Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

ybr yaptik tüplü cok da guzel oldu:-):-)

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakirgozlu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr
    Ayrica arabada ki sistem nasilsa guvenlik bakimindan hersey ayni herhangi bi düşme aninda tankdan lpg kafasından lpg filtresinin oradaki walf den kesiliyor gaz... uzun suredir de kullaniyorum sehir içinde
    yanakadam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı cakirgozlu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrica arabada ki sistem nasilsa guvenlik bakimindan hersey ayni herhangi bi düşme aninda tankdan lpg kafasından lpg filtresinin oradaki walf den kesiliyor gaz... uzun suredir de kullaniyorum sehir içinde
    Maalyiet ve yapım süresi hakkında bilgi lütfen , kaça maal oldu , ne kadar sürdü yapılması?

Motosikleti
    yamaha ybr
    Aynen öyle... fakat düştüğümuzde ilk akan yere benzin yanma ihtimali daha yuksek geliyor bunda elektrigi bobin istunden alindi motor durdumu hersey otomatik olarak kesiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

İki günde yapildi maliyet o kadar büyük capli olmadi fakat lpg tankini 1 sene arastirdim kayseri de yurt disina zamaninda ihrac eden bi firma varmis ellerindede iki tank vardi ikisini de aldimm

Aynen öyle... fakat düştüğümuzde ilk akan yere benzin yanma ihtimali daha yuksek geliyor bunda elektrigi bobin istunden alindi motor durdumu hersey otomatik olarak kesiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

İki günde yapildi maliyet o kadar büyük capli olmadi fakat lpg tankini 1 sene arastirdim kayseri de yurt disina zamaninda ihrac eden bi firma varmis ellerindede iki tank vardi ikisini de aldimm
    Büyük olmadı deriken? aşağı yukarı maliyet lütfen.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

maliyetin küçük çapının rakamları nedir
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Saadete gelelim bedel ne kadar biz nasıl yapabiliriz malzemeleri nasıl tedarik edebiliriz.???

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Yalniz adam ortaya koydu 1,5 porsiyon dağıttı ortalığı

Millet tabi ayni modda devam :
    Neyse baba anlat hele kaça mal oldu :D

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaza anında gaz kesilmesini anladım peki kaptan fırlayıp yuvarlanma durumunda bir infilak durumu yok'mu ? birde kaç lt ? ne kilometrede ne kadar tüketiyor ? onuda belirtirseniz sevinirim bakarsınız kurye arkadaşlarda bunu kullanmaya başlar

Motosikleti
    yamaha ybr

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

500 tl kadar..
    Carbondioxid ve ilkerabi bunu beğendiler.

brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    [QUOTE=cakirgozlu35;3569285]İki günde yapildi maliyet o kadar büyük capli olmadi fakat lpg tankini 1 sene arastirdim kayseri de yurt disina zamaninda ihrac eden bi firma varmis ellerindede iki tank vardi ikisini de aldimm[COLOR="Silver"]

Birde ingilizce soralım.

How much money did you spend for lpg applying to motorcycle ?
    tinerci ve Biyturs_OnSr bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Hocam o güvenlik işini geçin. Bugüne kadar kaç tane otomobil durup dururken alev aldı lpg sızıntısından biliyor musun? Bakımsızdı diyeceksin onlar için. Peki sen 25 bin km yaptım demişsin, kaç kere bakım yaptırdın? Size göre plastik topcase içindeki lpg tankının ruhsata işletilmesine müsade edilmemesinin bir sebebi yok mudur?

Onun dışında, maliyet konusunda, tank, beyin, hortum, işçilik. Otomobilden farklı olarak, bunu zaten ruhsata işletemeyeceğiniz için, proje parasına falan gerek yok. Resmi iş yapan hiçbir işyeri bunu yapmayacağından ancak merdivenaltı diye tabir edilen yerlerde monte ettirebilirsiniz. Daha ucuz olur otomobilden.

Kaza anında gaz kesilmesi diye bir durum söz konusu değil. Hortum kaza esnasında yırtılır ise, deponun çıkışındaki valf yüksek oranda gaz çıkışna duyarlı olduğundan kapanıyor ve gaz deponun içinde mahsur kalıyor. İllaki kesilmez, gaz kaçağı varsa kesilir. Ayrıyetten, hortumun içindeki gaz motorun ve sizin yanmanız için yeterince ısı üretebilir.

Ben düştüm, motor kıvılcım çıkarta çıkarta gitti, depo doluydu, tahliyeden benzin de akıttı ama alev almadı. LPG benzine göre daha kolay tutuşabiliyor. Neticede ikisi de tehlikeli ona lafım yok ancak biri aracın orjinal sistemi, birtakım güvenlik önlemleri muhakkak alınmıştır üretimde, diğeri kendi tadilatımız.

Bu arada sola devrilirseniz lpg beynini koruma görevini hangi elemana verdiniz? Ayaklığa mı? Hocam bu valflere bu kadar güvenmeyin. Düşerseniz ve o beyin zarar görürse, gaz sızıntısını valf algılamayabilir sızıntının miktarının valfte oluşturduğu basınca bağlı olarak. En azından bir koruma demiri takın motora.
    lawyer_16 bunu beğendi.

Kendinizmi montaj yaptınız?

Ayarlama injeksiyon gibi otomatikmi yapılmakta / Hava / rölanti gibi ?

Ciddi ciddi düşünüyorum böyle birşeyi , hem ekonomi adına, birazda vicdani doğaya daha az zarar,,, neyse 250cc için uygulansa nasıl olur?

Hiç sıkıntı çıkardımı? soğuk havada ? yağmurda ? aşırı sıcakta gibi?

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    istasyonlar bu motora nasıl gaz veriyor ben bunu anlamadım
    Carbondioxid bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    [QUOTE=brtvrdrl;3569289]
    İki günde yapildi maliyet o kadar büyük capli olmadi fakat lpg tankini 1 sene arastirdim kayseri de yurt disina zamaninda ihrac eden bi firma varmis ellerindede iki tank vardi ikisini de aldimm[COLOR="Silver"]

Birde ingilizce soralım.

How much money did you spend for lpg applying to motorcycle ?
    I'm not sure but I suppose not more than 500 TL because 1 thousand Turkish liras is charged for cars which have carburators. I'm not sure but half of it is paid for documents which you won't need for motorcycle.

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istasyonlar bu motora nasıl gaz veriyor ben bunu anlamadım
    Mutfak tüpüne de gaz veriyor istasyonlar hocam.

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendinizmi montaj yaptınız?

Ayarlama injeksiyon gibi otomatikmi yapılmakta / Hava / rölanti gibi ?

Ciddi ciddi düşünüyorum böyle birşeyi , hem ekonomi adına, birazda vicdani doğaya daha az zarar,,, neyse 250cc için uygulansa nasıl olur?

Hiç sıkıntı çıkardımı? soğuk havada ? yağmurda ? aşırı sıcakta gibi?
    Enjeksiyonlu motorlara sıralı sistem olması gerek diye biliyorum ben. O daha karmaşık bir sistem. Tabiki daha pahalı.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    25 bin km kurye iseniz illa ki ufak tefek düşme kalkması da olmuştur. bir şekilde sistem kendisini test etmiş. keşke bunun test edilebildiği bir ortam olsa.
    2015 yılında hyundai ve honda hala taksi versiyonlarında lpg kullanıyor. doğru ekipmanla güvenli olabilir lpg.

sadece aynı anda lpg mi yakıyor yoksa lpg artı az da olsa benzinle gitme ihtimali var mı ? bir dönem şahinlerde performans için bunu yapıyorlardı.
    soğuk havalarda sıkıntı oluyor mu ? bir de arka çantaya takılınca dengesi bozulmuyor mu motorun ?

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 bin km kurye iseniz illa ki ufak tefek düşme kalkması da olmuştur. bir şekilde sistem kendisini test etmiş. keşke bunun test edilebildiği bir ortam olsa.
    2015 yılında hyundai ve honda hala taksi versiyonlarında lpg kullanıyor. doğru ekipmanla güvenli olabilir lpg.

sadece aynı anda lpg mi yakıyor yoksa lpg artı az da olsa benzinle gitme ihtimali var mı ? bir dönem şahinlerde performans için bunu yapıyorlardı.
    soğuk havalarda sıkıntı oluyor mu ? bir de arka çantaya takılınca dengesi bozulmuyor mu motorun ?
    İyi de honda ve hyundainin taksilerinde lpg tankı bagajda, o bagajın etrafı kaporta ve darbe bariyerleri içe çevrili. Koruma tertibatı var yani
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr
    Koruma demiri yaptiriyorum ayrica arka canta demiri asiri derecede saglam ici dolu denecek kadar saglam borudan kivirttim sasese ye celik kement ile baglattim.. yaklasik 5 aydir kullanmaktayim. Bir sıkıntı görmedim ayrica lpg borulari saseye esdeger çekildi kesinlikle gozuken yerde degil..sürtünme de yirtilcak gibi degil.bakir boru ile cekilmedi çelik hortumla sase iskeletine eşdeğer bir sekilde cekildi.. bundan sonraki projem cng dolumu evden yapacagim:-):-)

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de honda ve hyundainin taksilerinde lpg tankı bagajda, o bagajın etrafı kaporta ve darbe bariyerleri içe çevrili. Koruma tertibatı var yani
    yıllar önce lpg tankı darbe testleri görmüştüm. direk tankı çarpıyorlardı bir yerlere.sivri bir cisimle de çarpışma testi vardı. tankın %30 kısmının boş olması önemli olan. bizdeki uyanıklar fullerken aracı sallayıp son haddine kadar dolduruyorlar.
    zaten hyundainin kaportası da öyle koruyucu bir kaporta değil. kappaya daha çok güveniyorum

sisteme ilgi duysam da benim de güvenlik ve sağlamlık kaygılarım var. araştırmaya önem veren bir memleket olsaydık keşke. boş bir arazide bir kaç motoru pert etme pahasına bu sistemleri test edilebilirdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Koruma demiri yaptiriyorum ayrica arka canta demiri asiri derecede saglam ici dolu denecek kadar saglam borudan kivirttim sasese ye celik kement ile baglattim.. yaklasik 5 aydir kullanmaktayim. Bir sıkıntı görmedim ayrica lpg borulari saseye esdeger çekildi kesinlikle gozuken yerde degil..sürtünme de yirtilcak gibi degil.bakir boru ile cekilmedi çelik hortumla sase iskeletine eşdeğer bir sekilde cekildi.. bundan sonraki projem cng dolumu evden yapacagim:-):-)
    mahsuru yoksa daha fazla resim isteriz.

Motosikleti
    yamaha ybr
    Isıtmayi egzoz dan delerek bakir boru sayesinde lpg nin kafaya verdik hic bi sıkıntı olmadi ara boruya da amyant sardik sicaklik kacmasin diye gayette iyi oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Gunduz gözü bi ara cekerim atarim resimleri bu resimlerde ilk taktigimda ki resimler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

biraz sasiriyolar tabi inanmiyorlar orasi lpg abi benzin burda diyorlar.. fakat bu memlekette ev tuplerini geceleri lpg istasyonlarında dolduran insanlar var arkadaş lar
    crxforever, mkbk ve oyunageldim bunu beğendiler.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Konuyu okuyunca ben

tinerci ve ens54 bunu beğendiler.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)