Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

KTM duke 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Bu makinada, kimse yazmamış galiba, kaydırmalı debriyaj da var. Prof. sürücüye pek yaramaz heralde; ama acemi dostu.

Son iki gündür Duke 200 bakıyordum ben de; ama 250'liği olduğunu yeni farkettim. Standart donanımları itibari ile rakiplerinden çok üstün. Aynı donanımı rakiplerine takmaya kalksak, yakın fiyatı bulacak (Duke gene pahalı kalıyor); ama ne bileyim, ben diğer motorlarda o Duke'teki "kodummu oturturum!" ifadesini göremiyorum.

Ben biraz bilgisayar oyunlarına meraklıyımdır; oyun dünyasında da turuncu renk çok tutulur. Ee abicim sen şimdi bu Duke 250'ye turuncu jant da takarsan, kalp dayanmaz!

Ben şimdi alsam mı almasam mı ikilemde kaldım. Alırsam kredi ile alacağım peşin param yok o kadar.

Ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Titreşimi nasıl bunun ? 390'lar çok titriyor, hele RC'ninki çekilecek gibi değil.

Motosikleti
    (Yakında)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu makinada, kimse yazmamış galiba, kaydırmalı debriyaj da var. Prof. sürücüye pek yaramaz heralde; ama acemi dostu.

Son iki gündür Duke 200 bakıyordum ben de; ama 250'liği olduğunu yeni farkettim. Standart donanımları itibari ile rakiplerinden çok üstün. Aynı donanımı rakiplerine takmaya kalksak, yakın fiyatı bulacak (Duke gene pahalı kalıyor); ama ne bileyim, ben diğer motorlarda o Duke'teki "kodummu oturturum!" ifadesini göremiyorum.

Ben biraz bilgisayar oyunlarına meraklıyımdır; oyun dünyasında da turuncu renk çok tutulur. Ee abicim sen şimdi bu Duke 250'ye turuncu jant da takarsan, kalp dayanmaz!

Ben şimdi alsam mı almasam mı ikilemde kaldım. Alırsam kredi ile alacağım peşin param yok o kadar.

Ne dersiniz?
    Lastikleriyle ilgili bir bilginiz var mı ? Yanlış bilmiyorsam 390 diablo rosso 2 ile geliyor

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Duke 250 de Diablo Rosso II ile geliyor.

Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    390 metzeler ile geliyor. 250 diablo rosso 2 ile.

phar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Bir miktar daha dolandıktan sonra 250 Duke ile ilgili bir miktar daha paylaşım:

- yakıtı sorulmuştu, halen değişken malum rodajda ama en son baktığımda ortalamam 3.3 l/100km idi.
    - titreşim mecburiyet sayılır malum tek silindir. Fakat henüz "ya bu alette titreşim var ya" dediğim bi an yaşamadım. yani bence, titreşim sorunu yok.
    - 3 motor ufak bi gezi yaptık, nispeten büyük motor kullanan arkadaşım inceden yorulmaya başladığında ben henüz canlıydım. yani öyle yorucu bi durumu yok Duke'nin.
    - 3 sene öncesine kadar kullandığım 200 küsür kiloluk er6-f' i bir defa bile devirmemiş biri olarak bu cılız arkadaşı devirdim karenajlarda aynada vs çizik dahi yok fakat hey hat arka fren pedalı kırıldı. talihsizlik mi malzeme işi mi diye biraz araştırınca gördüm ki Duke' lerin vites ve arka fren pedalları gerçekten kırılganmış. Bunun motora giren millerin eğilmesini engellemek için bir güvenlik önlemi olduğunu yazanlar da var. Neyse total maliyet işçilik dahil 120TL. (yanında yedek fren pedalı taşıyan birini bile okudum internette )
    - nedense bilgisayar telefonu görmedi resim koyamadım ama şu an benim 250 Duke üzerinde, Spormoto' nun yaptırdığı uzun cam var ve işe yarıyor (yani rüzgar almada fark var)
    - bir de givi topcase ayarladım ben beğendim yakıştı. özellikle uzun camla bi bütünlük oluşturdu. becerebildiğimde fotoğraf ekleyeceğim.

Selamlar...
    berkcigdem bunu beğendi.

korna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı phar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir miktar daha dolandıktan sonra 250 Duke ile ilgili bir miktar daha paylaşım:

- yakıtı sorulmuştu, halen değişken malum rodajda ama en son baktığımda ortalamam 3.3 l/100km idi.
    - titreşim mecburiyet sayılır malum tek silindir. Fakat henüz "ya bu alette titreşim var ya" dediğim bi an yaşamadım. yani bence, titreşim sorunu yok.
    - 3 motor ufak bi gezi yaptık, nispeten büyük motor kullanan arkadaşım inceden yorulmaya başladığında ben henüz canlıydım. yani öyle yorucu bi durumu yok Duke'nin.
    - 3 sene öncesine kadar kullandığım 200 küsür kiloluk er6-f' i bir defa bile devirmemiş biri olarak bu cılız arkadaşı devirdim karenajlarda aynada vs çizik dahi yok fakat hey hat arka fren pedalı kırıldı. talihsizlik mi malzeme işi mi diye biraz araştırınca gördüm ki Duke' lerin vites ve arka fren pedalları gerçekten kırılganmış. Bunun motora giren millerin eğilmesini engellemek için bir güvenlik önlemi olduğunu yazanlar da var. Neyse total maliyet işçilik dahil 120TL. (yanında yedek fren pedalı taşıyan birini bile okudum internette )
    - nedense bilgisayar telefonu görmedi resim koyamadım ama şu an benim 250 Duke üzerinde, Spormoto' nun yaptırdığı uzun cam var ve işe yarıyor (yani rüzgar almada fark var)
    - bir de givi topcase ayarladım ben beğendim yakıştı. özellikle uzun camla bi bütünlük oluşturdu. becerebildiğimde fotoğraf ekleyeceğim.

Selamlar...
    Dostum detaylı foto paylaşabilir misin? Malum internette falan pek bulamıyoruz bu modeli. Özellikle camı falan merak ettim. Topcase nasıl duruyor falan.

osurgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fiyat 15900 kalıcı fiyat dimi? Yani tanitim indirim falan degil(17500 diye duymustum da)

ben spormotodan motoru inceledim fakat tüm bayilerde var mı bu alet? İnternetde satisini bulamadim.

Freezzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 620ie, honda cb125 ace
    Fiyatı pahalı bulan arkadaşlar bu fiyata bu donanım normal wp amartsör, fren sistemi, lastikleri, abssi bundan ucuza olamaz zaten japonlarla kıyaslamayın tek silindir 31hp güç üreten bi naked motor bilmiyorum ben çift silindirlerle kıyaslama yapmayın.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    17.500e kendilerini kandırılar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Fiyatı 15900 TL, bu da bu motorun sınırı zaten. 16 bin deseler alınmaz derdim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence daha uygun fiyatlara satılabilir amaç satmakmı satmamakmı bunu onlar biliyorlar 250cc ye gelen zam büyük motorlara gelmiyor bu fiyat poltikası nedir anlamak çok zor.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence daha uygun fiyatlara satılabilir amaç satmakmı satmamakmı bunu onlar biliyorlar 250cc ye gelen zam büyük motorlara gelmiyor bu fiyat poltikası nedir anlamak çok zor.
    Bu fiyatın nerdeyse yarısına Bagaj Pılsar alınır....stop ede,ede,sensörleri zırıldıya,zırıldıya,yağ terlete,terlete,soğutma sıvısı(antifriz) eksile,eksile vs 1001 türlü sorunla kullanılır...
    xawa bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Haklısın kardeşim ama bunuda yapmasınlar duke daha uygun fiyat olsa veya diğerleri bu pulsarlar bu paralara satılmazdı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Bugün pulsar gördüm yakından bakmama rağmen motor çok ufak duruyor işçilik ve malzeme kalitesi çok iyi değil bariz şekilde sırıtıyor ve 9 bin tl çok bence ederi 6,500 falan olsa daha iyi olurdu 9bine çok bir motor değil.

osurgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam motoru nereden aldınız?

phar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Fiyat belirleme ülkemizde pek çok sektörde marjinal sınırlarda geziyor. ve ülke de bunu kaldırıyor (yanlış anlaşılmasın ekonomimiz çok iyi gibi saçma bir argüman getirmiyorum).

- Bakın piyasada düşük cc makinalar yok; R25 in durumu malum, Duke'ler de bitti sanırım, z250' ler de bitti (en azından zamanında baktığım yerlerde)...

- Otomotiv sektörü anormal yükselişler sergiledi son 4-6 aydır...

Burada döviz artışının çift yönlü etkisi var, yani bir yönüyle ürün fiyatları artıyor ama bir yönüyle elindeki döviz değerlenen kişiler, bozdurup alış yapıyorlar.

- son 2 senedir konut araştıranlar varsa hemfikir olacaklardır m2 fiyatları şov yapıyor ha bu sektör içlerinde en garip olanı, bi yandan astronomik rakamlar istiyorlar evler için, bir yandan kiralık ev yok piyasada, satılıklar da ancak toplu projelerde var eksi muhitlerde satılık da yok. Bir garip bilmece. Kim nasıl döndürüyor bu sektörü anlamıyorum.

neyse çok saptım konudan; özetle firmalar bu fiyatlara satış rakamlarını tutturuyorlar hatta talep daha fazla, piyasa aç, öyleyse indirim değil zam bile beklenebilir bu zaten yüksek olan fiyatların üzerine.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hepsinin temelinde "Ben o malı o paraya satacağıma yakarım daha iyi" anlayışı var. Buna kısaca "Türk ticaret mantığı" veya "şark kurnazlığı" diyebiliriz. Bana göre ikisi de aynı şey... Çan eğrisi diye bir şeyden haberleri yok. İnsanların genelinin gelir düzeyine bakarak aynı maldan 50 TL kârla 1000 tane satacaklarına 150 TL kârla 200 tane satmayı tercih ediyorlar. Nasıl bir kafaysa artık ? Aksini hiç denemiş mi ? Hayır. Mesela Digiturk, maç yayınlarını 70 TL'yerine 20 TL'ye satsa kaç tane abonesi olur bir düşünün ? Diğer taraftan bu dandik lig bu paraları eder mi ? O da ayrı bir sorun. Tek lahmacuna içi acımadan 50 Tl veren gerizekalıların memleketinde hepsi normal aslında. Etik davranmama üzerine bir kanun çıkarıp, bunu her alanda uygulayacaksın, hepsine ceza yağdıracaksın.
    ninja h2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı akjenas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat nakitte 15900. taksit olursa %6 komisyon alınıyor taksit yapılan toplam bedelin üzerinden. yani bir kısmını peşin ödeyip bir kısmını taksit yapabiliyorsun. süpermotoya sorduğumda bu şekilde söylemişlerdi bana.
    Galeri İlyas diye bir bayi var Maltepe'de sıfır komisyon 9'a bölüyormuş. Bilginize arkadaşlar.
    Bende 2. el 390 bakıyorum zaten fazla ilan yok. 10.bin km civarında bir 390 alsam lastikler bitmiş olacak 900 tl rosso 2 takması balansıyla 1000 tl + Zincir dişli seti 400 takmasıyla 500 TL + Fren balataları 160 takmasıyla 200 toplamda ettimi sana 1700 TL. E motoru da alacaksın en az 15500 etiimi sana 17200 TL. Bu nedenle sıfır 250 mi alsam diyorum. Zaten ilk vitesli motosikletim olacak. Rosso II + Kaydırmalı debriyaj+ Yumuşatılmış sele acayip cezbetti beni. Bu arada Gis Akademiden Temel eğitim aldım , Beceri geliştirmeye devam ediyorum. Sizce ne yapmalıyım ?

Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    250 de kaydırmalı debriyaj yok. 2015 390 da var. Yanılıyorsam düzeltin lütfen.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Ayrton_SENNA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 de kaydırmalı debriyaj yok. 2015 390 da var. Yanılıyorsam düzeltin lütfen.
    Hocam çok net söylüyorsunuz "yok" şeklinde ama var. Aşağıda linkini paylaşıyorum.
    Spormoto'nun sitesinde duke 200 den copy paste yapmışlar muhtemelen debriyajla ilgili kısımı. Sattıkları motorun üzerinde ne olduğunu bilmiyorlar bir de Türkiye distribitörü bunlar !
    http://www.ktm.com/sl/naked-bike/250-duke/

CLUTCH
    PASC™ antihopping clutch, mechanically operated

Bu da anti-hopping clutch açıklaması :

http://www.ktm4u.co.uk/ktm-powerpart...hopping-clutch

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)