Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Alarmın Faydasına İnanmayanlardanmısınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

Alarmların gereksiz olduğuna inanıyorum...bu husus da düşüncelerinizi öğrenmek isterim...bence güvenlik önlemlerindeki en etkisiz eleman...caydırıcılığı tartışılır...neden bu kanıya vardım...

geçenlerde Safirin otoparkında bir orta sınıf motor gördüm ve alarmı pil bittiği için artık ( ya da aküye mi bağlıydı artık bilemedim) ince bir tiz şekilde ötüyordu..ya kendi pili bitti...ya da aküyü yedi artık...son dönem alarmların yapısı nedir bilmiyorum enerjiyi çoğu aküden alıyor galiba...

bu disk klitleri hele Allahım düşmanıma bile eziyet civvv civv kedi dokunur civv...rüzgar bir çöp getirir lastiğe civv çocuklar dokunur civv civv.. lan noluyo... nasıl bir hassasiyet ayarın var argadaş ossursan civvv...öter durur..çok sinir bozucu...

birde olayın psikolojik inandırıcılığı kalmadı...muhtemelen her son çalan 10 alarmdan gerçektende 10 u gereksiz hassasiyetden dolayı olduğundan bu sefer de alarm gerçek ırgız çalsa bile bu sefer yalancı çoban misali sen amann boşver diyeceksin...

caydırıcı denilen alarmlar bence site ortamında konu komşununda psikolojisini bozuyor...gecenin bir yarısı ayarsız kontrolsüz bir şekilde öten alarm çok sinir bozucu olabilir...ırgızdan önce komşunuz motorunuzua bir çızık atabilir bunada dikkat edin...

bence alarm dünyanın en gereksiz şeyi...baş ağrısı...e işe yaramıyor atın çöpe demiyorum...motoru kurtardığı anlarda olmuştur veya işe yaramıştır ama kapalı yeri olmayan motoru kapı önlerine bahçelere koymak zorunda kalanlar bu çaresizliklerinin bedelini alarma yüklemesinler...alarm sesiyle kalkıp motora pencereden baktığına değmiyor...çünkü genelde asılsız alarm oluyor...ama işte o doğru zamanda amaaannn boşver dediğinde bu sefer çok geç kalınmış oluyor...

en kral kilitler en kral önlemler bence bu ırgızlara dayanmaz hacı bunu bilir bunu söylerim...motor da kaskoya inanırım...çalındıktan sonra motorun bedelininin yüzde 80 inide 45 günden önce alamıyorsun...argadaş Irgız Cenneti melmeket...iki ucu .oklu değnek...ırgız kafaya bir motoru taktımı bir şekilde çalıyor abicim...ne polisin umrunda ne bir başka Devlet Kurumunun...

çok özür dilerim afbuyrun ama motorun çalındıktan sonra yağmurda ıslanmış anne babasız kalmış ıslak bir yavru köpek gibi böyle başını öne eğip kalakalıyorsun dımdızlak...ne sahip çıkan bir kurum oluyor ne de takip eden...adamlar memur olduğu için ifadeni alıyor...bazı memurlar utanmadan karakola bir top fotokopi kağıdı bile istiyor ..veya toner...

sende bir umut işte...çaresizlikten bir top fotokopi kağıdıyla 30 bin liralık motorunun bulunabilme ihtimalidir seni ayakta tutan..

polise aldığın a4 kağıt veya toner motorunu daha bir şevkle aramalarına sebep olacaktır sanabilirsin..ama umurlarında olmaz..

evladın gibi gördüğün hayatında bir yer edinmiş sabah seni otobüsten minibüsten metrobüsten koruyan kollayan motoruna mı üzülesin...daha kredisini ödeyecek olduğuna mı...çalındığı ilk 3 ay sabah öğlen akşam aklına geldikce mutsuzluğuğa bulunmayacağına seni inandıran depresif duruma mı yanarsın...ha bugün ha bu aysonu maaşı alınca kaskoyu yaparım lan deyişlerinimi anarsın...neye yanarsan yan...ırgız gardaş o motoru kafaya taktıysa takmıştır her türlü çalıyorlar...

sizi umutsuzluğa sevk etmek istemiyorum ama sadece motorlarınızı gözönünde bulundurmamaya dikkat ediniz...evet çok göze batmayınız...

alarmdan daha etkili bir çözüm de 3 elham bir kulvallah olabilir...

çünkü işimiz Allaha ve ırgız gardaşın vicdanına kalmış...
    cool113 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    kasko şart motora 30 20 40 bin tl verip kasko parasından kaçana enayi denir. madem okadar para veriyosunuz motorlara kaskoyada 1500 tl verin hemde 9 taksitle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

nur sigorta şair sigorta sırf motokasko yapıyor full artı full hemde en uygunu bunlar.
    mete_han ve mithrelios bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben hırsız olsam alarm olmayan vasıtaya yönelirim... yani bana göre caydırıcı bir yöntem... ama sen sitede aç alarmı kafa şişirsin burda sıkıntı var.. teknolojiyi kullanacağın yer ve zaman çok önemli....
    fearlesboyy ve dental_land bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Irgız'lar rüyama girmeye başladı bu konuda bir şey yapmalı birileri öncü olmalı eyleme geçmeli
    Bir sürü motorcuyuz istanbulda organize olalım

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Akü ucuz motor pahalı motormu akümü

Alarmlı disk kilitlerini bilmem

Beyinden baglamalı alarm kullanıyorum pil bitti derdi olmuyor kışın motor yattığında akü biraz zayıflıyor ama alarm çalışıyor arada bir marşa basmak lazım ayak marşımız var elhamdülillah cbf gibi degil bas ayak marşına çalışsın

Bi iyiliğide alarm devredeyken kontağı çevirdigin anda alarm devreye girip motor çalışmıyor

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bence çok yanlış düşünüyorsunuz, sigortadan alacağınız para tamam da 2. sigortayı yaptırırken nasıl olacak primler? bir daha çalınırsa bir daha sigorta yaptırabileceğinizi mi sanıyorsunuz ? Neden motoru kaptırıp sonrasını düşünmeye çalışıyorsunuz ? Alarm en caydırıcı hırsızlık önlemidir, alarma taktırıyorsanız akü bakımını da güncel tutunuz, Alarm + Alarmlı disk kilidi takın zincire bile gerek yok.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Hassasiyet ayarını yapamayan var ise alarmın suçu ne.. Benim ilk işim alarm taktırmak oluyor..Benim motoruma biri yaslansa veya kedi çıksa çalmıyor ama düzelttiğin anda vay haline..Bu arada alarm var diye led falan koymuyorum.. Çalacak adamı bu motorda alarm var diye hazırlamayı sevmem.. Denediği anda panik olması daha iyi bence.. Bir ara şu iki kilitten birini alacağım..

barodi ve hyo kenan bunu beğendiler.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasko şart motora 30 20 40 bin tl verip kasko parasından kaçana enayi denir. madem okadar para veriyosunuz motorlara kaskoyada 1500 tl verin hemde 9 taksitle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

nur sigorta şair sigorta sırf motokasko yapıyor full artı full hemde en uygunu bunlar.
    O öyle olmuyor işte. 44000 liraya aldığın 1000RR'ın kasko fiyatı 9000 lira çıkıyor. Aynı şekilde 36 ya aldığın 600RR ın kaskosu 5-6000 arasında. Yaptırmayan enayi mi?
    karamankolik, Shrieker ve hyo kenan bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O öyle olmuyor işte. 44000 liraya aldığın 1000RR'ın kasko fiyatı 9000 lira çıkıyor. Aynı şekilde 36 ya aldığın 600RR ın kaskosu 5-6000 arasında. Yaptırmayan enayi mi?
    birde çaldırırsan 2. kaskoyu kaça yaparlar
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gülü seven dikenine katlanacak madem o kadar para veriyorsunuz kasko yaptıracaksın. sonra gelipte motorum çalındı diye ağlamayacaksın .9000 lira kasko yok f16 savaş uçağı kaskolatıyorsunuz sanki ! 9000 lira kasko motor için olmaz. git s 1000 rr için şair sigorta veya nur sigortaya fiyat ver bakalım kaç para çıkıcak kasko parası! ama şöylede birşey var. kasko için belirli kriterler var bunlardan bazıları yaşın +30 dan yüksek olması ehliyeti aldığınız yılın eski olması eğitim sertifikası vs. ekstra indirimler oluyor. yani biraz ufak atında civcivler yesin ! yada sigorta şirketleri atıyor bu civcivleri 9000 tl kasko diye . o 9000 tl kasko diyen firmalar kasko yapmak istemedikleri için o fiyatları veriyor.
    cool113 bunu beğendi.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Ne uzun yazmışsın yav, bende alarmlı disk kilidi var bazen öyle meydan da ortada ulu orta çaldırıyorum bilerek diskle felan uğraşıyorum. Bazen polisin yanın da da yapıyorum. Civ civ çalıyo alarm vatandaş yada polis hop kardeşim sen kimsin demiyor. Hatta birinde diskle uğraştım uğraştım. Sonra açtım yere attım diski harbi hırsız gibi görünmek için yok bi allahın kulu birşey demedi. Amacım insanların yada polisin tepkisini görmek ama tepki yok o yüzden, hiç güvenmiyorum alarmalara şu anda aklım da abus zincir almak var abus u kesemiyorlarmış, pahalı ama hiç olmaz sa avm de felan rahat bi çay içerim. Yemek yerim.
    berkcigdem ve Biyturs_OnSr bunu beğendiler.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Bence yakın çevresinde ısıyı(bir canlıyı) algıladıktan sonra devreye girmeli alarm. Ondan sonra o canlı uzaklaşana kadar harekete duyarlı hale gelmeli. Teknolojiyi adam akıllı kullanılırsa yakında olan şeyin insan olduğu ve ne yapmaya çalıştığı bile elektronik ortamda anlaşılabilir aslında. Bu konuya adam gibi kafa patlatıp, elle tutulur bir bütçe ayrılsa, çalınamayacak bir motosiklet oluşturulabilir. Gerisi, hırsızların bir adım önünde olmakla ilgili hale gelir...

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Daha geçen hafta 2011 cbf 1000e kasko fiyatı aldım hem tanıdıkdan hem yabancıdan 5000den aşağı fiyat veren olmadı.tabi arada 7-8-9 verende oldu borç harç almışız motoru kredi ödemekten bıkmışız usanmışız bide her 9ayda bir kasko kredisimi ödeyelim.kapalı garaj,kilit,alarm,zincir,takip cihazı ne gerekiyorsa yapmak lazım.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    gülü seven dikenine katlanacak madem o kadar para veriyorsunuz kasko yaptıracaksın. sonra gelipte motorum çalındı diye ağlamayacaksın .9000 lira kasko yok f16 savaş uçağı kaskolatıyorsunuz sanki ! 9000 lira kasko motor için olmaz. git s 1000 rr için şair sigorta veya nur sigortaya fiyat ver bakalım kaç para çıkıcak kasko parası! ama şöylede birşey var. kasko için belirli kriterler var bunlardan bazıları yaşın +30 dan yüksek olması ehliyeti aldığınız yılın eski olması eğitim sertifikası vs. ekstra indirimler oluyor. yani biraz ufak atında civcivler yesin ! yada sigorta şirketleri atıyor bu civcivleri 9000 tl kasko diye . o 9000 tl kasko diyen firmalar kasko yapmak istemedikleri için o fiyatları veriyor.
    3-4 yaşında Hayabusa'ya (40bin TL) 8 bin lira kasko talep ettiklerini biliyorum. Ancak bu sadece motora değil, ruhsat sahibine de bakar. Plaka bile önemli. Çok değişken var. Sırf merakımdan yarın fiyat alacağım kendi motoruma. Dikenin boyutunu daha iyi anlarız.
    Ha bir de sigorta firması da az da olsa önemli. Nur sigorta ile uğraşmak var bir de. Hatırlatmak isterim, bazı poliçeler açık alandan çalınmayı kapsamaz. Kapalı garaj olacak illa. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Alarm eğer aküye bindireceği yükten külfet haline dönüşmeyecekse iyidir. Riski aşağı çeker. Gider başka motoru çalar adam rahat rahat.

Ha ancak nispeten değerli motor kullanıp da kilit bile almayan adam var. Bu kilidin maliyetinden çok, tak-çıkar-taşı üşengeçliği bana kalırsa. Gül motor ise, diken kilit ya da kasko değil. İstanbulun ta kendisi diken. Katlanmak gerek. Her an dikilmeye hazır olmak gerek.

Maksat çaldırmamak değil. Riski azaltmak. Taktırabilen taktırsın. Açık havada bırakan biri olsam kesin taktırırdım. Kasko da 1000 1500 lira arası çıksa yaptırırdım.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    10 bin lira kaskoya verip vay vay diyeceğime alarmı takar cıv cıv demesine katlanırım

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alarmlı diski kilidi ve zincir kilit kullanıyorum..

Branda ile örtüyorum..

Alarm siparişi verdim geliyor..

Şimdilerde bir tanede grade zincir bakınıyorum..

Duamı da ediyorum..

Ben önlemimi alayım da.. Gerisini Allah c.c. ye bırakıyorum..

Bu arada bunları 125 cc 3.000 TL lik çinli motosikletim için yapıyorum.. İyi ki 10-15.000 Tl lik japon motosikletim yok muş diyorum bazen..
    Sam@, ilkerabi, 07mehmet07 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X

Kasko yaptırmak isteriz ancak 9bin tl lik motosiklete 2300 lira kasko bedeli çıkarırsan kimse yaptıramaz.
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

Alarm Olcak ama oyle kapi zili gibi degil caldimi zor calicak ama kiyamet koparcakk

ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    motorum henüzyok ama 3 4 sene once bi arkadasınmotora bı fıkırle kılıt vs dısında şölebi sey yapmıstım kendi basit tasıt takip sistemim honda msx 125 i alınca aynı sistemi yapıcam olay eski iphoneme bir adet data hattı alıp motorun bilmem neresine saklamak ve bir adette arac sarj aletiyle akuye baglamak tabi hepsı gizlenecek telde
    batarya oldugu icin sureklı akuden yemez arkadasın motor calındıgı gun iphone konumundan aynı gun bulmustuk hemde polisibile aramadan bu elyapımı tasıttakip ilk motoruma ilk onlemim olucak eski iphonem hazır

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    alarmsız motor perdesiz eve benzer lan olm o civcivlemezse ipnetorun biri gelip senin dötünü yırtarak alnının teri ile kazandığın para ile aldığın,taksit taksit borcunu zor ödediğin motoru alıp gider.alarm candır metehan badılcandır nokta
    ATLANTİS bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)