Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250r

Motovento
    REKLAM ALANI
    racingss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    19 yaşına giricem yaklaşık 8000 km skoter 15000 km'de 125-250 cc vitesli motor kullandım. Allah nasip ederse önümüzdeki aya ilk 250'lik ss'imi almayı düşünüyorum. Aklımda megelli 250r var. internette bu motor hakkında bir sürü bilgi var kimi eleştirmiş kimi başlangıç için ideal demiş sizinde görüşlerinize başvurmak istedim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Çok titriyor bu başlıbaşına sıkıntı

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok titriyor bu başlıbaşına sıkıntı
    başlangıç için olmaz mı peki bajaj hero hx250r nasıl ?
    Yürürken başımın yerde oIması sizi rahatsız etmesin. Benim tek derdim; yere düşen edebinize takıImamak.

LifeisBike
    Misafir
    Alıntı racingss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlangıç için olmaz mı peki bajaj hero hx250r nasıl ?
    İyi başlangıçlar için iyi tercihler yapmak gerekir. Bu gün tercih edeceğiniz kötü bir seçim size motosiklet hayatınızı zindan edebilir. SS kategorisinde bir model düşünüyorsanız Cbr 125'i araştırmanızda fayda görüyorum. Ayrıca sıfırda almak zorunda değilsiniz, acemisiniz, düşeceksiniz(allah korusun, ama motora binip düşmedim diyen yalan söyler) motoru per perişan edeceksiniz(belkide etmeyeceksiniz)bütün bunları göz önünde bulundurarak hareket etmek doğru olur diye düşünürüm.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı LifeisBike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi başlangıçlar için iyi tercihler yapmak gerekir. Bu gün tercih edeceğiniz kötü bir seçim size motosiklet hayatınızı zindan edebilir. SS kategorisinde bir model düşünüyorsanız Cbr 125'i araştırmanızda fayda görüyorum. Ayrıca sıfırda almak zorunda değilsiniz, acemisiniz, düşeceksiniz(allah korusun, ama motora binip düşmedim diyen yalan söyler) motoru per perişan edeceksiniz(belkide etmeyeceksiniz)bütün bunları göz önünde bulundurarak hareket etmek doğru olur diye düşünürüm.
    ss'da acemi olduğum doğrudur ancak 250 cc altında düşünmüyorum sonuçta alıcağım motora en az 2sene binicem sonra yükselticem amacım o. Megelli'nin tipi çok hoşuma gitti. Biraz araştırdım aliminyum şasi olması dışında bana bi -si olacağını düşünmedim yedek parça sıkıntısı olmadığını göz önünde bulundurarak bu kanıya vardım. Dediğiniz gibi düşürücez kalkıcaz sonuçta. megelli hakkında detaylı bilginiz var mı ?
    Yürürken başımın yerde oIması sizi rahatsız etmesin. Benim tek derdim; yere düşen edebinize takıImamak.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Arkadaş başlığı var motorun bu sitede , gir oku bak işte yeni konu açma.

jrbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aea'ın inceleme videosunu izle, direk vazgeçersin

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı jrbatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izledim ancak başlangıç için olabilir diyor ordan yola çıktım.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Üretimi olmayan , çinlinin giydirilmiş hali. Bi parça bozulsa en az 1 ay gelmesini bekleyeceksin, servisin durumu belli değil zaten. Şekile yürümeyin diye forumda kaç kere söylendi , sağlam kaliteli ne olduğu belli mal alın mutlu mutlu kullanın.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Markayı ve modeli kötülemek istemem ama çok fazla dezavantajı olan bir motosiklet.

Almışken yakışıklısı olsun, sağlam olsun, hemde hesaplı fiyata olsun diye düşünüyorsun anlıyorum ama maalesef öyle bir dünya yok. Nekadar ekmek okadar köfte...

Ben şahsen tavsiye etmem.

Peki megelli alınır mı? ;
    Elin anahtar tutuyorsa,ufak tefek sorunlarını kendin halledebilirsen, servisi olmasa da olur benim tanıdığım iyi usta var diyorsan, parçasını gerekirse ebayden bulup alırım dersen, benim için titreşim önemli değil zaten şehir içi kısa mesafelerde kullanacağım dersen, bazen marşa bastım mı çalışmasa, durup dururken ufak sorunlar çıkarsa da önemli değil, söküp takar, sorunuyla ilgilenirim dersen, 2. elde satarken değer kaybı olması ve uzun sürede satılmaması beni üzmez dersen, elbette o motor alınır arkadaşım.

Ama aynı paraya daha sorunsuz ve sağlam bir motor alıp keyfini sürmek varken değer mi? sırf şekli güzel ve ucuz diye bir motor tercih edilir mi? işte bu soruyu kendine sor, cevabını kendin vereceksin zaten...
    LifeisBike bunu beğendi.

LifeisBike
    Misafir
    megelli hakkında detaylı bilginiz var mı ?
    Umarım hevesini kıracak bir mesaj olmaz bu mesajim, fakat ucuz mal alacak kadar zengin değilim deyimini savunan bir insan olarak, 3-5 gün içerisinden aynı mekanizmanın 25 markada piyasada bulunabildiği motosikletler çok fazla dikkatimi çekmiyor. Ve herhangi bir bilgi edinme gerekliliği görmüyorum. Ama şöyle bir tecrübem var. Bu güne kadar Japon, italyan, motosikletler kullandım ve bir tane de ne olduğu belli olmayan bir motosiklet kullandım. Bunların arasındaki farkı yolda gitmesinden tutun servisine kadar ciddi manada tecrübe ettim. O yüzden olumlu bakmanızı rica ediyorum. Gerçekten bir motosiklet markasının ürettiği ve dünyanın kabul ettiği ürünleri bütçe dahilinde tercih edebiliyor olmanın faydası beni her zaman cezbetmiştir. Ama ikinci el temiz bir motor, ama imkanım var sıfır km bir motor. Tamamen şartlara göre.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Markayı ve modeli kötülemek istemem ama çok fazla dezavantajı olan bir motosiklet.

Almışken yakışıklısı olsun, sağlam olsun, hemde hesaplı fiyata olsun diye düşünüyorsun anlıyorum ama maalesef öyle bir dünya yok. Nekadar ekmek okadar köfte...

Ben şahsen tavsiye etmem.

Peki megelli alınır mı? ;
    Elin anahtar tutuyorsa,ufak tefek sorunlarını kendin halledebilirsen, servisi olmasa da olur benim tanıdığım iyi usta var diyorsan, parçasını gerekirse ebayden bulup alırım dersen, benim için titreşim önemli değil zaten şehir içi kısa mesafelerde kullanacağım dersen, bazen marşa bastım mı çalışmasa, durup dururken ufak sorunlar çıkarsa da önemli değil, söküp takar, sorunuyla ilgilenirim dersen, 2. elde satarken değer kaybı olması ve uzun sürede satılmaması beni üzmez dersen, elbette o motor alınır arkadaşım.

Ama aynı paraya daha sorunsuz ve sağlam bir motor alıp keyfini sürmek varken değer mi? sırf şekli güzel ve ucuz diye bir motor tercih edilir mi? işte bu soruyu kendine sor, cevabını kendin vereceksin zaten...
    öyle bir anlatmışsınki bütün sorularıma cevap oldun biraz daha araştırma yapınca kesinlikle almamam gerektiğine karar verdim. çift silindir konforu olarak 2.el bir r25 almak daha mantıklı sonuçta japon adı var sanı var. çok teşekkür ederim inşallah 1 ay içinde rüzgarı delmeye başlıcaz
    SuleymanE bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    öyle bir anlatmışsınki bütün sorularıma cevap oldun biraz daha araştırma yapınca kesinlikle almamam gerektiğine karar verdim. çift silindir konforu olarak 2.el bir r25 almak daha mantıklı sonuçta japon adı var sanı var. çok teşekkür ederim inşallah 1 ay içinde rüzgarı delmeye başlıcaz
    megelliden bir anda r25 e atladınız r25 onun 3 katı fıyatı var. bana troll gibi geliyorsun. bir kaç mesaj öncede bajaj falan yazmışsın . 5-6 bin tl civarlarındaki motorlar hakkında yorum alırken bir anda r25 e atlamak saçma geldi bana. r25 15 bin civarlarında bu kadar paranız varsa düşünmeden alınır . cbr - rc - r25 bunların hepsi güzel motorlar.
    karadenizz ve beko12345 bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    o başlangıç için oluru senaryo icabı söylemiş, daha sonra kendisi de itiraf etti, o motorun alınacak bi motor olmadığını da söyledi.
    cbr 250r alabilirsin, parçası bol, servisi yaygın

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    megelliden bir anda r25 e atladınız r25 onun 3 katı fıyatı var. bana troll gibi geliyorsun. bir kaç mesaj öncede bajaj falan yazmışsın . 5-6 bin tl civarlarındaki motorlar hakkında yorum alırken bir anda r25 e atlamak saçma geldi bana. r25 15 bin civarlarında bu kadar paranız varsa düşünmeden alınır . cbr - rc - r25 bunların hepsi güzel motorlar.
    Bütçem korumlar dahil 15-16 bin tl kardeşim. Ben megelli'nin görünüşü çok hoşuma gitti, titreşimide beni okadar etkilemedi diye konuyu açtım. HX250r'a bakıcam dedim ancak türkiye'de yok. Ben 2tane gördüm hx250r o yüzden onada konu açtım. yzf r25 dememin sebebi çift silindir olması. Biraz araştır 250 kategorisinde en sağlam motor şuanda. İlk motorumu alıcam almışken yakışıklı olsun demiştim. Megelli hakkında herkes farklı konuştuğu için son olarak buraya konu açtım. Troll olsam gece 3'te yazmam biraz garip olurdu dostum. Ayrıca r25'e bak ktm 390 veya ninja 300le kapışıyor, özel mesajlardanda öneriler oldu. Kafanızı karıştırdıysam affola..

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Yamaha almadan önce megelli alacaktım. araştırdım. üstüne bindim 1-2 saat takıldım. sonra töbe ettim.
    o titreyen apachiler varya hani, onlardan bile beter. motor boştayken üzerine kaskı koydum kask yere düştü o derece vibrasyon var. çükün zaten inanilmaz derece aciyor. vazgeç derim.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Binlerce megelli konusu var, burdada sayfalarca tartışmaya gerek yok. Cbr 250r yada r25 yada hyosung gtr 250r bakabilirsin. Bajaj 200 ss de 10 bine haziranda gelicek diyorlar

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Bütçem korumlar dahil 15-16 bin tl kardeşim. Ben megelli'nin görünüşü çok hoşuma gitti, titreşimide beni okadar etkilemedi diye konuyu açtım. HX250r'a bakıcam dedim ancak türkiye'de yok. Ben 2tane gördüm hx250r o yüzden onada konu açtım. yzf r25 dememin sebebi çift silindir olması. Biraz araştır 250 kategorisinde en sağlam motor şuanda. İlk motorumu alıcam almışken yakışıklı olsun demiştim. Megelli hakkında herkes farklı konuştuğu için son olarak buraya konu açtım. Troll olsam gece 3'te yazmam biraz garip olurdu dostum. Ayrıca r25'e bak ktm 390 veya ninja 300le kapışıyor, özel mesajlardanda öneriler oldu. Kafanızı karıştırdıysam affola..

merak etme ben yeterince araştıran insanım. farkındaysan r25 e laf atmadım herhalde düzgün okumuyorsun. hatta herhalde hiç okumadın. bak birdaha yazıyım oku

" r25 15 bin civarlarında bu kadar paranız varsa düşünmeden alınır . cbr - rc - r25 bunların hepsi güzel motorlar. "

zaten bunu düzgünce okusaydın anlardın dediğim şeyi.

kusura bakma megelli bajaj gibi motorları almayı düşünürken bir anda 15 binlik motora atlarsan trollmusun derim sana

ss motorlar benim tarzım olmadığı için kafam karışmaz bu konuda merak etme.

ayrıca ktm 390 ninja 300 özellikle ktm rc390 güçlü bir motor 390 cc 44 beygir r25 250 cc 36 küsür beygir bu aradaki 150 cc ve 8-9 beygirlik farka rağmen nasıl kapışıyormuş pek anlamadım açıkcası.

ninja 300 ile baş edebilir belki bu arada ninjanın teknik özelliklerini bilmiyorum ama.

yakışıklı motorda istiyorsan ya r25 ya rc (bence )

2.000 - 2500 de korumalar desen demekki 13- 14 e motor bakıcaksın demektir bu. 2014 r25 almana bütçen kalıyor. yada sıfır rc200 alırsın. ninjalarda güzel. cbr alabılırısn. dediğim gibi bunların hepsi güzel motorlar. kendilerine göre artıları eksileri mevcut. ama megellideki gibi eksiler değil bunlar.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    2 sene kullanacağını söylemişsin. Bu sebepden dolayı seni üzmeyecek kendini kanıtlamış bir motosiklet seçersen 2 sene mutlu mesut yaşarsın motosikletin ile. AEA nın videosundaki gümüş elbiseli adam bile forumda paylaşıldığı gibi o açıklamalar senaryo icabıydı aslında kötü bir motor diye beyan etmişti. Yani o videolara da çok fazla güvenmemeni tavsiye ederim.

Genel olarak memnun olunan Hyosung, Honda kawasaki vs gibi modelleri tercih edersen doğru bir iş yapmış olursun.

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Alıntı jrbatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AEA motoru bilerek yerden yere vurmuş resmen çok mantıksız yorumları var yok gidona elin sıkıyormuş gibi ayarı kullanıcıya bağlı olarak yapılanları bile söylemiş ayaklık gevşek bak nasıl titiriyor diyor AEA izlemeyi, yorumları seviyorum ama megelli konusunda açıkça yer aramış.Almak isteyen arkadaşta, bende başlangıç olarar cbr tvs ve temiz megelli düşünüyorum çokça okudum konularını.Hayırlısı olsun inşallah hepimiz için.Motosiklette fiyat=kalite unutmayalım.6000 TL ye 250 lik bu kalıpta motor ister istemez insan bir düşünüyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)