Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

(videolu) yol ortasında kapı açana tebriklerim .

Motovento
    REKLAM ALANI
    adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250

yol ortasıda kapı yanından geçiceksem mutlaka çok yavaşlar ve ayandan sürücü ve yolcuyu izlerim.
    MotorKafa, mehmetenis, malumbiri ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Treme Max 150
    Hiç geri kapatmaya fln da çalışmıyor pişkin pişkin. Forumdayız ağzımı bozmak istemiyorum, "onların 30 saniyesi, bizim hayatımızdan değerli"

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sessizce yaklaşmışsın. Yaklaşırken bolca kornaya basarsan kapıyı açmıyolar. Yeni duran yolcu indirecek taksinin sağından geçmeden önce yaklaşırken bolca düt düt çektim kapıyı aralamadılar bile.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sessizce yaklaşmışsın. Yaklaşırken bolca kornaya basarsan kapıyı açmıyolar. Yeni duran yolcu indirecek taksinin sağından geçmeden önce yaklaşırken bolca düt düt çektim kapıyı aralamadılar bile.
    kornoaya şoför bakabilir ama yolcular hiç bakmıyor tecrübeyle sabittir, ben kendimi hiç riske atmam dikkatli giderim aynadan onları izlerim olabildiğince de yavaşlarım .
    GB79, mehmetenis, qezgin ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

hepsi böle. ama o aradan geçmemen gerekir o yüzden bişey diyemiyoruz. senin olayın aynısı her zaman yavaş gitmek lazım. hız yapmamak lazım. buda benden olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=1XOS...ature=youtu.be

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Pişkin pişkin "eyvallah hacı" selamı veriyor bir de

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Aracı kullanan zat nerde durulur bilmiyor yolcusuda arabanın kapısı nasıl açıldığını bilmeyince olan bizlere oluyor. Kapıyı sağ elle değilde sol eliyle açsa bir zahmet aynayada barkardı mal
    adonis84 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    Ya beyler kesinlikle motor Sürücüsü haklı diyecek lafım yok da adam yolun ortasında Durmuş ya biri inecek ya biri binecek ya adres vs soracak bizler motorcular olarak zaten yol ortasında duran bi araç gördüğümüz zaman nasıl davranmamız gerektiğimizi bilmeliyiz.Video da motoru Süren arkadaş da zaten temkinli yaklaşmış arabadan inen arkadaşın terbiyesizliği ama şunu unutmayalım ki hayatında hiç motosiklet sürmeyen birisi motosiklet Kültürünü bilmez

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    duran arabanın yanından kapıyı açarsa duracak hızda geçilir zaten. araba sürücüsüne gelince; dört lüleri yakmasa ve yolun sağında solunda arabalar park halinde olsa dahi sağa yanaşması gerekirdi. motorda çalışmıyo bu arada

Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Trafik kurallarından bihaber, dikkatsiz, vurdumduymaz bir sürücü daha.
    34PJH03
    34 PJH 03

Motosikleti
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duran arabanın yanından kapıyı açarsa duracak hızda geçilir zaten. araba sürücüsüne gelince; dört lüleri yakmasa ve yolun sağında solunda arabalar park halinde olsa dahi sağa yanaşması gerekirdi. motorda çalışmıyo bu arada
    rolanti ayarını yapmıştım biraz düşük kalmış

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de sizin gibi çok dikkat ederim ancak bazen gözden kaçırdığım oluyor. 2 kez taksi kapısına çarptım.
    İkisinde de hızım 20 nin altındaydı yere bile düşmedim. Yavaşlamak her zaman iyidir. Eldiven ve dizlik kullanmak da öyle

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    sayın forum arkadaşım...adam öküz tamam...kapıyı açan da davar...e peki sen neden araya giriyorsun...kendini boşluğa atıyorsun...trafik kurallarına göre (bildiğim kadarıyla o aradan geçemezsin...tamam yolda çizgi de yok...karayollarıda hatalı (az da olsa) ama biraz sabredemezmiydin...Allah korusun kapı sen tam geçerken açılsaydı sol ayağın dizin elinnde ciddi bir kesik veya kalıcı sakatlık olsaydı şimdi neyi tartışıyor olurduk...senin sabırsızlığını...ve aldığın riski...yani başına bir iş gelseydi bu senin sabırsızlığın nedneiyle olurdu...motorunda çapır...yani yeteri kadar geniş ve enlemesine iri...kendini commuter sürüyorum sanma...ben o araya girsem ( ki bend egiriyorum) bir kaç kez kornaya basardım...kornayada basmamışsın...

hadi o kapıyı açan bir çocuk olsaydı...çocuk bu nerden bilsin anlasın ana babasıda öküz ise farketmediyse o çocuğa çarpma olsaılığın bile vardı...motorcuysan en az risk seçeneğini tercih etmelisin...bence o motorla kuryevari hareketlere girme...bence sen hatalısın...(kendini riske atarak) ...ben araclara zaten hep öküzlermiş gibi baktığımdan onlardan her türlü ters hareketi beklediğimden kendimde hata aramaya bakıyorum...bence sen forumda ünlü oldun...bir dahaki videonu sabırsızlıkla bekliyorum...kaç motorcu o aradan geçmek isteyecek diye istersen bir anket de yapabiliriz...millet enayimi risk alsın...hiç motorcu hissiyatın da mı yok o kapının açılabileceğine dair..bile bile lades gibi kendini araya dereye atıyorsun...unutma risk attığın şey senin canın malın hastanede yatacağın günler işinden gücünden geri kalman Allah korusun engelli kalma ihtimalin vesaire...ama o yavşak sadece bir kapı değişimi yapıp hayatına sktrolacak...değer mi...sağlığına zarar gelirse kimin haklı olup olmadığı benim fazla umrumda olmaz..giden sağlık olur...giden huzur olur...
    Mengu16, @hmet42, MotoGlock ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @adonis; tebrikler !
    Saydırsan böyle etkili olmazdı, emin ol bu adam bir dahaki sefere arkaya bakacak
    adonis84 bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Metehandro abi ne yaptın ya Arka kapı bile açılsa adam freni koyunca zank diye duracak hızda sürüyor zaten. Ne sakatlığı, ne hastanesi ?

Motosikleti
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehandro abi ne yaptın ya Arka kapı bile açılsa adam freni koyunca zank diye duracak hızda sürüyor zaten. Ne sakatlığı, ne hastanesi ?

yok abi o araya girmeyecen...ha araç takip mesafesinide koru falan demiyorum sadece bir kaç saniye bekleseydi ne olurdu diyorum...motorcu adam bu riskleri almayacak...şimdi bak aga aracların camları kapalıdır...motorun sesi vs duymaz radyo açıktır inerken sohbet ediyorlardır dikkat dağınıktır...duracak mesafe kadar hız konusuna girmiyorum çünkü tam kapı hizasına geldiği anda açılabilirdi o kapı anlıyosun dimi saliselik anda tam diz ordayken bile açar bu öküzler kapıyı...

aynı buna benzer bir duruma şahit oldum...Barbaros Bulvarında CBR600 f taksinin tam yanındayken kapı açılıyor sol parmakdan darbeyi bir alıyor arkadaş motorumu tutsun parmağının acısını yaşasın şaşırdı kaldı...ben müdahale ettim motorunu tuttum kenara geçti uzandı ağrıdan duramadı...o kadar yavaşız ki tam önümde adam...ulan 600 f sesinide duymadın diyosun ama öküz kadın açtı kapıyı işte...600 f de benim zar zor girebileceğim araya girdi milim milim gidiyorduk...

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın forum arkadaşım...adam öküz tamam...kapıyı açan da davar...e peki sen neden araya giriyorsun...kendini boşluğa atıyorsun...trafik kurallarına göre (bildiğim kadarıyla o aradan geçemezsin...tamam yolda çizgi de yok...karayollarıda hatalı (az da olsa) ama biraz sabredemezmiydin...Allah korusun kapı sen tam geçerken açılsaydı sol ayağın dizin elinnde ciddi bir kesik veya kalıcı sakatlık olsaydı şimdi neyi tartışıyor olurduk...senin sabırsızlığını...ve aldığın riski...yani başına bir iş gelseydi bu senin sabırsızlığın nedneiyle olurdu...motorunda çapır...yani yeteri kadar geniş ve enlemesine iri...kendini commuter sürüyorum sanma...ben o araya girsem ( ki bend egiriyorum) bir kaç kez kornaya basardım...kornayada basmamışsın...

hadi o kapıyı açan bir çocuk olsaydı...çocuk bu nerden bilsin anlasın ana babasıda öküz ise farketmediyse o çocuğa çarpma olsaılığın bile vardı...motorcuysan en az risk seçeneğini tercih etmelisin...bence o motorla kuryevari hareketlere girme...bence sen hatalısın...(kendini riske atarak) ...ben araclara zaten hep öküzlermiş gibi baktığımdan onlardan her türlü ters hareketi beklediğimden kendimde hata aramaya bakıyorum...bence sen forumda ünlü oldun...bir dahaki videonu sabırsızlıkla bekliyorum...kaç motorcu o aradan geçmek isteyecek diye istersen bir anket de yapabiliriz...millet enayimi risk alsın...hiç motorcu hissiyatın da mı yok o kapının açılabileceğine dair..bile bile lades gibi kendini araya dereye atıyorsun...unutma risk attığın şey senin canın malın hastanede yatacağın günler işinden gücünden geri kalman Allah korusun engelli kalma ihtimalin vesaire...ama o yavşak sadece bir kapı değişimi yapıp hayatına sktrolacak...değer mi...sağlığına zarar gelirse kimin haklı olup olmadığı benim fazla umrumda olmaz..giden sağlık olur...giden huzur olur...
    abi sakin ol biraz, kayınçosu eve gelmiş yeni damat gibisin, benim hızım belli yapıcam hareket belli dünkü çocuk değilim 15 snedir bunun üstünde yaz kış sürüyorum ben 20 metreden o adamın ineceğini anladım zaten, aynasına bile bakıyorum geçerken, zaten verdiğim mesajda korna seni korumaz, yavaş git, temkinli git pat diye girme araya diyorum, aracın 1 metre dışında duruyorum, son saniye kurtulmuş falan değilim , bu arada eğer youtube kanalıma abone olursan hem geçmiş hem gelicek vidceolarımı izleyebilirsin,

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Ara sokak,trafik yok.. Adam yolun ortasında durmuş.. Ne yapabilir ki başka? Adamın orada istediği 10 sn.. Düğün mevsimi geldi arkadaşlar millet karısını,kayınvalidesini kuaföre götürüyor aceleyle yetişmek için kapı açarlar, koşa koşa arabaya gelirler..

Şu sağdan soldan geçme işini bol korna eşliğinde trafikte yapalım. Derseniz ki videoda kim suçlu? Ben motosiklet sürücüsü derim.. Orada yolcu indirmiyor değil de kedi yada topu yola kaçmış arkasında topuna koşan çocuk olabilirdi. Sağdan gaz açtığında o çocuğu ezebilme ihtimali var..

Dersen ki sen ne yapardın? Solundan yaklaşıp korna çalıp dururdum(arabanın ön tarafını görene kadar yavaş gelirdim).. Göz teması kurduktan sonra devam ederdim..
    mete_han ve @hmet42 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı adonis84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sakin ol biraz, kayınçosu eve gelmiş yeni damat gibisin, benim hızım belli yapıcam hareket belli dünkü çocuk değilim 15 snedir bunun üstünde yaz kış sürüyorum ben 20 metreden o adamın ineceğini anladım zaten, aynasına bile bakıyorum geçerken, zaten verdiğim mesajda korna seni korumaz, yavaş git, temkinli git pat diye girme araya diyorum, aracın 1 metre dışında duruyorum, son saniye kurtulmuş falan değilim , bu arada eğer youtube kanalıma abone olursan hem geçmiş hem gelicek vidceolarımı izleyebilirsin,
    tecrübeli olabilirsin doğru ama aracların ne kadar öküz olduğuna dair bir video linki atıyorum bak...alınan riskler sonrası olacaklara herkes hazır olsun...hastane..kestane adliye sonrası...

senin durumun yine masum ama bu riskleri almayın...adam öküz...adam yavşak adam ebesinin damı...banane...senin canın yancakmı sen hastanelerde perişan olacanmı ona bakarım...sen asfaltı öptükten sonra yüzde yüz haklıymışsın inan çok önemsemem...ateş düştüğü yeri yakacaktır...

kornaya basmak paraylamı...devlet vergisindemi..asıl kornaya bi uyarı yap...korna basaydın bari...kardeş yanlış anlama bak kırıcı olmak istemiyorum ama çok gevşek hareketler yapıyorusnuz...yahu bahse konu senin canın sağlığın...gerisi teferruat...

birde bu kamerada valla hep hızlı gibi görünüyo motorcu argadaşlar...nedense kamera olunca artcın gibi hissediyorum kendimi...

bide mesajımı okudumda smıley kullanmayınca hiddetle yazmışım gibi yav...
    Cronos bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ara sokak,trafik yok.. Adam yolun ortasında durmuş.. Ne yapabilir ki başka? Adamın orada istediği 10 sn.. Düğün mevsimi geldi arkadaşlar millet karısını,kayınvalidesini kuaföre götürüyor aceleyle yetişmek için kapı açarlar, koşa koşa arabaya gelirler..

Şu sağdan soldan geçme işini bol korna eşliğinde trafikte yapalım. Derseniz ki videoda kim suçlu? Ben motosiklet sürücüsü derim.. Orada yolcu indirmiyor değil de kedi yada topu yola kaçmış arkasında topuna koşan çocuk olabilirdi. Sağdan gaz açtığında o çocuğu ezebilme ihtimali var..

Dersen ki sen ne yapardın? Solundan yaklaşıp korna çalıp dururdum(arabanın ön tarafını görene kadar yavaş gelirdim).. Göz teması kurduktan sonra devam ederdim..
    bu zihniyete sahipken bence hatalı sensin düğün dönemi diye insanlar istediği trafik kuralını çiğneyebilir,gider gelir, yol üstünde kuaföre saç yaptırıcak, kırmzıda da geçsin demi
    kornaya bakan yolcu daha ömrümde göremedim , belki de bana denk gelmemiştir, saatte 20 km hızla önüme bakarken her tür canlıyı görebilirim sanırım göz temasını aynadan yapıyorum ben, anlatmaya çalıştığımda yavaş gelinmesi , görerek hareket edilmesi , suçlu arıyosunuz da bi kaza mı yapmışım da suçlu arıyosun anlamadım , suçlu araç sürücüsü adam durmaması gerek yerde durmuş aracını 10 metre ilerletip sağa çekip yolcusunu müsait bi yerde indirecek işte , bana suçlu diyebilmen için geçerken araca yada yayaya vurmam gerekirdi , kaza atlatmış bile değilim
    ama sen zihniyetini değiştirmelisin, düğün mevsimi, av mevsimi, okul mevsimi, insanlar istedikleri kuralı çiğnesin öğle mi ? çok ilginçsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrübeli olabilirsin doğru ama aracların ne kadar öküz olduğuna dair bir video linki atıyorum bak...alınan riskler sonrası olacaklara herkes hazır olsun...hastane..kestane adliye sonrası...

https://www.youtube.com/watch?v=UUD4...ature=youtu.be

senin durumun yine masum ama bu riskleri almayın...adam öküz...adam yavşak adam ebesinin damı...banane...senin canın yancakmı sen hastanelerde perişan olacanmı ona bakarım...sen asfaltı öptükten sonra yüzde yüz haklıymışsın inan çok önemsemem...ateş düştüğü yeri yakacaktır...

kornaya basmak paraylamı...devlet vergisindemi..asıl kornaya bi uyarı yap...korna basaydın bari...kardeş yanlış anlama bak kırıcı olmak istemiyorum ama çok gevşek hareketler yapıyorusnuz...yahu bahse konu senin canın sağlığın...gerisi teferruat...

birde bu kamerada valla hep hızlı gibi görünüyo motorcu argadaşlar...nedense kamera olunca artcın gibi hissediyorum kendimi...

bide mesajımı okudumda smıley kullanmayınca hiddetle yazmışım gibi yav...
    metehan abi sana katılıyorum çok haklısın bende senle aynı şeyleri anlatmaya çalışıyorum zaten, galiba kamera yüzünden hızlı gibi görünüyorum, ama km saatime bakarsan 20-25 km hızla gittiğimi görürsün, yoksa 20 km le ile gevşek hareket yapmadığımı görürsün , amacım sadece adamı çekmek ve uyarmaktı,

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)