Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

biliyorum söveceksiniz ama...

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    XmaX bakmalısın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıttan kıstığını bakıma parçaya ve psikolojine vermek istemiyorsan hocam japondan şaşmayın. pulsarın derdiyle uğraşılmaz
    Pulsar'ın ne derdi varmış ? kullanmadan yazıyorsun öyle.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar'ın ne derdi varmış ? kullanmadan yazıyorsun öyle.
    Beni karıştırma elalemle, ne bilmediğim bi konuda bilmişlik yaparım ne de insanların motosikletleriyle emekleriyle taşşak geçerim. Bildiğim bindiğim gördüğüm uğraştığım söktüğüm taktığım var ki konuşuyorum. Klavye başından çok motosikletlerin başında zaman geçiriyorum. Boşa sallayanlara söyle sen onu. Bişey konuşuyorsam vardır bi bildiğim.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Beni karıştırma elalemle, ne bilmediğim bi konuda bilmişlik yaparım ne de insanların motosikletleriyle emekleriyle taşşak geçerim. Bildiğim bindiğim gördüğüm uğraştığım söktüğüm taktığım var ki konuşuyorum. Klavye başından çok motosikletlerin başında zaman geçiriyorum. Boşa sallayanlara söyle sen onu. Bişey konuşuyorsam vardır bi bildiğim.

ne biliyosan söyle kardeşim bende bu pulsarlara bakınıyorum. biliyosan yazki öğrenelim. ona göre karar verelim. şimdi benim araştırmalarıma göre motorun biraz güçlü ama yakıtı çok tükettiği şehir içi 4 litre yakıt harcağını söylüyor çoğu kişi. onun dışında 2014 model motorları millet satılığa çıkarmış.bakıyosun adam biraz binmiş hemen değiştiriyor . benim dikkatimi çekti.adamlar 2000 lira zararla hemen satmaya çalışıyor burda bişey var demekki. ne söylüyosun bu konuda

Motosikleti
    Şehiriçi 2.7 litre. Uzun yolda 90'ı geçmezsen yine 2.7 litre. 110'u geçmezsen 3.2 litre yakıyor. 125-130 arası sürersen 4 litre yakıyor. Tam gaza yakın sürünce yakıt artıyor normal olarak.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Allah Allah! Titreşimden başka ne derdi varmış Pulsar'ın ben de merak ettim şimdi?
    -------------------
    Topiği açan arkadaşa cevap : Abicim uzun yol yapacaksan her tek silindirli motorda olduğu gibi titreşim seni yorabilir. İnazuma kullanmadım bilmiyorum ama titreşimi çok az diyorlar. Pulsar şaane bir motor fakat ben uzun yol yapacak olsam o titreşimi göze almazdım. Pulsar daha çok kent içi veya 50-100 kilometreyi geçmeyecek uzunluklarda kullanılabilecek bir motor. Tabi Pulsar ile İnazuma arasında fiyat bakım parça masrafı ve benzin yakışı farkı var. Sonuçta Pulsar tek silindirli İnazuma ise çift silindirli bir motor. Kısacası motoru besleyebilecek ekonomik gücün varsa İnazuma, daha az para harcamak istiyorum dersen Pulsar al. 50-100 kilometrede bir mola vere vere kullanırsın.

Ayrıca; Sövmedim
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Venox 250 kullanıp "cruiser uzun yolda rahat gelmedi" demek pek saglikli bir yorum olmamis gerçek cruiser kullanmamişsınız ki . Alınabilecek alternatifleri arkadaşlar sıralamış zaten . Hayırlı olsun

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehiriçi 2.7 litre. Uzun yolda 90'ı geçmezsen yine 2.7 litre. 110'u geçmezsen 3.2 litre yakıyor. 125-130 arası sürersen 4 litre yakıyor. Tam gaza yakın sürünce yakıt artıyor normal olarak.
    ben zaten bu motoru 120 km hızla stabil gidebilmek için alacağım. 90 la gittikten sonra cbf 150de o hızda stabil gidebiliyor. üstelik titreşimde sıfır. fiyatı iyi tipide hoşuma gidiyor. bilmiyorum ki şimdi napsak sorun çıkarırmıki bu.

Motosikleti
    Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zaten bu motoru 120 km hızla stabil gidebilmek için alacağım. 90 la gittikten sonra cbf 150de o hızda stabil gidebiliyor. üstelik titreşimde sıfır. fiyatı iyi tipide hoşuma gidiyor. bilmiyorum ki şimdi napsak sorun çıkarırmıki bu.
    Cbf 150 titremiyor ama Pulsar'ın yarı gücünde ayrıca stabil gittiği hız 100km'dir onun. İnanmıyorsanız açın CBF150 sayfasında kullanıcılarının yorumlarını okuyun. Pulsar200 su soğutmalı ve enjeksiyonlu, CBF150 hava soğutmalı ve karbüratörlü. Aldığına pişman edecek kadar bi titreşim yok ben 2-3 saat içinde molasız 200km sürdüm titreşim rahatsız etmedi. Ayrıca 130'la gittiğin halde 3 litre yakan motor yok.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Xmax 250 al mis gibi
    telike bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    pulsarla ilgili bir özet geçeyim.
    motoru gayet geçerli gücü var. ama bmw motorunu şahine takıyorlar ve satıyorlar.
    motorla ilgili benim yorumlarım şöyle. 3 buji nenden üç buji? euro3 emisyonu mu? yakıtı tek bujinin veya çiftin iyi yakamaması mı?

hadi onu geçtim motor geçerli..
    bir çok değişik kullanıcıda bir çok değişik saçma ve can damarı hatalarını veriyor. çok sakin tın tın kullanan adamda gidon göbek rulmanı dağılıyor,
    bi başkasında km göstergesi beyinden arızalanıyor ve garanti dışı deniyor. 300-500 1000-2000 atlıyor.
    denge sensörü hiç bahsetmiyorum bile.. viraja yatırıyor birisi öyle peg sürtme falan yok az bişe yatırıyor. taaak motor stop ediyor. başka bi arkadaş düşüyor motor çalışmaya devam ediyor. (denge sensörü motor devrildiğinde otomatik motoru durduran bir sistem yani kafası karışık ne zaman devreye gireceğini bilmiyor)
    gazı çeviriyorsun boşta devir saati kafasına göre sonradan geliyor. internet explorer gibi
    daha bir çok hata arıza ve buna benzer şeylerle karşılaştık kimisini çözmeye çalıştı arkadaşlarımız kimisini çözdü çözemedi kaldı masraflar yapıldı biz de el atmaya çalıştık vs vs.. baya uğraştırdı.
    başta ilk geldiğinde çok iyiydi ama km yaptıkça ortaya çıktı.. iyi hızlanıyor fakat o hızda güven vermiyor. allaha emanet gidiyor açıkçası..
    hele bi de o kadar parayı hiç haketmiyor.. özellikle motorun üstüne bindiğimde o güveni hissedemiyorum. çok eğreti olmuştu o canımı sıkmıştı biraz.

benim pulsarlara karşı kişisel yorumum budur. incelemelerimden bunu çıkarttım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax 250 al mis gibi
    yapılmış en iyi önerme budur
    tinerci ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı pcmnyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli olan 90la gitmesi değil sollamarda yokuşlarda nefessiz kalması kazın ayağı öyle olmuyor daha önceden duşük cc deneyimin varsa cbf 150yi felan hiç düşünme nedenmi 10.000 km düşük cc kullandım bu paralara öyle bi motor malesef yok inazumayada yakından bak gercekden kaliteli hissiyatı beriyor nede olsa japon bak karşılaştır aklına yatan motoru al

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her motor, motor değildir. yerinde olsam 2006 600f alıp stunt bike'a çevirirdim

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Arkadaşın o motorlarda sonra scooter kullanmak isteyeceğine pek ihtimal vermiyorum. Bence Mondial RX3 de işini görebilir.

Pulsar hakkında üzerinde iyileştirmeler yapılmış 2015 modellerin geri dönüşleri beklemek lazım. Sorun her motorda çıkar, önemli olan çıkma oranı ve üreticinin bunlara nasıl yaklaştığıdır. Şahsen ne kadar kötü araç kullanan bir millet olduğumuzu bildiğimden, sorun olarak bahsedilen şeylerin çoğunun motordan kaynaklandığına inanmıyorum. Geçen haftaki Pulsar organizasyonunda ne Pulsarcı apaçiler gördüm. Adama ne rodajı anlatabilirsin ne başka bir şeyi. Sürüşüne bir kez bakınca kullanıcının ne olduğu belli oluyor.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli olan 90la gitmesi değil sollamarda yokuşlarda nefessiz kalması kazın ayağı öyle olmuyor daha önceden duşük cc deneyimin varsa cbf 150yi felan hiç düşünme nedenmi 10.000 km düşük cc kullandım bu paralara öyle bi motor malesef yok inazumayada yakından bak gercekden kaliteli hissiyatı beriyor nede olsa japon bak karşılaştır aklına yatan motoru al
    Cbf 150 kullaniyorum zaten su anda

burak.findik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    dediğiniz gibi scooter a pek sıcak bakmıyorum..zira enduroya sıcak bakmamın sebebide arada stabilizeye girmek stememdir...cbf 150 kullandım fakat çok küçük kaldı altımda ve asfalta yakın olmak..ne biliyim..kamyon şoförünün taksi sürdüğü zamanki hisse benziyo :D

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Elimden çok fazla motor geçmedi. Bende şuan kullandığım Pulsarı tavsiye edebilirim. Daha yeni Kütahya-Ankara arası gidip geldim. Dönüşte 90-100 km arası çoğunlukla. Arada 110-120 lere çıkarak 100 km de 2,8 Litre yaktım. 9,6 litre 45 liraya 333 KM yol yaptım. yanlış hesaplamadıysam 13,5 Kuruş yaktı Tek dezavantajı benim açımdan çok rüzgar alması ve selesinin çok rahatsız oluşu. Bunlarıda seleyi kaplatarak ve bir ön cam takarak çözebilirsiniz sanırım. Eğer seleyi olduğu gibi kullancaksanız artçı almayın derim Ön seleden belki 4 kat daha rahatsız :D
    edit: Biraz da titreşim mevcut ama şuanki tecrübemle beni pek rahatsız etmiyor.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Yakıt sizin için önemli unsurlardan biriyse sınıfının en az yakanı Sym Wolf'u da düşünmenizi tavsiye ederim. 9000 km kullandım, şu an scooter'a dönüş yaptım. Kullandığım dönemde çok memnundum.

burak.findik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Arkadaşlar galiba gidip honda cbx 250 twister alıcam..tum özellikler mevcut..tabi su soğutma dışında..şeytan diyo kır kafayı al bi hyo gt250 r ama ne hız severim ne virajda yatma..yuksekliğide fena değil..kısmett..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-56.html#

5. vites sabit 7000 devir 111 km hız
    6. vites sabit 7000 devir 123 km hız
    6. vites sabit 8000 devir 135 km hız
    8000 den sonra 140-145-148 km hız
    Geçen hafta Kırklareli - Çanakkale gezisi yaptım.Toplamda 600 km 22 litre yakıt.110 dan aşağıya düşmedim.Rahatlık en önemli noktaydı,herhangi biyerimin tutulması,yorulması sözkonusu olmadı.Gayet keyif aldım.Döndüğümde yorgunluk hissetmedim.Önceki motorumda 60 kmde bile yorulduğum olmuştur.Oturuş pozisyonu gayet ön planda bu konuda.Şimdilik aktarabileceğim budur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)