Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Elektriksiz basınçlı yıkama makinesi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Aga nolcak evin 3. kattaysa? Al 30-40 metrelik bir hortum, ucuna da tabancayı tak, sen bastıkca çılgınlar gibi vursun suyu.
    Basmadığın zaman da suyu boşa harcamamış olursun
    Green Arrow bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben taşıma su ile yıkıyorum motoru. 22 litrelik bir kova iş görüyo. Kısa bi hortum ile çektiriyorum makineye.

Bir kova köpüklü bir kova durulama suyu ile biraz üstünkörü olsa da temizleyebiliyorum. Motorcu muhabbettinde aküden elektrik alan bir pompa vardı. Çinden getirmiş. Fırçası hortumu vs. de vardı. Ona da bir bakın isterseniz.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Arkadaşım kullanmayan arkadaşlar yine biraz farazi sallamış. Bende aynı durumdayım. Elektrik ve hortum şansım yok. Gerçi ben 2. kattayım kova ile su taşımak zor değil. Benzer ürünü (hatta aynı bile olabilir) indirdik.com'dan 35 TL ye almıştım. Ürünü açıklayayım;

+ Kovayla, tasla su ulaştıramayacağın yerlere veriyorsun basıncı
    + Normal bir kova 10 lt. Bu 8 litre ve bir motoru yıkayıp durulamaya yetiyor. Daha az suyla daha çok iş yapıyorsun, her açıdan verimli.
    + Pompalamak dert değil. Su dolu iken zaten 10-15 pompada basınca ulaşıyor. Su azaldığında hava için açılan hacmi doldurmak zor.
    + Mandallı püskürtme su tasarrufu sağlıyor. Ağzı pasolu, çevirince sprey ya da basınçlı çıkış yapabiliyor.
    + Kova taşımaktan daha rahat.

- Ürün 40 bar falan değil. 6 barı bile geçmez.
    - Su basıncı kirleri çıkartmak için değil ıslatmak için. Ulaşamadığın yerlere daha rahat tutuyorsun sadece.
    - Her şey plastik. Çok sağlam bir hissiyat vermediği için ben dikkatli kullanıyorum. 1 yıldır bir sorun çıkarmadı daha.
    - Pompalamak. 1 yıkamada 5 tur falan pompalıyorum. Her biri 30 sn falan sürüyordur.

Senin keyfin bilir ama ben yine nasıl kullandığımı yazayım. Motor temiz ise spreye alıp motoru ıslatıyorum. Kirli ise basınçla ıslatıyorum. Sünger ve bulaşık deterjanı ile köpürtüyorum. Basınçlı kısma çevirip hortumun ucunu tepeden aşağı köpükleri atıyorum. Tabi basınç olmadığı için bir elle durulama ovalama yapıyorum. Sonra süzülmeye bırakıp kuruluyorum. Çoğu zaman 8 litre artıyor. Bence al sen al.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Motorlarınızı basınçlı su ile yıkamayın, basınçlı su normalde suyun ulaşamayacağı kadar derinlere ilerler ve pasa korozyana, elektrik tesisatında hasara sebep olur.

Tabi ki uzun vadede olur bu dediklerim.

Hele ki bir de yıkamadan sonra kurulamak için basınçlı hava tutan arkadaş var ki onlar hepten facia, suyu daha da derinlere itmek için (özellikle kütüklük ve gösterge kısımlarında) bundan daha iyi bir yol olmaz sanırım.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    http://www.ebay.com/itm/Car-Electric-100PSI-High-Pressure-Washer-Portable-Car-Wash-Pump-12V-/171471600708?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories &hash=item27ec80fc44&vxp=mtr

Linkteki dalgayi motorcu muhabbetinin bir bolumunde izlemistim, sizin durumunuzda olanlar icin cok ideal bir seye benziyor.

Buda video linki: https://m.youtube.com/watch?list=PLInC5WxBJ7CD3yzglfG0r5xkIo5tYerqu&v=TU-REgTrrUk

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Basınçlı su ile motor yıkamayın, "ben yıkadım problem olmadı" diyenlere de inanmayın. Kendi hızıyla akan su dışında motor yıkanmamalıdır. Çekirge misali 1 sıçrar, 2 sıçrar sonra bir ara "ne oldu bu motora?" dersiniz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ben motosikleti aldım 7 ay oldu daha ilk defa dün benzinlik te yıkadım suyu vurduk
    Mikrofiber bezle kuruladım iş Tmm
    Hemde Beleş
    Kendim yıkadığım zaman iş yerinde saatlerce temizlik yapıyorum.

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Bende eve yakın bi tane benzinlik buldum ordaki yıkama aletine 1 lira atıyoruz kendimiz yıkıyoruz çok iyi :D

Neresimi işte burası : HARİTAYI AÇ

Herkese söylemeyinde dolmasın çok negüzel bomboş arkada kaldığı için

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga nolcak evin 3. kattaysa? Al 30-40 metrelik bir hortum, ucuna da tabancayı tak, sen bastıkca çılgınlar gibi vursun suyu.
    Basmadığın zaman da suyu boşa harcamamış olursun
    İşte öyle olmuyor, balkona en yakın musluk 10 metre mesafede, 3. katın meafesi ekleniyor. Bu kadar olsa iyi diyorsun ama olmuyor bir de bunları karşı kaldırımda yapacağım çünkü bizim apartmanın önüne motoru çekemem tüm araçlar karşı tarafta bizim apartmanın önü haliyle araçların geçmesi için kullanılan dar bir yer oluyor, motoru da karşı tarafa çekip yıkıyorum bunların hepsini toplasan bana 50 metreden fazla hortum gerekecek ki onu nereye koyayım nasıl taşıyayım. Altı üstü köpükle yıkadığım motoru durulayacağım.

Böyle bi eldivenim var oto şampuanımda var yıkama sorun değil işte olay o köpüğü en az suyu harcayarak motorun üstünden akıtmada.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bende 2lt olanından var. Onunla bile yıkanıyor motosiklet. Bu alette tertemiz yıkama için önden motorunu bi köpükleyecksin mikro fiber bezle. Ardından bu cihazla güzelce yıkayacaksın. Ardından kuru mikro fiber bezle de suyunu aldımmı ohhh misss.

Ama tembel işi alet değil. Suyu vur basınçla kir çıksın olayı yok oto yıkamadaki gibi. Basınç düşük, ama bence çok kullanışlı. Keşke alırken bundan alsaymışım dedim, bende 2lt olanıyla da 2-3 doldurmada motor tertemiz oluyor

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2lt olanından var. Onunla bile yıkanıyor motosiklet. Bu alette tertemiz yıkama için önden motorunu bi köpükleyecksin mikro fiber bezle. Ardından bu cihazla güzelce yıkayacaksın. Ardından kuru mikro fiber bezle de suyunu aldımmı ohhh misss.

Ama tembel işi alet değil. Suyu vur basınçla kir çıksın olayı yok oto yıkamadaki gibi. Basınç düşük, ama bence çok kullanışlı. Keşke alırken bundan alsaymışım dedim, bende 2lt olanıyla da 2-3 doldurmada motor tertemiz oluyor
    Eyvallah sağolasın. Bizde de 2lt. olanı vardı ilaçlama için kullanıyorduk ama atmış annem gereksiz yer kaplıyor diye Aslında dün elime o geçseydi bi test edecektim köpüğü akıtıyor mu diye. Ben zaten arka teker tarafını fırçayla grenaj ve diğer bölümleri de bu eldivenle köpürte köpürte yıkıyorum, ne zaman iş durulumaya geliyor işte o zaman problemler başlıyor

Otoparkı olmayanlar için istanbulda motosiklet sahibi olmak gerçekten işkence. Ne gönül rahatlığıyla motoru park edebiliyorsun, ne yıkayabiliyorsun, ne de bakımlarını yapabiliyorsun

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam istanbulda motosiklet sahibi olmayı bırak yaşamak bile zor. İstanbulda yaşanmaz diyorum bazen, istanbullu arkadaşlar bana kızıyor. İstanbulda tek şartla yaşanır bence, boğaz kenarında yalın, köşkün falan varsa Yoksa o trafiği, kalabalıklığı, kargaşayı çekmek kolay mı be hocam... Allah sabır versin. Alışan alışmış ama başka şehirden gelene cehennem gibi...

Bu arada bu alet tam senin ihtiyacın olan şey hocam. yavaş yavaş sabırla yıkarsan 8 lt su ile motosikletini baştan sona tertemiz yıkarsın. Köpükleri yavaş akıtıyor ama akıtıyor sonuçta. Cihazın en sevdiğim yanı aşırı tasarruflu olması. Su israfı da olmuyor böylece. normalde 5lt suyla pet şişe ile yıkamaya kalksan az sağına az soluna dökeyim derken su biter gider. Bunda 8lt suyu en az 5-6 dk boyunca hafif tazyikle sıkarsın.
    Bune bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)