Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Benden uyarması :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ben bi hata yaptım bu motoru aldım marka model bisan lifan 125 LF-125 öyle bi motorki 21binde aldım motoru 24 bin oldu şuan binilmez durumda )

birgün artçı arkadaşımla yolda gidiyorum 70-80 arası bi hıza çıktım artçı gülmeye başladı noldu dedim ayaklık titriyo dedi devir saati yok neyse 4 gündebir lastik patlıyor 3 defa iç lastik değiştim şambyel miydi neydi neyse baktım şambyelle başa çıkamıyorum bende oto lastik tamir spreyi var ondan altım 2 günde bir sıkıyorum lastiğe ) yakıt olarak 20tl ye depo doluyo 20 liraya 160 km gidiyo ama 50-60 km ile ben tek bindiğimde selevatla 95 i görüyo frenler bi tuhaf ön fren arka fren kampana ama ön freni sıkınca daha hızlanıyor motor şaka değil harbiden diyorum 60 la giderken ön freni sıkıyorum 65e cıkıyo sonra yavas yavas duruyo böyle bi alet ben aldım siz yapmayın ha birde bununla servise gittim bisanın servisine adam bana dediki abi sen bunu sat bisanın servisinde parçası yok ve ustaya bunu götrüdümmü aklından geçenleri cok ii anliyom gine geldi ... diye düsünüyo kesin ben bunla bi kaza yaptım kazası iyi 10-20 ile bi arabaya vurdum bişe olmadı yattığı yerde çalışıyodu kaldırdım devam ettim adama hiçbisy olmadı ben insanlık görevimi yaptım aga almayın bunu sakın

e_trkuz, mehmetenis ve mgokhan57 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lastiği patlıyorsa harbiden dandikmiş. japon mallarında lastik patlamaz. bu arada fren balatalarının da değişme vakti gelmiş.

harbiden lastiği patlıyor ya başka bi ustaya götürmüştüm usta dediki kardeş sen mondial al o daha kaliteli bundan çin kalitesi bile yok )

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İşte öz eleştiri budur...
    Millet genelde motoruna toz kondurmaz...
    Alın bunu alın bunu der..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bütçesi olmayan mecbur çinli alıcak. yeni model 0 km lifanlar adam gibi kullanıldığı sürece fazla bi sorun çıkaracağını sanmam. (yerinde olsaydım 0 km en ucuz modelini alırdım)

valla bende neyse o ama bunun elle tutulacak bi yanı yok savunmam için

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    500 liralık şeyden pcx kalitesi beklemek
    ///MPOWER bunu beğendi.

bütce cok sorun değilde şimdi gidip 8bin verip cbr alıp onunla öğrenip onu acemice hiç etmek istemedim bunun gibi çöp kıvamında bişey aldım öğrenip hurdaya cıkarıcaktım öğrenmeye fırsat bulmadan kendini hurdaya ayırdı

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 liralık şeyden pcx kalitesi beklemek
    Pcx kaliteside degil arkadas, millet saniyorki bizim motorlarin tekeride patlamiyor

jrbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam yanlış anlaşılmasın her şey tip değildir ama bu motora o çantayla binmek, ne bileyim sırıttım görünce.

öğrenmenin de bi yolu vardır sonuçta

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

1-Lastik her motosiklette patlayabilir,bunun japonu,çini yok ki
    2-100 km'de 2.5-2.7 arası yakıyor motor. Çokta fena sayılmaz.
    3-Balatalarını değiştirirsen frenlerin daha güzel tutabilir.

Bence motosikletinin bir sorunu yok,sadece biraz bakımsız kalmış. Güzel bir bakımla gayet iş görür bi hale gelir.
    tekoklava bunu beğendi.

Hocam motorun arızalarıyla uğraşmakdan çantayı gözüm görmediki :D aldığımda vardı bende bi iki sürdüm baktım işe yarıyo kask felan koyuyom bende sökmedim çok bilgim yok ama sanurum chooper çantası :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim uğur ak ben bu motoru ya dediğiniz şekilde toplatıp satmayı düşünüyorum veya direkt hurdaya cıkartmayı düşünüyorum bilmiyorum henüz karar vermedim ama heralde hurdaya cıkartıcam sıfır motosiklet alcam bununla amaçıma ulaştım sayılır

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaç paraya aldın

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç paraya aldın
    Sigorta-Noter masrafı ve küçük bir bakım dahil 1250 tl civarı

Alıntı MrGece adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta-Noter masrafı ve küçük bir bakım dahil 1250 tl civarı
    tamam işte zevki de o kadar onun
    makinen biraz da bakımsız
    lastik konusunda bir şey söyleyeyim dış lastikte belki bir ince çivi batmış olabilir halen üzerindedir sen yama yaptırsan da çivi illa şambrelle temas ediyordur sürekli bu yüzden patlayabilir bunu nasıl kontrol ederim dersen söküp elinle dış lastiği iç tarafından yoklayacaksın
    frenlerin bakımdan geçmesi gerekiyor
    ve hız kesinlikle bekleme

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam işte zevki de o kadar onun
    makinen biraz da bakımsız
    lastik konusunda bir şey söyleyeyim dış lastikte belki bir ince çivi batmış olabilir halen üzerindedir sen yama yaptırsan da çivi illa şambrelle temas ediyordur sürekli bu yüzden patlayabilir bunu nasıl kontrol ederim dersen söküp elinle dış lastiği iç tarafından yoklayacaksın
    frenlerin bakımdan geçmesi gerekiyor
    ve hız kesinlikle bekleme
    hız beklemiyorumki zaten acemiyim ama öyle bi bakim nekadar gidiyor diye bastım zorla 95 yaptı zaten bunu tamir eden usta dediki gidiyor diye basma 50,60 ı geçme bunla dedi dış lastiği ustada yaptrdım iyice kontrol etti hiçbisey bulamadı 3 sambyeli de aynı ustada değiştim 3ünde de kontrol etti ama bişey bulamadı oda şaşırdı ama sanırım jant değişmesi lazım jant telli jant ya özelliğini kaybettiyse teller deliyor olabilir diye düşünüyorum bakımsız doğru daha fazla para harcamak istemiyorum :D bende gittiği yere kadar gittim geçen durdu daha gitmiyo :D

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    hocam iyi misin. lastik patlıyor ne demek? patlamasın mı? arabaların da patlıyor. 95'e çıkan 125cc motorun var daha ne. tek silindir balansörsüz elbette titreşim olacak. balatalar bitikse motorun suçu ne? ben yazdıklarından tam tersini anladım. 'bu motor bu kadar hor kullanılmaya dayandıysa her şeye dayanır' olarak anladım. 25bin km de az değil. bu kadar bakımsızlığa iyi gidiyor yine de motor.

Alıntı MrGece adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız beklemiyorumki zaten acemiyim ama öyle bi bakim nekadar gidiyor diye bastım zorla 95 yaptı zaten bunu tamir eden usta dediki gidiyor diye basma 50,60 ı geçme bunla dedi dış lastiği ustada yaptrdım iyice kontrol etti hiçbisey bulamadı 3 sambyeli de aynı ustada değiştim 3ünde de kontrol etti ama bişey bulamadı oda şaşırdı ama sanırım jant değişmesi lazım jant telli jant ya özelliğini kaybettiyse teller deliyor olabilir diye düşünüyorum bakımsız doğru daha fazla para harcamak istemiyorum :D bende gittiği yere kadar gittim geçen durdu daha gitmiyo :D
    bence başka lastikçiye git dediğin gibi jantta deliyor olabilir çivi batık olabilir 4 gün de bir lastik patlaması anormal benim motosikleti alalı 2 seneyi geçti daha 1 kere patladı

Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam iyi misin. lastik patlıyor ne demek? patlamasın mı? arabaların da patlıyor. 95'e çıkan 125cc motorun var daha ne. tek silindir balansörsüz elbette titreşim olacak. balatalar bitikse motorun suçu ne? ben yazdıklarından tam tersini anladım. 'bu motor bu kadar hor kullanılmaya dayandıysa her şeye dayanır' olarak anladım. 25bin km de az değil. bu kadar bakımsızlığa iyi gidiyor yine de motor.
    Bakım yapacak usta yokki fren teli koptu Bisan/lifan motoru satan frimaya gittim servisi öğrendim servise gittim adam dediki bunun fren teli bende yok e napcaz dedim idare et dedi bende sanaiye gittim orda bi motorcuda ybr nin fren telini buna uyarladı kesti bişeler taktı bişeyler yaptı freni onardı yanni en basit fren telini/dış borusu dahil bile bulamıyorum bakım nasıl yaptırayım samsunda oturuyorum merkez ilçede gitmediğim motorcu kalmadı ondokuzmayıs ilçesine gittim abi biz bu tür motorlara bakmıyoruz dedi bafra ilçesine gittim rolanti ayarından baska bisey yapmadı yani fabrika arkasında durmuyor bende kızdım öyle gittim 25bin km gezdiğine göre tabiki bi kalite sözkonusu ama elimden gelen bişey yok

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiği patlıyorsa harbiden dandikmiş. japon mallarında lastik patlamaz. bu arada fren balatalarının da değişme vakti gelmiş.
    bu japonlar neymişde bizim haberimiz yokmuş...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)