çin piyasada olmasıydı bugün hala mobilet, bionik jawa mze binerdik.

Not: Kimse çıkıpta çin motorlarından önce piyasada apaçi yoktu demesin!!!!
    Mengu16 ve asde06 bunu beğendiler.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Çin motorlarına rağmen japon alman ve hint motorları yinede çok pahalı, çin motorları hiç gelmeseydi ne olurdu düşünmek bile istemiyorum. 250 cc ye 20 binlira verirdik herhalde.
    asde06 bunu beğendi.

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin motorlarına rağmen japon alman ve hint motorları yinede çok pahalı, çin motorları hiç gelmeseydi ne olurdu düşünmek bile istemiyorum. 250 cc ye 20 binlira verirdik herhalde.
    Ülkenin vergi gümrük politikası sağolsun onu başarıyor zaten yakındır 20000 olur çinli 250'lerde 15000'e dayanır.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    kendi adıma konuşursam, uygun fiyatıyla beni motorculuk macerasının içine daha kolay çekmiştir
    şemsiye artık açılmayacağından, satıp daha kaliteli bir motora geçtim
    gobsistem bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler