Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Modifiye Edilmemiş bir Pulsar Kırmızı Bölgeye Girmeden 158-159 km/s Sürat Yapar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba,
    Facebook pulsar grubunda bir tartışmaya girdik. Bu konuda bilenler bizi aydınlatırsa sevinirim. TC Kaan Çağlayan adında bir Pulsar kullanıcısı motorunda, lastik ebadı, zincir, dişli, chip tuning vs. gibi hiç bir şey modifikasyon yapmadığını, ancak motorunun kırmızı bölgeye girmeden 158-159 yaptığını iddia ediyor. Kaan Çağlayan'ın yanı sıra Hüseyin Tünay adlı motorcu da buna benzer iddialarda bulunuyor. Bu mümkün müdür?

Bajaj motorun resmi sitesinde Acceleration (Hızlanma) bölümünde Max. Speed olarak 135 km/h vermiş. Bu şu demektir: Bu motosiklet en üst vitesinde (yani 6. viteste) kırmızı bölgeye 135 km/h'den sonra girer demektir. Pulsar motorun kırmızı bölgeye girme sürati 136 km/h.dir. Kaldıki benim motorum 2014 Aralık çıkışlı, 6.000 km.de. Üstündeki lastik dahil zincir, dişli her şey orijinal. Chip tuning de yapılmadı. Motorum 135'den 136'ya geçince üstteki redline ışığı yanıyor. Her kimin motoru bundan aksi bir şey yapıyorsa, motorunda herhangi bir yer ile oynanmıştır. Motorun kırmızı bölgeye girmesi ile kırmızı bölgede iken son sürat yapmasını lütfen birbiri ile karıştırmayın.

Lütfen yardımcı olur musunuz? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

mehmetenis bunu beğendi.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kırmızı bölgeye 136km hızda giriyor. Normalde arkada 40 diş dişli var. 37 diş olanlarını satıyolar onu takarsanız 151km'de kırmızı bölgeye girer ama 6. vites yokuşlarda hiç çekmez.
    mehmetenis bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesiciye girdiği devirden bahsediyorlardır, anlaşmazlık var orada :D

Motosikleti
    Modifiye edilmemiş bir Pulsar bir oturuşta 10 litreye kadar benzin yiyebilir ne yapacaksınız o kadar hızı ben uzun yolda 110 km hızı bile geçmiyorum çok yakıyo diye. Son hızı ne derseniz 80 kilo civarlarındaysanız uzun bir inişte motora kapanıp 157-158km hıza kadar çıkabilirsiniz.

Ciddi cevaplar vereceğinize olan inancım ile ciddi bir soru sordum. Lütfen konuyu sulandırmadan net bir soruya net bir cevap istiyorum. Konu başlığı şöyle: Modifiye Edilmemiş bir Pulsar Kırmızı Bölgeye Girmeden 158-159 km/s Sürat Yapar mı?

Modifiye edilmemiş ne demek bunu tekrar açıklamama gerek mi var yani? Zincir, dişli, lastik, sıkıştırma oranı vs. değiştirilmemiş standart fabrika çıkışlı bir Pulsardan bahsediyorum
    Carbondioxid bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Motor redline kadar gelebiliyosa zaten devir çeviriyodur zorlanmadan , o aşamadı ki hızı ise rüzgarın ve yolun meyilli olmasına bağlıdır.

Kendi motorumdan örnek vereyim keza oda ufak cc .. Kimi zaman 9bınde kesiciye girmeden 120kmh , kimi zaman aynı bölgede 110kmh hız gördüğüm oluyor.. tamamen motorun rahat ilerlemesi , mukavemetin az olmasıyla alakalı bi durum.. O devirde kesinlikle bu hızı yapar şeklinde bir durum yok..

Ha şöyle dersek doğru olur.. 5 pulsarı aynı yola çıkarın, düz bir yol olsun.. Bu yolda orjinal haldeki tüm pulsarlar aynı hızı yapmak zorunda.. biri 135 yaparken öbürü 140 yapmaz ..
    ama diğer türlü yolun şartlarına ve motorun bakımlı olmasına göre o devirdeki son hız değişebilir..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi cevaplar vereceğinize olan inancım ile ciddi bir soru sordum. Lütfen konuyu sulandırmadan net bir soruya net bir cevap istiyorum. Konu başlığı şöyle: Modifiye Edilmemiş bir Pulsar Kırmızı Bölgeye Girmeden 158-159 km/s Sürat Yapar mı?

Modifiye edilmemiş ne demek bunu tekrar açıklamama gerek mi var yani? Zincir, dişli, lastik, sıkıştırma oranı vs. değiştirilmemiş standart fabrika çıkışlı bir Pulsardan bahsediyorum
    Ciddiyim abi, motosikletin dişli oranlarını değiştirmeden kırmızı bölgeye girme hızını 136'dan 158-159'a getirmek imkansızdır. Aksini iddia edenin fizik, matematik bilgisi sıfırdır.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Rüzgarı arkana alır yokuş aşağı kaptırırsan 150 de yapar 160 da yapar hangi şartlarda yaptı o hızları düzde yapmış gibi anlatıyorlar herkes uzman evliya olmuş

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgarı arkana alır yokuş aşağı kaptırırsan 150 de yapar 160 da yapar hangi şartlarda yaptı o hızları düzde yapmış gibi o hızları yaptıklarını anlatıyorlar herkes uzman evliya olmuş
    Rüzgarı arkana alıp 150 ya da 160 yaptırdığında redline bölgeye kaçta girer, onu soruyorum. Motorun hangi şartta kaç yAptığını sormuyorum. Rüzgarı arkana alıp 150 ya da 160 yaptırdığında, 135'dan sonra 136 yapınca redline bölgeye girer mi girmez mi? Kaan Çağlayan adında bir Pulsar kullanıcısı motorunda, lastik ebadı, zincir, dişli, chip tuning vs. gibi hiç bir şey modifikasyon yapmadığını, ancak motorunun kırmızı bölgeye girmeden 158-159 yaptığını iddia ediyor. Bu mümkün müdür, bunu soruyorum. Siz bana rüzgarı arkaya almaktan, dişli değiştirmekten bahsediyorsunuz.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgarı arkana alır yokuş aşağı kaptırırsan 150 de yapar 160 da yapar hangi şartlarda yaptı o hızları düzde yapmış gibi o hızları yaptıklarını anlatıyorlar herkes uzman evliya olmuş
    bundan bahsedıyorum kesinlikle bu hızı yapar diye bi durum yok.. eğimin fazla olduğu bi yolda bisikletle bile düzde münkün olmayan hızlara çıkabılıyorsun.. bu durum motorun degıl yolun mahereti biraz..

Ama yaparmı dersen yapar.. yapmaz demek teorik olarak yanlış..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Motor 157-158 km/s gibi devir kesiciye giriyor zaten, orjinal haliyle redline'a girmeden o hızı görmesi imkansız.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Rüzgarı arkana alıp 150 ya da 160 yaptırdığında redline bölgeye kaçta girer, onu soruyorum. Motorun hangi şartta kaç yAptığını sormuyorum. Rüzgarı arkana alıp 150 ya da 160 yaptırdığında, 135'dan sonra 136 yapınca redline bölgeye girer mi girmez mi? Kaan Çağlayan adında bir Pulsar kullanıcısı motorunda, lastik ebadı, zincir, dişli, chip tuning vs. gibi hiç bir şey modifikasyon yapmadığını, ancak motorunun kırmızı bölgeye girmeden 158-159 yaptığını iddia ediyor. Bu mümkün müdür, bunu soruyorum. Siz bana rüzgarı arkaya almaktan, dişli değiştirmekten bahsediyorsunuz.
    Rüzgarsız düz yolda yatarak dip gaz git birde yokuş aşağı geriden kaptır rüzgarı arkana al bide öyle git ikiside aynı şey değil nasip olursa yarın pulsarı getirmeye gidiyorum akkoyun kara koyun belli olur

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Kesinlikle yapar, hız göstergesi bozuksa her şey mümkündür
    dyavol-77 bunu beğendi.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    hemen her motosiklet ve otomobil, gösterge hatalarını gözardı edersek, uygun şartlarda (yokuş, rüzgar, min. ekstra ağırlık... v.s) fabrika verisi son hızını aşar, ama ne kadar aşar orası tartışılır. ayrıca devir kırmızıya geldiğinde değil varsa devir kesiciye girdiğinde bakmalı son sürate

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Bunu yapan arkadas ispatlasin, motorumun anahtari onundur. Hatta ustune 250 ss icin kapora odemesinide yapcam..

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Yokuş aşağı, rüzgara arkasına alarak bile olsa, vites boşta olmadığı müddetçe kırmızı bölgeye girer. Diğeri tüm mühendislik, fizik ve bilimsel kurallara ayrıkıdır. O iddiada bulunan arkadaş videosunu çekip koysun bence.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Gösterge fazla gösteriyordur

Motosikleti
    BMW F 750 GS

İlk cevapta Mengu16 arkadaşımız net olarak yanıtlamış. Bilmiyorum başka cevaba gerek var mı ? Tabi kırmızı bölgeyue girmekle limitörün devreye girdiği devir aynı değil, iddia edenlerin neyi ifade ettiğini bilmek lazım. Bunları iddia edenler dişli oranlarının hız ile olan ilişkisinden bihaberse çok ciddiye almamakta fayda var.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Matematiksel olarak imkansiz.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar

hayır yapamaz imkansız
    Ama bir ihtimal var arkadaşların km göstergeleri bozulmuş olabilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)