Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet güçlendirme yöntemleri ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Öncelikle herkese iyi forumlar.
    Motosikletin az da olsa gücünü arttırmak isitiyorum bunun için neler yapmam gerekir bu konulardan bayağı bi uzağım anlamıyorum yani.
    Hava filtresi falan hangi marka alsam ne + sı olur ne - si olur veya ne gibi şeyler yapabilirim beygir arttırmak için cevaplarınızı beklıyorum.
    Motosiklet:Megelli 250r
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    En güzel ve temiz olan güçlendirme yöntemi , mevcut motorunu satıp daha güçlü bir motor almak . Düşük cc'li motorlarda hava filtresi değişimi , egzoz değişimi vs. gibi etkenler gereksiz bana göre . Motorların kapasitesi belli sonuçta.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava filtresi hava yakıt karışım oranını etkiliyor mu o modelde bilmiyorum fakat genelde karışımı fakirleştireceği için güç kaybı yaşanacağı söylenir. 250 cc tek silindir motosiklette de tek başına veya filtre+egzoz hissedilir bir fark yaratmaz. Fark yaratmaz denecek kadar fark yaratmaz.
    Paranız cebinizde kalsın güzel bi lastik alırsınız o paralara

desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresi hava yakıt karışım oranını etkiliyor mu o modelde bilmiyorum fakat genelde karışımı fakirleştireceği için güç kaybı yaşanacağı söylenir. 250 cc tek silindir motosiklette de tek başına veya filtre+egzoz hissedilir bir fark yaratmaz. Fark yaratmaz denecek kadar fark yaratmaz.
    Paranız cebinizde kalsın güzel bi lastik alırsınız o paralara
    Vazgeçtim zaten lastik almayı düşünüyordum öyle yapacam ozaman yapacak bişe yok.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    gözle görülür değişim iki zamanlı motosikletlerde oluyor sanırım
    4 zamanlı 1500 cc cruiser de: havafiltresi egzoz (turbo şarj eklenip) krank ta değişince 18 bg ekleniyor okadar masrafa devede kulak 250 ccde bayağı az olur
    ama şuda var egzozlarla oynayıp hava filtresini falan değişince motosiklet daha çok ses çıkartıyor oda pisikolojik performans artışı olarak yorumlanıyor aynı yolda daha fazla gaz açınca tabi daha hızlı gider

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)