Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

opetten benzin aldik.

Motovento
    REKLAM ALANI

Opetten 2 gun once benzin aldim. Motor bu sicacik havada bazen rolantide stop etmeye basladi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pcx 125
    Abi valla opetden almayaydın iyidi.Ben hep shellden alırım , evimin dibinde po olmasına rağmen.Forumlarda hangi benzinin iyi olduğunu araştırdığım için.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Ben Opet , Petrol ofisi ve Turkuaz'dan alıyorum konumuma göre üçündende memnunum en çok Petrol Ofisinden memnunum.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Geçen 10 TL OPET 10 TL BP 10 TL SHEEL 10 TL P.ofisinden Aldım.
    güzel kokteyldi motor hala arada yan yan gidiyor
    12680, hfz61, Arenli ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben hep Damla petrolden alıyorum diğer benzincilere göre 20 kuruş indirimi var verdiği benzin eksik de değil hileli de, çok iyi.

Mecburen aldim bende yakit bitmek uzereydi aradim taradim o denk geldi. Nedense hava sicak sabah calistirdim.soguk havada 1 yada 2 kere stop etme olayi olurdu. Ama 2 dk calistiktan sonra kesinlikle stop etmezdi motor rplantide 2 dk calisir sekilde isinsin diue bekledim stop etti. motorun huyunu iyi bilirim. Sonra calistirdim 2 kere tir tir yaptiktan sonra yine stop etti. Bidahada yapmadi. Bakalim.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    opetlerde enjektör temizleyici diye bi katkı maddesi satıyolar, geçenlerde biri teklif etti kabul etmedim, araştırınca da motoru stop edenler varmış, opetlere dikkat.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hep Damla petrolden alıyorum diğer benzincilere göre 20 kuruş indirimi var verdiği benzin eksik de değil hileli de, çok iyi.
    Bende hemen yanındaki opetten alıyorum, gittiği km fark ediyor, yedeğe geçtikten sonra opetten benzin alırsam 95-100 km daha gidiyor, damla'dan benzin alınca 70 küsür km ile yolda kalmışlığım var, 80'de teklemeye başlıyor zaten.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    En azından shell gibi pompayı depodan çıkartıp kendi bidonlarına doldurmuyorlar.

http://beyazgazete.com/video/anahabe...tv-218945.html

Bu olaydan sonra söz konusu istasyon 1 sene kadar kapalı kalmıştı

Bu arada yanlış anlaşılmasın; Opet'i savunmamın sebebi tuvaletlerinin çok temiz olması, Shell'inkilerinin ise kıraathane tuvaletinden hallice olması. Her şeyin başı hijyen
    ichiroo bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende hemen yanındaki opetten alıyorum, gittiği km fark ediyor, yedeğe geçtikten sonra opetten benzin alırsam 95-100 km daha gidiyor, damla'dan benzin alınca 70 küsür km ile yolda kalmışlığım var, 80'de teklemeye başlıyor zaten.
    20 lirayla 150km yapıyor yetmez mi

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 lirayla 150km yapıyor yetmez mi
    opetten alırsam 20 liraya 150 - 160 gidiyorum, damlacıktan alırsam o kadar gitmiyor.

25 lirada 25 km fark ediyor

her lira 1 km daha fazla gdiyor opetin benzini.

Motosikleti
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    opetten alırsam 20 liraya 150 - 160 gidiyorum, damlacıktan alırsam o kadar gitmiyor.

25 lirada 25 km fark ediyor

her lira 1 km daha fazla gdiyor opetin benzini.
    Ordan aldığım 8 litre ile 300km yaptı Pulsar 200. 100km'de 2.66 litreye denk geliyo daha az ne yaksın.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    temiz benzinci bulmakta ayrı mesele ama sürekli kendini yenileyen depolarının bakımını yapan sorun yaşamadığınız ve sürekli kullandığınız istasyonlarınızı tercih etmeniz en doğrusu ben genelde dolaşıcaksam geziye falan çıkacaksam depoyu bildiğim yerlerden fullerim öyle heryerden almam hatta okadar pimpirikli oldum uzun yola çıkacak falan olursam fulleyip yanıma bi kaç litrede pet şişeyle benzin alıp çıkarım düşüncesindeyim zaten uzun yol başlı başına sıkıntı yok lastik patlar arza yapar gibi endişelerle doluyken kafam 3 kuruş fazla kazanıcam diye totoşluk yapan istasyonlarıda kafamdan çıkarmış olurum bir nebze

Motosikleti
    F850 Gs
    Merhaba,

Depoya bir damla da olsa, muhakkak damlatıyorlar pompacılar..Benzin uçtuktan sonra parmağımla dokunduğumda benzinin aşırı yağlı oluşuna ne diyorsunuz? Bana hiç normal gelmiyor.. Nedir o acaba?

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Opet harici benziciden almam bende kolay kolay, renklerinden midir nedir bilmem opet bana hep bir adım daha yakın. Ama olay opet yada diğer markalarda değil olay istasyonda bitiyor, işlek yerlerden alırsanız benzin sürekli yenilendiği için daha kaliteli oluyor, dağ başı yerlerde bulunan istasyonlar benzini çekmek için depoya su katıyor vs. vs. maslak opetin efsane olması da bu yüzden müşteri hiç eksik olmuyor sürekli yeni benzin geliyor haliyle ürün de kaliteli oluyor.
    chcts1, capoverde ve Salih_T bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    15 yildir shellden yakit alirim hiç bir kez acaba benzinde bir sorun var mı sorusu aklıma gelmedi, burada marka kötülemek için bunu yazmıyorum, tamamen kendi tercihim.. Ayrıca Shell hep bir parça pahalıdır, diğerlerinde 4.00 ise shellde 4.03 'dür..

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    o benzini sen bide bidona al bakalım ne kadar su görürsün
    ozkanil bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    yıllardır arabama motorlarıma hep opetten aldım. hiç bir zaman sorun yaşamadım açıkcası.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Depoya bir damla da olsa, muhakkak damlatıyorlar pompacılar..Benzin uçtuktan sonra parmağımla dokunduğumda benzinin aşırı yağlı oluşuna ne diyorsunuz? Bana hiç normal gelmiyor.. Nedir o acaba?
    Ne kadar sallarsan salla depoya düşer son damla.

O değil de kime göre neye göre aşırı yağlı? Evet ellediğimizde yağlı bir his oluşuyor elimizde. Bunun nedeni de petrol damıtılırken çeşitli yöntemler kullanılıyor. Ve bu yöntemler uygulanıyorken muhtemelen yağ kullanılıyordur veya benzin elde edilirken ham petrolün içindeki yağ belli oranda bırakılıyordur. Gözle görmediğimiz bir pislik, alamadığımız bir koku yoksa elimize gelen yağdan çok şüphelenmemek lazım.

En azından ben böyle düşünüyorum
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    ybr125
    Benim ybr de bazen rolantide istop ediyor bende shellden alıcam.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)