Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Gönül Hyosung gt250R Akıl Cbr 250R diyor Bir de R25 var

Motovento
    REKLAM ALANI
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuş abi bir an için hiç kimse Hyosung demeyecek sandım

Sonuçta bu son motorum olmayacak o sebeple 2. el alacağım. Hangisi olursa olsun satarken 1000 lira gibi bir zararla satarım diyorum. Bütçem de kısıtlı.
    Bir de boy mevzusu var.
    1.85 boyundayım R25 e sığabilir miyim acaba ?
    işte sıkıntı burda alt motoru sorunlu motor alırsanız 3 bin aşagı satmaya kalksanız yıne satamazsınız.....2, el alınan motorun durumunua tam bılemezsınız iyice gösterip gerekirse servisten ekspertızlı almanızı tavsıye ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

aslında tam olarak düşündüğüm şeyleri yazmışsşın.
    GTR nin temizini bulmak zor. Ama 7-8 bin e temiz bulabilirsem. 1000 liraya kadar masraf yapar çok güzel toplarım diyorum ama evdeki hesap çarşıya uyar mı bilmem

Şu motoru al ilanda geçen sorunu keyfin istediğinde hallet. Başka da masraf yapmana gerek yok. Adam zaten lastiğini, aküsünü, zincirini değiştirmiş.
    Güzel fırsat bence.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-uygun-hyosung-2-aya-kadar-bu-fiyata-187757747/detay
    ver gazı... ver çoşkuyu

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    yine bir gt250r cbr250 kapışması. herkes hyosungun problemlerinden bahsediyor ama süper ötesi japonun problemlerine deginen yok. neden cünkü o bir japon
    UNdocab ve tinerci bunu beğendiler.

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    Kardesim sana tek bisey soyleyecegim maddi gucun varsa git r25 al ama yoksa hyosung u mutlaka dusun hyosungdan aldigin keyfi asla bir cbr dan alamazsn. sunuda soylemeden gecemicem herkes problemlerinden bahsetmis ama eger sen motora bakarsan motor seni asla uzmez sen altindaki makinenin sinirlarini bilirsen bakimlarini yaptirirsan sknti yasamazsn. Not : 3 sene hyosung kullandm suan 4 silindire gectm ama hyosung r25 dn sonra bana gore sinifinda lider...

198336107 bu makine temiz gibi bak
    tinerci bunu beğendi.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    çift silindir ve daha fazla beygir gücüne karşılık olarak 500 tl fazla vererek R25 almak daha mantıklı..

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    BIRISI YAZMIS HYO PIST MOTORU DEGIL DIYE VIDEO YU IZLESIN BENCE O ARKDAS MADDIYATIN VARSA YENI TEKNOLOJI OZELLIKLER FALAN R25 DEN YANAYIM AMA CBR PERFONMANS BAKIMINDAN HYO OLAMAZ 1.KAWA (DUSUNURSEN ) 2.R25 3.HYO DERIM BEN

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    3 aydır aynı düşünceler kafamı çeliyor, pazar günü r25 grubu ile gezideydik r25 cidden sınıfının en güzel motoru olmuş özellikle siyahı, gönül isterki alalım fakat fiyatı uymuyorsa alamıyorsun. Cbr 125r dan 250 e geçmemi söyleyenleri dinlemiyorum cunku 3 aya sıkılırım aynı görüntüden aynı motosikletten ki kalıplı boyu 1.81 biri için gene küçük kalıyor ben kocaman olmasını istiyorum (evet kıyafet gibi altımda enazından büyükçe kalıplı durmasını istiyorum) ve elimde 10 bin lira var. Ben cbr inazuma vs alırım ama istediğim sportiflik hyosung da var. Bende motorumu satar satmaz hyosung alıcam, çıkartıcak sorunlara karşı gözümü kararttım zaten bakımı vs. aksatmam. He cbr da gayet güzel sorun çıkarabiliyor arkadaşlar mükemmel bir motor değil çokta ucuzda değil parçaları..

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 aydır aynı düşünceler kafamı çeliyor, pazar günü r25 grubu ile gezideydik r25 cidden sınıfının en güzel motoru olmuş özellikle siyahı, gönül isterki alalım fakat fiyatı uymuyorsa alamıyorsun. Cbr 125r dan 250 e geçmemi söyleyenleri dinlemiyorum cunku 3 aya sıkılırım aynı görüntüden aynı motosikletten ki kalıplı boyu 1.81 biri için gene küçük kalıyor ben kocaman olmasını istiyorum (evet kıyafet gibi altımda enazından büyükçe kalıplı durmasını istiyorum) ve elimde 10 bin lira var. Ben cbr inazuma vs alırım ama istediğim sportiflik hyosung da var. Bende motorumu satar satmaz hyosung alıcam, çıkartıcak sorunlara karşı gözümü kararttım zaten bakımı vs. aksatmam. He cbr da gayet güzel sorun çıkarabiliyor arkadaşlar mükemmel bir motor değil çokta ucuzda değil parçaları..
    pişman olmayacaksın buna inanıyorum. tek yapman gereken bakımlarını aksatmamak ve kaliteli bir cift lastik almak.
    Hyosung GT250R

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Ufuk ARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pişman olmayacaksın buna inanıyorum. tek yapman gereken bakımlarını aksatmamak ve kaliteli bir cift lastik almak.
    Umarım.. cbr125rım ve irc lastiklerimle ne korkular ne aksiyonlar ne akrobatik hareketler atlattım (2 fren eğitimi alıp reflekslerime guvenmeme ragmen)ki güzel bir lastikle sürmek istiyorum, lastik parasını ayrı koydum şimdiden bankaya

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    hyosung hakkında objektif yorumlarımı yazayım. zamanında 2006 modeline 2 yıl bindim. benim ki enjektörsüz ve az elektronikli (beyinsiz) versiyondu. yalnız ikisini de bilen kime sorarsan sor hyo da elektronik arttıkça makine iflah olmadı diyorlar. kesici olmaması makul sürücü için problem değildi.

öncelikle hyosung un oturuşu ve sürüş pozisyonu gayet iyidir. kalıp ve duruş olarak da sınıfının en iyisi. arka lastik de 150 liktir ki o sınıf için süper.

ayrıca motor bloğu kesinlikle iyiidir. motordan yana çok sorun yaşamazsın.

ancak gelelim eksilere. kim ne derse desin şanzıman süper dandik. vites değişmek özellikle boşu bulmak problemli. sıkışık trafikte boşa atmak için motoru full debriyajda hafif ileri geri yapman gerekir sık sık.

bir de motorun ince detayları düşük kalitede. örneğin aküler genelde tırt. hiç ummadığın yerde akü sorunu yaşayabilirsin. debriyaj ve frenler de biraz sert. grenajlar idare eder. plastiğin malzeme kalitesi vasat altı.

ama en önemli sorun fazla elektronik ve beyinden kaynaklı sorunlar. he ama binerken sever misin, keyif alır mısın sonuna kadar alırsın.

genele baktığımızda hyosung yerin dibine sokulacak bir motor değil kesinlikle ama ucuz alıp ucuz satabileceksen iş yapar. yoksa sıfır fiyatlarını vermek akıl işi değil.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı orhan899 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim sana tek bisey soyleyecegim maddi gucun varsa git r25 al ama yoksa hyosung u mutlaka dusun hyosungdan aldigin keyfi asla bir cbr dan alamazsn. sunuda soylemeden gecemicem herkes problemlerinden bahsetmis ama eger sen motora bakarsan motor seni asla uzmez sen altindaki makinenin sinirlarini bilirsen bakimlarini yaptirirsan sknti yasamazsn. Not : 3 sene hyosung kullandm suan 4 silindire gectm ama hyosung r25 dn sonra bana gore sinifinda lider...

198336107 bu makine temiz gibi bak
    bu motoru ben de gördüm sahibinden de.
    Bütçem 10 000 lirayı çok geçmeyecek gibi. O sebeple Hyosung biraz daha çekici geliyor.
    Hangisini alırsam alayım 120-130 arası sabit gidebiliirm ki bu benim için yeterli bir hız.
    İyice kafam karıştı. Hyosung markasını türkiye ye getiren Kuralkan olduğu için aslında biraz içim rahat. Bilmiyorum iyice kafam karıştı.
    http://ikitekersizasla.blogspot.com.tr/

Alıntı screamaykut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BIRISI YAZMIS HYO PIST MOTORU DEGIL DIYE VIDEO YU IZLESIN BENCE O ARKDAS MADDIYATIN VARSA YENI TEKNOLOJI OZELLIKLER FALAN R25 DEN YANAYIM AMA CBR PERFONMANS BAKIMINDAN HYO OLAMAZ 1.KAWA (DUSUNURSEN ) 2.R25 3.HYO DERIM BEN https://www.youtube.com/watch?v=N3c7n_tHaDk
    Hyosung pistte yazan arkadaş.Paylaştığın video Hyusong CUP RACE bunun anlamını biliyorsun sanırım. Sadece Hyosung un olduğu yarış bu. Dünya klasmanında hiçbir şey ifade etmez..

Moto 3 te hangi markalar yarışıyor aşağıda paylaşıyorum.

1 Alex MARQUEZ Honda SPA 278
    2 Jack MILLER KTM AUS 276
    3 Alex RINS Honda SPA 237
    4 Efren VAZQUEZ Honda SPA 222
    5 Romano FENATI KTM ITA 176
    6 Alexis MASBOU Honda FRA 164
    7 Isaac VIÑALES KTM SPA 141
    8 Danny KENT Husqvarna GBR 129
    9 Enea BASTIANINI KTM ITA 127
    10 Miguel OLIVEIRA Mahindra POR 110
    11 Brad BINDER Mahindra RSA 109
    12 Jakub KORNFEIL KTM CZE 97
    13 John MCPHEE Honda GBR 77
    14 Niccolò ANTONELLI KTM ITA 68
    15 Niklas AJO Husqvarna FIN 52
    16 Francesco BAGNAIA KTM ITA 50
    17 Juanfran GUEVARA Kalex KTM SPA 46
    18 Karel HANIKA KTM CZE 44
    19 Alessandro TONUCCI Mahindra ITA 20
    20 Zulfahmi KHAIRUDDIN Honda MAL 19
    21 Livio LOI Kalex KTM BEL 17
    22 Matteo FERRARI Mahindra ITA 12
    23 Jorge NAVARRO Kalex KTM SPA 11
    24 Philipp OETTL Kalex KTM GER 10
    25 Andrea MIGNO Mahindra ITA 8
    26 Hiroki ONO Honda JPN 5
    27 Jasper IWEMA FTR KTM NED 4
    28 Hafiq AZMI KTM MAL 3
    29 Arthur SISSIS Mahindra AUS 3
    30 Jules DANILO Mahindra FRA 2
    31 Eric GRANADO KTM BRA 2
    32 Remy GARDNER KTM AUS 1

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere Hyosung un dünya motosiklet yarışlarında yeri falan yoktur. Teknik olarakta önemli bir teknolojiye sahip olmadığı açık. Neye dayanarak Hyosung iyi motosiklet diyorsunuz anlamak mümkün değil. En temel referans Altın Elbiseli adam testi var zaten ülkemizde.

AÇıkçası Honda-KAwasaki Yada Yamaha nın yanına Hyosunga bu fiyatı koyan Kuralkan uçmuştur. Bu kadar basit.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    aklını dinle.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung pistte yazan arkadaş.Paylaştığın video Hyusong CUP RACE bunun anlamını biliyorsun sanırım. Sadece Hyosung un olduğu yarış bu. Dünya klasmanında hiçbir şey ifade etmez..

Moto 3 te hangi markalar yarışıyor aşağıda paylaşıyorum.

1 Alex MARQUEZ Honda SPA 278
    2 Jack MILLER KTM AUS 276
    3 Alex RINS Honda SPA 237
    4 Efren VAZQUEZ Honda SPA 222
    5 Romano FENATI KTM ITA 176
    6 Alexis MASBOU Honda FRA 164
    7 Isaac VIÑALES KTM SPA 141
    8 Danny KENT Husqvarna GBR 129
    9 Enea BASTIANINI KTM ITA 127
    10 Miguel OLIVEIRA Mahindra POR 110
    11 Brad BINDER Mahindra RSA 109
    12 Jakub KORNFEIL KTM CZE 97
    13 John MCPHEE Honda GBR 77
    14 Niccolò ANTONELLI KTM ITA 68
    15 Niklas AJO Husqvarna FIN 52
    16 Francesco BAGNAIA KTM ITA 50
    17 Juanfran GUEVARA Kalex KTM SPA 46
    18 Karel HANIKA KTM CZE 44
    19 Alessandro TONUCCI Mahindra ITA 20
    20 Zulfahmi KHAIRUDDIN Honda MAL 19
    21 Livio LOI Kalex KTM BEL 17
    22 Matteo FERRARI Mahindra ITA 12
    23 Jorge NAVARRO Kalex KTM SPA 11
    24 Philipp OETTL Kalex KTM GER 10
    25 Andrea MIGNO Mahindra ITA 8
    26 Hiroki ONO Honda JPN 5
    27 Jasper IWEMA FTR KTM NED 4
    28 Hafiq AZMI KTM MAL 3
    29 Arthur SISSIS Mahindra AUS 3
    30 Jules DANILO Mahindra FRA 2
    31 Eric GRANADO KTM BRA 2
    32 Remy GARDNER KTM AUS 1

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere Hyosung un dünya motosiklet yarışlarında yeri falan yoktur. Teknik olarakta önemli bir teknolojiye sahip olmadığı açık. Neye dayanarak Hyosung iyi motosiklet diyorsunuz anlamak mümkün değil.
    Videoda 250cc yarışı var.Bu motorların pistte yarışamayacağı demek sert ve virajlı kullanım mümkün mü değil mi demektir
    Videoda gördüklerinden buraya gelmeyi nasıl başardığını anlamak mümkün değil.

Bahsettiğin yarışlarda KTM yıllardır yoktu. O zamanlarda KTM kötü bi firma mıydı :D

Hyosung orta segment motosikleti. Orta segmentte oynuyor. En güçlü motor bloğu 82HP. Bu Hyosung'u kötü mü yapıyor şimdi.
    Ne alakası var Moto 3'le, iyi kötü olmakla bunların ?

Hyosung anlaştığı bazı firmalara Motor Bloğu ve Şasi vs satar
    Bak bunların ciğeri kötü dediğin Hyosung GT650

Buda elektirikli süperbike

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    En temel referans Altın Elbiseli adam testi var zaten ülkemizde.

AÇıkçası Honda-KAwasaki Yada Yamaha nın yanına Hyosunga bu fiyatı koyan Kuralkan uçmuştur. Bu kadar basit.
    O kadar basit değil. Bu saydığın markalar 250cc V twin motor getirsinler bakalım kaç para fiyat koyuyorlar.

250cc fiyatları 6000-8000TL aralığındayken Honda çok güzel bir V-twin getirdi peki kaç para istedi ? 13.000TL

Neden? Vtwin performans ve yüksek maliyet demektir de ondan.
    Kuralkan Türkiyede fazladan 1500TL para istediği, parça fiyatlarının bazılarını gerçekten abarttığı doğru. Ama ötesi doğru değil.
    puser bunu beğendi.

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    öncelikle almak istediğiniz motosikleti forum geneline sormakla hata ettiğinizi düşünüyorum. insanımıza göre bir şey ya çok iyidir ya çok kötüdür. nedeni ekonomik imkanların kısıtlı olmasıdır. zar zor biriktirdiği para ile bir motosiklet alır ve yaptığı tercihin dışındakileri işe yaramaz derecede kötü olarak görmek ister. böylece zihni ikilemlerden kurtulur ve ya da keşke onu mu alsaydımın verdiği huzursuzluğu bertaraf etmiş olur.

benim iki hyosungum var. biri gt250 (enjeksiyonlu) biri gt 650 (karbüratörlü). uzun bir süredir de hyosung kullanıyorum. bana göre ikinci el temiz bulursan verdiğin paranın bütünsel olarak karşılığını veren bir markadır. sıfır fiyatları biraz yüksektir.

ben motosiklet alırken hiç bir zaman diğer insanlara şu mu olsun bu mu olsun diye sormam. bu iş hobi işidir. ister r25, cbr, ninja, hyosung ister başka bir marka model olsun en doğru seçim senin içinde
    UNdocab, YouSuffer ve tinerci bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle almak istediğiniz motosikleti forum geneline sormakla hata ettiğinizi düşünüyorum. insanımıza göre bir şey ya çok iyidir ya çok kötüdür. nedeni ekonomik imkanların kısıtlı olmasıdır. zar zor biriktirdiği para ile bir motosiklet alır ve yaptığı tercihin dışındakileri işe yaramaz derecede kötü olarak görmek ister. böylece zihni ikilemlerden kurtulur ve ya da keşke onu mu alsaydımın verdiği huzursuzluğu bertaraf etmiş olur.

benim iki hyosungum var. biri gt250 (enjeksiyonlu) biri gt 650 (karbüratörlü). uzun bir süredir de hyosung kullanıyorum. bana göre ikinci el temiz bulursan verdiğin paranın bütünsel olarak karşılığını veren bir markadır. sıfır fiyatları biraz yüksektir.

ben motosiklet alırken hiç bir zaman diğer insanlara şu mu olsun bu mu olsun diye sormam. bu iş hobi işidir. ister r25, cbr, ninja, hyosung ister başka bir marka model olsun en doğru seçim senin içinde
    Adamsıııın
    puser bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    GT250R
    aykut hocam senin 250 ile benim 250 bu lazın garajında yatıp duruyor lazdan kurtaralım artık havalar ısındı

bu arada neden yattıgını merak ettiyseniz problemden dolayı degil. bakımlarını yaptık havaların düzelmesini bekliyoruz

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    bütce varsa fazla uzatmaya gerek yok aslında
    R25

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Yalnız devir kesicisiz hyosung canı çıkarılmış ciğeri söndürülmüş olabilir ona da dikkat etmek lazım :D kawasaki ninja 250 sl var boy çok uzun değilse ona da bakabilirsiniz , tek silindir 250 cc 26 beygir gibi bişi olması lazım.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Bütce varsa ss'de r25. cbr de üzmez ama r25...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)