Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

opetten benzin aldik.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı ahmet0021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ybr de bazen rolantide istop ediyor bende shellden alıcam.
    Babacım istop nedir ya

Alıntı Gunsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstasyon markası değilde şu istasyon sistemi pompacısız olsa kendimiz doldursak yakıtı çoğu ülkedeki gibi ne kadar güzel olur
    Bahsetmiş olduğunuz sistemi kullandım, ve gayet efektif aynı zamanda kullanışlı. Benzin pompasına yanaşıyorsunuz,kredi kartınızı okutuyorsunuz, ve sizden zip code istiyor (Kredi kartini alırken doldurmuş olduğunuz posta kodunu, eğer posta kodunu bilmiyorsanız içeriye girip ödeme yapmak koşulu ile pompadan ödediğiniz miktarda yakıt alabiliyorsunuz. Şöyle bir handikapı var, bazı teknoloji özürlüler yüzünden merkezlerdeki benzincilerde cok sıra beklediğiniz olabiliyor. Bunun dışında bir handikapı yok, doldurup devam ediyorsunuz. Sacma sapan adamlar ile de muhattap olmak zorunda kalmiyorsunuz. Bir resmim vardı instagramda, arkadaşların komik yorumları aklıma geldiği için paylaşmak istedim,, Levo yine pompadasın gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babacım istop nedir ya

Bahsetmiş olduğunuz sistemi kullandım, ve gayet efektif aynı zamanda kullanışlı. Benzin pompasına yanaşıyorsunuz,kredi kartınızı okutuyorsunuz, ve sizden zip code istiyor (Kredi kartini alırken doldurmuş olduğunuz posta kodunu, eğer posta kodunu bilmiyorsanız içeriye girip ödeme yapmak koşulu ile pompadan ödediğiniz miktarda yakıt alabiliyorsunuz. Şöyle bir handikapı var, bazı teknoloji özürlüler yüzünden merkezlerdeki benzincilerde cok sıra beklediğiniz olabiliyor. Bunun dışında bir handikapı yok, doldurup devam ediyorsunuz. Sacma sapan adamlar ile de muhattap olmak zorunda kalmiyorsunuz. Bir resmim vardı instagramda, arkadaşların komik yorumları aklıma geldiği için paylaşmak istedim,, Levo yine pompadasın gibi
    http://imageshack.com/a/img537/53/abyDZg.png
    Bizde arkadaşla İtalya'da kullandık bu sistemi. Özellikle kiralık aracı geri iade ederken çok işimize yaradı :D Depo full alınıp full iade edileceği için bizde havaalanına yakın bir istasyona girdik, pompaya bastık sonra kontağı çevirip yakıt seviyesine baktık, bu işlemi yakıt göstergesi ucu ucuna full gösterene kadar yaptık :D

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde arkadaşla İtalya'da kullandık bu sistemi. Özellikle kiralık aracı geri iade ederken çok işimize yaradı :D Depo full alınıp full iade edileceği için bizde havaalanına yakın bir istasyona girdik, pompaya bastık sonra kontağı çevirip yakıt seviyesine baktık, bu işlemi yakıt göstergesi ucu ucuna full gösterene kadar yaptık :D
    Şeytan azapta yani Ama birçok ülkede yakıt fiyatı ucuz olduğu için böyle şeylere gerek kalacağını sanmıyorum. Yani SUV Bir araç türkiye şartlarında 300 TL yakıt alırken, Amerikada bu rakam 50 USD günün şartlarında, 130 TL'ye denk geliyor.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Olay istasyonda bitiyor.

Ülkemizde marka ve istasyonların tam bir standardı yok.. Ama şehir içi ve işlek yerlerdeki istasyonlardaki benzin sürekli tazelendiğinden, aldığımız benzin daha kaliteli oluyor. Birazda pompacıların işini ne kadar dürüst ve iyi yaptığına bakar olay..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Honda Nc750x
    ben BP'den aldım hemde kemal kükrer tesislerinden güvenerek aldım.Eskişehir'e girdiğimde motordan takır tukur ses gelmeye başladı.hemen honda servisine gittim orada stop ettim kontrol ettiklerinde motor rölantisi düştü ve stop etmeye başladı ve yoğun şekilde gaz verdikçe duman atmaya başladı.soğukken silkelemede yapıyor.usta benzine mazot karıştırılmış olduğunu sebebin tamamen bundan kaynaklandığını belirtti.bp merkezine şikayet ettim konu şu an inceleme aşamasında.

Motosikleti
    Honda CBR 650f 2016
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ondan sonra bizim super zekalı vatandaşlarımız bi elinde telefon,ağzında sigara ile benzin alırken istasyonu havaya uçursunlar. İstisnasız hergün bu haberleri okuruz.. Birde uyaranları vururlar fln.. aman aman o iş için hazır değiliz =)
    O sistem olmamasına rağmen aynı şey var hocam adam geliyor arabasının içinde sigarasını içiyor pompacıya söylüyorsun abi biz napalım diyor adama söylüyorsun kavga çıkarmaya kalkıyor :D

Volteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Treme Max 150
    ben opeti senelerdir severim ama bu forumlarda opetten alma muhabbeti iyice kafamı karıştırıyor. 2bin km dir sadece 1 kez farklı firmadan aldım ama bu stop olayı bizim iki motorda da var ve kahramanmaraş sıcagında bile. fakat motor stop ediyor bu benzinle alakalı demek bence cok zor olmalı bunun sebebi bir çok şey olabilr.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kime göresi neye goresi yok. Tabiki de bana göre, gördüğüme göre.

Bazi istasyonlarda daha yagli bazısinda ise yok derecesinde yagsiz. Her benzin alisimda muhakkak kontrol ediyorum ister istemez netice aşırı derecede farklı.

Dikkatimi çekti merak ettim sordum.
    içindeki katkılardan dolayı yağlı oluyor motoru temiz tuttuğu idda edilen benzinler daha bir yağlı olur aynı şekilde depoya katılan enjektör temizleyicilerin hepside yağlı olur mazot gibi katkısız benzin bulmak gerek ama nereden bulunur bilmiyorum
    oluroyle bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Opet'ten benzin yada gaz almak büyük hata.
    BP Candır

2000 km yol yaptim motorla hic rolantide stop etme olayi basima gelmemisti opetten benzin alinca sabah calistirirdim 5 dk oldu motor bi anda sustu sonra calistirdim calisti 2 saniye sonra yine sustu tekrar calistim motor rolantide durmakta zorlaniyordu sonra duzeldi sonra gittim sheelden aldim

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Arkadaşlar benzin aynı benzin, hepsi Tüpraş'tan geliyor. Önemli olan marka değil, hangi istasyondan aldığınız. O istasyonun benzini ne koşullarda sakladığı, pompaların bakımlı olması, istasyon çalışanlarının titizliği bu konuda önemli etmen.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)