Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Elektriksiz basınçlı yıkama makinesi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alttaki linkte bi ürün var pompalı sistemle 40bar civarı bi basınçla su püskürtüyor, bu üründen kullanan varmı arkadaşlar? Arada bi motorumu yıkamak için kullanabilirim diye düşünüyorum sizce işe yarar mı?

http://urun.gittigidiyor.com/diger-h...itre-170648362

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 250 ABS
    Hortumun ucunu sıksan aynı tazyikte veriyor gibi

olcaytoshow, mehmetenis ve obarey bunu beğendiler.

uguzyc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Aynı ürünün farklı bir markasını kullanıyorum, bahçedeki ağaçlara ilaç vermek için almıştım. Benim işimi gördü ama motosiklet yıkarken pek kullanışlı olacağını sanmam. Basınç seviyesi çok az ve püskürttüğü su miktarıda öyle.
    Benim tavsiyem boşuna para vermeyip hortumla yıkamalısın.

m4tRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbx250
    videoyu izleyince çözdüm ne kadar gereksiz bişey olduğunu anca köylerde ilaçlama makinası olarak kullanılabilir temiz arabayı koymuş o temizlikdeki araba çeşme suyuyla da yıkanır zaten...
    Zeronix bunu beğendi.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Ürün aslında ilaçlama ürünü. Yıkama olayına gelmez. İki de bir pompalama mı yapacaksın yoksa motor mu yıkayacaksın. En güzeli bir kova su, iyice köpürt sıvı sabunla ve süngerle güzelce yıka derim.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Hortum takacak yerim olsa zaten böyle bişey aramam arkadaşlar Yıkama 2 lira dert değil ama benzinciye gidip sıra beklemek, devrilecek mi çizilecek mi korkusuyla yıkatmak, acaba motor soğudu mu, köpükte boya sökücü varmı diye korkular yaşamamak için kapımda yıkamak istiyorum. Oto şampuanı ve çift taraflı güzel bi eldiven almıştım motoru aldığımda onlarla bi kere yıkamaya kalktım 3 kova su gitti anladım ki motorun başından aşşağı su dökmeyle olmuyor bu işler yoksa çok su gidiyor habire onu taşımanın hamallığını yapıyoruz.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Transalp
    Ben tekzenden 100 küsür liraya elektrikli yıkama makinesi almıştım.Yıllardır arabamı motorumu yıkıyorum.Çok memnunum.Tavsiye ederim.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı transalp3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tekzenden 100 küsür liraya elektrikli yıkama makinesi almıştım.Yıllardır arabamı motorumu yıkıyorum.Çok memnunum.Tavsiye ederim.
    Onları da gördüm 100 bar basınçla veriyormuş ama dediğim gibi sokağa elektrik kablosu yada su hortumu uzatamam evim 3. katta, bu ürünü şirkete klimaları temizlemeye gelen ekipte görmüştüm içine ilaç doldurup köpüklü su fışkırtıyorlardı, almayı düşünüyorum açıkçası tazyiğe değil köpüğün durulanmasına ihtiyacım var sadece.

Reklam videosu abartılı olmuş. Uzun zamandır benzer bir ürün kullanıyorum. Motosikletin kirlerini motor temizleme spreyi ile çözdükten sonra durulama işini fena yapmıyor ve 8 litre su fazlasıyla yetiyor.

Motosikleti
    Transalp
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onları da gördüm 100 bar basınçla veriyormuş ama dediğim gibi sokağa elektrik kablosu yada su hortumu uzatamam evim 3. katta, bu ürünü şirkete klimaları temizlemeye gelen ekipte görmüştüm içine ilaç doldurup köpüklü su fışkırtıyorlardı, almayı düşünüyorum açıkçası tazyiğe değil köpüğün durulanmasına ihtiyacım var sadece.
    Ben de 4 ncü katta oturuyorum ama apartmanın arkasına elektrik prizi çıkarmıştık.Ayrıca merdivenleri yıkamak için zemin katta hortum da var.Ama hortumu bilezikle sıkmak gerekiyo.Basınçlı olduğundan bilezikle sıkmazsan hortumu fırlatıyo.Biraz uğraştırıyo ama kullanışlı bişey.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Hocam aynı dert bende de var, ben şu ürünü almayı kafaya koydum biraz tuzlu ama bi kere alıyorsun.

mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    40 bar derken?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bunun küçükleri var çiçek sulamak için kullanılıyor. Bu çiçek sulayanla ben motorumu birkaçkez yıkadım. Çok kirli değilse sorun olmaz.
    mehmetenis bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Streetwise ın yıkama makinasını istedim, 3 kez yanlış ürün geldi. Vazgeçtim artık, görmeden almam.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı sonalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam aynı dert bende de var, ben şu ürünü almayı kafaya koydum biraz tuzlu ama bi kere alıyorsun.

https://www.youtube.com/watch?v=eS7q-uycF0A
    Hocam gittigidiyor' da var bu tipler 120 liradan başlıyor onlara bi bkaın isterseniz.
    mehmetenis bunu beğendi.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Onlara baktım, lakin hiç birinde basınç ayarlı tabanca yok, K2 Premium modelinde var, 303 TL Nakite buldum, bir alt modeli K2 basic 199 TL, basınç ayarlı tabanca hariçi satılmıyor. Premium olanı ciddi ciddi almayı düşünüyorum. Bugün gidip inceledim... Çok başarılı. K3 modeli var kovadan su çekebiliyor ama tuzluydu 499 TL istediler. Araştırıyorum hala.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    ilaçlama pompasından türetmişler işe yaramaz bence .parana yazık çeşmeye hortum tak ucuna da bahçe sulamada kullanılan aparatlardan uydur. çok daha işe yarar. bir süre sonra evde döküntü olur boşuna alma.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bende elektriklisi var 80-100 bar ama o bile kirleri sökmekte yetersiz. Su yakından temas etmezse yoğun kirler kalıyo. Bu ilaç pompasından türeme aletin hiç iş yapma ihtimali yok.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Konuyu bazı arkadaşlar anlamamış. Senin elektriğin ve çeşmen yok.

Bu durumda taşıma suyla değirmeni döndermen gerektiğini farkedememişler.

Ben tecrübemi paylaşayım başka arkadaşlara da yardımcı olacaktır.

Cros motorum var bol miktarda çamura girereim. Basınçlı yıkama makinam da var. Yıkama yapmak için uygun yerimde vare. Çok zorda kalmadıkça bu makinayı kurmaya üşeniyorum. Aslında genel olarak motor için gereksiz.

Bir kova kova köpüklü su ve bir kovada durulama suyu yetiyor.

Sende buna göre hesabını yap. Bu el pompalı olan 8 litre aldığına göre senin işini büyük ölçüde görecektir.
    Bune bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu bazı arkadaşlar anlamamış. Senin elektriğin ve çeşmen yok.

Bu durumda taşıma suyla değirmeni döndermen gerektiğini farkedememişler.

Ben tecrübemi paylaşayım başka arkadaşlara da yardımcı olacaktır.

Cros motorum var bol miktarda çamura girereim. Basınçlı yıkama makinam da var. Yıkama yapmak için uygun yerimde vare. Çok zorda kalmadıkça bu makinayı kurmaya üşeniyorum. Aslında genel olarak motor için gereksiz.

Bir kova kova köpüklü su ve bir kovada durulama suyu yetiyor.

Sende buna göre hesabını yap. Bu el pompalı olan 8 litre aldığına göre senin işini büyük ölçüde görecektir.

Bugün uzun bi aradan sonra kapıda yıkadım tekrar motoru oruç ağız benzincide sıra beklememek için, bi kova köpüklü su yetiyor da işte dediğim gibi iş durulama kısmında başlıyor, toplam 10 litre civarı su kullandım lıkır lıkır bidonu motorun tepesinden dökünce haliyle verimsiz oluyor benim tek isteğim köpüğün akıp gitmesi öyle bi basınca da ihtiyacım yok açıkçası. Yazdıklarımı anladığınız için ayrıca teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)