Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2015 Ducati Scrambler / İlk deneyim ve görüşler.

Motovento
    REKLAM ALANI
    okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Alıntı undone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin yamahalarda nasıl bu ses dostum ?
    ben yamahalardan ducatilere geçiş yaptım. Desmo sesi müzik gibidir ruha iyi gelir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    motor güzelde sesi matkap hiç beyenmiyorum..4 silindir severim ama hastası değilim ama bu ses bence kelek

undone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS , 2014' R1200 GS ADV.
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yamahalardan ducatilere geçiş yaptım. Desmo sesi müzik gibidir ruha iyi gelir.
    Farkındayım ducati kullanısı olduğunun zaten , sesi kötü dediğin için baktık dalgaya vuruyoruz devam ettireyim dedim
    Motooooooor Tepesi'nden herkese merhaba. Yepyeni videolar ve daha fazlası için kanalımıza abone olmayı unutmayın !
    Youtube/MotorTepesi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Farkındayım ducati kullanısı olduğunun zaten , sesi kötü dediğin için baktık dalgaya vuruyoruz devam ettireyim dedim
    ses konusunda ironi yapmışım da yazınca fark edilmemiş sanırım
    4 silindir iyi güzel de L2 desmo benim için her zaman daha iyi.o nedenle 2.defa ducati aldım zaten.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Gerçekten alet güzel Hızlanmalarını beğendim

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Rölantide dizel albea
    Biraz devirlenince f16 sesi

undone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS , 2014' R1200 GS ADV.
    rölantide , görüntüsüyle ve farklı tarzıyla tatlı bi izlenim yaratırken , devirlendiğinde ducati ruhunu tamamıyla yansıtan bir canavar oluyor

Merhaba herkese, bu forumdaki ilk mesajım. Bu başlığı görünce hesap açmaya karar verdim, yazacaklarım merak edenlerin ve almayı düşünenlerin işine yarayabilir Öyle çok bilen biri değilim, ortalama bi sürücünün görüşleridir okuyacaklarınız.

Fuardan kırmızı Scrambler Icon modelini aldım. Geçen haftalarda teslim edildi 300 kilometre civarı yol yaptım şimdiye kadar. Beklediğimden çok daha fazla keyif aldım kullanmaktan. 4 senedir motosiklet kullanıyorum ve önceki motorlarım Ybr 125 ve Cbf 500'dü. Cbf 500'ü sattığım gün teslim edildi Scrambler, çok şanslıydım o konuda. Birinden inip diğerine binince ilk fark ettiğim motorun çok hafif ve atak olmasıydı. Gaz tepkisi sürüşün ilk birkaç dakikasında zorladı, Cbf'den sonra fazla hassas geldi. Özellikle bozuk asfalttan geçerken gazı sabit tutmakta zorlandım. Eğer tecrübeniz azsa sıkıntı yaratabilir bir süre ama alışırsınız eninde sonunda. Şu an gaz tepkisinden çok keyif alarak kullanıyorum, hiç bir sıkıntı yok.
    Motorun kıvraklığı gerçekten şehir içi kullanım için çok uygun, gidon geniş ve yüksek olduğu için kontrolu basit, aynı zamanda aralara girince arabaların aynalarının üstünden geçiyorsunuz (Gerçi alçak ve dar bi gidon aldım bile keyfi sebeplerden)

L-Twin motorun sesi ve hissiyatı güzel, özellikle rolanti sesini sevdim yüksek devirlerdense. 5000 lira (ööehh) civarı ekstra paranız varsa termignoni opsiyonu var. Youtube'da var videosu gerçekten güzel oluyor sesi, özellikle 4 silindir meraklısı değilseniz. L-twin'le ilgili beğenmediğim bir durum, 15 kilometrenin altına indiğinizde motor öksürmeye başlıyor. Özellikle sıkışık trafikte Cbf'in rölantideki mükemmel sürüşünden sonra Scrambler sürekli yarım debriyaja zorluyor insanı. Dişli oranları sebebiyle Monster sahipleri daha kötü olarak yaşıyor olabilir bu durumu. Yabancı Monster forumlarında okuduğum kadarıyla insanlar ön dişliyi 15 dişten 14'e küçültüyor. Scrambler'ın zaten arka dişlisi Monster'dan kayda değer biçimde büyük. Ancak bu kadar kurtarmış ama demek ki.
    Hava soğutmalı motor gerçekten güzel ısınıyor, tam dizlerinizin arasında olması da mutlaka haberdar ediyor sizi bu durumdan. Kışın güzel olacak muhtemelen ancak yazın dur kalk trafikten olabildiğince kaçınmak lazım. Terleteceği bariz. Motoru park edince de üstünden atıyor sizi ısısıyla, birini bekleyecekseniz, motorda değil yandaki bankta oturacaksınız muhtemelen.

Yol tutuşu ve viraja girişi benim tecrübemdeki biri için gerçekten çok güzel. Pirelli Mt 60 rs lastiklerle geliyor ve lastiklerin rodajı bitmemiş olmasına rağmen Cbf'de yattığımdan daha fazla ve çok daha güvende hissederek yatabiliyorum virajlarda. Eski motorumda çoktan hafif hafif kaymaya başlayacağım noktalarda çizgisini hiç bozmadan dönüyor. (Cbf'de Michelin Pilot Road 2 vardı bu arada) Gaz tepkisine dikkat etmek lazım eğer birinci vitesteyseniz. Düşük devirlerde çok canlı ve torklu. Virajlarda verdiği güven sert süspansiyonlarından da kaynaklanıyor tabi. Ancak süspansiyonlar sürüş konforunu da kayda değer bir biçimde azaltıyor. Benim 50 (evet elli) kg olan ağırlığımın da yardımcı olduğu söylenemez. Henüz preload ayarını da ellemedim. Ön süspansiyon ayarsız, arkada da sadece preload var.

Debriyaj çok hafif değil, çok da ağır değil, bana gayet rahat geldi. Vites geçişleri temiz ama belirgin değil, daha yerine oturduğunu hissettirse daha rahat ederdim muhtemelen. Hakkını vererek atmak lazım vitesleri, bir iki kere boşa düştü vites, tehlikeli olabiliyor. Durduğum zaman boşu bulmak hiç sıkıntı olmadı, okuduğum kadarıyla bazı insanlar zorlanmış boşa geçirmekte.

Frenleri gerçekten güzel, Brembo kaliperler ve önde 330 mm disk var. Panigale'dekinin aynısıymış sanırım, çift yerine tek disk var sadece. Lastikler de iyi olunca gayet iyi tutuyor, bir kaç sert frene rağmen abs devreye girmedi.

Benzin deposu çok küçük 50 lira civarına fullendi. 110 km sonra tekrar benzin ışığı yandı, fazla erken geldi bana rodajda olmasına rağmen, rodajdan sonra düzelir diye umuyorum. Yakış konusununda sağlıklı bi ölçüm yapmadım çok dikkate almayın bunu.
    12.000 km'de bir desmo servisi var, biraz pahalı olabiliyormuş ortalamaya göre. Eğer çok km yapıyorsanız hoşunuza gitmeyebilir.

Sonuç olarak gerçekten çok güzel bir motosiklet, ne aldığınızı biliyorsanız alıp da pişman olacağınızı pek sanmıyorum. 157 cm boyunda olunca alabileceğiniz motosikletler piyasadakilerin yüzde 2'si falan oluyor. Scrambler'da benim için kusursuza yakın bir yerde duruyordu. Kısmen klasik görüntüsü, çok dikkat çekmemesi, alçak selesi, hafifliği ve güç aralığı itibariyle. Ducatinin en ucuz motosikleti olmasına rağmen keşke fiyatı da daha makul olsaydı dedirtiyor.
    Atladığım noktaları ya da merak ettiğiniz şeyleri yazın arkadaşlar.
    mehmetenis ve uzaaklardann bunu beğendiler.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı höbö adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese, bu forumdaki ilk mesajım. Bu başlığı görünce hesap açmaya karar verdim, yazacaklarım merak edenlerin ve almayı düşünenlerin işine yarayabilir Öyle çok bilen biri değilim, ortalama bi sürücünün görüşleridir okuyacaklarınız.

Fuardan kırmızı Scrambler Icon modelini aldım. Geçen haftalarda teslim edildi 300 kilometre civarı yol yaptım şimdiye kadar. Beklediğimden çok daha fazla keyif aldım kullanmaktan. 4 senedir motosiklet kullanıyorum ve önceki motorlarım Ybr 125 ve Cbf 500'dü. Cbf 500'ü sattığım gün teslim edildi Scrambler, çok şanslıydım o konuda. Birinden inip diğerine binince ilk fark ettiğim motorun çok hafif ve atak olmasıydı. Gaz tepkisi sürüşün ilk birkaç dakikasında zorladı, Cbf'den sonra fazla hassas geldi. Özellikle bozuk asfalttan geçerken gazı sabit tutmakta zorlandım. Eğer tecrübeniz azsa sıkıntı yaratabilir bir süre ama alışırsınız eninde sonunda. Şu an gaz tepkisinden çok keyif alarak kullanıyorum, hiç bir sıkıntı yok.
    Motorun kıvraklığı gerçekten şehir içi kullanım için çok uygun, gidon geniş ve yüksek olduğu için kontrolu basit, aynı zamanda aralara girince arabaların aynalarının üstünden geçiyorsunuz (Gerçi alçak ve dar bi gidon aldım bile keyfi sebeplerden)

L-Twin motorun sesi ve hissiyatı güzel, özellikle rolanti sesini sevdim yüksek devirlerdense. 5000 lira (ööehh) civarı ekstra paranız varsa termignoni opsiyonu var. Youtube'da var videosu gerçekten güzel oluyor sesi, özellikle 4 silindir meraklısı değilseniz. L-twin'le ilgili beğenmediğim bir durum, 15 kilometrenin altına indiğinizde motor öksürmeye başlıyor. Özellikle sıkışık trafikte Cbf'in rölantideki mükemmel sürüşünden sonra Scrambler sürekli yarım debriyaja zorluyor insanı. Dişli oranları sebebiyle Monster sahipleri daha kötü olarak yaşıyor olabilir bu durumu. Yabancı Monster forumlarında okuduğum kadarıyla insanlar ön dişliyi 15 dişten 14'e küçültüyor. Scrambler'ın zaten arka dişlisi Monster'dan kayda değer biçimde büyük. Ancak bu kadar kurtarmış ama demek ki.
    Hava soğutmalı motor gerçekten güzel ısınıyor, tam dizlerinizin arasında olması da mutlaka haberdar ediyor sizi bu durumdan. Kışın güzel olacak muhtemelen ancak yazın dur kalk trafikten olabildiğince kaçınmak lazım. Terleteceği bariz. Motoru park edince de üstünden atıyor sizi ısısıyla, birini bekleyecekseniz, motorda değil yandaki bankta oturacaksınız muhtemelen.

Yol tutuşu ve viraja girişi benim tecrübemdeki biri için gerçekten çok güzel. Pirelli Mt 60 rs lastiklerle geliyor ve lastiklerin rodajı bitmemiş olmasına rağmen Cbf'de yattığımdan daha fazla ve çok daha güvende hissederek yatabiliyorum virajlarda. Eski motorumda çoktan hafif hafif kaymaya başlayacağım noktalarda çizgisini hiç bozmadan dönüyor. (Cbf'de Michelin Pilot Road 2 vardı bu arada) Gaz tepkisine dikkat etmek lazım eğer birinci vitesteyseniz. Düşük devirlerde çok canlı ve torklu. Virajlarda verdiği güven sert süspansiyonlarından da kaynaklanıyor tabi. Ancak süspansiyonlar sürüş konforunu da kayda değer bir biçimde azaltıyor. Benim 50 (evet elli) kg olan ağırlığımın da yardımcı olduğu söylenemez. Henüz preload ayarını da ellemedim. Ön süspansiyon ayarsız, arkada da sadece preload var.

Debriyaj çok hafif değil, çok da ağır değil, bana gayet rahat geldi. Vites geçişleri temiz ama belirgin değil, daha yerine oturduğunu hissettirse daha rahat ederdim muhtemelen. Hakkını vererek atmak lazım vitesleri, bir iki kere boşa düştü vites, tehlikeli olabiliyor. Durduğum zaman boşu bulmak hiç sıkıntı olmadı, okuduğum kadarıyla bazı insanlar zorlanmış boşa geçirmekte.

Frenleri gerçekten güzel, Brembo kaliperler ve önde 330 mm disk var. Panigale'dekinin aynısıymış sanırım, çift yerine tek disk var sadece. Lastikler de iyi olunca gayet iyi tutuyor, bir kaç sert frene rağmen abs devreye girmedi.

Benzin deposu çok küçük 50 lira civarına fullendi. 110 km sonra tekrar benzin ışığı yandı, fazla erken geldi bana rodajda olmasına rağmen, rodajdan sonra düzelir diye umuyorum. Yakış konusununda sağlıklı bi ölçüm yapmadım çok dikkate almayın bunu.
    12.000 km'de bir desmo servisi var, biraz pahalı olabiliyormuş ortalamaya göre. Eğer çok km yapıyorsanız hoşunuza gitmeyebilir.

Sonuç olarak gerçekten çok güzel bir motosiklet, ne aldığınızı biliyorsanız alıp da pişman olacağınızı pek sanmıyorum. 157 cm boyunda olunca alabileceğiniz motosikletler piyasadakilerin yüzde 2'si falan oluyor. Scrambler'da benim için kusursuza yakın bir yerde duruyordu. Kısmen klasik görüntüsü, çok dikkat çekmemesi, alçak selesi, hafifliği ve güç aralığı itibariyle. Ducatinin en ucuz motosikleti olmasına rağmen keşke fiyatı da daha makul olsaydı dedirtiyor.
    Atladığım noktaları ya da merak ettiğiniz şeyleri yazın arkadaşlar.
    Motorunuz hayırlı uğurlu olsun,kazasız ve belasız kullanmanız dileğiyle.Bence boy ve kilo oranınıza en uygun motorlardan birini almışsınız fiyata çok fazla takılmamak lazım ödenebiliyor ise.Yaşadığınız küçük sorunlara zaman içinde yumuşatıcı çözümler ortaya çıkacaktır,servisten veya internet üzerinden zamanla bu bilgileri elde edebilirsiniz.796 monster serisi devam etseydi ben geçmeyi düşünüyordum ancak üzücü bir şekilde cc büyütme yoluna gittiler ve o düzeylerde bir motora ihtiyacımın olduğunu düşünmüyorum İstanbul trafiğinde bundan dolayı Scrambler benim de alternatiflerimden biri olabilir yakın zamanda...
    mehmetenis ve höbö bunu beğendiler.

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Selam höbö

Scrambler ile uzun bir süredir birlikte olduğunu göz önünde bulundurursak, sanırım bayaa bir yol yaptığını farz edebiliriz.
    Sırasıyla soru bombardımanı başlasın o halde.

1- Motosiklet tüm o lansmanlarında vurgulandığı ölçüde keyifli mi? Mesela Cbf 500 den farklı olarak ne vaadediyor sana?
    2- 50 kiloyum diye yazmışsın. Artçılı kullanabiliyormusun? Scrambler'ın koltuğu, kapasitesi ve dengesi bu konuda seni destekliyor mu?
    3- Hiç uzun yol yapabildin mi? (Artçılı, artçısız) Eğer yapmışsan deneyimlerine göre motosiklet uzun yolda soluksuz kalıyor mu? Rüzgar çok sıkıntı oluyor mu vs.
    4- Full 1 depo benzinle kaç km menzile sahip? Deposu pek bir küçük duruyor buradan bakınca. Acaba A noktasından B noktasına giderken her gördüğümüz benzincide durmak zorunda kalırmıyız?
    5- Hafif ve ince yapısıyla şehir içinde oldukça kullanışlı olduğunu tahmin ediyorum. Peki hiç arazi performansını deneyimleme imkanı oldu mu? Amortisörler arazide ne kadar başarılı acep?
    6- Amortisörleri çok sert diye eleştiriler oldu. doğrumu? Konforunu etkileyecek kadar olumsuz bir durum mu?

Soru bombardımanı Episode 1 tamamlanmıştır. Süre sınırlaması yoktur. ilk 5 soru 18 puan değerinde olup 6. soru 10 puandır. Cevaplamaya istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz...
    Haydi başarılar...

Bu motosiklet hakkında fazla Türkçe kullanım deneyimi bulamıyoruz. Dolayısıyla bir kullanıcı bulunduğunda üzerine sorularla çullanmamı mazur gör lütfen
    EmirhanCoskun bunu beğendi.

Benim tarzım değil.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    sayısal tutarsa bunu alırım bunu

osurgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 sene daha beklemek gerekicek yani sorular için. Önümüzdeki senelerde birer sene arayla 400cc ve 250 cc versiyonları piyasaya sürülecek.

Gaz tepkisi çok iyi ve gaz kolu turunu kısa tutmuşlar. Tecrübesiz biri için güç konusunda biraz sıkıntı yaratabilir diye düşünüyorum ama alçak olması ve rahat oturuş pozisyonu bu dezavantajı ortadan kaldırabilir.
    kaynak var mı hocam 400cc hakkında? internette forumlar dışında bilgi bulamadım.

400cc-250cc çıkarsa ilk motorum olabilir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)