Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Eşi Kapalı Olan Motorcular Kask ve Giysi Kullanımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben soruyu anlamadım yada garip geldi bizim grupda başı örtülü hanımı olan ve gezilere gelen çok kardeşlerimiz var.. hatta bazen hanımlar alıyorlar motoru kendileri falanda çok iyi sürüyorlar.. baklava kullananda var , buff kullananda var buff zaten baklava modunda tam bir baş örtüsü gibi oluyor. arkadaşımın hanımı revit tracker kullanıyor misal..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Merhaba.
    Konuya her açıdan hakim değilim, ancak kask içinden başörtüsü kullanan hanımlar gördüm.

Asıl değinmek istediğim korumalar için tek parça TorchPro ya da benzeri kumaş tulum bakabilirsiniz.
    Biraz pahalı olabilir ama epeyce geniş, yazlık (light) olanları ferah ve korumaları da tam olur.
    Dini hassasiyetlerini de gözetmiş olursunuz.

http://www.torchsuits.com/torchprolight.html

Bunun haricinde geniş kıyafetler dolanma, biryerlere dolaşma riski barındırıyor.

Kazasız belasız sürüşler.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eşim kapalı ve caberg-duke modeli çene açılır kask kullanıyor,,,

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Topuzlarını çözmeden kask deneyip bir boy büyük kask alma yoluna gidilmesi en büyük risklerden biri.

Tabii, kask takarken de ...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Başörtüsü ile çok rahat kullanılır ama risk yaratır kask kafaya tam oturmaya bilir kaskda boşluk olabilir yada Allah göstermesin bir düşme anında kask tutunamayıp çıkabilir .. yoksa başörtüsüyle rahat takılır onda bir sıkıntı yok..

Hep baş örtüsünün kask ile durumuna odaklanmışız ama tunik de başa dert olabiliyormuş.

(bkz: http://www.motosiklet.net/forum/moto...ir-destek.html)

Hocam, bağcıklı ayakkabı veya tunik gibi sarkabilecek şeylerden kaçınmak lazım. Kask, mont, eldiven, pantolon ve çizme hem yolcuda, hem sürücüde, her türlü motorda, kısa uzun demeden her sürüşte şart.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep baş örtüsünün kask ile durumuna odaklanmışız ama tunik de başa dert olabiliyormuş.

(bkz: http://www.motosiklet.net/forum/moto...ir-destek.html)

Hocam, bağcıklı ayakkabı veya tunik gibi sarkabilecek şeylerden kaçınmak lazım. Kask, mont, eldiven, pantolon ve çizme hem yolcuda, hem sürücüde, her türlü motorda, kısa uzun demeden her sürüşte şart.
    Abi troll o troll

Bu arada, helal olsun diyorum. Ben motorla gitmeyi planladığım seyahatlerde bana eşlik edecek birini bulup evleneceğim diye evde kaldım
    Siz nasıl ikna ettiniz yengeyi motora binmeye? Taktiksel bir şey ise bana da öğretin. Ben kız kardeşimden başkasını bindiremiyorum.

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi troll o troll

Bu arada, helal olsun diyorum. Ben motorla gitmeyi planladığım seyahatlerde bana eşlik edecek birini bulup evleneceğim diye evde kaldım
    Siz nasıl ikna ettiniz yengeyi motora binmeye? Taktiksel bir şey ise bana da öğretin. Ben kız kardeşimden başkasını bindiremiyorum.
    Troll olan kim anlamadim. Ben genel olarak basligin okuyucularina hitaben yazmistim. Ustte yazilanlara bakinca da trollun kim olduğunu bulamadim.

Esim Serap kendi motosikletini kullaniyor. Ben motora baslarken kendime aldigim egitimden ona da hediye ettim, Begendi, motorcu oldu. Hatta bir yildir benim motorum yok, onun var, Nadiren artcim oldu. Simdi de artcim olmayi pek tercih etmez, surusumu begenmiyor.
    okanbagiscan ve efendy06 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Troll olan kim anlamadim. Ben genel olarak basligin okuyucularina hitaben yazmistim. Ustte yazilanlara bakinca da trollun kim olduğunu bulamadim.

Esim Serap kendi motosikletini kullaniyor. Ben motora baslarken kendime aldigim egitimden ona da hediye ettim, Begendi, motorcu oldu. Hatta bir yildir benim motorum yok, onun var, Nadiren artcim oldu. Simdi de artcim olmayi pek tercih etmez, surusumu begenmiyor.
    Abi verdiğin link'deki paylaşımı yapan iue35turkey var ya, o troll

Yengeyi de takdir ettim, daha doğrusu ikinizi de. Ne güzel bir şeydir eşlerin böyle bir ortak zevkinin olması...
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)