Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu Akü Motosiklete Olurmu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    LİFAN LİON 125
    S.a arkadaşlar bu akü cuplara olurmu 12V 7Ah fiyatı 28 tl ucuz olduğu için soruyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    evet kullananlarda mevcut piyasada,

daha ucuz ve daha ÇABUK ARIZA VEREBILEN akulerdır,

bunu alırken mumkun ıse 2...4 amper buyuk olsun,
    hem boyutu tam oturur hemde daha guclu mars basar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    LİFAN LİON 125
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kullananlarda mevcut piyasada,

daha ucuz ve daha ÇABUK ARIZA VEREBILEN akulerdır,

bunu alırken mumkun ıse 2...4 amper buyuk olsun,
    hem boyutu tam oturur hemde daha guclu mars basar...
    ne arzası verir ?

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    bunlar sulu akü, ömürleri motorun durumu ve kullanma şartlarına göre yaklaşık 1-2 yıl gibidir. uzun süre motoru kullanmazsanız kendiliğinden şarjı biter, zamanla performansı azalır vs.
    jel akü alırsanız ömrü bunun en az 2 katı olur. şarjı kendiliğinden bitmez akü ölünceye kadar ilk günkü performansına yakın bir performans verir.
    ben 2 yıl önce ABUŞ marka jel akü aldım 2 ay motor yattı , 2 ay sonra tek marşta çalışta. performansı hala ilk günkü gibi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Sulu-asitli akülerde ısınmadan kaynaklı elektrolit kaybında SAF su ilavesi ile yola devam edilir, JEL akü ise bakımsızdır JEL kuruduğunda ÇÖPE..
    Kurşun asit aküler kışın ve yazın bakımı ara sıra yapıldığında en iyisi bence..
    Bir de asit konması aküyü satın aldıktan sonra yapılıyor, ömrü başlıyor, yani gerçekten sıfır alıyorsunuz, asidi koyarsınız ve takıp kullanırsınız, JEL akü ise jel konduktan sonra ömür başlar RAFTA BEKLER, bekler, sonra siz satın alırsınız...
    mehmetenis bunu beğendi.

bendede cup var idi, bu aküden denedim olmadı, marş bile basmadı, ups aküsüdür aslında bunlar,
    normalde 30-35tl arasında sayıyor ama 10tl daha verip 12ah almak daha akıllıca,
    ayrietten 1 kere kutup başlarından ötürü olmaz vidalayamazsın kesip ek yapmalısın,
    2. olarak amperi düşük kalır en az 12ah olmalı, ayrietten düşük amper demek, hızlı deşarj demek, lambalar çok daha hızlı yiyecek demek, yani tekrar şarj için motoru daha uzun süre sürmelisin demek.. üstüne üstlük motorun şarj sistemi bu aküyü yeterince hızlı dolduramaz ise, gece ışıkları açtın gidiyorsun, lambaların sönmeye başlar, kapatmaz isen ışıklarını akün boşalabilir..

STEWARD26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KNUNİ TİGER 250 2007
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar sulu akü, ömürleri motorun durumu ve kullanma şartlarına göre yaklaşık 1-2 yıl gibidir. uzun süre motoru kullanmazsanız kendiliğinden şarjı biter, zamanla performansı azalır vs.
    jel akü alırsanız ömrü bunun en az 2 katı olur. şarjı kendiliğinden bitmez akü ölünceye kadar ilk günkü performansına yakın bir performans verir.
    ben 2 yıl önce ABUŞ marka jel akü aldım 2 ay motor yattı , 2 ay sonra tek marşta çalışta. performansı hala ilk günkü gibi.
    Eminmisin sulu akü mü jel akü mü

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benim 150'lik vitesli motorda 5 amperlik Cub aküsü var, Cub için almıştım motosikletin orjinal aküsü bozulunca ona taktım 2 senedir tık demeden çalışıyor. Ama 5 amper olsa da sonuçta starter aküsü, senin gösterdiğin 12 volt 7 amperlik aküde bundaki gücün yarısı anca vardır.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı STEWARD26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminmisin sulu akü mü jel akü mü
    Ben arkadaşa katılıyorum, sulu akü bakımları da yapıldığında daha mantıklı ve daha uzun ömürlü oluyor. Ancak bakımını yapıyormuyuz? Hayır. Bu durumda bakım yapılması gerekmeyen jel akü daha iyi oluyor.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)