Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaskın kokması hakkında (kötü koku)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Arkadaşlar,

Ls 2,Ap ve Free-M marka kasklar kullandım hepsinin de içi çok kötü kokuyordu.Kaskı çıkarttığım zaman saçlarım plastik gibi kokuyor.

Bütün kasklar.böyle midir?Kaskları 1 hafta balkonda havalandırdım hala aynı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    benim nolan kaskta öyle bir sıkıntı yaşamadım.senin kaskta vardır bi sıkıntı.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    valla bende nolan var hıc öyle bır sorun yasamadım. istersen içini sök yıka bi.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    kaskın ıcı kullanıma baglı ter ve kır den olusan bır kokudan mı bahsedıyoruz yoksa yenı kaskın ıcınde olusabılecek plastık kokusundan mı acaba. eger her ıkı durumdada olan kokudan rahatsız oluyorsan ıcını cıkıyorsa cıkar elde bır legen ıcınde cok agartıcı bır deterjan kullanmadan elde yıka sonra kuruduktan sonra kask ıcı temızleme spreylerı var hem bakterı olusumunu hemde ıstenmeyen kokuları yok eden spreylerden hafta bır sık ıse yarar dıye dusunuyorum

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o kokuyu alabilmek için yıkamıyorum

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Balaklava kullan
    zaferce bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    İç ped yıkayabilirsin kask temizleme spreyleri var onu da kullanabilirsin bir de balaklava da işe yarar arkadaşların dediği gibi

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    free m kask kullanıyorum ve içinde hiç koku yok. balaklava kullanıyorum yada buffı bandana gibi takıyorum

Kask'ta problem yok, problem sizin saç ve cild'inizin yağlı tip olması , balaklava kullanmaya bakın, kaskı 2 ay'da bir komple yıkayın.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    LS2 FF375 Shogun kullanıyorum ve aynı koku bende de var ama balaklava kullanmaya başladığımdan beri bir koku olmuyor.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    LS2 ff kullanıyorum. Yazın 1-2 haftada bir yıkıyorum herhangi bir koku olmuyor.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buff kullanın kokunun diğer nedeni kask sıcakta kalınca plastik kokusu gibi iğrenç oluyor
    ben de iki kask var artci kaski kullanilmadigindan tuhaf bir koku oluyor

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Balaklava veya buff kullanmanızı öneririm. kaskın içinede azcık parfüm sıkın 1 - 2 saat havalandırın misss

kong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 sfc snappy x
    ah ah o kokuyu çok iyi bilirim insanın burnunu yakan o pis dandik plastik kokusunu adamlar kaar elde etmek için dönüştürülmüş plastikten yapıyolar kaskları benim kaskdada var o pis kokudan çözüm olarak o kokan naylon şeylere kablo bandı yapıştırdım çokda güzel oldu

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer kaskın içinde pedler çıkmıyorsa sabunlu su yapın mikrofiber bez ile suyunu iyice sıkıp içini silebilirsiniz miss gibi hacı şakir kokuyor

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Herkes hijyenden dem vurmuş ancak arkadaşın derdi başka sanırım. Çocukken sırf şeklini beğendiğimden aldığım 20 liralık kaskta vardı o plastik kokusu. Hakikaten de çöpe atana kadar öyle acı acı plastik koktu namussuz. Bunun tek yolu bütçeyi zorlayıp kaliteli ürünlere yönelmek. Geri kalan kokular için buff-balaklava

Balaklava o işi çözecektir muhtemelen. Ek olarak, kask sürekli motosikletin arka çantasında bekliyorsa da koku yapar. Vizörü açık şekilde evde tutmak lazım denir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    ıslanınca da koku yapar yağmurda alt taraftan su alabilir içini çıkarıp yıkamak lazım.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Kaskı çok sık kullanmıyorum en iyi ihtimalle haftada bir.Kapalı cam balkonda duruyor,sıcakta kalırsa olabilir denmiş belki de ondan ama koku sanırım malzeme ile ilgili.Kokuyu tarif etmem gerekirse yeni bir çanta aldığınızda içinde olan koku gibi ya da çantanın içine atkını koy bir hafta sonra çantadan al tam olarak atkıda ki o koku.

Nolan deneyelim bakalım tabii önce denilen gibi kaskların içi çıkıyorsa benimkileri bi yıkayalım.

Bu arada kaskların fiyatı 100 - 120 TL arası belki de bu paraya kalitesiz plastik kask satılıyordur.

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Alıntı Evoque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes hijyenden dem vurmuş ancak arkadaşın derdi başka sanırım. Çocukken sırf şeklini beğendiğimden aldığım 20 liralık kaskta vardı o plastik kokusu. Hakikaten de çöpe atana kadar öyle acı acı plastik koktu namussuz. Bunun tek yolu bütçeyi zorlayıp kaliteli ürünlere yönelmek. Geri kalan kokular için buff-balaklava
    Diğer markaları bilmem ama LS2 hiç öyle al çöpe at bir kask değil 2 seneye yakın kullandım ama bunu yüzde 95 i buff la gram koku yoktu yağmurda da kafamdaydı 36 derece sıacaktada. Konfor açısından pahalı daha kaliteli ürünlerle farkı var şüphesiz ses,rüzgar geçirmezliği buğu olayı vs. ama özellikle LS2 için konuşuyorum sorun kaskın kalitesinden kaynaklı değil.
    "The Ultimate Riding Machine"

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)