Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 Fanatikliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    yazdığın yazı iki baskı sonucu yazılmış belli
    bunlardan ilki bariz açık ara artık insanların da çok iyi bildiği iyi bir 250cc olan r25 in piyasaya sürülmesi. cbrların eski ilgisini kaybetmesi.
    ikincisi de bundan doğan bariz aşşağılanmışlık sendromu yani en zirvede en gözde senken, papucun dama atılınca bundan doğan kıskançlık sendromu..

yazdığın yazıyı analiz edince bu sonuçtan başka sonuç çıkmıyor. kıskanavcak bişey yok. ama bu karşındakini hor görme kendi üstün olduğunu düşünme, kendi üstün olamıyorsa çamur atma neredeyse tüm yeni yetme ss çilerde var.

öncelikle r25 bariz cbr dan daha iyi bir makina, sen bunu kabul etsen de etmesen de iyi.. hem de her yönüyle. ha etmezsen güler geçerler. zamanunda kıytırık cbrcılar hyosung gt250r kullanıcısına nasıl "ıyy hoysonk mu" diye yaklaşıyorsa, r25çilerin de öyle bakmasını haketmiştir :D

sana son olarak tek tavsiyem de sat sen cbr ı ya motora binme ya da başka bi tarza geç. çünkü bu ego oldukça bişeyler senin canını sıkcaktır. ama unutma r25 cbrda kat kat güzel bir motosiklet kabul etmelisin bunu..

(ha bu arada ben ss makina seven kullanan birisi değilim açık açık söyleyeyim ben enduro mx seven kullanan bu sporu yapan birisiyim. objektif yorumumu yapıyorum. )
    Bune ve Ahmetcan45 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Öncelikle şunu söyleyeceğim. Cbr 250 güzel motor ancak r25 o fiyatta iken alınmaz. Yani sorun bayiilerinizde.
    Tip r25
    Huzur r25
    Kalite r25
    Herşeyde daha iyi. 500 fazla verip almak Lazım bence?
    Son olacakta marka ve motor fanatiği olanları anlamıyorum. Bu motorlar bize para harcanıyor kazandırmıyor ki bu neyin fanatikliği

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlardan ilki bariz açık ara artık insanların da çok iyi bildiği iyi bir 250cc olan r25 in piyasaya sürülmesi. cbrların eski ilgisini kaybetmesi.
    ikincisi de bundan doğan bariz aşşağılanmışlık sendromu yani en zirvede en gözde senken, papucun dama atılınca bundan doğan kıskançlık sendromu..

yazdığın yazıyı analiz edince bu sonuçtan başka sonuç çıkmıyor. kıskanavcak bişey yok. ama bu karşındakini hor görme kendi üstün olduğunu düşünme, kendi üstün olamıyorsa çamur atma neredeyse tüm yeni yetme ss çilerde var.

öncelikle r25 bariz cbr dan daha iyi bir makina, sen bunu kabul etsen de etmesen de iyi.. hem de her yönüyle. ha etmezsen güler geçerler. zamanunda kıytırık cbrcılar hyosung gt250r kullanıcısına nasıl "ıyy hoysonk mu" diye yaklaşıyorsa, r25çilerin de öyle bakmasını haketmiştir :D

sana son olarak tek tavsiyem de sat sen cbr ı ya motora binme ya da başka bi tarza geç. çünkü bu ego oldukça bişeyler senin canını sıkcaktır. ama unutma r25 cbrda kat kat güzel bir motosiklet kabul etmelisin bunu..

(ha bu arada ben ss makina seven kullanan birisi değilim açık açık söyleyeyim ben enduro mx seven kullanan bu sporu yapan birisiyim. objektif yorumumu yapıyorum. )
    Birisi yazmistir belki diye tum yorumlari okudum tek tek, ben de size tamamiyle katiliyorum hocam.

Evet R25 sahibi abimiz/kardesimizin tutumu dogru veya hos degil ancak R25'ten once herkeste bir honda meraki "en iyisi hondadir kardeess", "honda hayat onda kardeess","hyosung mu koreli kalitesiz honda en iyisi kardeesss" tavirlari benim de canimi sikiyodu (SS sevmememe ragmen.). Tekrar ediyorum evet R25'i olan bi insanin tutup da tek muhabbetinin motorunuzu asagilamasi hos degil ancak bu R25'in daha iyi oldugu gercegini degistirmiyo. Kirginliginizin yaninda biraz da egonuza yenik dusmusluk var gibi...
    telike ve Ahmetcan45 bunu beğendiler.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu yoruma katılarak bir de daha önce yazan arkadaşlara şunları söylemek istiyorum.

R25 devir kesici 196' da giriyor.
    Haliyle 196 basan araç dobloyu da çok güzel geçiyor.

Ben olsam bende üzülürdüm yıllarca Türkiye yollarında 250cc kategorisinde tekel gibi gez ortalık minik repsolcüklerle dolsun sonra bi adam gelip tokatı öyle güzel ve hızlı indirsin ki nooluyo ya demeye kalmadan bi anda mahallenin kabadayısından mahallenin sümüklü çocuğuna dön. Normaldir olur böyle şeyler onu satar cbr 600 rr alırsınız da o zaman egonuz tatmin olur inş.

Bu arada hala ikisi de 250 cc ikisinin arasında fark yok diyen arkadaşları isterlerse R25 ile tanıştırabilirim ondan sonra gelip yorum yapın. Sadece resimlerden gördüğünüz motosikletler için ikiside aynı yeaaa demeyin komik oluyor

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yoruma katılarak bir de daha önce yazan arkadaşlara şunları söylemek istiyorum.

R25 devir kesici 196' da giriyor.
    Haliyle 196 basan araç dobloyu da çok güzel geçiyor.

Ben olsam bende üzülürdüm yıllarca Türkiye yollarında 250cc kategorisinde tekel gibi gez ortalık minik repsolcüklerle dolsun sonra bi adam gelip tokatı öyle güzel ve hızlı indirsin ki nooluyo ya demeye kalmadan bi anda mahallenin kabadayısından mahallenin sümüklü çocuğuna dön. Normaldir olur böyle şeyler onu satar cbr 600 rr alırsınız da o zaman egonuz tatmin olur inş.

Bu arada hala ikisi de 250 cc ikisinin arasında fark yok diyen arkadaşları isterlerse R25 ile tanıştırabilirim ondan sonra gelip yorum yapın. Sadece resimlerden gördüğünüz motosikletler için ikiside aynı yeaaa demeyin komik oluyor
    izmirde olsan şimdi incelemeye gelcektim yamahada detaylı inceleyemedim :D
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    R25 , cbr 250 den üstündür veya cbr 250 , r25 ten üstündür cümlesini asla ama asla kabul etmiyorum.

Her motorun üstün yönü var.

Evet r25 daha hızlı. Bu konuda daha iyi.

Fakat 180-190 gideyim diyince 7 litre yakıt yakan bir alet ? Ee nolacak ?

Benim motorum 650cc 67 beygir civarı 2 silindir. Ben yakmıyorum o kadar.

Yani demek istediğim, adam için yakıt önemsizdir r25 i seçer.

Diğer adam için yakıt çok önemlidir r25 in önünden bile geçmez.

Veyahut artçılı olarak kullanan biridir cbr tercih eder. Yada şeklini sevmiştir r25 alır.

Ayrıca kalite olarak bir fark görmedim ben. Cbr ın en son kasasınıda inceledim r25 ide.

Öyle kalite farkı falan yok. İkiside gayet kaliteli motorlar.

Açıkçası iyi motor kötü motor yoktur sadece kullanıcının o motosikletten beklediği şey vardır.
    hakikiteker ve copycat bunu beğendiler.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    R25 bekleneni verdi olay sadece bu...ama Honda hep biryerlerden ya çalıyo ya kısıyor ne bileyim hep kendisinden tiksindiriyor..ama Yamahanın R25 i olmuş işte dedirtiyor...konu sadece bu...

piyasadaki önemli bir boşluğu doldurdu...ve bu bilgiye şu an sadece siz ulaşıyorsunuz ...YAMAHA şu anki satışlarıyla geçen senenin toplam satışlarına bile ulaştı...olaya bakarmısın...R25 lokomotif oldu...
    Bune bunu beğendi.

elinde adamı yıllarca ar-ge yapar,bu uğurda milyon dolarlar harcar, kimi zaman işçisinden,mühendisinden olur ; sonra bizim insanımız da gelir sadece parasını verdiği bir mal için şöyle iyi böyle güzel diyerekten hava atar.

bu durum sadece motosiklette/R25 te değil tüm ürünlerde böyledir aga.

yani, konunun başlığını golf fanatikliği/iphone fanatikliği/siemens fanatikliği gibi gibi değiştirsek yine aynı şeyleri konuşuruz.

golf'ün "tok kapı sesi" çok önemli mesela
    mete_han bunu beğendi.

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Motosiklet kardeşliktir. Ben R25 kullanırken Yanımda birisi 125 cc veya yüksek cc model farkı olsada selam veririm birbirimizi küçümsemeyiz. Biz bilinçli insanlarız. O ayrımı yapan vardır illa kendini beğenmişlik der geçilir ona.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 bekleneni verdi olay sadece bu...ama Honda hep biryerlerden ya çalıyo ya kısıyor ne bileyim hep kendisinden tiksindiriyor..ama Yamahanın R25 i olmuş işte dedirtiyor...konu sadece bu...

piyasadaki önemli bir boşluğu doldurdu...ve bu bilgiye şu an sadece siz ulaşıyorsunuz ...YAMAHA şu anki satışlarıyla geçen senenin toplam satışlarına bile ulaştı...olaya bakarmısın...R25 lokomotif oldu...

eksik bilgi verdim pardon...YAMAHA şu anki satışlarıyla geçen senine HONDANIN TÜM SATIŞLARINI geçmiştir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    hep gezi olaylarının neticesi bunlar
    mete_han bunu beğendi.

hayabussa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ülkede çok sayıda aşağılık komplexli kişi var, r25 yeni çıkıtığı teknik üstünlüğünün yanında şekil olarak büyük olması vs ile bu 5 para etmez tiplerin trendi olduğu için yaşanılanlar normal, iphone çıktığında tüm niteliksizlerin alıp android kullanıcılarını küçümsemesi gibi bişey, r25i
    psikolojik sorunları olmadan alan ve normal bi şekilde kullanan kişiler de araya kaynıyo
    mete_han bunu beğendi.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Size kirmizi isikta bunu soyleyen adam, "hocam ben motosikletten anlamam. Motosiklet kulturune de cok yabanciyim. Ayrica kironun onde gideniyim" demis oluyor. Bir fark yok.

Motosiklet secimi cok kisisel bir olay. "En iyi motosiklet" diye bir sey olsaydi, onun disinda tek bir motosiklet bile satilmazdi. Onlarca markanin, yuzlerce modeli satildigina gore ve bu aletlere binlerce lira veren herkes de aptal olmadigina gore demek ki bu is zevk ve tercih meselesi.

Size kisaca icinde bulundugum durumu anlatayim:

15 yildir, Suzuki Burgman, Sym Mio, Cinli cruiser, er6n, 600f, gpr 125 nude gibi turlu turlu motosiklet uzerinde binlerce kilometre yaptim. Su anda Aprilia Scarabeo 200 kullaniyorum. Ise git-gel icin gunde 60km yol yapiyorum. Bu aralar elim biraz rahat oldugu icin motoru degistirmeyi dusundum ama beceremedim. Aklima gelen hicbir motor, Scarabeo'dan one gecemedi.

650cc touring baktim, gunde 60km trafik icin fazla agir.

Buyuk maxi scooterlara baktim, trafikte genis, kivrak degil, agir.

Naked makinelere baktim, bagaji yok (bana sart), is pantolonu ve ayakkabimi korumuyor, Scarabeo'nun iki kati yakacak.

Bu sekilde her makineye kulp taka taka sonunda anladim ki benim icin uygun makine Aprilia Scarabeo 200. Simdi siz Cbr250 kullanicisi olarak Scarabeo200'e bakar misiniz? Bakmazsiniz. Ama benim icin uygun makine bu. Cok az yakan, iyi kacan, bagaji bol, tekeri buyuk, govdesi ince, kivrak, kiyafeti cok iyi koruyor vs.

Uff amma uzun yazdim. Size cevap vericem diye galiba "degistir lan artik su bocek gibi motoru" diyen arkadaslarima cevap verdim =)
    mete_han, zonta, SuleymanE ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Milletin sürekli bunu belirtmesi yanlış tamam.. Ancak bundan 2 sene önce bizde cbrdan bunalmıştık.. 6 bin param var ne alayım: cbr, uzun yola gidicem ne alayım:cbr, piste çıkıcam ne alayım: cbr, 150 lik motor arıyorum ne alayım: ileride kesmez o yüzden cbr, köyde yük çekicem ne alayım: cbr...

R25 250 liklerin yeni nesli artık herkes ne alayım sorusuna onu söyleyecek..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düşük cc kullanıcısına selam vermiyorum ben
    snnykt ve copycat bunu beğendiler.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Eğer her zevk ve her düşünce bir olsaydı sadece bir marka olur ve herkes onu alırdı. Ama bizim toplumca olan bir rahatsızlığımız bizim olmayan herşey tü kaka, kendi malımız ise yeryüzüne bu güzellikte başka bir nesne yokmuş gibi düşünürüz. Bunu yaparken de diğer insanların düşünce ve görüşlerine maalesef hiç saygı duymayız. Haklı olarak insan bir süre sonra tahammül edememeye başlıyor. Sen kendi motorunla mutluysan ve memnunsan boşver gitsin. it ürür kervan yürür.

Alıntı Gunsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz uzun bir yazı oldu özetlemek gerekirse r25i övüp cbrı aşağılamalarına ve karşılaştığım r25 kullanıcılarının cbr kullanıyorum diye bana yaptıkları tavırlardan bahsettim yani çok önemli bir konu değil sadece fikirlerimi belirtip biraz rahatlamak istedim

İyi günler motosiklet.net sakinleri öncelikle bozuk türkçe kullanırsam affola telefondan yazıyorum.Konuma gelecek olursam İzmir'de oturuyorum diğer illerde nasıldır bilmem ama r25 çıktığından beri sokaklarda fazlasıyla görür oldum.Ben cbr 250r kullanıcısıyım şu sıralar forumda r25i övüp cbr a tu ka ka başladı sanki hepsi makine mühendisiymiş çok fazla anlıyormuş gibi 250ccde teknoloji birincisi yapıldı r25 en güzel tip onda en güzel hız onda dendi tamam bazıları olabilir bazıları da kişisel görüştür ama dandik cbr alma 500 ekle r25 al nedir arkadaş tamam beğeniyorsun motosikletini güzel bir motosiklet ama senin motosikletin güzel diye cbr dandik mi oluyor 8 9 beygir fark var diye mi cbr dandik oldu daha iyi gidiyor olabilir bilmiyorum sürme ya da hızlanışını görme şansım olmadı ama ktm rc390 44 beygir ama 177de kesiciye giriyor mesele sadece beygir değil şunu da belirteyim asla cbr kaliteli cbr daha iyi gidiyor daha iyi gözüküyor demiyorum yalnız bunları r25 içinde demiyorum neyse bir r25 kullanıcısıyla yaşadığım son olaydan bahsedicem ışıklarda duruyorum yanıma yanaştı arkadaş sonra yeşil yanınca kendi kendine gaza gelip bastı ben normal bir şekilde devam ettim diğer ışıklara gelince aramızda geçen diyalog şu şekilde
    Ben - R25 kullanıcısı +

-Hayırlı olsun kazasız belasız
    +Eyvallahta dedikleri kadar varmış bu cbr r25in yanında çok dandikmiş
    -bi si...r git

Bu diyalog ve benzerlerini defalarca farklı r25 kullanıcılarıyla yaşadım şuana kadar 10 r25 kullanıcısına selam verdiysem sadece 1i dönüp selam verdi geçen hafta yazlıkta kafeye oturdum motoruda önüne çektim telefonla konuşmaya çıktım dolayısıyla kaskım ve ekipmanlarım masamda motorun sahibi olduğum belli değil motorumun yanından geçenr25 kullanan arkadaş artçısına bu ne lan motor mu bizimkinin yanında dedi genelleme yapmıyorum sadece benim karşılaştığım r25 sahipleri böyle eminim içlerinde çok iyi arkadaşlarda vardır ama karşılaştıklarım ne yazık ki böyle insanlar bunları yazarken biraz içim rahatladı çok doldum :D keyifli forumlar
    Ya motosiklet kullanan insanlar kardeştir arabaların trafikte bizi hor gormelerine karşı birlerdir. Ama bende r25 var hiç bir zaman hiç bir motoru asagilamam bu 100cc Cup olur commuter olur önemli olan motosiklet kullanmaktır bana göre. Cbr250r i asagilayan adam bence motor binmesin çünkü onun amacı motosiklet kullanmak değil sağ solda artistik yapmak hava atmaktir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    R25 tek silindirli ve 28 BG olsaydı bir kişi bile çıkıp CBR250R'dan iyi demezdi, bilmem anlayabiliyor muyum ? Görüntü konusu zaten zevk işi, kimseyi eleştirmek kimseye düşmez.
    beko12345 ve Sabırsız bunu beğendiler.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    R25 öyle bir anlatılıyor ki sanırsın 636 konuşuluyor. R25 kullanıcıları utanmasa 300e de laf atacak bizimki daha iyi diye
    Cbr iyidir güzeldir sıkıntısızdır. Gulup geçiniz benzeri olay başınıza gelirse
    copycat bunu beğendi.

acı acı yenen kazığın, tatlı tatlı dışa vurumu olabilir mi?

Not: Fanatikliği olmayan r25 kullanıcısıyım, gönlüm MT07deydi, param yetmedi.
    zulu ve copycat bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler