Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sa Abiler Yardıcı Olursanız Çok Sevinirim

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Berkay59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa Abiler iyiceler Benım Bir Sorum Olucaktı Sizlere Yardımcı Olan Olmayan Herkeze Cok teşşekkur Ederım
    Adım Berkay 23 Yaşındayım Tekırdağlıyım
    Motor tecrübem Var Daha Önce Birçok Kez Motor Kullandım...şimdilerde Motor Olmayı Dusunuyorum Yamaha R1 mı Yada R6 almak Istıyorum Hangisini Önerirsiniz... 2007 model ustu alıcam maxsimum 28 000 bin Verebılırım..
    Bu nasıl bir yazım yanlışıdır???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.

Dikkat ediyorum da bu forumda her soru "ti" ye alınıyor.Size ne arkadaşım.Adam almak istiyor ve alır.Ben bile motora ilk 600 cc ile başladım.Yaşım 50 ve daha ölmedim.Şu an 900 cc hornet kullanıyorum.Eğer bilinçli kullanılırsa illa da ölecek diye bir şey yok. Siz r1 veya r6 alanları kıskanıyormuş gibi davranıyorsunuz.Lütfen biraz ciddiyet.

Berkay kardeşim,ben şimdi buradan sana "aman korumasız binme,aman eğitim al" filan diyecek değilim.Ama çok deli yaştasın,sadece dikkatli ol.
    Soruna gelince,r6 seni fazlasıyla doyurur. Hem daha hafif ve kontrolu kolay,hem de ses olarak yüksek devrinden dolayı piyasadaki en güzel makina.

İnşallah ilerde r1 de alırsın. Ne alırsan al hayırlı olsun.
    öncelikle sizde bence çok yanlış başlamışsınız. o yuzden diğer insanlarıda bu şekilde yönlendirerek çok yanlış yapıyorsunuz. al dediğin makinalar ölüm sebebi abi. bunu hiç düşünmeden hareket edıyorsunuz. kusuruma bakmayın bu şekilde başlamak tamamen bilinçsizliktir. heleki r1 r6 gibi motorlar tamamen ölüm makinesidir. evet ben bu soruyu tamamen "ti" ye aldım. eğer başka birisi daha sorarsa onuda alıcam abi.

Ne r1 alanı kıskanırım ne r6 alanı kıskanırım benim garajımda zaten 4 tane motorum mevcut. isterse dünyanın en guzel motorlarını alsınlar hayatta kıskanmam hatta tam tersi insanlar motora biniyor diye sevinirim ama bu şekildeki arkadaşlara sevinmem abi üzülürüm çünkü onlar motoru oyuncak zannediyor motoru kızlara hava atma unsuru olarak kullanıyor motoru bi pok zannediyorlar. evet motor bence dünyadaki en güzel şey ama bu işi biliyorsan... yoksa seni öldürür...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

8 yıldır ehliyetli olarak şu 2 tekerin üzerindeyim ondan öncede 13-14 yaşlarında yazlıkta ufacık scooterlar kullanıyordum bakkala falan gıderken.

sayısızca şehir dışına - 2 kerede yurtdışına çıktım motorla - zaten hergun ıstanbulda kullanıyorum. eğitimlerimi son derse kadar aldım ve yılda 1 veya 2 kerede yıne bır kac derse gıderım pekiştirmek için.

ben motordan zevk alıyorum motora bınmek benım ıcın hobi ve ben bu hobımı en guzel sekılde gerceklestırmek ıcın en dogru adımları atmaya calısıyorum abi.

ben suan 1000 cc enduro vs almaya gözüm yemiyor o kadar gücü istemiyorum altımda siz 23 yaşında bir çocuga ve o çocugun daha motoru bıle hiç olmamış arkadaslarının 3-5 km kullandıgı motorlarına guvenerek evet bende 600 lukle basladım sende gıt r1 veya r6 dıyebılıyorsanız kusura bakmayın ama sızde bılınclı bır motor kullanıcısı olamamıssınız sayın abim. bilinçli kullanıcı olabılmek ıcın sadece butun korumaları takmak yetmıyor malesef...
    SuleymanE, serkani, Ertugyigit ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

50 yadindaki sayin abimiz..Bende 39 yasindayim.Ama 23 yasindaki bi cocuga 600 luk motorla baslanir demenin bu ulkede bir mantigi yok olamazda.

SS motorlarin olumlu kaza istatistiklerine bir bakin yas ortalamasi kac??

Burasi ispanya degil..Almanya fakan hic degil.

Avrupada ust cc ye gecis kurallarini biliyorsunuzdur sanirim.

Siz 50 yasinda cok sukur motosikletle hayattasiniz ama bu genel gecer bir durum degil.Maalesef cok ölumlu kaza yasaniyor.

Dalga gecme nedeninin altinda daha cok bu genc arkadaslarin ukalaliklari yatiyor bana gore.

Her zaman soluyoruz Turkiye en cok trafik kurbani veren ulkelerden biri.Bu gercegi bile bile duzgun kullanirsan bisey olmaz demek sacma bisey olur.

Kenan Sofuoglunu getirin istanbulda SS motora binmez.Bu isi bilen adam binmez.
    berkcigdem, surmenajetki ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Tşk Ederim ABi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

Herkeze Çok Tşk Ederim Söylediklerinizi Dikkate Alıcam

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    direkt r1 al kardeşim. mezar teslimi olsun, garantili çözüm. r6 ile yaralı kurtulma ihtimalin olur, genç yaşta sakat kalmak feci bir şey.

şaka bir yana, forumda çok deneyimli üyelerimizin yazıları var, önce onları okumanı tavsiye ederim.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    bence ilk 250cc'lik ufak bir motorla başla trafiği okumayı öğren sonra yavaş yavaş büyütürsün ama birden 600-1000cc motor asla alma çünkü adamı fena gaza getiriyor bunlar
    dediğim gibi 250'lik ufak bir motorla başla eğitim al sonra istersen hayabusa al otobanlar senindir.
    bir'de dikkatini çekti mi bilmiyorum ama hemen hemen herkes 600cc alma diyor bu arkadaşlar doğru olanı söylüyor kıskandıklarından değil.
    Bu arada 50 yaşında olan abimiz bu çocuk senin aklına uyup R6 motor alsa bir yerde KAZA yapsa adı üstünde KAZA vicdan azabını çekebiilirmisin.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Çok yanlış bir foruma çok yanlış bir konu açtın

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Al kardeş r1 al bakma bu insanlar acısız dertsiz tasasız , yüzünde gülücükle ölecek olmanı kıskanıyorlar dinleme sen kimseyi. Hatta kawasaki h2r çıkarmış 300 küsür beygir miydi neyi onu al r1 kesmez.
    surmenajetki bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Dostum ciddi ciddi böyle bir hata yapacaksan en azından mt07 alda güç modu falan paçayı kurtarırsın belki ;)

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Berkay59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa Abiler iyiceler Benım Bir Sorum Olucaktı Sizlere Yardımcı Olan Olmayan Herkeze Cok teşşekkur Ederım
    Adım Berkay 23 Yaşındayım Tekırdağlıyım
    Motor tecrübem Var Daha Önce Birçok Kez Motor Kullandım...şimdilerde Motor Olmayı Dusunuyorum Yamaha R1 mı Yada R6 almak Istıyorum Hangisini Önerirsiniz... 2007 model ustu alıcam maxsimum 28 000 bin Verebılırım..
    trollmu?

sen once bir bacagini kaldirmayi ogren daha sonra nacagini kaldirmayi ogrenirsin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)