Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr 125 R Almayı Planlıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım ve bu da ilk mesajım. Forumda Cbr 125 R ile ilgili çok konu var ama çoğu eski olduğundan sormak istediğim bazı şeyleri orada bulamadım.

1) İlk önce bu motor harici önerebileceğiniz bir motor var mı? (NOT: Bu tarz olacak ve arada uçurum fark olan motorları gösterip de bunu al demeyin bütçe buna yetiyor)
    2) 2008 model bir tane beğendim internette sizce kaç modelin aşağısına inmeyim?
    3) Hangi modelde ne gibi eklemeler yapıldı?
    4) Herhangi sorunlu üretilen yıl var mı?
    5) Hangi kasa daha şık duruyor? (NEDEN?)
    6) Kaç paradan fazlaya 2. el alınmaz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Baslangic icin Cbr dışında birşey tercih etmeniz daha hoş olabilir.

Naked150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks-150-Naked
    Bütçe nedir benim arkadaş satıyor 2012 cbr

Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baslangic icin Cbr dışında birşey tercih etmeniz daha hoş olabilir.

Super Sport tarzı bir motor düşünüyorum ne önerirsiniz?

Alıntı Naked150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe nedir benim arkadaş satıyor 2012 cbr
    Bütçem 2. el için 4500-5000 arası düşündüm ama iyi bir aralık mıdır bilemiyorum?

Eğer piyasada iyi motor yoksa da sıfırını almak için zorlamaya çalışacağım

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Emeklemeden kosmayin derim. Cbf baslangic icin ideal peynir ekmek gibi de satilir zarar ettirmez. Karenajlarina koruma demiri takarsiniz dusunce yara almaz vsvsvs

Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeklemeden kosmayin derim. Cbf baslangic icin ideal peynir ekmek gibi de satilir zarar ettirmez. Karenajlarina koruma demiri takarsiniz dusunce yara almaz vsvsvs
    Motorda iyi değilim ama. Bisikletçiyim ve yarışlara katılıyorum düzenli olarak hem dağ hem yol kategorisinde. Denge konusunda çok aşırı derecede iyiyim bisikletten dolayı. Yol yarışlarında da çok yüksek hızlara ulaşıyoruz ve biz de aynı super sport motorlar kadar olmasa da bisikleti yatırarak dönüyoruz. Çok aşırı derece sorun yaşayacağımı düşünmüyorum çünkü bisikletle çok rahat 70-80km hızlara ulaşıyoruz.

Motosikleti
    Rks-150-Naked
    Alıntı StreetStiLLs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda iyi değilim ama. Bisikletçiyim ve yarışlara katılıyorum düzenli olarak hem dağ hem yol kategorisinde. Denge konusunda çok aşırı derecede iyiyim bisikletten dolayı. Yol yarışlarında da çok yüksek hızlara ulaşıyoruz ve biz de aynı super sport motorlar kadar olmasa da bisikleti yatırarak dönüyoruz. Çok aşırı derece sorun yaşayacağımı düşünmüyorum çünkü bisikletle çok rahat 70-80km hızlara ulaşıyoruz.
    bisiklet 10kg motor 130-150 kilo :D ve birde 5000tl 2008 model yerine 2012 alırsan cbr daha iyi bu ilana bak istersen benim ilanım http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...13511376/detay

bisiklet 10kg motor 130-150 kilo :D ve birde 5000tl 2008 model yerine 2012 alırsan cbr daha iyi bu ilana bak istersen benim ilanım http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...13511376/detay
    Tabiki bisiklet ile birbirine benzese de apayrı şeyler. Ama genelde benim gibi iyi bisiklet kullanan kişilerin motora ilk geçişinde çok fazla sorun yaşamadığını duydum. Trafikte uyum, denge gibi konularda sıfırdan başlayan insan gibi olmuyoruz :D

Bu arada ilanınıza baktım çok hoş fakat ben İzmir den bakıyorum. En kötü ihtimal ile Aydın veya Manisa ya da bakabilirim.

Farklı motor veya model tavsiyesi için yorum beklemekteyim....

Motosikleti
    Rks-150-Naked
    Bak buda benim motor ben sıfır 3.700 e almıstım ama 1 hafta sonra 4.500 oldu sıfır fiyatı çin malı derler kendisine ama kaliteli motordur
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...b-cekmece.html
    Yaşamın Gizini Kendinin İzini Sürmek Güzel...

Bak buda benim motor ben sıfır 3.700 e almıstım ama 1 hafta sonra 4.500 oldu sıfır fiyatı çin malı derler kendisine ama kaliteli motordur
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...b-cekmece.html
    Çin malı denilen motor düşünmeme sebebim parça sıkıntısı. Bir sorun olduğunda uğraşmak istemiyorum

Motosikleti
    Rks-150-Naked
    Alıntı StreetStiLLs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı denilen motor düşünmeme sebebim parça sıkıntısı. Bir sorun olduğunda uğraşmak istemiyorum
    aldığın yerin servisi olmicakmı her parçasını orjinal olarak getirte biliyosun ben 1 günde ön çamurluğu getirtmiştim
    Yaşamın Gizini Kendinin İzini Sürmek Güzel...

aldığın yerin servisi olmicakmı her parçasını orjinal olarak getirte biliyosun ben 1 günde ön çamurluğu getirtmiştim
    Ufak parçalarda sorun değilde ana parçalarda çok sıkıntı çıktığından dolayı zaten tercih edilmiyor. Zaten Türkiye de servis sıkıntısı çok aşırı derecede fazla. Durum böyleyken biraz daha az vereceğim diye kendimi daha çok kısıtlandırmak bence mantıklı değil

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Bajaj boxer alın kafanız rahat olsun ucuzda. 5000 tl alıcagınız cbr pek mutlu etmez sizi
    Hangover bunu beğendi.

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj boxer alın kafanız rahat olsun ucuzda. 5000 tl alıcagınız cbr pek mutlu etmez sizi
    Hocam siz şuan tofaş ile ford kıyaslar gibi birşey yaptınız. sıfırı 8800 lira olan bir motor ile sıfırı 3000 lira olan bir motoru kıyaslamak ne kadar doğru?

Burakesk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125,ktm250,cbr250,fazer6
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-givi-3lu-canta-setli,michelin-lastikli,performans-egzozlu-214493449/detay/

Alıntı Burakesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-givi-3lu-canta-setli,michelin-lastikli,performans-egzozlu-214493449/detay/
    Ybr 125 de başlangıç için bana önerilern motorlardan biri o modeli de düşünüyorum başlangıç için 1 sene kullanıp sonra 250cc ye geçmek için. Ama ben İzmir'de yim. En kötü ihtimalle yakın illere gidebilirim. Eskişehir bana biraz uzak kalıyor. Çünkü gidiş gelişte ayrı masraf tutacak benim için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)