Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plazma kesici.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Bu gün bir polis abiyle konuşurken konu motosiklet hırsızlığına geldi. Bende ısrarla kesilemeyen yada çok zor kesilen zincirlerin en güvenli koruma önlemi olduğunu belirttim. Polis abi hırsızların plazma kesiciyle geldiklerini o zincirlerin kesilmesinin düşündüğüm kadar uzun sürmediğini belirtti. Çok canım sıkıldı artık hiç bir şekilde motorların güvende olduğunu düşünmüyorum. o zincirler, abuslar, kilitler falanda bir işe yaramıyorsa bırakalım anahtarı üzerinde gitsin.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naked150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks-150-Naked
    benim mahallede biri yeni motor aldı tvs apache sonradan sokağın ortasına 2 tane demir sağına ve soluna sabitledi çimento ile motoru arasına alıp kitliyor :Dasdasd
    Yaşamın Gizini Kendinin İzini Sürmek Güzel...

Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    Bak bu sevimli arkadaşta hırsızlık yapmış güle oynaya polis amcalarından ödülünü bekliyor. Nası olsa yırtıcağını biliyor.

Sinan Er ve mgokhan57 bunu beğendiler.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    MALESEF ülkemizde HIRSIZ MAL SAHİBİNDEN ÖNCE KARAKOLDAN ÇIKIYOR,

Malı çalınan şahıs ise ifade versin nasıl almışlar anlatsın,
    nesi gitmiş onun faturasını bulmayaçalışsın uğraşsın dursun,
    Sonrasında TÜM UGRASLAR SONUCU HER NE BULURSA BULSUN HIRSIZ SERBEST,,,

Ahhh Türkiye Halleri...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Gerçekten kesilemeyen kilit yok, bu cok açı ama gerçek. :(

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Senin gibilere pişkin hırsız diyebilir miyiz ?"

Denecek o kadar kelime var ki nereden başlanacağı belli bile değil..

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Cronos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak bu sevimli arkadaşta hırsızlık yapmış güle oynaya polis amcalarından ödülünü bekliyor. Nası olsa yırtıcağını biliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=tGecMgAL_1c
    Nekadar güzel sırıtıyorçaldığı motosiklet üzerinde giderken kaskolu arabayla vuracan,asvalta sürükleyecen sonrada resmini çekecen

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün bir polis abiyle konuşurken konu motosiklet hırsızlığına geldi. Bende ısrarla kesilemeyen yada çok zor kesilen zincirlerin en güvenli koruma önlemi olduğunu belirttim. Polis abi hırsızların plazma kesiciyle geldiklerini o zincirlerin kesilmesinin düşündüğüm kadar uzun sürmediğini belirtti. Çok canım sıkıldı artık hiç bir şekilde motorların güvende olduğunu düşünmüyorum. o zincirler, abuslar, kilitler falanda bir işe yaramıyorsa bırakalım anahtarı üzerinde gitsin.
    Doğru demiş. ABUS kilidi zircir makasıyla kesemezsin doğru amma... Plazma kesici denen aletin kesemeyeceği daha doğrusu parçalayamayacağı pek bir şey yok:

https://www.youtube.com/watch?v=Wn5VIqteYaA

Plazma dediğin şey binlerce derece sıcaklıktaki aşırı ısıtılmış gaz oluyor, eh metalin erime noktasının çok yukarısında olunca da...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Aslında bu plazma kesicilere falan gerek yok. Bizim hısrsızlar bukadar yatırım yapmazlar.

Kesim işinin atası oksijendir.

Elektriğe ihtiyaç duymaz ve çok sessizdir.

Bunların dışında çok fena makaslar var.

Daha fazla bilgi yazılabilir ama öğretici olmaması için yazmıyorum.

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bu plazma kesicilere falan gerek yok. Bizim hısrsızlar bukadar yatırım yapmazlar.

Kesim işinin atası oksijendir.

http://simsekizolasyon.com/global/images/kayser4.png

Elektriğe ihtiyaç duymaz ve çok sessizdir.

Bunların dışında çok fena makaslar var.

Daha fazla bilgi yazılabilir ama öğretici olmaması için yazmıyorum.
    abi oksijenle krom bile kesemezsin. Makasla Çelik falan kesemezsin. 1000 rr çalacak hırsız bunu kullanıyormuş. Polis abiyle uzun süre tartıştıktan sonra eve gelip araştırdım ve hırsız cezadan korkmuyosa başka hiç bir şey onu durduramaz.
    mehmetenis bunu beğendi.

Hırsızlara ibretlik ceza verilmediği sürece vazgeçmezler.Öyle bir hale geldikki adam evini soyan iki hırsızı dövüyor,hırsızlar gidip şikayetçi oluyor bizi dövdüler diye.O plazma kesiciyle bitaraflarını keseceksinki kimse cesaret edemesin aynı şeyi yapmaya.

Bizim hırsızlar bu kadar profesyonel olabiliyorlar mı yaw. Plazma kesici allah allah? yanında bir de kuvvetli jeneratör lazım.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Kasko yaptırın agalar...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Portatif plazma kesiciler yaklaşık 1500-2000 dolar fiyata satılıyor. 10-60 amper akım çeker , öyle minik jeneratöre bağlayamazsın. Ağırlığı da 30 kg kadardır. Hadi kestin 2000 dolarlık aleti orada bırakamayacağına göre taşımak zorundasın ki zor iş. Hepsinden önemlisi basınçlı hava girişine ihtiyacı var. Biraz fantazi olmuş.
    murti82 bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    hırsızlar aptal insanlardan oluşmuyor maalesef. kilit kullanırken amaç kesinlikle açılmaması, kesilmemesi değil. sadece sizin motosikletinizin hırsızın gözünde cazibesini azaltmak. sizinki ile beraber 4 motor daha varsa etrafta en az uğraşacağı motoru çalmayı tercih edecektir.
    ama siz 20 tane kilitle dağ başına motoru bırakırsanız ve bir hırsız sizin motorunuzu gözüne kestirdiyse o zaman o motor da çalınır sadece üzerinde çok daha uzun vakit harcar hırsız.

işin açıkçası bu bir sistem, eğer kimse çıkma parça almazsa kendiliğinden çalıntı motor vakası azalacaktır. bir tanıdık yana yakıla motoru için parça arıyordu stokta olmadığı ve 20 güne kadar bekleme süresi olduğu için son olarak çıkma parçacılara baktı. adamlar "elimizde şu an yok ama 2 güne gelir" demişler. biraz zeki olan insan 2 güne gelir diyen çıkma parçacının ne kastettiğini anlar zaten.
    uzun lafın kısası şehir içinde park ederken; motorunuzu görünür bir yere, mümkün olan en fazla kilitle güvenlik altına alıp bırakmanız sizin için en iyisi olur kanaatindeyim. mümkünse kapalı garaj tercih edin, yine mutlaka kilit altına alın.

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Portatif plazma kesiciler yaklaşık 1500-2000 dolar fiyata satılıyor. 10-60 amper akım çeker , öyle minik jeneratöre bağlayamazsın. Ağırlığı da 30 kg kadardır. Hadi kestin 2000 dolarlık aleti orada bırakamayacağına göre taşımak zorundasın ki zor iş. Hepsinden önemlisi basınçlı hava girişine ihtiyacı var. Biraz fantazi olmuş.
    Plazma kesiciyi yüz yüze bile görmedim. Dediğim gibi motosikletle nerdeyse hiç alakası olmayan bir polis ağbi söyledi. Basınçlı hava meselesini muhtemelen o kameralarda gördüğümüz tüplerle sağlıyorlar. Ama elektirik meselesini bende bilmiyorum doğrusu.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Plazmanın seyyarı gaz ve elektrikle çalışır,bunu alan adam hırsızlık değilde o kadar para verdikten sonra iş yapar
    Basit bir oksijen tüpü ve lpg tüpü metal olan herşeyi kesebilir,grade mırade tınlamaz anlayacağınız

Bu zincir olayı yerine motorunuz için 30*10 yada 30*5 lamadan (dolu demir) çant ve maşayı içerisine alacak tek noktadan mafsallı bir kitlema mekanizması yaptırabilirsiniz ,diğer ucunada delik deldirip kayar pimli asma kilit takarsanız zincire göre daha emniyetli olur
    Seneler önce eski motorum için yapmıştım ve abim halende kullanır,makasla kesmek zaten imkansız
    potasyum ve Cronos bunu beğendiler.

Motosikleti
    cıks
    Alıntı Naked150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim mahallede biri yeni motor aldı tvs apache sonradan sokağın ortasına 2 tane demir sağına ve soluna sabitledi çimento ile motoru arasına alıp kitliyor :Dasdasd
    yalan yok aklıma gelmedi değil

ama bunu motor aldığım gün kapının önüne yapmayı ve 80 veya 100 lük UNP demir ile kelepçe şeklinde, motorun göbeğinden kasacak şekilde yapmayı düşünüyordum... kilit mekanizması yerde betona gömülü olacak şekilde... bilmiyorum ama zinciri makasla kesebilirler ama bu iş için oksijen takımı filan getirmeleri gerekir :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)