Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

A2 ehliyeti sınav ucretı ve dosya ucreti

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Valla istediğinize şikayet edin eksik kalmayın kurs 200 TL ye kayıt yapmış daha ısrar etseydiniz belki de siz kayıt oldunuz diye üstüne size para verecekti belki de.
    Bu fiyata 120TL direksiyon harcı gayet normal bu adamlar sizi sınava götürüyor araçlarını ve öğretmenlerini hiç bir ücret almadan sınav günü sizleri sınav yapmak için esir ediyor bide diyorsunuz ki 120 TL niye alınıyor,
    serdar23_Bilgem bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla istediğinize şikayet edin eksik kalmayın kurs 200 TL ye kayıt yapmış daha ısrar etseydiniz belki de siz kayıt oldunuz diye üstüne size para verecekti belki de.
    Bu fiyata 120TL direksiyon harcı gayet normal bu adamlar sizi sınava götürüyor araçlarını ve öğretmenlerini hiç bir ücret almadan sınav günü sizleri sınav yapmak için esir ediyor bide diyorsunuz ki 120 TL niye alınıyor,
    hocam kusura bakmayında meb keriz mi? meb neden 60tl diyor o zaman. Bana adam desin ki 60tl sınav harcı 60tlde hocalarımız için dese eyvallah. 120tl sınav ücreti diyince bu üçkağıtçılık oluyor. Ayrıca esir ediyor demişsiniz görende sanar hocalar beleşe çalışıyor yapmayın gözünüzü seveyim. Hocalar tonla para alıyorlar zevkine durmuyorlar yani. Ayrıca 200tl ne parası sanıyorsunuz siz? Sırf kurs kayıt ücreti mi? hocaların paraları falan hepsi 200tlnin içinde. Ayrıca şöyle bir şey var meb mevzuat gereği direksiyon eğitimi adı altında para isteyemezler. Belli bir direksiyon eğitimi saati var. Eğer onu bitirip ekstra isterseniz para veriyorsunuz. Biraz sağduyulu olun lütfen.
    Peki 60tl dosya ücreti nedir? Bunu açıklayın bana. Hadi onuda geçtim. Adam deseki 300tl kurs ücreti. Dosya ücreti 10tl. Sınav ücreti 60tl. Eyvallah kayıt olurum. Ama sen böyle adam dolandırır gibi yaparsan iş başka boyutlara gider.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bu bilgisizce yazılan yorumu okuyunca sesli gülüyorum neden çünkü uzaktan davulun sesi gerçekten hoş gelir,
    Senin açmış olduğun konuya öyle yorumlar yazmışlar ki vay dedim kendi kendime biz hiç bir şey bilmiyormuşuz hatta birisi ATM den yatır falan demiş,

Şimdi Hangi soruna cevabına başlıyım,
    MEB Direksiyon sınavı aldığı için ücret 60TL doğru,01 ocaktan önce 50TL idi şimdi 60TL oldu.
    Çoğu kurs direksiyon harcı alır bizde alıyoruz yalan yok neden çünkü direksiyon sınavı gerçekten zor. Direksiyon hocaları sınav günü sabah 06:00 de başlarlar ta ki 17:45 kadar sınav yaparlar ve bu sınav bazı yerlerde 2 gün bazı yerlerde ise 4 gün sürer, Şimdi size yönetmelikten bahsedeyim biraz Direksiyon sınavlarını MEB yapar der,peki MEB aracı var mı? veya direksiyon hocası? benim bildiğim kadarıyla yok, belki siz biliyorsunuzdur var mı?
    Direksiyon sınavı sürücü kurslarının hocaları ve araçlarıyla yapılıyor ve milli eğitim kendi hocaları yani komisyon üyeleri için 60TL adaya bankaya yatıttırıyor ama sürücü kursunu hocalarına veya araçlarına 2 gün veya 4 gün sınav yaptırıyor ama hiç bir mali desteği olmuyor,Artı komisyon üyelerine de öğle yemeğini direksiyon hocaları ısmarlıyor, bunların parası da direksiyon hoclarının cebinden çıkıyor,
    Neden şimdi sürücü kursu direksiyon sınav ücreti almasın,işte bu aldığı ücret bu masrafları karşılıyor,

Artı demişsin ki direksiyon hocları tonla para alıyor ben tonla para alan bir direksiyon görmedim sen gördün galiba en iyi maksimum 1500TL alır.

Bu 60TL dosya masrafı Kurs ücretinin düşük olmasından kaynaklanıyor,

Başka sorun varsa severek yanıtlarım konuda yazılan boş muhabbetlere bakma hepsi fasa fiso????
    beko12345, serdar23_Bilgem ve akbird bunu beğendiler.

Bu bilgisizce yazılan yorumu okuyunca sesli gülüyorum neden çünkü uzaktan davulun sesi gerçekten hoş gelir,
    Senin açmış olduğun konuya öyle yorumlar yazmışlar ki vay dedim kendi kendime biz hiç bir şey bilmiyormuşuz hatta birisi ATM den yatır falan demiş,

Şimdi Hangi soruna cevabına başlıyım,
    MEB Direksiyon sınavı aldığı için ücret 60TL doğru,01 ocaktan önce 50TL idi şimdi 60TL oldu.
    Çoğu kurs direksiyon harcı alır bizde alıyoruz yalan yok neden çünkü direksiyon sınavı gerçekten zor. Direksiyon hocaları sınav günü sabah 06:00 de başlarlar ta ki 17:45 kadar sınav yaparlar ve bu sınav bazı yerlerde 2 gün bazı yerlerde ise 4 gün sürer, Şimdi size yönetmelikten bahsedeyim biraz Direksiyon sınavlarını MEB yapar der,peki MEB aracı var mı? veya direksiyon hocası? benim bildiğim kadarıyla yok, belki siz biliyorsunuzdur var mı?
    Direksiyon sınavı sürücü kurslarının hocaları ve araçlarıyla yapılıyor ve milli eğitim kendi hocaları yani komisyon üyeleri için 60TL adaya bankaya yatıttırıyor ama sürücü kursunu hocalarına veya araçlarına 2 gün veya 4 gün sınav yaptırıyor ama hiç bir mali desteği olmuyor,Artı komisyon üyelerine de öğle yemeğini direksiyon hocaları ısmarlıyor, bunların parası da direksiyon hoclarının cebinden çıkıyor,
    Neden şimdi sürücü kursu direksiyon sınav ücreti almasın,işte bu aldığı ücret bu masrafları karşılıyor,

Artı demişsin ki direksiyon hocları tonla para alıyor ben tonla para alan bir direksiyon görmedim sen gördün galiba en iyi maksimum 1500TL alır.

Bu 60TL dosya masrafı Kurs ücretinin düşük olmasından kaynaklanıyor,

Başka sorun varsa severek yanıtlarım konuda yazılan boş muhabbetlere bakma hepsi fasa fiso????
    Tamam hocam peki bana bunu kurs ucretine dahil etmek yerine neden olan ucretten fazla alıyor? O zaman açık açık diceksin ki arkadaş indirim yapmıyorum ama bunları bunları meb bizden istiyor standarttır. Ama sen sinsi sinsi milleti kazıklamak için ugraşırsan bu sizce etik olur mu? Ayrıca demişsiniz ki max 1500tl alıyor diye. Benim tanıdığım hocaların çoğu ya emekli yada başka bir okulda çalışıyor. Hesab edin sizcede 1500tl az mı? Hadi onu geçtim sınav ucretini neden arttırıyorsun? De ki açık açık arkadaş biz ekstra para istiyoruz boyleyken böyle eyvallah. Ama sen 60tl olan sınav ucretini 120tl dersen bu haksız kazançtır. Ayrıca ben adama indirim yap demedim kendi yaptı diğer taraflardan bindirdi.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı OnlySounD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam hocam peki bana bunu kurs ucretine dahil etmek yerine neden olan ucretten fazla alıyor? O zaman açık açık diceksin ki arkadaş indirim yapmıyorum ama bunları bunları meb bizden istiyor standarttır. Ama sen sinsi sinsi milleti kazıklamak için ugraşırsan bu sizce etik olur mu? Ayrıca demişsiniz ki max 1500tl alıyor diye. Benim tanıdığım hocaların çoğu ya emekli yada başka bir okulda çalışıyor. Hesab edin sizcede 1500tl az mı? Hadi onu geçtim sınav ucretini neden arttırıyorsun? De ki açık açık arkadaş biz ekstra para istiyoruz boyleyken böyle eyvallah. Ama sen 60tl olan sınav ucretini 120tl dersen bu haksız kazançtır. Ayrıca ben adama indirim yap demedim kendi yaptı diğer taraflardan bindirdi.
    Zaten sorun bu senin kayıt olduğun kurs maalesef bizim de kızdığımız kurslardan böyle kurslara savaş açmış durumdayız 60 TL sertfika parası istemiş ,bu kurstan bir beklentin olmasın bunların adı da kurs bizim adımızda bunnlar yüzünden sektörün boynu hep bükük kalıtor,

Zaten sorun bu senin kayıt olduğun kurs maalesef bizim de kızdığımız kurslardan böyle kurslara savaş açmış durumdayız 60 TL sertfika parası istemiş ,bu kurstan bir beklentin olmasın bunların adı da kurs bizim adımızda bunnlar yüzünden sektörün boynu hep bükük kalıtor,
    Yok hocam zaten sırf ehliyet almak için gidiyorum. Yarın gideceğim ve şu dosya ucretini birde sınav ucretinin 60tl olduğunu soyleyeceğim.
    mehmetenis bunu beğendi.

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Alıntı OnlySounD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söylendi hocam fakat en son 2 sene önce aldım B Ehliyetimi yani o zamanda dosya ücreti falan ödemedim. Şimdi araştırdığımda 60tl olduğunu öğrendim ki bunun şartlarla alakası yok. Sonuçta bunlar meb'e bağlı. Hadi dosya ücretini veririmde sınav ücretinin 2 katını alamazlar benden. Sonuçta meb'in bir mevzuatı var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Acil akıl vericek birine ihtiyacım var
    MEB'in mevzuatı var ama pazarlık başta yapılır sonuçta.

Kursun ücreti de sana bildirilen rakamdan yüksektir büyük bir ihtimalle.

Sen anlaşmayı bozarsan, o da kurs ücretiyle ilgili anlaşmayı bozabilir ve sana yüksek raicini uygulayabilir.

Anlaşmanın işime gelen tarafı olduğu gibi kalsın, işime gelmeyen tarafını bozuyorum da diyemeyiz.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    120 tl sınav parası çok pahalı geldi bana da. Benim b ehliyetim vardı . 15 Şubat'ta A2 direksiyon sınavına girdim 60 tl ücret verdim 150 tl kursa verdim. Sınavı kazandığımı duyunca 23 Şubat'ta ehliyetimi çıkarttırdım. 119 tl emniyete ve 126.90 tl Maliye'ye ücret yatırdım.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı lifespeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 tl sınav parası çok pahalı geldi bana da. Benim b ehliyetim vardı . 15 Şubat'ta A2 direksiyon sınavına girdim 60 tl ücret verdim 150 tl kursa verdim. Sınavı kazandığımı duyunca 23 Şubat'ta ehliyetimi çıkarttırdım. 119 tl emniyete ve 126.90 tl Maliye'ye ücret yatırdım.
    bu fiyatı veren hangi kurs öğrenebilirmiyim ?
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen hafta eşime A2 ehliyet için bilgi almaya gittik,
    Eşimin B ehliyeti var,
    Zonguldakta 500TL kurs parası (600 TL taksitli),
    100 TL de direksiyon sınav ücreti,
    Peki bu kursun aldığı fazladan 40 TL sınav ücretini de mi komisyondakilerin yemekleri vs için alıyor,
    Bildiğimiz enayi avı bu bence,
    Ayrıca B ehliyeti olan biri derslere girmeyecek sonuçta,
    Bu 500 TL neyin parası,fazladan aldığı 40 TL neyin parası , fazladan kaptırdığı dosya ücreti neyin parası ?

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Ben yaklaşık 500 tl ödedim b ehliyetine a2 ekletmek için
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Tabi. Burdur Gölhisar'da. Şeref sürücü kursu. Izmirliyim kendim izmir de 250 tl istediler sadece kursa . Ben de üniversite okuduğum yerde aldım ehliyetimi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)