Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Biriniz Beni Tokatlayabilir Mi ? (Inazuma,Cbr,Ninja İçerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler 15 km. kadar sürdüm biraz önce, mini bir inceleme ve değerlendirme yazısı ekleyeceğim birazdan ,

Şu anki ruh halim temsili :
    Ezio41 ve reverse bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler 15 km. kadar sürdüm biraz önce, mini bir inceleme ve değerlendirme yazısı ekleyeceğim birazdan ,

İnazuma mı sürdün hayırdır ?
    Sokollu bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Şu inazumanın neyini beğeniyorsunuz her yerinde bakıyorum beğeneyim diye olmuyor koca motor istenbul trafiğinde nasıl rahat olacak 100kg üstüysen eyvallah sen al pulsar kırmızı beyazlı bişe çok güzel alet
    Sokollu bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F

Söylemiştim değil mi?

Bu arada ben de kafayi pulsara cok yordum zamaninda. Benim sahsi fikrim paramla rezil olmak istemiyorsam bunu almamaliyim oldu.
    Pulsar sayfasini okudukca sogudum motordan. Sahipleri kabullenmiyor ama baska bir konuya da yazmistim pulsarin pacalarindan sorun akiyor hocam.
    Sokollu bunu beğendi.

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    İnazuma demiştim sana sabahlarken öyle hatırlıyorum :D
    Sokollu bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    o0o0o0o0o0o0 çıldırt bizi delirt bizi inazumaaa
    Sokollu bunu beğendi.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    hayırlı olsun inazumalara zam geldi.

Arkadaşlar mobilden girdiğim için yorumlarınızı okusam da cevaplayamadım. Evet Inazuma sürdüm dün 15km. kadar. İki motor kıyaslaması yapmıyorum, ben sadece kendi mini izlenimimi ekliyorum. Yani bunlar tamamen benim sürüş tarzım,deneyimlerim ve gözlemlerimdir ;

Kullandığım Inazuma 20bin küsür km.de üzerindeki koruma demirleri,egsoz muhafaza, topcase içindeki artçı kaskı,kilitler, dizlik ile tahminim 200 kilo üzerindeydi. Bindim üzerine, "sele orjinal deme sakın " dedim arkadaşa. Yok dedi, 100 TL'ye almış. Orjinalı de bu kadar rahattı ama artçımla uzun yol (Karadeniz gezisi) yapacağım için almıştım dedi.

Makinenin göstergesine,kumandalarına bayıldım onları detaylı yazmıyorum. Evet 65 kilo olan şahsım için ağır abi kaçtı biraz. Ama rölanti halinde. Motor sesine bayıldım. Isındıktan sonra taktım kaskı sahil yoluna çıktım. Bana öyle gelmiş olabilir ama motosiklet acayip dengeli. Baktığım yerde oldum hep. 2dk. sürmedi gidona alışmam. Deposu cbr'ye göre çok kolay kavranıyor. Sahil yolunda 4.vitese kadar çıktım. Vites geçişleri pürüzsüz değildi, yani yağ gibi değil ama benim kullandığım cbr250'ye göre daha yumuşak. Yüksek devir giderken aniden gazı kapadım, makine hiç öne yığılmadı. Amortisörler gerçekten mükemmel. Tekrar gaza asılınca "noluyoruz" demedi makine. Ben gazı açtıkça yükseldi, sesi gittikçe tatlılaştı. Makine böğürmüyor orasını çok sevdim.

Arka freni kolay kilitlenen diyen arkadaşlar vardı. Bence frenleme konusunda temel yanlışlar yapıyorlar. Sadece arka fren ile (düşük hızda) tepkiyi ölçtüm. Ayağımla yaptığım ufak ve artarak güçlenen baskıyı arka tekerde hissettim. Yani kilitlemek ile yavaşlamak arasında bayağı bir alan var. Ön fren maneti (arkadaşın ayarlarından olmuş olabilir) beklediğimden daha sert idi. Yani arka kadar yumuşak değil. Bayağı sıkı sıkmam gerekti.

Naked makinede bacağım kadar siperlik ile gezen arkadaşlara inat, rüzgar geyiğine girmeyeceğim.

cbr250 9bini geçtikten sonra "vites değiş ulannnn vites değiş şerefsizzzz" diye bağırırken, bu arkadaş "abi vites atsan iyi olur bence" diyor. Dediğim gibi hiç böğürme,çığırma yok. Çok güzel bir sesi var o iki egsozun ve motor bloğunun.

Yalnız ben 7000-7500 aralığında 4.viteste bir ses duydum sandım, egzantrik sesi gibi, sonra tekrar 2 ve 3te denedim duyamadım. Arkadaşa söyledim o da farketmemiş hiç. Tekrar denersem dinleyeceğim yine.

Uzun lafın kısası : makine ne vaat ediyorsa veriyor gerçekten. Mütevazı bir karakteri var. Çok beğendim, kullanıcılarını kıskandım hatta.

Ayna sıkıntı. Boyum 1.86 küsür. Omuz üstünden arkamı kestim hep. Uzatma aparatı vardı aslında ama cbr gibi tamamen iki şeriti de yakalayamadım hiç aynalarda.

Bu makineyi alırsam yokuşta önümdeki araba durur da geri geri gelirse, sıçtık cafer bez getir. Akü boşalır da vurdurmam gerekirse , olaylar olaylar. Ama bunların hepsi debriyajı salınca unutuluyor.

Benim diyeceklerim bu kadar. Dediğim gibi iki motorun belirli özelliklerini (farklı sınıftalar evet) sadece kendi bakış açımdan değerlendirdim.

Son olarak makinenin en az yakıt değeri cbr250'nin apaçi sürüşü kadarmış. Arkadaşın yalancısıyım. O da kullandı çünkü 1 sezon.

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu inazumanın neyini beğeniyorsunuz her yerinde bakıyorum beğeneyim diye olmuyor koca motor istenbul trafiğinde nasıl rahat olacak 100kg üstüysen eyvallah sen al pulsar kırmızı beyazlı bişe çok güzel alet
    Pulsar 9bin kağıdı hakediyorsa, Japonlar seneye 20binden satsın abi 250cc'leri. Evet iyi kaçıyor,hafif alet ama herşeyden biraz sunalım gibi olmuş. Belirli bir dönem sürülebilir gibi.

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylemiştim değil mi?

Bu arada ben de kafayi pulsara cok yordum zamaninda. Benim sahsi fikrim paramla rezil olmak istemiyorsam bunu almamaliyim oldu.
    Pulsar sayfasini okudukca sogudum motordan. Sahipleri kabullenmiyor ama baska bir konuya da yazmistim pulsarin pacalarindan sorun akiyor hocam.
    Kısmet hocam, kimisi 30bin çinli kullanır, kimisi gözü gibi baktığı Japon motordan beklenmedik goller yer. İki makineyi mukayese etmek haksızlık bence. Bütçe beklenti ihtiyaç meselesi.

Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma demiştim sana sabahlarken öyle hatırlıyorum :D
    Evet Emre öneriririm sana da. Arayacağım seni yakında detaylı konuşuruz tekrar.

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o0o0o0o0o0o0 çıldırt bizi delirt bizi inazumaaa
    Ağır ol abi desinler

Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun inazumalara zam geldi.
    İşte bu olmadı
    reverse ve karacabeg bunu beğendiler.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Aldım yenı kasa CBR Yi Vuruyorum Kırbacı Vuruyorum Kırbacı Yermıısın Yemezmısın

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    inazuma forumunda ben bu motoru kırdım/bozdum diyebilen babayiğit çıkmadı. en son kim yandım Allah dedi hatırayanınız var mı? ikinci el 4760km sürdüm, ( sorsanız pcxin km sini bilmem) Z300 alacağım için sattım.
    inazuma sağlam alet, rahat alet, alt devirleri bile çekişli alet..
    yeterki hor kullanılmamış, kazasız olsun.
    gibi motordur.
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    Şİmdiden hayırlı olsun diyelim Ferhat , artık inazumanı alınca bol bol foto paylaşırsın
    Sokollu bunu beğendi.

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inazuma forumunda ben bu motoru kırdım/bozdum diyebilen babayiğit çıkmadı. en son kim yandım Allah dedi hatırayanınız var mı? ikinci el 4760km sürdüm, ( sorsanız pcxin km sini bilmem) Z300 alacağım için sattım.
    inazuma sağlam alet, rahat alet, alt devirleri bile çekişli alet..
    yeterki hor kullanılmamış, kazasız olsun.
    gibi motordur.
    Çiçek gibi motordur evet, aynı cümleyi Barkın da söylemişti.

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şİmdiden hayırlı olsun diyelim Ferhat , artık inazumanı alınca bol bol foto paylaşırsın
    Dur bakalım Burak, iyi dileklerin için teşekkürler ama foto bekleyecek kadar bir şey yok ortada

Ben konu açtım sabahına zam yaptı adamlar. O malum zam konusuna yorum yapıp durmayın trend olmasın

Motosikleti

Dur bakalım Burak, iyi dileklerin için teşekkürler ama foto bekleyecek kadar bir şey yok ortada

Ben konu açtım sabahına zam yaptı adamlar. O malum zam konusuna yorum yapıp durmayın trend olmasın

Valla sorma yaa bende şaşırdım bi baktım ki oda ne inazuma f 15.950 olmuş .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla sorma yaa bende şaşırdım bi baktım ki oda ne inazuma f 15.950 olmuş .
    Ezio41 bunu beğendi.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    11 bin diyorsan bekle elbet o fiyata bundan bulursun

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cbr-250r-gorulmeye-deger-temiz-motor-202383211/detay

ilanları kovala
    Sokollu bunu beğendi.

Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 bin diyorsan bekle elbet o fiyata bundan bulursun

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cbr-250r-gorulmeye-deger-temiz-motor-202383211/detay

ilanları kovala
    Cidden temizmiş. 12 bine kırmızılar da var aslında. Samet abi hem aceleye gelmesin istiyorum, hem de fiyatlar daha da artmadan parayı alınca alayım bi iki teker istiyorum. Bakalım ne olacak

Motosikleti
    Cidden temizmiş. 12 bine kırmızılar da var aslında. Samet abi hem aceleye gelmesin istiyorum, hem de fiyatlar daha da artmadan parayı alınca alayım bi iki teker istiyorum. Bakalım ne olacak
    Gel sana iki teker cbf 150 alalım arta kalan parayı da kenara koyarsın .

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)