Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yarın sabah alıyorum :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Güle güle kullan ALLAH kaza bela vermesin!Darısı başıma
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu amma abartıyorsunuz. 7000 km'lik motosiklete ölü muamelesi yapanı da ilk defa görüyorum. Ne yapalım her 5000 km'de motosiklet mi al-sat yapalım. Akıl-mantık çerçevesinde makul mu şu söyledikleriniz ? YBR'lere bir bakın bakalım ilanlarda km'ye göre sıralayın bu ilandaki gibi 90 bin km civarını gören kaç marka, model biliyorsunuz ?

Hepsini geçtim YBR'nin şu anda sıfırı 5480 Tl + 500 TL (sigorta,plaka,ruhsat) + 1000 TL (Lastikler, Çantalar ve koruma demiri) = 6980 TL. Yani arkadaş sıfır alıp bu hale getirerek 7000 TL ödeyeceği bir motosikleti 5000 TL'ye alıyor. Saçmalamayın, fiyat gayet iyi. Yok işte çantaya ne gerek var diye soranlar çıkmış. Yahu adam belki çantalı istiyor ama bu kadar masraf istemiyor. Siz motosikleti komple değerlendirerek fiyat biçsenize, kendi zevkiniz ve paranızı olaya dahil etmeden. Fikir alışverişi böyle yapılır. Çok ayıp yahu, insanın içindeki şevki kırmayın. İyi niyetle, kazıklanmasın diye söylüyorsanız bile bunun bir adabı, üslubu var.

2014 modellerin 6000-7000 km arası olanlarına baktım da (Bkz: link)en ucuzu 4000 TL. O da bu motosikletteki ekstraları çıkardığınızda elde edeceğiniz fiyat.

Al kardeşim içine sindiyse, bir sıkıntısını görmezsin umarım. Şimdiden hayırlı olsun. Tekrar söylüyorum bu fiyat iyi.
    Arkadaşım 5000 e sıfır ilan var sen ne bakıyorun 5480 e.Sıfır masrafları 500 tutmuyor, sigorta uçuk çıkmaz 3.motoru.2.el alırken de devir masrafları oluyor.
    Biz ybr nin km takılmıyoruz ki fiyatla sıfır motosikleti karşılaştırıyoruz.Çok yanlış gelmişin sen
    Kendin bulmuşun 4000 e muhtemelen lastiklidir .Dediğim gibi 1100 tl fazla koyup almazdım

Hayırlı olsun üstat.Kazasız belasız
    rebirth bunu beğendi.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı Burakesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu aldım inanın süper bi motosiklet ya asya major tamam hızlıydı mcx vardı bi önceki oda hızlıydı ybr farkedilir derecede yavaş ve güçsüz ama arkadaş çalışması gidişi ben burdayım kaliteliyim diyor ya ben su motorlarına binmişim bugüne kadar valla yolda gittiğini anlamadım bunun eskiden hoplaya zıplaya zarıl zurul gidiyoduk yollarda ybr ilaç gibi geldi valla varsı 100e 5saniye geç çıksın uzun ömürlü olur inşallah motor sıfır ayarında rodajı güzel yapılmış belli motor sağır daha zorlanmamış bile memnunum şuan motosikletimden buda evimin altında bi resim

http://i.hizliresim.com/P5gLYd.jpg
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taktığınız yan çantanın linkini rica etsem?

Yamaha hemde ybr bu arkadaş, 7 bin kilometrede bu motor hiç olacaksa mondiale binsin herkes. Benim motor 8 bin de taş gibi. 7 bin kmde ne olur ybr'ye? Kuryelerin paketçilerin altında 35-40 binde el değmemiş ybrler var.

Ayriyeten, sıfır ybr ekipmanı, lastiği flan 7 bin tlyi bulur, hatta geçer bile.
    Çanta bu
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...00830239/detay

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    hayırlı olsun kardeşim, kazasız belasız nice yolculuklara
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı uğurlu olsun

Burakesk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125,ktm250,cbr250,fazer6
    Herkese teşekkürler Allah herkese daha iyilerini nasip etsin fıtı fıtı geziyoruz düldülle hıza gerek yok yapmıyorda zaten :D

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Hayırlı olsun hocam kazasız belasız binin

Motosikleti
    ALLAH razı olsun herkesden arkadaşlar hepinize teşekkür ederim çukurları falan gerçekten hissettirmiyor titreşim varsada onca çin malından sonra evde yatağımda yatıyormuş gibi gidiyorum ybryle gerçekten ne ellerde ne ayaklarda ne totoda hiç titreşim hissetmedim bişeyini sevmedim gaz kolu sert önceki motorlarımda yağ gibiydi boşta gibiydi gaz kolları bunun sert çevirdiğimi bıraktığımı hissediyorum zamanla alışırım diye tahmin ediyorum birde jiklesiz sabahları zor çalışırmış çalışşada yürümezmiş falan yarın sabah görcez test etcez bakalım soğuktaki ybryide jikleyi çok seven bi motormuş duyduğuma göre

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullan inşallah.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı karadenizz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım 5000 e sıfır ilan var sen ne bakıyorun 5480 e.Sıfır masrafları 500 tutmuyor, sigorta uçuk çıkmaz 3.motoru.2.el alırken de devir masrafları oluyor.
    Biz ybr nin km takılmıyoruz ki fiyatla sıfır motosikleti karşılaştırıyoruz.Çok yanlış gelmişin sen
    Kendin bulmuşun 4000 e muhtemelen lastiklidir .Dediğim gibi 1100 tl fazla koyup almazdım

Hayırlı olsun üstat.Kazasız belasız
    Şu sizden alıntıladığım bölümde (kalın puntolarla işaretli kısım) anlamadığım, daha doğrusu sizin anlamadığınız şeydi benim yorumumdaki normal fiyat dememin sebebi. Fiyatla sıfırı kıyaslamak yani. İlginç bir şekilde ironik bir yorum yapmışsınız. Kendi açıklamasını yine kendi çürüten biriyle çok karşılaşmıyorum, şaşırdım doğrusu.

Ayrıca henüz bir "A2 Adayı" olarak bana "yanlış gelmişin sen" gibi şeyler söylememelisiniz. Hele de ben "siz" diye hitap ediyorken. Yaşınızı, tecrübenizi bilmediğim için kesin bir şey demiyorum ancak ben 10 sene civarı olmuş motosiklet geçmişime dayanarak konuşuyorum ve eski bir YBR kullanıcısı olarak. Daha önce al-sat yapmadığınız için muhtemelen 101 TL'lik noter devir masrafını da bilmiyorsunuz. 2. eldeki bu masraf ile sıfırdaki masrafı nasıl kıyaslarsınız ?

Bilmeden konuşmak zaten bizim milletimizin ata sporu. Açıklamalarınıza da bakılırsa siz yanlış gelmişsiniz. Çünkü ben bu arkadaşımıza cevaben genelleme yapmıştım:

Alıntı kinqdai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim 7000 e gelmiş motora 2 çanta 1 lastik için o kadar para verme. Ne halde olduğu belli olmaz, arkadaşın dediği gibi rodajını belki düzenli yapmamıştır başına iş açar yada belki farklı bir sorunu çıkar yakında. 0 Al güzel bir rodaj yap. Sütten az çok ağzın yandı biraz takip ettirdin kendini aldığın sattığın motorlar filan, yoğurdu artık üfleyerek yeme en azından. Al 0 çok çok bi lastik parası verirsin çantalara seyahat etmiyorsan gerek bile yok ama yinede sen bilirsin. Zaten o kadar çanta full yüklü olsa sonuçta 125 cc lik bi motor ne performans alıcaksın ki gitmez canını sıkar herşeyi göz önüne al.
    Burakesk kardeşim hayırlı uğurlu olsun. Kazasız günlerde kullanman dileğimle.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    Hayırlı olsun

Motosikleti
    Teşekkürler herkese

LifeisBike
    Misafir
    Hayrını gör kaza bela göstermesin allah.

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu sizden alıntıladığım bölümde (kalın puntolarla işaretli kısım) anlamadığım, daha doğrusu sizin anlamadığınız şeydi benim yorumumdaki normal fiyat dememin sebebi. Fiyatla sıfırı kıyaslamak yani. İlginç bir şekilde ironik bir yorum yapmışsınız. Kendi açıklamasını yine kendi çürüten biriyle çok karşılaşmıyorum, şaşırdım doğrusu.

Ayrıca henüz bir "A2 Adayı" olarak bana "yanlış gelmişin sen" gibi şeyler söylememelisiniz. Hele de ben "siz" diye hitap ediyorken. Yaşınızı, tecrübenizi bilmediğim için kesin bir şey demiyorum ancak ben 10 sene civarı olmuş motosiklet geçmişime dayanarak konuşuyorum ve eski bir YBR kullanıcısı olarak. Daha önce al-sat yapmadığınız için muhtemelen 101 TL'lik noter devir masrafını da bilmiyorsunuz. 2. eldeki bu masraf ile sıfırdaki masrafı nasıl kıyaslarsınız ?

Bilmeden konuşmak zaten bizim milletimizin ata sporu. Açıklamalarınıza da bakılırsa siz yanlış gelmişsiniz. Çünkü ben bu arkadaşımıza cevaben genelleme yapmıştım:

Burakesk kardeşim hayırlı uğurlu olsun. Kazasız günlerde kullanman dileğimle.
    Burası bir forum herkese küçük büyük genelde öyle konuşuluyor.Özelde tabiki farklı.Evet A2 direksiyon bekliyorum.Fakat bir senedir motosiklet ve bilgilerini takip ediyorum.2014 B ehliyet aldım ilk önce daha sonra A2 yazıldım.Bir önceki mesajınızda '' Yahu amma abartıyorsunuz. 7000 km'lik motosiklete ölü muamelesi yapanı da ilk defa görüyorum. Ne yapalım her 5000 km'de motosiklet mi al-sat yapalım. Akıl-mantık çerçevesinde makul mu şu söyledikleriniz ? '' Diyen siz değil misiniz.?

En başta arkadaşın motorunu biz sıfıra göre, yani konuşurken siz 7000 km ybr gibi bir şeyler dediniz.Olay şu: 5000 e sıfır var.5100e 6,500 km çantalısı var.Bunu söylemek istemiştim.Bir şeyi bilmek için illaki yaşamaya gerek yok, devir masraflarını forumdan biliyorum.Bence siz konuya baştan bakın ilk ücret pahalı diyen kimmiş.Yani aslında aynı şeyleri söylüyoruz üslub genel takılıyorum

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    hayırlısı olsun ee artık profil resmini değiştirseniz diyorum.ybr yer alsın

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Hayırlı olsun kazasız belasız .

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı Burakesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH razı olsun herkesden arkadaşlar hepinize teşekkür ederim çukurları falan gerçekten hissettirmiyor titreşim varsada onca çin malından sonra evde yatağımda yatıyormuş gibi gidiyorum ybryle gerçekten ne ellerde ne ayaklarda ne totoda hiç titreşim hissetmedim bişeyini sevmedim gaz kolu sert önceki motorlarımda yağ gibiydi boşta gibiydi gaz kolları bunun sert çevirdiğimi bıraktığımı hissediyorum zamanla alışırım diye tahmin ediyorum birde jiklesiz sabahları zor çalışırmış çalışşada yürümezmiş falan yarın sabah görcez test etcez bakalım soğuktaki ybryide jikleyi çok seven bi motormuş duyduğuma göre
    Aynen, jiklesiz yaşayamaz ölür YBR'ler Jiklesiz çalışır ama sürekli dikkat etmezseniz hemen stop ediyor. Ben üzerine oturuncaya kadar jikleyi açık tutuyorum, her şeyim hazır olunca vitesten hiç çıkmadan ısınasıya kadar uyuz uyuz dolanıyorum
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı karadenizz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası bir forum herkese küçük büyük genelde öyle konuşuluyor.Özelde tabiki farklı.Evet A2 direksiyon bekliyorum.Fakat bir senedir motosiklet ve bilgilerini takip ediyorum.2014 B ehliyet aldım ilk önce daha sonra A2 yazıldım.Bir önceki mesajınızda '' Yahu amma abartıyorsunuz. 7000 km'lik motosiklete ölü muamelesi yapanı da ilk defa görüyorum. Ne yapalım her 5000 km'de motosiklet mi al-sat yapalım. Akıl-mantık çerçevesinde makul mu şu söyledikleriniz ? '' Diyen siz değil misiniz.?

En başta arkadaşın motorunu biz sıfıra göre, yani konuşurken siz 7000 km ybr gibi bir şeyler dediniz.Olay şu: 5000 e sıfır var.5100e 6,500 km çantalısı var.Bunu söylemek istemiştim.Bir şeyi bilmek için illaki yaşamaya gerek yok, devir masraflarını forumdan biliyorum.Bence siz konuya baştan bakın ilk ücret pahalı diyen kimmiş.Yani aslında aynı şeyleri söylüyoruz üslub genel takılıyorum
    Şu ilk cümleyle zaten kafa yapısı belli oldu. Tam mealiyle:"Herkes yapıyor, ben de yaparım. Sanal ortam değil mi zaten salla millete dilediğince oh".

Algı kapasitesi düşük insana doğruları kabul ettirmek en son uğraşacağım şeydir. Siz konuyu müthiş anlamışsınız, bizim haddimize bir şey söylemek düşmez elbette.

"Bir şeyi bilmek için yaşamaya gerek yok" zaten son nokta. Motosikleti sürmeyi deneyimlemeden sürmeyi bilmek gibi. Cehalet güzel şey aslında, herşeyi biliyorsun.

Bu konuyu daha fazla kirletmemek adına ben kesiyorum.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Güzel bi günden ybr'mle

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)