Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eğitim alacağım HONDA mı GİS AKADEMİ den mi almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR 125
    ileride motosiklet eğitimi alacağım bütcem 300-500tl arası Honda eğitimleri mi daha verimli olur Gis akademi mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    gisacademy için bişey diyemeyecegim,eğitim almadim.ama yol eğitimini onlardan almayi planlıyorum. Hondaya gelirsek, gittiğim eğitim sonunda verdiğim karar,parasini sonuna kadar hakettiğiydi.saygilar.
    Sam@, barodi, kittyhawk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    hondadan da eğitim aldım gis akademidende. şunu söyleyeyim honda biraz daha fazlaca eğitiyor yani demolar örnekler uygulamalar daha fazla.

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondadan da eğitim aldım gis akademidende. şunu söyleyeyim honda biraz daha fazlaca eğitiyor yani demolar örnekler uygulamalar daha fazla.
    teşekkürler hondada daha çok şey öğrenebilirim o zaman
    barodi bunu beğendi.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Rahmi Barutçu
    http://www.lamatech.com/

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Ben kesinlikle Honda'yı öneriyorum. Honda'dan 2 eğitim aldım, hocaları çok iyi, çok yakından ilgileniyorlar, yanlış yaptığımız birşey olursa hemen düzeltiyorlar. Ayrıca pisti de oldukça büyük ve eğitim motosikletleri de CBF150, Gs3 ve Gs4 eğitimlerini CBF1000 ile veriyorlar.

GİS akademide eğitim bir gün, Honda'da iki gün. GİS'e kendi imkanlarınızla gitmek zorundasınız, öğle yemeği ücretli ayrıca içtiğiniz suyun ve çayın da parasını alıyorlar.

Honda'da servis ile gidiyorsunuz. Çay, su, kahve, soda, ayran, kahvaltı yapmayanlar için soğuk sandviç ve öğle yemeği de fiyata dahil.

Honda teorik eğitimi klimalı sınıfında TV destekli veriyor. Gis akademi açık havada ayakta.

Honda'da oluşabilecek kazalarda ilk müdahaleyi yapabilecekleri revir ve sağlık personeli var. Gis'de ise ilkyardım eğitimi almış eğitmenler.

Sonuç olarak Honda aldığı parayı son kuruşuna kadar hak ediyor.
    SUN, ozhanhrmann2, bboy_iced ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı Berk@nt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kesinlikle Honda'yı öneriyorum. Honda'dan 2 eğitim aldım, hocaları çok iyi, çok yakından ilgileniyorlar, yanlış yaptığımız birşey olursa hemen düzeltiyorlar. Ayrıca pisti de oldukça büyük ve eğitim motosikletleri de CBF150, Gs3 ve Gs4 eğitimlerini CBF1000 ile veriyorlar.

GİS akademide eğitim bir gün, Honda'da iki gün. GİS'e kendi imkanlarınızla gitmek zorundasınız, öğle yemeği ücretli ayrıca içtiğiniz suyun ve çayın da parasını alıyorlar.

Honda'da servis ile gidiyorsunuz. Çay, su, kahve, soda, ayran, kahvaltı yapmayanlar için soğuk sandviç ve öğle yemeği de fiyata dahil.

Honda teorik eğitimi klimalı sınıfında TV destekli veriyor. Gis akademi açık havada ayakta.

Honda'da oluşabilecek kazalarda ilk müdahaleyi yapabilecekleri revir ve sağlık personeli var. Gis'de ise ilkyardım eğitimi almış eğitmenler.

Sonuç olarak Honda aldığı parayı son kuruşuna kadar hak ediyor.
    teşekkürler sanırım honda 1 adım önde, eğitimimi alacağım zaman dikkate alacağım söylediklerinizi teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Honda genel olarak iyi fakat motoru hic bilmeden gidiyorsaniz bazi eksileri var. Soyle ki 15 kisi ardarda surdugunuz icin surekli bir kosusturma temposu icindesiniz. Kalabalik nedeniyle egitmenler sizinle birebir ilgilenmiyorlar. Ben ornegin cokca hata yapmistim. Burada cesaretlendirici bir yaklasim beklerken siz gidin once bir sene bisiklet surun tarzinda umursamaz bir yaklasim acikcasi hic hos degildi. Madem durum buydu egitim bitince neden sertifika verildi? Karakterim nedeniyle egitmenin bu tavrini iplemedim ve gidip surucu kursunun haftasonu egitimlerinde pekistirme yapip ehliyetimi aldim ve surmeye basladim. Egitmene kulak asmis olsam motordan sogurdum. Diger yandan guvenli surus teknikleri ogrenmek icin kesinlikle cok faydali. Pist guzel. Ancak bir iki kez duz gidip geldikten sonra acemi birinin surekli zorlasan parkurlara sokulmasi garip geldi bana. Oyle parkurlar ki eminim bugun gitsem bazilarinda yine zorlanirim. Japon sistemi demek boyle. Ortam medeni. Tavsiye ederim ama olumsuz yonlerini soylemeden de gecemem.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Honda eğitim onda

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda genel olarak iyi fakat motoru hic bilmeden gidiyorsaniz bazi eksileri var. Soyle ki 15 kisi ardarda surdugunuz icin surekli bir kosusturma temposu icindesiniz. Kalabalik nedeniyle egitmenler sizinle birebir ilgilenmiyorlar. Ben ornegin cokca hata yapmistim. Burada cesaretlendirici bir yaklasim beklerken siz gidin once bir sene bisiklet surun tarzinda umursamaz bir yaklasim acikcasi hic hos degildi. Madem durum buydu egitim bitince neden sertifika verildi? Karakterim nedeniyle egitmenin bu tavrini iplemedim ve gidip surucu kursunun haftasonu egitimlerinde pekistirme yapip ehliyetimi aldim ve surmeye basladim. Egitmene kulak asmis olsam motordan sogurdum. Diger yandan guvenli surus teknikleri ogrenmek icin kesinlikle cok faydali. Pist guzel. Ancak bir iki kez duz gidip geldikten sonra acemi birinin surekli zorlasan parkurlara sokulmasi garip geldi bana. Oyle parkurlar ki eminim bugun gitsem bazilarinda yine zorlanirim. Japon sistemi demek boyle. Ortam medeni. Tavsiye ederim ama olumsuz yonlerini soylemeden de gecemem.
    anladım. Tabi ki günde o kadar insanla uğraşmakta zordur ama buna rağmen ilgilenmeleri gerekirdi. eksilerinede deyindiğin için teşekkürler.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Gs1 iyiydi ancak gs2 den pek memnun kalmamıştım.. Gs1 de zaten kimse bilmiyor aynı kademede öğreniyorsun en kötü 2. Günün sonunda sürüş farklılıkları çıkıyordu zaten eğitim bitiyordu..

Gs2 ye gittim gelenlerin bazılarının gs1 i tekrar alması gerekti o derece kötüydüler.. Her parkuru gereğinden fazla tekrarladık artık hocalarda isyan ediyordu 2. Günün sonundayız hala kukaları deviriyorsunuz diye.. Ancak yine de güzel şeyler öğrendim sürüşümü geliştirdim..

Esmer kel bir hoca var adını hatırlamıyorum kendisine artçılı sürüşü öğrenmek istiyorum diye yanlış bir cümle kurdum.. Arkasına bindirdi ki ben öyle bir sürüş görmedim.. Rodeo yaptım desem yeridir az insancıl sür be hocam.. Gs3 yerine roadcraft bir eğitim almayı planlıyorum ama..
    barodi bunu beğendi.

Honda gs 1 e gittim bende. Ehliyetim vardi, az biraz motosiklet ile hasir nesirdim. Soyle soyleyeyim, dunyam degisti . Tavsiye ederim.

Bazi eksik noktalara parmak basan arkadaslari da dikkate al mutlaka, ufak tefek aksakliklar oluyor ama ben dehset heyecanli ve istekli oldugumdan hic dikkat etmemis ve kafaya takmamistim.

Kolay gelsin.

Motosikleti
    2teker
    En son aldığım egitimden
    https://youtu.be/SZaNV0f0q6Y" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    https://youtu.be/OFVKjeWkJ5c" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Bir ekleme de benden. Honda bu işi kar amaçlı yapmıyor(belki zarar bile ediyor), GİS Akademi ise ayakta durabilmek için kar etmek zorunda. Ama doyuruculuk bakımından ben de ileride Honda'ya gitmeyi düşünüyorum.
    barodi bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    İlk eğitimi bende gis akademiden aldım memnun kaldım. 10 bin km aktif trafik tecrübem var g2 alsam beni geliştirir mi? Eleştiriler gibi 10 15 kişi hataları görmeden mi eğitim veriyorlar çünkü gis akademi eğitimleri 4-5 kişi ve hatalar görülüyor. İkisi arasında kaldım nedense

Motosikleti
    2teker
    TE=YouSuffer;3571500]İlk eğitimi bende gis akademiden aldım memnun kaldım. 10 bin km aktif trafik tecrübem var g2 alsam beni geliştirir mi? Eleştiriler gibi 10 15 kişi hataları görmeden mi eğitim veriyorlar çünkü gis akademi eğitimleri 4-5 kişi ve hatalar görülüyor. İkisi arasında kaldım nedense[/QUOTE]

Honda gs2 eğitimine gidersen gispark egitiminin eksiğini görürsün
    https://youtu.be/SZaNV0f0q6Yhttps://...be/OFVKjeWkJ5c
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

neshea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBS125
    honda gs1 e gittim, 1 sene sonra ancak gs2 hazırlığa gidecek ortam yaratabildim kendime, 1 nisanda gs2 hazırlığa gidip artık aktif kullanmak istiyorum.
    bu dönemde gis akademiye mi gitsem diye araştırdım, farklı yerlerden farklı bilgiler alınır mutlaka, ama vazgeçemedim sanki hondadan. giste bilgi almaya çalışırken bile zorlandım.
    inşallah önümüzdeki eğitimlerde diyorum..

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keşke İzmirde de olsa hemen gider kayıt olurdum
    oggomoggo bunu beğendi.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Bir yorum olsun ..
    GİS de beceri geliştirme diye bir eğitim var.
    Bu eğeitim paket olarak alınıyor (örneğin 10 saat) .. bu 10 saat 1-1.5 saatlik parçalar ile ayrı ayrı gün ve saatlerde tamamlıyorsunuz...
    Eğitim boyunca kapalı alanda, eğitimen denetiminde pratiğinizi ve hakimiyetinizi arttırabiliyorsunuz... yine eğitim boyunca kendi motorunuzu kullanma şansınız var...

Ehlyeti yeni alan biri için (bendeniz!) bu eğitimin, bence kapalı alanda olması ve eğitimen denetiminde pratiği arttırıyor olması bakımından güzel bir fikir olabilir diye düşünüyorum. Kendi motorunuzu orada da bırakıp (eğitimi alana ücretsiz garaj sağlanıyor), hafsonu gidip pratiginizi yapabilir, bir süre sonrada oradan çıkıp nomral trafige karışabiliriz... (hakimiyet ve yol eğitimleride var dilerseniz.)

Benim aklıma çok yatıyor...
    Sizce nasıl ?

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vakti zamanında hepsine gitmiş katılmış biri olarak...Sen Honda'dan yürü hocam pişman olmazsın....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)