Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

altın elbiseli adamdan mondial rx3 incelemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motor 2015 ama yenilenenlerden değildi, yanlış mı hatırlıyorum ?
    18 şubatta ithal edilmiş, ilk parti değil. O stop edenler muhtemelen Bajaj'ın 2014 olduğu halde hindistandan gelen ilk partide 2015 diye çaktığı modeller. Denge sensöründen değil enjeksiyon beyninin yazılımından yapıyor bence stop etmeyi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı 06serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sende haklısında ben motosiklet sürmeye 100cc lik çinli ile başladım. 3 yılda 8600 km yol yaptım. Tertemiz bakımını düzenli olarak yaptırdım. Yinede yolda bıraktığı old.satarken bile nedeni bulunamayan tekleme sorunu giderilemedi. Açıkçası çinliye biraz uzaktan bakıyorum. Dediğin gibi sıfır motor varken niye 7 yaşındaki motora bineyim ki. İnşaallah rx3 sağlamlığını kanıtlar beni utandırır. Abi inanki kafam o kadar karışık ki. Artık zamana bırakıyorum herşeyi.
    Kafa karışıklığı tam bişeye karar vermişken yine birilerine danışılarak daha bir karışık hale gelebilir.Önemli olan ne istediğini bilmektir.Ben kaç yıldır Pulsar daha Türkiye de yokken Pulsan için yanarken birden RX3 aldım.20 yılı aşkın motor kullanırım.Pulsar almamamın bir sebebi stop etme sorunu,ama en büyük sebebi rahatlık.RX3 bana hitap eden motor.Pulsar biraz daha gösteriş,racingvari.Servis olayına gelirsek.Bence servis değil esnaf adam bulmanız lâzım.
    Herkesin zevki ayrı sonuçta.Ama bir motoru enduroya çevirmek için türlü çileler çekmektense,hazır yapılmış enduro almak daha mantıklı.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar alternatif olamaz ki.Sıfır+250CC+Enduro.
    CBF 150 RX3 ün yanına bile yaklaşamaz.
    Pulsar daha spor sınıfına giriyor.Gidon yükselt,sele yumuşat,çanta demiri çanta derken gene bi dünya masraf.
    RX3 te konfor var,güç var,koruma demiri var,çantalar var(arka çanta azcık var ) Neden aynı paralara 7 yaşında motor alalım ki?
    Yani bir şeyin hali hazırda yapılmışı varken,neden ona benzetmek için para harcayalım ki?
    Hocam boşuna yazıp yorulma millet hala meseleyi anlamadı. Her alternatif motor önerisinde bulunan bir noktayı atlıyor. Motor uygun fiyatlı olsun, enduro olsun, 100 km'de 4 litreden fazla yakmasın, yeterli performansı olsun, rahat olsun, hafif araziye de girsin, sıfır olsun veya yeni olsun. Var mı öneriniz ? Belki Inazuma o kadar. Fazer denen motor 6 - 7 litre benzin yakıyor. O kadar benzin bana koymasa zaten gidip bu motoru almaya çalışmam değil mi ? Pulsar'da konfor diye bir şey yok. Senin de dediğin gibi ortada amaca hizmet böyle bir motor varken neden önyergılarıma yenilip, kendimi kasıp başka modellere yöneleyim ? Şu anda CBF 150 kullanıyorum, RX3'ü almasam da (belki de alırım, sürmediğimden öyle yazıyorum) önerilen 7 -8 yıllık, benzini su gibi içen Fazer, KLE500 vs'leri hiç almam.
    turkish39 ve nazım19 bunu beğendiler.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafa karışıklığı tam bişeye karar vermişken yine birilerine danışılarak daha bir karışık hale gelebilir.Önemli olan ne istediğini bilmektir.Ben kaç yıldır Pulsar daha Türkiye de yokken Pulsan için yanarken birden RX3 aldım.20 yılı aşkın motor kullanırım.Pulsar almamamın bir sebebi stop etme sorunu,ama en büyük sebebi rahatlık.RX3 bana hitap eden motor.Pulsar biraz daha gösteriş,racingvari.Servis olayına gelirsek.Bence servis değil esnaf adam bulmanız lâzım.
    Herkesin zevki ayrı sonuçta.Ama bir motoru enduroya çevirmek için türlü çileler çekmektense,hazır yapılmış enduro almak daha mantıklı.
    Evet bir motoru enduro yapmak zor. Rx3 mantıklı güzel bir motor. Bayiye defalarca sordum hazır motor bulundurmuyorlar sipariş üzerine motoru getiriyorlar. Motoru yakından görmek test etmek isterdim ancak test sürüşü için bile motor getirmiyorlar. Gecen pazar günü Beypazarı festivalinde yanımdan geçmişti. Senin motorla aynı renk kırmızı. Bayağı heybetliydi. Keşke Mondial elindeki ürünün değerini bilse Servislerini iyi yetiştirse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam boşuna yazıp yorulma millet hala meseleyi anlamadı. Her alternatif motor önerisinde bulunan bir noktayı atlıyor. Motor uygun fiyatlı olsun, enduro olsun, 100 km'de 4 litreden fazla yakmasın, yeterli performansı olsun, rahat olsun, hafif araziye de girsin, sıfır olsun veya yeni olsun. Var mı öneriniz ? Belki Inazuma o kadar. Fazer denen motor 6 - 7 litre benzin yakıyor. O kadar benzin bana koymasa zaten gidip bu motoru almaya çalışmam değil mi ? Pulsar'da konfor diye bir şey yok. Senin de dediğin gibi ortada amaca hizmet böyle bir motor varken neden önyergılarıma yenilip, kendimi kasıp başka modellere yöneleyim ? Şu anda CBF 150 kullanıyorum, RX3'ü almasam da (belki de alırım, sürmediğimden öyle yazıyorum) önerilen 7 -8 yıllık, benzini su gibi içen Fazer, KLE500 vs'leri hiç almam.
    Bu formun amacı ne birşeyler öğrenmek değilmi? Belki senin kadar bilgim yok belki senin kadar motosiklet kullanmamışımdır. Az tecrübesi olan, motorlar hakkında yeni birşeyler öğrenmek isteyen, doğru motora sahip olmak isteyen biriyim. Ama senin yaptığın sanki 'sen burda laf kalabalığı yapıp insanları oyalıyorsun' demeye getirmek. Hicbir insan doğuştan bilgi sahibi olmadı, araştırdı, soruşturdu, konustu öyle öğrendi. Bana yardımcı olanlara teşekkür ediyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı 06serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu formun amacı ne birşeyler öğrenmek değilmi? Belki senin kadar bilgim yok belki senin kadar motosiklet kullanmamışımdır. Az tecrübesi olan, motorlar hakkında yeni birşeyler öğrenmek isteyen, doğru motora sahip olmak isteyen biriyim. Ama senin yaptığın sanki 'sen burda laf kalabalığı yapıp insanları oyalıyorsun' demeye getirmek. Hicbir insan doğuştan bilgi sahibi olmadı, araştırdı, soruşturdu, konustu öyle öğrendi. Bana yardımcı olanlara teşekkür ediyorum.
    Sana cevap yazdığımı nereden çıkardın ? Öyle bir şey demek istemedim. Ben genel olarak yazıyorum çünkü sürekli her motor için "onu alacağına bunu al" şeklinde öneriler veriliyor ama malesef çoğu uygun öneri değil. Bir motorun alternatifi, sınıfı ne olursa olsun aynı fiyatta başka motor değildir. Karar verirken insanlar bir sürü kritere bakıyor, değerlendiriyor, ona göre alıyor. Amaç en uygun fiyata en hızlı veya güçlü motoru almaksa (ki forumda böyle düşünen çok kişi var) alalım ama amaç bu değil. Henüz tam olarak kendini ispatlamasa da bu model de bence şu an için sınıfında alternatifsiz bir model. Sadece kullanım amacı olarak (uzun yol) belki Inazuma F ile arada kalınabilir ama o da bundan 5000 TL daha pahalı. Inazuma alınamıyorsa, o iş için bu alınabilir.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Çin malı motor dandiktir incelenmesine gerek yok . Mondial yoldakal
    dyavol-77 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Altın elbiseli adam'ın ağzından Kanuni motosiklet yorumu. Hatırlatalım unutulmasın. Alıntıya tıklarsanız konuya gidiyor.
    Alıntı Carl Gustav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat edelim giderken de şasi kopmasın!

Slmlr
    Brkn

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)