Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: hangi tür kask kullanıyorsunuz

Katılımcı sayısı
83. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • fulface tam korumalı kask

68 81.93%
  • çeneden açılır yarım kask

10 12.05%
  • nazi kask

1 1.20%
  • kask kullanmıyorum

4 4.82%
2. sayfa BirinciBirinci 12

hangi tür kask kullanıyorsunuz motora göre kask almayın beyininizin değerine göre al

Motovento
    REKLAM ALANI
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    motora göre kask almayın beyninizin değerine göre al diyorsun ama bu işler bütçe meselesi para olsa millette inanki herkes arai ,shoei ,shubert ,agv pista kask takar , kapalı açık işine gelince zaten anket gösteriyor çoğunluk kapalı kask takıyormuş
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    her zaman, her yerde full face!!!

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Chopper sürücülerinin çenesiz sadece kafaya taktıkları kasklarına karşıyım azizim. O tür bir kaskı 7 yaşındaki yeğenim scooter kullanırk kullanıyor,eminim o bile daha güvenlidir. Düşünün 90 km hızla giderken motorunuz kayoyor ve çenenizi kaldırıma veya bir taşa çarptığınıza ne olacak sonra? 20.000€ luk motorun üzerindeki 200 tl lik kask için dişlerini toplayacak etraftan.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Nolan 103 cene acilir ile kaza yapip burnu kirilan birini biliyorum.. mekanizma acilmis..

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çeneden açılır kasklar sürüş esnasında çenesi kapatılarak sürülür
    kaza esnasındada cayirt diye açılır ağız enseye gelir takdiri ilahi sağ kalinirsa hayat zehir olur uzun pipetle yaşanır

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    @capozzz abim; sırf şu görüş meselesinden dolayı zamanında bir çok kapalı kaskı elemiştim. Çene açılır olanlarda da bir kaç model var aklımda ama en çok dikkatimi çeken Nolan n104 evo idi (sırf bu görüş mevzusundan dolayı). Vaktiniz olursa inceleyin, tavsiye ederim. Mesela shark vancore modelini çok seviyorum ama görüş açısı o kadar düşük ki beni zora sokacağına emin olduğum için almaya yanaşmıyorum.
    capozzz bunu beğendi.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    KbR sana yazıyorum diğer tip muhatabım değil. Abicim içinizde kötülük olmasin. Eğer kötülük olmazsa baskasinin yazdığı 'yavrucum' 'abicim' 'güzel kardesim' 'guzelim' gibi guzel anlamli kelimeleri doğru anlarsiniz,kendinize hakaret olarak algilamazsiniz. Üslubum 10 numara 5 yildiz benim. Sana tek bir kelime yanlışim yok.

Karşı seritten uzerine ucan doblo dan fren ile kacamazsin. Altında motor var diye sana ayar olan psikopattan fren ile siyrilamazsin. Sen sağ seritten nirmal hızınla giderken seni sollama olanağı olmamasına rağmen kuyruguna giren turdan frenle kacmazsin. Daha pek çok durum var. Adamın dedigi küçük cc ile bu durumlarda kacamazsn ve doğru diyor. Ama boen sana sen niye küçük cc kullanıyorsun demiyorum o zaman sen neden sağa sola 'canını sokağa atoyor' diye laf ediyorsun diyor. Bak doğru bu. Şu son dediğini ilk anda söylesen zaten mevzu olmayacak. Aynen öyle herkes nasıl istiyorsa oyle giyinir bitti bu kadar. Başkasına zararı ya da kari yok çünkü. Kendinden başka kimseyi ilgilendirmez, kimseye ukalalik etme hakkı vermez. Bir kimse sizden tavsiye sormamissa tavsiye vermeye hele de tam bilmediğiniz konu için 'canını sevmiyorsa öyle boyle' diye konusmaya kalkmayin. Alın size hayat dersi.
    kbR bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mücahit1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza esnasındada cayirt diye açılır ağız enseye gelir takdiri ilahi sağ kalinirsa hayat zehir olur uzun pipetle yaşanır
    Olabilir. Her şeyin bir riski var.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)