Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İlk trafik kontrol ve ceza...

Motovento
    REKLAM ALANI
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Dostum kanun derki çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak. Burada şu desibele kadar rahatsız eder bu desibele kadar etmez diye bir madde yok. Senin motosikletinin sesinin yüksek olması ceza yazılması için yeterli bir sebeptir. ölçüm yapmadan ceza yazamaz bilgisini nereden aldınız bilemiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba cg-100
    Bu ilhamiyi komalık etmislerdi bi ara 1 ay hastanede yatti dondu yine gorevinim basina bu adam 15 yildir usakda hic tayini filanda cikmaz adam cok cins birisi motorcu dusmani
    burakozen bunu beğendi.

Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum kanun derki çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak. Burada şu desibele kadar rahatsız eder bu desibele kadar etmez diye bir madde yok. Senin motosikletinin sesinin yüksek olması ceza yazılması için yeterli bir sebeptir. ölçüm yapmadan ceza yazamaz bilgisini nereden aldınız bilemiyorum
    sizin gibi kafadan konuşmuyorum aç ceza kanunu kitabını bak ozaman ? daha dün haberlerde çıktı desibel testi bile. madem bilmiyorsun haberleri takip et hadi etmiyorsun bari iddalaşma. rahatsız edecekse her gün benim sokağımdan bir ton apaçi geçiyor bir tonda polis var sivil var sokağımda. çanta çalınmış aynı çanta yolda yürüyen bir başka insanda var al içeri. çantanın içine bak bakalım bir o çanta o mu diye. desibeli belki 01 le kurtaracak nereden biliyorsunda neyin savunmasını yapıyorsun sen ? ara yapsınlar görevini. at gözlüğünü takip sabit kalıyorsunuz ya vallahi ayar oluyor insan. çok doğru sahilde oturan gençleri okul elbiseli diye saçından çekip sürükleyen polisi yada desibel testi yapmadan ceza kesen polisi yada bana olduğu gibi polisle bir iki atıştıktan sonra senin araban falan yok mu bi ceza yazalım diyen polisi savunacaksan savun. illaki seninde karın kızın vardır. seninde motorun var. illaki sanada bir gün gel bakim gel der polis amcalar sonra ardından dersin tek bir kusur yok bu ceza ne ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:29 ----------

Alıntı tamerozkul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ilhamiyi komalık etmislerdi bi ara 1 ay hastanede yatti dondu yine gorevinim basina bu adam 15 yildir usakda hic tayini filanda cikmaz adam cok cins birisi motorcu dusmani
    hani polise haritadan yer seç derler de küfür ederiz ya. bunlara lazım ama. sıkıntı değil illa bulaştığı birine bigün der arkasından abi yürüdükçe dökülüyor ben toplarım dökülenleri diye.. söyletirler bunu adama : )

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burakozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada bence taktir edilecek bir konu yok. bizler ne kadar saygı görmüyorsak sesimizi çıkartmaya çalışıyorsak polislerde aynı durumda. ortada taktir edilecek bir durum yok yani. aksine üstüne gidilecek bir durum var. benim babam terörle mücadelededir ama polislerden nefret ederim. 20 25 yaş gurubu ergenlerden polis oluyor ve bunlar taktir ediliyor bu ne kadar mantıklı düşünülür. ve bu egzoza ceza kesen adamın ben akli dengesinden şüphe ederim. Karısına evde lafını geçiremeyen başkalarına hıncını biliyor ben bu polisleri böyle yorumluyorum. İyi akşamlar.

çalıştığım yere gelen 23 yaşındaki ergen bir polisle tartıştım bana araban falan yok mu ceza keseyim diyorlar artık siz düşünüm gerisini taktir ettiğiniz kişileri bende haritadan yer seç dedim sustu. bu işler böyle. keşke üstüne gidip ezeydi gıkını çıkaramazdı orada o adam mı çocuk mudur artık her neyse.
    FATİH’İN İSTANBUL’U FETHETTİĞİ YAŞI biliyomusun ? kendinden "yaşça" küçükleri küçük değil olması gereken gerçekte ki gibi büyük gör
    fearlesboyy bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Burada 2014 yılına ait yönetmelik var. Ama ben egzozla ilgili hiçbir şey göremedim.
    Kör olmak üzereyim
    Biraz da siz göz atsanaza şuna, gerçekten merak ettim yasal olan nedir ne değildir diye

Motosikleti
    GT 250 NAKED
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada 2014 yılına ait yönetmelik var. Ama ben egzozla ilgili hiçbir şey göremedim.
    Kör olmak üzereyim
    Biraz da siz göz atsanaza şuna, gerçekten merak ettim yasal olan nedir ne değildir diye
    Trafik Cezası Madde 30/1-b

Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak, karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak,

bu sanırım. 189 tl ve 20 ceza puanı.
    MotorKafa bunu beğendi.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    eğer susturucun takılıysa yazmaması gerekirdi. zaten sesde çıkmaz pek o durumda. ama Bu işlerde malesef birazda adama bakıyorlar. şimdi kask elindeymiş. eğer üstünde mont elviden falanda yoksa vukuat işlemeye meyilli görürü adam seni ve yazar cezayı akıllan diye. benimde 250cc motorum varken akroppvic egzosum vardıç ve genelde susuturucu olmadan gezerdim. ama her zaman full ekipmanımdır (kask- motn, eldiven, pantolon, bot hatta reflektörlü sarı yelek ) belki 50 kere geçtim polislerin önünden biriside durdurmadı beni. benzer durumda ekipmansız olduğu için durdurulup + egsozdan ceza yiyen arkadaşlarım oldu. Sen sen ol. 10 metre bile giedeceksen ekipmanlı git, kendi sağlığını düşünğün için giy, polis için değil ayrıca.

ayrıca sen okul önünde şekil yapayım diye öle takılırsan poliste sana şekil yapar. üzülmemek lazım bu durumda.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    sizin gibi kafadan konuşmuyorum aç ceza kanunu kitabını bak ozaman ? daha dün haberlerde çıktı desibel testi bile. madem bilmiyorsun haberleri takip et hadi etmiyorsun bari iddalaşma. rahatsız edecekse her gün benim sokağımdan bir ton apaçi geçiyor bir tonda polis var sivil var sokağımda. çanta çalınmış aynı çanta yolda yürüyen bir başka insanda var al içeri. çantanın içine bak bakalım bir o çanta o mu diye. desibeli belki 01 le kurtaracak nereden biliyorsunda neyin savunmasını yapıyorsun sen ? ara yapsınlar görevini. at gözlüğünü takip sabit kalıyorsunuz ya vallahi ayar oluyor insan. çok doğru sahilde oturan gençleri okul elbiseli diye saçından çekip sürükleyen polisi yada desibel testi yapmadan ceza kesen polisi yada bana olduğu gibi polisle bir iki atıştıktan sonra senin araban falan yok mu bi ceza yazalım diyen polisi savunacaksan savun. illaki seninde karın kızın vardır. seninde motorun var. illaki sanada bir gün gel bakim gel der polis amcalar sonra ardından dersin tek bir kusur yok bu ceza ne ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:29 ----------

hani polise haritadan yer seç derler de küfür ederiz ya. bunlara lazım ama. sıkıntı değil illa bulaştığı birine bigün der arkasından abi yürüdükçe dökülüyor ben toplarım dökülenleri diye.. söyletirler bunu adama : )
    Ne çok seviyoz karşımızdakine bok atmayı

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic

Öncelikle ceza maddesinde hiçbirşekilde desibel sınırlaması yok. Eğer var ise ben ceza maddesinde yazan yazıyı kopyaladım sende keşke bizim bilmediğimiz ve doğru olanı kopyalasaydın da bizde öğrenmiş olurduk. Sonuçta bilmemek değil öğrenmemek ayıp.

Burada arkadaşa yapılan polisin davranışı doğru bulmakla sen gittin okulda öğrencilere oraya buraya. Bugüne kadar çok çarptırılan konu gördümde bu kadarını da görmemişrim. Birşeyler konuşuluyor ve yorum yapılıyorsa o an konuşulan konu ne ise ona göre yorum yapılır.

Benim yaş 40 bilmiyorum senin yaşın kaç ama bu yaşıma kadar hiçbir polisten ne ters tepki aldım ne terbiyesizce bir davranış gördüm. Nezarete de girdim yinede bana bu şekilde bir davranış hiçbirzaman olmadı. Neden mi çünkü ben insan gibi konuşmasını biliyorum. bu konulardan çıkıp olayları benim karıma ve kızıma getirecek kadar haddini bilmez insanla bile sonunda insan eki olduğu için gördüğün gibi haketmediği halde hala insanca konuşuyorum. Önce insan olucaz azımızdan çıkan kelimeleri bilicez. Ondan sonra bakıcaz karşımızdaki bize insanca yaklaşıyormu yaklaşmıyormu diye. Bak o zaman herşey ne kadar güzel oluyor.
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Neden bu polisler evraki duzgun olan normal stock egzozlu pasa pasa evinden isine insan gibi fiti fiti giden veya keyfi yolculuk yapan adamlara bulasmiyor acaba?
    Bilemiyorum. Ben kafasinda kask olmayan bir adamin akil sagligindan ve soyledigi kelimelerin dogrulugundan da suphe ederim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)