Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

FSM'den HGS ile geçiş hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Arkadaşlar selamlar,

Bugün Anadolu yakasına geçmek için fatih sultan mehmet köprüsünü kullandım. Karşıya sık geçmediğim için bilgim yoktu, fsm köprüsünden gişeleri kaldırmışlar. Ben de elimde hgs kartı gişelere gelicem de kartımı okutacam diye yola devam ettim

Kart elimde olduğu için muhtemelen yeni konan cihazlar benim kartımı okumadı, banka hareketlerinde göremiyorum. Kaçak geçmiş mi sayılmışımdır? Ya da zaten plakama kayıtlı bir hgs olduğu için bunu keşfedip ücreti düşerler mi? OGS'de olabiliordu böyle bir şey bildiğim kadarıyla.

Var mıdır bilgisi olan?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Plakaya kayıtlıysa sistem kendi düşüyor bazıları garantiye almak için telefon açıp hallediyor hgs çağrı merkezine.

Motosikleti
    Transalp
    Biz istanbul dışından gelmek isteyenler ne yapmalı.Bizde hgs , ogs , öss falan yok.Hayatımızda köprüden hiç geçmedik.

m_arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion F
    Bende yaklaşık 2-3 aydır kartımı kaybettiğim için gişelerden kaçak geçmekteyim. Sonrasında banka hesabına baktığımda normal ücreti çektiğini görüyorum. Umarım ileride başıma bela olmaz
    hgsmuster.ptt.gov.tr adresindede geçiş ihlali sorgulaması yapılabiliyormuş.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    10 defa hiçbirşey okutmadan geçme hakkınız var.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Alıntı m_arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yaklaşık 2-3 aydır kartımı kaybettiğim için gişelerden kaçak geçmekteyim. Sonrasında banka hesabına baktığımda normal ücreti çektiğini görüyorum. Umarım ileride başıma bela olmaz
    hgsmuster.ptt.gov.tr adresindede geçiş ihlali sorgulaması yapılabiliyormuş.
    Adres için teşekkürler de şöyle bi bakayım dedim alakasız alakasız yerlerden bir sürü ceza kaydı var. Hafta içi iş saatlerinde hayatımda gitmediğim yerlerde bir sürü ceza kayıtları oluşmuş.

3bin küsür lira borç diyor gece gece moral bozdu Yalan yanlış saçmasapan işler başka bir şey değil...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Sanırım durum anlaşıldı. Bu plaka benim yeni plakam, önceki çalınmıştı. Yenisini alalı 1 ay oldu. Plaka işlemlerini ben yürütmemiştim.

Meğersem bu yeni sandığım plaka aslında başka bir eski kullanıcıya aitmiş... Cezalar da eski kullanıcıya ait olmalı bu durumda. Plakanın bana ne zaman geçtiği belli olduğu için başıma bela olmaz heralde. Neyse çok şükür

EagleRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona 250 | Honda CBR250R
    Benim plakaya kayıtlı etiketim var fakat aylardır kullanmıyorum etiket kayıp zaten. Gişeden geçerken kaçak diyor fakat düzenli olarak çekiyor gün sonunda bir problem yok yani. HGS bakiyesi sürekli en az 50 tl olacak şekilde otomatik ödemem var. Bakiye yok demez sistem haliyle. Etiket şart değil kayıtlı olun yeter.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Köprüücreti zaten sabit 3.40 plaka ya kayıtlı ogs -hgs otomatik düşüyor.
    Hgs yi okutmakta sıkıntı çekiyordum gittim OGS aldım attım mont'un cebine her türlü okuyor.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Etiketi yanımda taşımıyorum. Köprüden de 8-10 kez geçmişimdir fakat ne bakiyeden düşüyor ne de geçiş ihlal sorgulamasında çıkıyor. Bakalım ilerleyen günlerde de bir şey çıkmaz inşallah.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Bende kaldırdılar sandım ama kalkmamış. kameralar okuyup bakiyeden düşüyor. yeni sistem olarak tüm gişelere aynı olayı getirecekler. sürekli kaza olduğu için böyle birşey yapılmış.
    kötü yanı okumama ihtimali var o sebeple, arada internetten kontrol etmek lazım
    hsk bunu beğendi.

Alıntı Syphex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etiketi yanımda taşımıyorum. Köprüden de 8-10 kez geçmişimdir fakat ne bakiyeden düşüyor ne de geçiş ihlal sorgulamasında çıkıyor. Bakalım ilerleyen günlerde de bir şey çıkmaz inşallah.
    hocam, nisan ayının başından beri hemen hemen her gün geçiyorum aynı sıkıntı bende de var. ne bakiyeden düşüyor, ne geçiş ihlalinde çıkıyor. umarım aylar yıllar sonra karşımıza çıkmaz.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı iluvatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam, nisan ayının başından beri hemen hemen her gün geçiyorum aynı sıkıntı bende de var. ne bakiyeden düşüyor, ne geçiş ihlalinde çıkıyor. umarım aylar yıllar sonra karşımıza çıkmaz.
    Ben de yanımda taşımıyorum. Şimdiye kadar en geç 2 gün içinde düştü bakiyeden. Ama üç ya da dört kez okumadığı oldu.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Ben yaklaşık 2 senedir etiketsiz geçiyorum normalde kendisi plakadan eşleştirip düşüyor ,aklıma geldikçe kontrol ediyorum internetten kaçak geçiş var ise mail atıyorum müşteri hizmetlerine 4 gün içerisinde düzeltiliyor. Genelde bu sıkıntı otobanda oluyor otoban sonrası kontrol etmek gerekiyor giriş ve çıkış gişesini eşlemesi zor olduğu için kaçak yazıyorlar bende giriş ve çıkış noktasını belirten mail atıyorum düzeltiyorlar.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)