Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: hangi tür kask kullanıyorsunuz

Katılımcı sayısı
83. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • fulface tam korumalı kask

68 81.93%
  • çeneden açılır yarım kask

10 12.05%
  • nazi kask

1 1.20%
  • kask kullanmıyorum

4 4.82%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hangi tür kask kullanıyorsunuz motora göre kask almayın beyininizin değerine göre al

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...06-2015-a.html

resimlere baktımda şu resim çok dikkatimi çekti ve dehşete kapıldım. düşünsene kask yarım açılır kask olsaydı ne olurdu?
    [IMG][/IMG]
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çeneden açılır kasklar sürüş esnasında çenesi kapatılarak sürülür

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Yarım kask kullanıyorum.Kaza anında face plant olarak tabir edilen yuz ustu dusmemeye ozen gosteriyorum

Motosikleti
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarım kask kullanıyorum.Kaza anında face plant olarak tabir edilen yuz ustu dusmemeye ozen gosteriyorum
    o anki korku panik ve heyecanla o özeni gösterebilmek çok büyük bir soğukkanlılık ister allah korusun tabi öncelikle kazalardan !

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çeneden açılır kasklar sürüş esnasında çenesi kapatılarak sürülür
    ama bizim motosikletli polislerin hepsi sürüş esnasında çeneyi kapatmıyorlar genel olarak. kötü örnek oluyorlar.
    kbR bunu beğendi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    yaz kış full faace kask.Antalya'nın sıcağında kafam haşlanmış yumurtya dönüyor ama diğerleri sadece varmı ? var sorusunun cevabı.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    250cc hızlanma ve son sürat karşılaştırma listesi yapılsa en sonlarda yer alacak cruiser tipi motoruma mevsim ayırt etmeden full face bir kask, mont, bellik, eldiven, motor pantolonu ve motor botu ile biniyorum. Artçım pantolon giymeye yanaşmadığı için dizlik takıyor ama yine de içim rahat etmiyor. Bu ekipman bir kazada beni korur mu korumaz mı garantisi yok, yine de üşenmemek gerekiyor, hayatta kalmak için alabileceğimiz tüm önlemleri almak zorundayız.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    dikkatimi çeken 14.17 yaş arası çocuklar;
    mobilet, yerden alçaltılmış bir şekilde yada orjinali öyle ,istanbulda çok fazla denk geldim!
    hiçbirinde kask yok ekipman yok allaha emanet sürüyorlar.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o anki korku panik ve heyecanla o özeni gösterebilmek çok büyük bir soğukkanlılık ister allah korusun tabi öncelikle kazalardan !

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

ama bizim motosikletli polislerin hepsi sürüş esnasında çeneyi kapatmıyorlar genel olarak. kötü örnek oluyorlar.
    Herkezin riski kendine

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    çeneden açılır kask kullanıyorum, düşük sürâtlerde açık kullanırım.

başlığa yazdığınız ile ilgilide cevap vermek isterim; istediğim kaskı takarım dostum istersem takmam, kimseye hesap verecek değilim. eğer cezai uygulaması varsa yakalandığımda cezamı yerim. bu şekilde yorum yapmayı saçma buluyorum.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Benim önceliğim kaza yapmamak. Tam kapalı kask ile etrafa tam hakim olamıyorum, duyularımı kısıtlıyor, bana tehlike yaratıyor. Geri kalan ekipmanları daima giyerim, artçıma da tam kapalı kask taktırırım.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim önceliğim kaza yapmamak. Tam kapalı kask ile etrafa tam hakim olamıyorum, duyularımı kısıtlıyor, bana tehlike yaratıyor. Geri kalan ekipmanları daima giyerim, artçıma da tam kapalı kask taktırırım.
    O zaman kendinizi geliştirmeniz lazım. Nacizane bir tavsiyemdir. Çünkü kask beni sıkıyor diyenlerin sonu pek hoş olmadığını gördüm
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Bütcemize göre zamanla yükselticez. LS2 FullFace FF351

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Şu beyninin değerine göre kask al lafını en çok arai firmasının sahipleri beğeniyordur. "Hadi la polikarbon kaskları satalım bin liraya almazlarsa beynin değersiz deriz seve seve alırlar o zaman ehi ehi ehi" -Temsili....
    hakikiteker ve EmirŞengezer bunu beğendiler.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Valla şuan LS2 kullanıyorum ama içim pek rahat değil, ilk fırsatta iyi birşeyler alıcam resimdeki kaska baktım fiyat olarak oalrak LS2 ayarında ama fena olmuş kask :S

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Fullfaceden başka kask takmam.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    çene açılır kaskların çenesini kapatmanız, mekanizmanın full face kadar güvenli olacağı anlamına gelmez.

modelden modele değişmekle birlikte çene darbelerinde, %20'lerden %90'lara kadar açılmama oranları mevcut (Sharp testlerinden bakabilirsiniz). Ancak tabi o da belli bir hızda yapılıyor, yol koşullarında çok daha değişik darbeler gelebileceğinden testlerde en güvenli çıkan mekanizma bile açılabilir, kişinin istek arzularına göre değişebilir tabi ama güvenlik ön plandaysa bence pek tercih etmemek lazım bu tip kaskları, full face candır.
    barodi, Mengu16 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla şuan LS2 kullanıyorum ama içim pek rahat değil, ilk fırsatta iyi birşeyler alıcam resimdeki kaska baktım fiyat olarak oalrak LS2 ayarında ama fena olmuş kask :S
    Resme bakınca ben sizden farklı bir şey görüyorum.
    Görevini yerine getirmiş, orta yerinden bıçak gibi darbe almasına rağmen, deforme olsa da bütünlüğünü koruyarak kullanıcısının yüzü ile araba kapısı arasında bariyer olmuş bir kask.
    Not: Kask iyi demiyorum, bu kazada benden iyi not aldı diyorum ama başka açıdan darbe aldığında mukavemeti nasıldır bilemem.

Not2: Çenesiz kask kullanıyorum, çok memnunum, havadar havadar. Bunalınca camını kaldırıyorum, ohhh, değmen keyfime. Yukardaki fotoğrafı görünce fullface bakınmaya başladım. Gerçi ben pek aralara girmem, sürat yapmam, hatta riske girmem, en fazla bir tarafa devrilirim. Geçen Ankara protokol yolunda üstgeçitlerden birinin yakınlarında motorcuya arkadan otomobil çarpmış. Eleman sürüklenerek üstgeçidin ayağına çarpmış. Gerçi kendine bir şey olmamış ama anladım ki öküzün biri gelip arkadan çarpabiliyor telefonla konuşcam diye.
    barodi ve kbR bunu beğendiler.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman kendinizi geliştirmeniz lazım. Nacizane bir tavsiyemdir. Çünkü kask beni sıkıyor diyenlerin sonu pek hoş olmadığını gördüm
    Kask sıkıyor ile alakası yok canım. İşte sıkıyo, sıcak basıyo, ağır geliyo, kafamın x yerini acıtıyor değil mevzu. Tam kapalı kask görüş açısını daraltıyor. Geniş bakışta gördüğüm alan azalıyor. Özellikle omuz üstü kör nokta bakışında çok fark ediyor. Sesler için de aynı şey söz konusu. Benim araç kullanma stilim arabada "frenden önce direksiyon" diye tabir edilen tarz. Başkası için bu böyle olmayabilir, ama subjektif olarak benim için en iyi durum etrafı her zaman tam olarak algılayabildiğim durumdur.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask sıkıyor ile alakası yok canım. İşte sıkıyo, sıcak basıyo, ağır geliyo, kafamın x yerini acıtıyor değil mevzu. Tam kapalı kask görüş açısını daraltıyor. Geniş bakışta gördüğüm alan azalıyor. Özellikle omuz üstü kör nokta bakışında çok fark ediyor. Sesler için de aynı şey söz konusu. Benim araç kullanma stilim arabada "frenden önce direksiyon" diye tabir edilen tarz. Başkası için bu böyle olmayabilir, ama subjektif olarak benim için en iyi durum etrafı her zaman tam olarak algılayabildiğim durumdur.
    malesef kendinizi geliştirmeniz lazım bu konuda. çünkü söylediğiniz şeyler kask sıkıyor ile aynı yolun yolcusu :( ön yargılarınızı yıkarsanız alışırsınız aslında
    mehmetenis bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

langdon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Ben LS2'nin tam kapalı FF396 model kaskını kullanıyorum (Bütçeme göre fiyatı en uygun Fiber malzemeli kask bu idi). Daha yeni atıldım bu dünyaya acemiyim fakat kafamı korumak için en ideal kask tipinin tam kapalı tip olduğunu hem sürücü kursundan hem de internetteki araştırmalarımdan öğrendim. Bence herkes tam kapalı kask kullanmalı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)