Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

XMAX 250 ABS 2013 VARYATÖRDEN GELEN SES HK

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    selamlar,
    2013 xmax abs kullanıcısıyım. motorum henüz 4.500 km de. ilk sahibinden 1.200 km de iken aldık arkadaşıma, sonra arkadaşımdan da ben aldım 3.500 km de. 1.000 km dir de ben kullanıyorum. fakat motoru kullanırken zaman zaman cırrtt diye bir ses geliyor alt taraftan. Her zaman yapmıyor ama genellikle sıfırdan 40 km ye kadar gazı açıp bıraktığımda, bozuk yollarda yokuş yukarı çıkarken, bazen de otobanda düz yolda 60-80 km arası hızlarda giderken art arda 2-3 kere ses geliyor. Ve çok rahatsız ediyor bu ses beni. 4.000 bakımı için yetkili servise götürdüğümde yok arka çamurluktan geliyor, yok plakadan geliyor diye geçiştirdiler. özel serviste ustama götürdüm açtı debriyajı temizledi, işlemleri yaparken ben orda yoktum ama fotoğrafını çekmiş bana gönderdi. Varyatörü temizleyip takmış. Yetkili servisteki arkadaşını aradı garantiden bu tası değiştirebiliyormuyuz diye fakat hareketli parçaların garanti dışı olduğunu söylemişler, parası ile yaptırmak istense de parçanın stokta olmadığını söylemişler. Temizlendikten sonra ses hala gelse de eskisine göre azaldı. Ustamın dediğine göre hiçbir sorunu yok sesi sorun etmeden sorunsuzca kullanabilirmişim. Böyle bir ses şikayeti olan birileri var mı aramızda ne yapmamı önerirsiniz bir sorun oluşturur mu böyle kullanmak. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa nasıl çözüler sorunlarını yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler.

Not: aynı yazıyı motosiklet modelleri konusunda da yazdım arkadaşlarım sağolsunlar cevaplar verdiler ama aynı sorunu yaşayan başka arkadaşlar var mı nasıl çözdüler onu merak ediyorum.

tasın üzerindeki çiziklere dikkat !!!

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Bunun bir benzerini arkadaşımda yaşamıştı XMax 250 monodesing 6000 km sorunun çözümü için arkadaşı olan motor ustasına götürdü istanbul levent çözeriz demişler bırakmış ses ara ara gelmeye devam etmiş aldıktan sonrada dahiyane bir fikir kullanarak sorununu çözdü makinayı sattı artık o ses gelmiyor.
    Mamba09 bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    ilk aklima gelen şey satıp kurtulmak ama yenisini almak istesem yeni kasa almak isteyecegim hadi temiz buldum 2.eli cami + çantasi 14-14.500 e mal olacak. Buda eskiyi sattiktan sonra uzerine 2-3.000TL ek masraf demek
    Belki bilgisi olan bir arkadas vardir bir yol gosterir 200-300 e belki bedavaya bile halledilecek birsey simdi ne gerek var 2-3.000 ek masraf yapmaya. Sorun cozulmezse zaten satarim ama satmadan once cozum yollari bulabiliyormuyum diye bakiyorum. Saygilarimla..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    mor benzeri renkler eğer tasın balata teması olan yerleri indüksiyonla sertleştirilmiş ve menevişlenmiş değilse....

tas yamuk yani oval durumda ve her zaman aynı noktaya çok daha fazla sürtünme gerçekleştiğinden ısıdan yanmış gibi görünüyor...

çözümü ise ya yeni parça yada tam teşekküllü bir (cnc torna tercih edilir) tornacıda göbeğe göre kaomparatör ile sıfırlanıp toz paso ile ovalliği kurtarana kadar tornalamak...
    unutmayın bu işlemi ehil birine yaptırmazsanız yeni tas farz olur....sıfırlama işlemi mükemmel yapılmalıdır...
    fatih1511 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)