Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kötü park eden motoru nasıl ikaz ederiz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cb125e
    Arkadaşlar merhaba,

İş yerimin çevresinde işe her gün motorla gelen yaklaşık 10 kişi var. Plazanın tam karşısındaki kaldırıma geliş sırasına göre sıralıyoruz. Kaldırımın iki ucunda da rampa var. Tüm arkadaşlar aynı ucundan giriyor ve tüm motorlar aynı yöne bakıyor. Kaldırımda epey dar, iki motor yan yana ancak sığıyor ve kaldırım boyunca hep araba park etmiş oluyor. Genelde rampalar dışında giriş çıkış için yer olmuyor.

Sıkıntım şu; Bir pcx var. Herkesin girdiği taraftan değil, diğer taraftan giriyor. Motorun yönü ters oluyor haliyle. Bir de yan ayakta bırakıyor motoru. Zaten dar olan kaldırımı iyice daraltıyor hatta geçişi engelliyor.

Gelelim asıl konuya. İş giriş veya çıkışında bu motorun sahibine hiç denk gelmedim. Görsem uyaracağım ama olmadı bir türlü. Hani kötü park eden arabaların sileceğini kaldırırsın ya hatasını anlasın diye. Motorda da böyle bir şey var mı? Bilen gören varsa yazsın.

Ya da morbasan sokağa pcx'ini park eden arkadaş buradaysa, lütfen diğer motorları düşünerek park edin. Giriş çıkışta hem kendi motoruma hem de sizin motorunuza zarar vermek istemiyorum.

Okuduğunuz için teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Not yazıp motorun uygun bir yerine yapıştırın.
    yasdal bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Bence de not yazmak bu kadar zor olmasa gerek

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Harbi ha. Buraya konu açmaktaki beklenti nedir. Fren manetine lastik bağlayın, yan ayaklığını sarıya boyayın falan diyecek halimzi yok. Kontağın üstüne bi ufak not kağıdı. Dibine de bi gülücük. Motorcu motorcuyu anlar.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Devirerek olabilir

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Yan ayağını kapatın

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Egzozla sekeyi yer değiştirin azizim, otururken hata yaptığını anlar belki.

Newbie2015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Alıntı Sepya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozla sekeyi yer değiştirin azizim, otururken hata yaptığını anlar belki.
    yarıldım yanlız hocam :D

ama mantıklıda gelmedi degil..
    Sepya bunu beğendi.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Seke nedir ya sele olacaktı elim kaymış :D

Motosikleti
    Cb125e
    Not yazmak gercekten en pratik cozum ama insan merak ediyor iste. Soyle motorcuya ozel bir jargon varmi diye.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Sizin o kaldirim supermis valla. O oyun bozan arkadas isi sikayete vardirip oraya motor cekilmesini hepten yasaklatmasa bari. Ben istanbul'da nereye motoru biraksam saniyesinde yanima biri kosuyor "arkadasim oraya motor cekmek yasak" diye. Ordan alip baska yere goturuyorum baskasi geliyor "ordan cekerler o motoru bak soylemedi deme!" diyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Kaldırımlar yayalar için yapılmış alanlardır. Motosikletin veya başka bir motorlu taşıtın durması ya da park etmesi için değildir. Sizin motorlarınız yüzünden insanlar nereden yürüyecek ? Yoldan yürüsünler de gelen geçen araçların altında mı kalsınlar ? Lütfen motorlarınız için daha uygun yerler bulunuz. Kaldırımı yayalara bırakalım. Sonra, neden trafikte motorcuyu sevmezler diyoruz ? Acaba neden ???

Motosikleti
    Yamaha TDM 850
    bunu yapan var yani şöyle bir uyarı mümkün ;

SizofrenMacaPapazi bunu beğendi.

Alıntı CelalOgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

İş yerimin çevresinde işe her gün motorla gelen yaklaşık 10 kişi var. Plazanın tam karşısındaki kaldırıma geliş sırasına göre sıralıyoruz. Kaldırımın iki ucunda da rampa var. Tüm arkadaşlar aynı ucundan giriyor ve tüm motorlar aynı yöne bakıyor. Kaldırımda epey dar, iki motor yan yana ancak sığıyor ve kaldırım boyunca hep araba park etmiş oluyor. Genelde rampalar dışında giriş çıkış için yer olmuyor.

Sıkıntım şu; Bir pcx var. Herkesin girdiği taraftan değil, diğer taraftan giriyor. Motorun yönü ters oluyor haliyle. Bir de yan ayakta bırakıyor motoru. Zaten dar olan kaldırımı iyice daraltıyor hatta geçişi engelliyor.

Gelelim asıl konuya. İş giriş veya çıkışında bu motorun sahibine hiç denk gelmedim. Görsem uyaracağım ama olmadı bir türlü. Hani kötü park eden arabaların sileceğini kaldırırsın ya hatasını anlasın diye. Motorda da böyle bir şey var mı? Bilen gören varsa yazsın.

Ya da morbasan sokağa pcx'ini park eden arkadaş buradaysa, lütfen diğer motorları düşünerek park edin. Giriş çıkışta hem kendi motoruma hem de sizin motorunuza zarar vermek istemiyorum.

Okuduğunuz için teşekkürler.
    Yukarıda belirtildiği gibi not bırakın, sabrınızın el verdiği kadar ikaz etmeye devam edin, sabrınız taştığında rahatsızlık verdiği diğer 9 kişi ile bir olup, motorunu kaldırın, indirmek için uğraşacağı bir yere koyun, bi sonraki aşamada plakasına "ben öküzüm" yazan bi kağıt yapıştırın, daha kötüsü zincir ve asma kilit takıp kilitleyin. (Biz çıkamıyorsak, sen hiç çıkamazsın mesajı verin )
    CelalOgun bunu beğendi.

Motosikleti
    F850 Gs
    Merhaba

ben gibi acemidir belki aciyin..

sahibi denk gelmiyorsa not yazin mesela durun yorulmayin notu da ben yazayim su an ..

Not yapiskanli not kagitlarina yazilmali ve kadrana yapistirilmalidir
    .
    İNSANLİK NAMİNA
    kardesim, farkinda isen motorlar her daim senin motorun harici hep ayni yone bakiyor.Demekki hepimiz kaldirimin bir yonunden kaldirima cikiyor ve bu sekilde motorumuzu park ediyoruz.Bu sayede yan ayakta biraksakta iki motor harici sigabilecegimiz bosluk kaliyor.NABİYON sen yaa ...niye cikintilik ediyonn... Derdin ne karsiimm...

tamam tamam..

bu sayeden tekrar alalim..

bu sayede yan ayaklikta biraksak bile iki motor arasi sigabilecegimiz boslugu da birakmis oluyoruz. Hayrina dikkat et motorlarin yonu hep ayni yone baksin ki hepimizin cikislari da rahat olsun.. farkina varmissindir muhakakk bir tek senin motorun yonu ters yonde bu yuzden senin motorun yanindaki motorun sahibi cikarken de zorlaniyor motora binerken de... Lutfen park ederken dikkate al..
    Tekerine das degmeye..
    CelalOgun bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayaller PCX 125 Hayatlar Mondial 100 Loyal
    Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldırımlar yayalar için yapılmış alanlardır. Motosikletin veya başka bir motorlu taşıtın durması ya da park etmesi için değildir. Sizin motorlarınız yüzünden insanlar nereden yürüyecek ? Yoldan yürüsünler de gelen geçen araçların altında mı kalsınlar ? Lütfen motorlarınız için daha uygun yerler bulunuz. Kaldırımı yayalara bırakalım. Sonra, neden trafikte motorcuyu sevmezler diyoruz ? Acaba neden ???
    Yanlış bir yargıdasın.. Sanki her yerde otopark yada motosikletler için ayrılmış özel alanlar var da insanlar özellikle kaldırıma çekiyorlar..
    Bu kadar basit olsa keşke çözümü.. Sorunun temeli "kalabalık". Mantıklı olan, minimum zararla ve düşünceli olarak hareket etmek..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)