Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Türkiye'de Kullanılan Motorsiklet Hacimleri İbretlik

Motovento
    REKLAM ALANI
    braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı @hmet42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee devlet batıdan vergi alıyor doğuya akıtıyor batıdan elektrik parası alıyor dogudakilere bedava kullandiriyor.futbolcudan sanatçıdan zenginden doğru dürüst vergi almıyor fakirin orta sınıfın iliğine kadar sömürüyor.batıdaki aynı nüfuslu bir ilçe ile dogudaki aynı nüfuslu bir ilçede devletin yaptığı harcamaları bilseniz aklınız şaşar.doğuya 10 katı para akıyor ama 10 da bir vergi toplanıyor.
    Benzin fiyatlari da zaten ortada.
    Avrupalının sıfır araba aldığı paraya biz ikinci elini alamiyoruz.
    Üstelik adamların maaşları bizimkinin kaç katı.
    Üfff amaaan yokmu gezen paylaşsinda az kafamızı dagıtalım.
    bravo, harika tespit!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Almanya ve Türkiye'de kullanılan motorsikletlerin hacimleri
    Almanya Türkiye

0 - 250 cc % 1,5 % 92
    250 - 500 cc % 7,5 % 1,8
    500 - 750 cc % 25 % 2,7
    700 cc üzeri % 66 % 3,5

Yiğit arkadaşımızın verdiği bu tablo vergi yükünün kullanıcıya nasıl yansıdığını gösteriyor. Bunun dışında söylenen yazılan diğer her şey safsata. 250 cc üzeri araçta vergi yükü bir anda katlanıyor ve tavan yapıyor. 250 üzeri motosiklet almak isteyen kullanıcı doğal olarak vergi diliminin tavan yaptığı nokta olan 250 üzeri kategorisinden sonra fiyatların bir anda dikine ilerlediğini katlandığını gerçeği ile yüzleşiyor. Bu gerçek 250cc ye kadar %8 den 250cc üzeri %37 ye fırlıyor ve orada kalıyor. Dolayısı ile 250lik motorların kullanılma/tercih edilme sebebi çok çok büyük oranla bu sebeptendir.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    memleketimizde 100 motosiklet kullanıcısı varsa bunlara en pahalı şekilde satmalı ki parayı alıp çekilsin kendi köşesine. demek istediğim 100 değilde 1.000 motosiklet kullanıcısı olsaydı az dan çok kâr etmeye bu kadar çalışmazlardı heralde. herşeyden önce küçük hacime asla para vermem

Source53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Honda Forza
    Bence en azından yerli üreticilere vergi avantajı saglanmali.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    almanyadakilerin çğcunluğu keyif amaçlaı alıyor motosikleti, bizdekiler ulaşım amaçlı. haliyle düşükcc alınıyor. şimdi alsa adam 600cc makine hergün işe gidip gelse arabadan daha fazla benzin parası verecek. düşük cc candır, yüksek cc heyecandır :D

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    YBR...
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Birincisi verilen tablonun en büyük nedeni vergiler. bayi karları değil.

İkincisi bayi dediğiniz kurumlar hayır işinde değiller, kar amaçlı kurulmuş şirketler. satmayacak malları getirmezler, getirdiklerini de satamayacakları fiyattan koymazlar.

Üçüncüsü hem devletin vergilerinden şikayet edip hem de devletin kar oranlarını sınırlandırmasını istemek de garip. Rekabet için yeteri kadar motosikelt firması var bu ülkede. serbest piyasa koşulları uygulanabilir, her hangi bir tekel de söz konusu değil.

Dördüncüsü BMW'nin en düşük cc'li motoru zaten 700cc (652cc lik blok kalmadı artık) o yüzden almanyada 700cc altının olmaması normal

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorma kafanı Yiğit,ben iki senedir bi taraflarımı yırttım,hemide motosiklet forumunda Meğer forumun %60 ı bayiimiş %30 u hükümete topu atuyo ÖTV nin %8 olduğunu söylesekte dinlemiyolar %10 lada işimiz olmuyo zaten.
    İlk başta söylediklerine anlam verememiştim,yorumları okuyunca ne demek istediğini çok net anladım.Gülsek mi ağlasakmı?
    bektanist ve turkish39 bunu beğendiler.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Şöyle bir durum da var. Devlet vergiyi koyarken önce %18 kdv yi koymuyor. Önce Ötv geçiriyor , ondan sonra ötv li fiyattan kdv yi ekliyor. Ulan resmen hardcore vergi fantazisi uyguluyorlar milletin üstünde
    Italian bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Yorma kafanı Yiğit,ben iki senedir bi taraflarımı yırttım,hemide motosiklet forumunda Meğer forumun %60 ı bayiimiş %30 u hükümete topu atuyo ÖTV nin %8 olduğunu söylesekte dinlemiyolar %10 lada işimiz olmuyo zaten.

Forumda en azından üye olan bayiler yönetim tarafından deşifre edilmeli.Mesela yiğit izmir yamaha bayisi sanırım
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    İNSANLARIN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA YÜZLERİNE GÜLE GÜLE DÜDÜKLEYENLERİN YAŞADIĞI ÜLKEYE MALESEF TÜRKİYE DENİR..

körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda en azından üye olan bayiler yönetim tarafından deşifre edilmeli.Mesela yiğit izmir yamaha bayisi sanırım
    Yiğit derken ben mi? yoksa telike mi? O sonuca nerden ulaştın.Bayim olsa en azından bir r6'ım olurdu.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yiğit derken ben mi? yoksa telike mi? O sonuca nerden ulaştın.Bayim olsa en azından bir r6'ım olurdu.
    Yakışır kardeşim sana r6
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)