Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kadın için ekonomik motor önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

1- Bütçenizi zorlayın, 250cc altı Japon scooter modellerini almaya çalışın
    2- Japon'a param yetmez diyorsanız, SYM (Tayvan) modellerine bakın, SYM candır
    3- Gereksiz başağrısı istemiyorsanız Çin motorlarından uzak durun, montajı Türkiye'de veya başka ülkelerde yapılanlar dahil
    4- Uzun yolda rahat etmek ve kendinizi göreceli olarak güvende hissetmek için en az 250CC..
    5- Bütçe yaparken ekipmanı da hesaba katın, ekipmanda ucuza kaçmayın, üstünüze denemeden almayın, ekipmanınızı giymeden bakkala bile gitmeyin.
    6- Sigorta, rutin bakım, yedek parça, aksesuar.... gibi başka masrafları da unutmayın, almak istediğiniz modeli seçerken bunları da mutlaka araştırın.
    efendy06 ve Oldjack bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Oenaj hocam cidden ne ki bu :D
    Amanbe 6. Maddenizin içeriği nedir. Maliyet ne kadardır bu rutin bakımlar nasıl onu da bilmiyorum hiç.

Motorun modeline göre değişir, önce aklınızda bir iki model kesinleşsin, ondan sonra bunlar arasında kıyaslama yaparken yine forumda sorarsınız bakım veya yedek parça fiyatlarını. Örnek olarak Harley-Davisdon, Kawasaki gibi markalar yedek parçalarının pahalılığı ile ünlüdür v.s.... İlk motorunuz ise zorunlu trafik sigortası senelik 500 tl civarında çıkabilir, sigorta için birçok değişik acentadan fiyat almak en iyisidir.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lagertha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oenaj hocam cidden ne ki bu :D
    Amanbe 6. Maddenizin içeriği nedir. Maliyet ne kadardır bu rutin bakımlar nasıl onu da bilmiyorum hiç.
    http://www.asyamotor.com.tr/Motorsikletler/Nostalji-125

http://www.mondialmotor.com.tr/model...er/125-znu-511

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...91814578/detay
    oluroyle ve halilom bunu beğendiler.

500 çok değil mi ya arabaların bile daha az 50 100 falan duydum ben hep

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    1- Yamaha D'elight

2- Honda Pcx

Sıfırına paran yetmiyorsa düşük km'li 2. ellerine de bakabilirsin. Asla üzmez, acemiyi yolda bırakmazlar. Hemde az yakarlar. Daha ne olsun?
    halilom bunu beğendi.

kong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 sfc snappy x
    bence 2. el honda spacy alın çok rahat motordur zorlanmazsınız

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sayın Apla,

üç kuruşa beş köfte olmuyor maalesef.

10 bin liran varsa forum ahalisinin dediği motorlardan alabilirsin, 10 bin liran yoksa ki olmadığını anlıyorum gidip bir tane Mondial alacaksın kendine, Ankara içinde güle oynaya kullanacaksın öğrencilik bitene kadar.

Vitesli mondialler uzun yola gider, Ancak scooter olanlarını henüz tecrübe etmedim.

Alış satış vs ekipman motor derken en azından 5 lira lazım. Daha sonra aylık 50 liralık benzin, 6 ayda 50 lira vergi, her 2000 km de 50-75 lira bakım parası vereceksin.
    tinerci bunu beğendi.

LifeisBike
    Misafir
    PCX 'e bütçeniz yok ise, ekipman hesabı yapmamışsınız demektir. Kaba taslak ekipman maliyeti yazayım ben, ekipman almadan motosiklet alma..

1- Mont (Revit'in tekstil montu) 600 - 650 TL
    2- Kask (Nolan veya Caberg Kapalı veya çene açılır (500-600 TL)
    3- Eldiven(Optimum koruma içeren eldiven 90€uro (250-270 TL)
    4- Dizlik (Dainese marka aşağı yukarı 40- 50 €uro (150 TL)
    5- Mont ici sırt koruması aşağı yukarı revit yine (100-150 TL)
    6- Bot veya benzeri ayakkabı (aşağı yukarı 200-500arası(300 TL)

Aşağı yukarı 2.000 TL yi geçecek ekipman maliyetiniz olduğunu göz önünde bulundurun. Kilidiydi ıvırıydı zıvırıydı satışı - ruhsatı plakası trafik sigortası, otopark parası benzini vs. Bir öğrenci için hafife alınmayacak tutarlar ile karşı karşıya kalacaksınız. Bunları düşünmeden motosiklet almayın bir heves ile.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Abi takribi 16 yaşındaki, ergen erkek trole, öneride bulunmakda üstünüze yok. Üşenmiyorsunuz da yani cidden tebrikler :D
    emrahkaan ve tinerci bunu beğendiler.

nofearyns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR250 Destro
    Şu motor ihtiyacınızı karşılar gibi geliyor http://www.kymco.com.tr/

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi takribi 16 yaşındaki, ergen erkek trole, öneride bulunmakda üstünüze yok. Üşenmiyorsunuz da yani cidden tebrikler :D
    Olsun, biz yardımseverliğimizi gösterelim, konu ciddi bir amaçla açılmadıysa bile bu onun ayıbı olsun, bizlerin değil.

Biz motosiklet sürücüleri ne kadar büyük ve yardımsever bir aile olduğumuzu ispat etmiş oluyoruz sadece...

Hala forumda 600lük racing ile başlanır mı konularına gördükçe cevap yazarım. Konuyu açanın niyetini bilemem, ama benim niyetim diğer arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmak. Bir kişinin yaşamında fark yaratsam yeter. Ve bu nedenle hiç utanmam, sıkılmam. Belki troll, ama ya değise?
    ahmetunuver, Pisman ve ///MPOWER bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Face yok mu forum kasıyo
    MotorKafa, afu35, Zell ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

500 çok değil mi ya arabaların bile daha az 50 100 falan duydum ben hep
    Türkiye'deki motorcuların dünyasına hoş geldiniz :D

Zorunlu trafik sigortası ücretini taşıt vergisi ücreti ile karıştırmayın. Ankara'da yaşayan sizin profilinizdeki biri için sorduğunuz motorlara 200-500 arası fiyatlar verir sigorta şirketleri diye tahmin ediyorum, konu hakkında daha bilgili olan arkadaşlar düzeltir bir yanlışım varsa.....

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Ooo Lagertha. Viking diyosun, Savaşçı ruhluyum diyosun.
    Öğrenci insana bu masraflar cidden çok zor gelir. Ayrıca böyle ufak çaplı bir motorla 500 km yol gidemezsin, eziyet olur.
    Üstelik ekipmanında yok. En kötü 1000 lirada ekipmana para vericeksin. Üstüne vergi, trafik sigortası, benzin vb. giderlerin olacak.

Bence sen en güzeli şöyle sağlam bir bisiklet al. Zaten mesafe yakın. Hem belinide bükmez. Sağlıklı olması ve hiç bir giderinin olmaması cabası.
    Bisiklet scooter'dan çoook daha zevklidir. Motor'da yanlış yapma şansın vardır ama bisiklette çook çok azdır...

Yok illa motor alıcam diyorsan eğer bütçeni söylede ona göre önersin insanlar.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo Lagertha. Viking diyosun, Savaşçı ruhluyum diyosun.
    Öğrenci insana bu masraflar cidden çok zor gelir. Ayrıca böyle ufak çaplı bir motorla 500 km yol gidemezsin, eziyet olur.
    Üstelik ekipmanında yok. En kötü 1000 lirada ekipmana para vericeksin. Üstüne vergi, trafik sigortası, benzin vb. giderlerin olacak.

Bence sen en güzeli şöyle sağlam bir bisiklet al. Zaten mesafe yakın. Hem belinide bükmez. Sağlıklı olması ve hiç bir giderinin olmaması cabası.
    Bisiklet scooter'dan çoook daha zevklidir. Motor'da yanlış yapma şansın vardır ama bisiklette çook çok azdır...

Yok illa motor alıcam diyorsan eğer bütçeni söylede ona göre önersin insanlar.
    ankarada ego kolu bacağı sokuyo çok fazla şehir içi bir yerlere gidip geliyorsa kurtarır.
    Zell bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer almakta ciddi iseniz özelden mesaj atın. facebook grubumuza yönlendiririm

16 yasinda ergen erkek falan ne yaşadın sen kardeşim ne bu güvensizlik yukarda verdiğim bilgiler doğru kelimesi kelimesine. niye oturup insanlara soru sorup bilgi almaya çalışayım yapmayın güldürmeyin :D gayet ciddiyim özel mesaj falan nolursa her türlü bilgiye öneriye açığım arkadaşlar. Heves diye laf edenler de olmuş ama heves olacak tabi olmasan burda niye oldurmaya çalışayım. Odtü de okuyorum motor sporlari topluluğu var ama burdan daha cok daha bilgili insana ulaşırım diye yazdım. Heves kıracak tavsiye vermek yerine yapamazsin diyecek insanlar yazmasın rica ediyorum. Forum u okudum bakımını yapınca her motor gider o mesafeyi diyen var honda pcx e canavar diyen de yolda bırakır diyen de var. Herkes mi 10 binlik motorları kullanıyo burda anlamadim ki kimse mi düşük bütçeli değil. Biraz olumlu ve konuya ilişkin öneriler bilen insanlar tarafindan yapılırsa güzel olacak. Teşekkürler şimdiden

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Odtü de okuyorum motor sporlari topluluğu var ama burdan daha cok daha bilgili insana ulaşırım diye yazdım.
    Nasıl bildim ama

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8

Moderatörler yöneticiler hala uyuyor yüz bin kere yazdık troll kaynıyor forum şu üyeliği açanlar en az 1 hafta yeni üyelerin yazabileceği bi yerde kalsınlar ondan sonra buraya gelip bize sarsınlar. Her meseja alınganlık gösterip uyarı veriyorsunuz bide şu tepkimize alının bi düzenleme getirin foruma bi zahmet, faydalı bişeyler öğrenelim diye giriyoruz sazan.avi başlıkları çıkıyor karşımıza.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler