Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HGS !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozkanil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    iyi geceler hgs olmadan iki sefer geçiş yaptım benim bildiğim kadarıyla 1 hafta içinde alındığı taktirde cezai işlem uygulanmadan geçiş ücretini düşüyorlar. dogrumudur bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    15 güne çıktı diye biliyorum
    ozkanil bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Vakit kaybetme hemen al. 7 gün geçtiyse sorun yaşayabilirsin

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    oo iyi madem 7 biliyodum bende bugün aklımı bulandırdılar geç bişe olmaz diyen var cezayı yersin diyen var bir sorayım dedim teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:05 ----------

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vakit kaybetme hemen al. 7 gün geçtiyse sorun yaşayabilirsin
    bugün bi karşıya geçtik yarın alayım olmazsa

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    yıllardır geçyorum bir hgs ve içinde 20 lira yüklü 2013 haziranda yüklemiştim o 20 lirayıda şimdi baktım 16.95 varmış. bitane ankara istanbul arasında 3 tl okumuş. hgs etiketini de attım çantaya orda duruyo.
    ozkanil bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıllardır geçyorum bir hgs ve içinde 20 lira yüklü 2013 haziranda yüklemiştim o 20 lirayıda şimdi baktım 16.95 varmış. bitane ankara istanbul arasında 3 tl okumuş. hgs etiketini de attım çantaya orda duruyo.
    plaka yerinde mi ? :D
    Oldjack bunu beğendi.
    where is the truth lies ?

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bankalardan Hgs alırsanız hesabınızdan otomatik yükleme yapıyor olabilir. Ekstrenizi kontrol edin derim
    Oldjack ve ozkanil bunu beğendiler.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı ozkanil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plaka yerinde mi ? :D
    evet plaka yerinde ve gerçekten 1 kere okudu. hgs aldığım gün etiketi göstergeye yapıştırım 5 dk sonra kaza yaparak göstergeyi kırdıktan sonra çantaya koymuştum. Sonra otomatik düştüğünü öğrendim hgs de para varsa. Çantaya baktım etiket yerinde yok ama içinde hala para var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bankalardan Hgs alırsanız hesabınızdan otomatik yükleme yapıyor olabilir. Ekstrenizi kontrol edin derim
    yok üstadım bildiğin ptt den aldım. Şimdi böyle orta yerde yazmak doğrumu onuda bilmiyorum ama.
    ozkanil bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6 N
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet plaka yerinde ve gerçekten 1 kere okudu. hgs aldığım gün etiketi göstergeye yapıştırım 5 dk sonra kaza yaparak göstergeyi kırdıktan sonra çantaya koymuştum. Sonra otomatik düştüğünü öğrendim hgs de para varsa. Çantaya baktım etiket yerinde yok ama içinde hala para var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

yok üstadım bildiğin ptt den aldım. Şimdi böyle orta yerde yazmak doğrumu onuda bilmiyorum ama.
    ilginç karayolları sana kolaylık saglamıs )
    Oldjack bunu beğendi.
    where is the truth lies ?

Motosikleti
    Mondial Drift
    Bende sehirler arasi gezmek istiyorum mondial driftle ama hgs nereden alicam en kafa tarafina yapistirsam okurmu birde baska birsey gereklimi bilgilendirebilicek biri varmi

125cm3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dun fsm den , ogs ile hgs tarafindan gectim (genis yer en sol) ... simdi bana ne olucak , basbakan korumasi yerde tekmeleyip meclis baskanida yok bisey gorevini yapiyo der yoksa bruce will fbi la evimi basar yoksa kudusun sahibleri uzayda domates sebze yetistiriyo cocuk yapiyo uzay modulunde kiraya cikip dunyaya gazi basip 10 sene sonra tekrar dunyaya gerimi gelecekler , sitenin sahibi abiler benim rumuzu niye hala "atlagel" yapamadi iadeli tahh. mektupda gonderdim 3kez. bida tovbe boyle bisey yapmam , evde duz oturuyom anama bakiyom cay iciyom tv seyrediyom is olursa calisiyom.
    RUHLA BEDENİ AYIRIN , İKİSİNİN İHTİYAÇLARI FARKLIDIR.
    darwin hakli evrim dogru ama insandan maymuna donusum.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Kaçak geçenler ne gibi önlemler alıyor tavsiye alınır Plonezköy tarafına gitmem lazım. 1 seferlik
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

jook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL650XT
    hgs konusunda bende de bi gariplikler var,mesela 5 kere geçiyom iki kez okuyo,vergi dairesine vs bakıyom borc yok ceza yok,netten bakıyom geçiş yaptığım zamanlara bariz bazı geçişler agaya beleş olmuş,görmemiş hiç
    Oldjack bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ilk motor aldığımda karşıdan aldım. daha yeni aldığım için evrakları tabiki de eksikti. köprüden geçme kzorunda kaldım, bu sebep ile plakayı sökmeyi denedim. fakat sökemedim çünkü yedek anahtar çantası yoktu. sinirlenip geçtim. ertesi gün aradan 3 gün geçtikten sonra PTT'ye gittim. durumu anlattım.
    bana 45TL ye kart verdiler. içinde de 30TL yüklü. motosiklet kartı.
    bir kere hgsden geç bakiyeden düşsün dedi. hemen gittimen yakın hgsden geçtim.
    pttnin müşteri hizmetleri sitesine üye oldum ve, geçiş ihlali yazan şeye ödeme yapıldı olarak yazıldı.
    umarım yardımcı olmuşumdur

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Ben de araştırmıştım. 11gün içinde çıkartırsan ceza değil normal ücreti düşüyorlar ancak bu otobanlar için geçerli değil sadece köprüler. İnternet bankasından çıkarttığın zaman etiketi göndermeyi beklemeden anında aktif ediyorlar. O süre içerisinde de zaten plakadan düşüyorlar. Olası bir mağduriyeti engellemek için o şekilde yapabilirsin.

HGS etiketi olmadan yapılan geçişlerde "Kaçış" uyarısı alırsınız ve ceza bedeli ekranda görünür ancak bu bedeli ödemek zorunda değilsiniz tabi. İki durum söz konusu:

1. Eğer daha önce HGS başvurusu yapmadıysanız 7 gün içerisinde yeni başvuru yaparak normal geçiş ücreti ne ise onu ödeyip cezadan kurtulabiliyorsunuz. İkinci kez yapılan yeni başvuruları kapsamıyor.

2. Eğer daha önce HGS başvurusu yaptıysanız ve geçiş esnasında etiketiniz yoksa veya etiketi okumadıysa telaşa gerek yok. Bir süre sonra plakadan HGS bilgilerini okunur ve ceza kaldırılıp normal geçiş ücreti tahsil edilir. Bunu sorgulama yaparak öğrenebildiğimiz gibi otomatik ödeme talimatı var ise eğer hesap hareketlerinden de görebiliriz.

Eğer ikinci durum ortaya çıkmasıysa HGS olmasına rağmen o zaman HGS Müşteri Hizmetlerini arayarak durumu bildirip cezayı kaldırabiliriz.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Alıntı fullpusat1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sehirler arasi gezmek istiyorum mondial driftle ama hgs nereden alicam en kafa tarafina yapistirsam okurmu birde baska birsey gereklimi bilgilendirebilicek biri varmi

Şehirler arası gezeceksen, Otobanda gezme.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Sınıf olarak ne geç,yor arkadaşlar 1. mi
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Kart alırsan 6.sınıf yazıyor ama 1.sınıf ödüyorsun Engin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

Bu arada benim de son birkaç geçişte bakiyemden düşmediler her nedense.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    bankalar etiket ücreti almıyor bilginize eğer ptt den alırsanız 5 tl ile 15 tl arası değişiyor. birde kredi kartına bağlarsan hiç sıkınıtı yok yazıyorsun bakiye 30 tl olsun en azda 30 tl yüklensin diye şıkır şıkır çalışıyor sistem

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)